آکادمیا کافه
Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+--- موضوع: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا (/Thread-Babak-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - bahareh_cs - 04-10-2014

با سلام . یه سوال برام پیش اومده و با توجه به اینکه شما اطلاعاتتون در زمینه کامپیوتر ساینس زیاده ممنون میشم کمکم کنید. من در یک سری دانشگاه ها مثل ایدیانا و uc Irvine به این موضوع بر خوردم که یک دپارتمان جدا با مدارک ms و PhD جدا برای informatics دارن که تفاقا مسایل و موضوعات تحقیقاتیشون با تحقیقاتی که من بهشون علاقه دارم خیلی هماهنگی داره و بسیار هم از نظر این دپارتمانها مطلوب هست که از کامپیوتر برای مستر این رشته ها اقدام کرد. ولی مشکلی که هست اینه که این رشته مثلhuman computer interaction بسیار نوپا هستن و برای مقطع دکترا انتخاب های کمی وجود داره. حالا به نظرتون اگه انفورماتیک برای ارشد بخونم میتونم برای دکترا در صورت اجبار کامپیوتر ساینس اپلای کنم و بعد با استادی که زمینه کاریش نزدیکه کار کنم( چون بسیاری از دانشگاهها این رشته رو به این صورت جدا و مدرک جداگانه ندارن) یا نه اگه مدرک مسترم کامپیوتر ساینس نباشه تاثیر منفی داره؟ و یک سوال دیگه اینکه به نظرتون اگه از یک دانشگاه رنک بسیار خوب مثل Irvine انفورماتیک بخونم برای مستر بهتره برای ادامه تحصیل در دکترا در یک دانشگاه خوب یا نه همون رشته خودم که کامپیوتر ساینسه از یک دانشگاه معمولی مثلا رنک 70-80 شانس بهتری برای ادامه تحصیل داره؟ خیلی ممنونم.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - اشکان قاسمی1990 - 04-10-2014

با عرض ادب خدمت شما اقای بابک عزیز.
یک سوال بسیار ریزی ازتون داشتم. تو قسمت نتایج پذیرش رو که بررسی میکردم به یکسری نتایجی برخورد کردم که جالب بود بطور مثال دوستی معدل لیسانس 13.6 داشت با ارشد 16.8 و تافل 98 و جی ار ای 312 اما ایشون پذیرش با فاند گرفتن مصداق و امثال این دوست رو هم تو سایت و هم تو دانشگاه ها تقریبا زیاد دیدم. سوال این جاست که با این معدل چطور فاند هم گرفتن مگه دانشگاه های امریکا سفت و سخت رو قانوناشون پابند نیستن؟
با تشکر فراوان

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 05-10-2014

(04-10-2014, 05:43 PM)'bahareh_cs' نوشته: با سلام . یه سوال برام پیش اومده و با توجه به اینکه شما اطلاعاتتون در زمینه کامپیوتر ساینس زیاده ممنون میشم کمکم کنید. من در یک سری دانشگاه ها مثل ایدیانا و uc Irvine به این موضوع بر خوردم که یک دپارتمان جدا با مدارک ms و PhD جدا برای informatics دارن که تفاقا مسایل و موضوعات تحقیقاتیشون با تحقیقاتی که من بهشون علاقه دارم خیلی هماهنگی داره و بسیار هم از نظر این دپارتمانها مطلوب هست که از کامپیوتر برای مستر این رشته ها اقدام کرد. ولی مشکلی که هست اینه که این رشته مثلhuman computer interaction بسیار نوپا هستن و برای مقطع دکترا انتخاب های کمی وجود داره. حالا به نظرتون اگه انفورماتیک برای ارشد بخونم میتونم برای دکترا در صورت اجبار کامپیوتر ساینس اپلای کنم و بعد با استادی که زمینه کاریش نزدیکه کار کنم( چون بسیاری از دانشگاهها این رشته رو به این صورت جدا و مدرک جداگانه ندارن) یا نه اگه مدرک مسترم کامپیوتر ساینس نباشه تاثیر منفی داره؟ و یک سوال دیگه اینکه به نظرتون اگه از یک دانشگاه رنک بسیار خوب مثل Irvine انفورماتیک بخونم برای مستر بهتره برای ادامه تحصیل در دکترا در یک دانشگاه خوب یا نه همون رشته خودم که کامپیوتر ساینسه از یک دانشگاه معمولی مثلا رنک 70-80 شانس بهتری برای ادامه تحصیل داره؟ خیلی ممنونم.

عموما شانس پذیرش گرفتن دکترا در حالتی که رشته ارشد و لیسانس شما به رشته دکترا نزدیک‌تر باشه (با فرض این که بقیه شرایط یکسان باشند) بیشتر از حالتی خواهد بود که تغییر رشته بدید. انفورماتیک رو اما شاید بیشتر تغییر گرایش بشه حساب کرد تا تغییر رشته، چون واقعا به کامپیوتر ساینس نزدیکه. به نظر من شما اگر ارشد رو انفورماتیک بخونید، برای دکترا شانس کامپیوتر ساینس پذیرش گرفتن خواهید داشت، اما در مورد سوال دوم‌تون که کدوم حالت برای پذیرش گرفتن دکترا بهتره، نمی‌شه راحت اظهارنظر کرد. این دو تا شرایطی که گفتید واقعا نزدیکند و ممکنه استادهای مختلف در انتخاب یکی از این دو نظر یکسانی نداشته باشند. شما تلاش‌تون رو بکنید که تا اونجا که می‌شه از دانشگاه بهتر و رشته نزدیک‌تر پذیرش بگیرید و بعد اگر گزینه‌های متعددی داشتید، اون وقت می‌شه به طور خاص گزینه‌ها رو مقایسه و یکی رو انتخاب کرد.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 05-10-2014

(04-10-2014, 10:49 PM)'اشکان قاسمی1990' نوشته: با عرض ادب خدمت شما اقای بابک عزیز.
یک سوال بسیار ریزی ازتون داشتم. تو قسمت نتایج پذیرش رو که بررسی میکردم به یکسری نتایجی برخورد کردم که جالب بود بطور مثال دوستی معدل لیسانس 13.6 داشت با ارشد 16.8 و تافل 98 و جی ار ای 312 اما ایشون پذیرش با فاند گرفتن مصداق و امثال این دوست رو هم تو سایت و هم تو دانشگاه ها تقریبا زیاد دیدم. سوال این جاست که با این معدل چطور فاند هم گرفتن مگه دانشگاه های امریکا سفت و سخت رو قانوناشون پابند نیستن؟
با تشکر فراوان

خیلی از دانشگاه‌ها در مورد حداقل ملزومات پذیرش (minimum requirements) سخت‌گیری می‌کنند ولی بعضی از دانشگاه‌ها هم ممکنه سختگیری کمتری داشته باشند. ضمن این که حداقل ملزومات پذیرش برای همه دانشگاه‌ها یکسان نیست و معدل ۱۳/۶ ممکنه کمتر از حد نیاز دانشگاه نباشه. شما دانشگاه و رشته ایشون رو چک کردید که ببینید حداقل مورد نیاز دانشگاه چقدر بوده؟

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - اشکان قاسمی1990 - 05-10-2014

حقیقتش نه. اما تا اونجا که میدونم در مورد معدل باید 3 از 4 باشه که این دوستمون نداره

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 07-10-2014

(05-10-2014, 07:19 PM)'اشکان قاسمی1990' نوشته: حقیقتش نه. اما تا اونجا که میدونم در مورد معدل باید 3 از 4 باشه که این دوستمون نداره

نمی شه راحت گفت. برای تبدیل معدل این موضوع رو ببینید. احتمالا معدل ایشون بالای ۳ باشه.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - bahareh_cs - 08-10-2014

با سلام و احترام. اولا واقعا ممنون که به سوال هایی که ازتون پرسیده میشه کامل و بادر نظر گرفتن تمامی جوانب پاسخ میدین. و دوما ممنون میشم در مورد ارزش دانشگاهی که در ایران در اون تحصیل کردیم یک توضیحی بدین. چون به عنوان مثال من میبینم دوستان در رزومه ذکر میکنن که معدل ۱۸ به بالا از یک دانشگاه ازاد در شهرستان و یا پیام نور دارن و بعد بهشون میگن شما به خاطر معدلتون خیلی شانس بالایی دارین؛در حالی که مثلا من خودم که شهید بهشتی درس خوندم همیشه سر نمره دهی و سختی درس و امتحان ها مشکل داشتم و این سختگیری در دانشگاه ما به حدی هست که معدل دانشکده ۱۳ هست و به نسبت این معدل ۱۵ اصلا پایین نیست. در حالی که در دانشگاه ازاد و یا پیام ن‌ر معدل بالاتر اوردن به مراتب راحتتره( البته من قصد توهین به کسایی که این دانشگاه ها درس میخونن ندارم و فقط جهت اگاهی خودم میپرسم). ایا واقعا دانشگاه های امریکا در این حد از دانشگاه های ما بی اطلاعن که جز شریف و تهران بقیه دانشگاهها رو یکسان فرض میکنن؟ من الان واقعا پشیمونم که چرا شهید بهشتی رفتم؛ اگر یک دانشگاه کم اسم و رسم دار تر میرفتم معدلم بسیار بالاتر از این معدلی هست که الان دارم و در ضمن همه بهم نیگفتن معدل ۱۵ شانس پذیرشو کم کرده و اسم دانشگاه هم تاثیری نداره.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - ali.sayyah - 09-10-2014

سلام و خسته نباشید میگم بهتون.
ازتون چند تا سوال درباره ی کاراموزی و یا کار در دانشگاه داشتم.نمیدونم مناسب تاپیک شما هست یا نه ولی جای خاصی پیدا نکردم.
به نظرتون امکان پیدا کردن کار درون دانشگاه چه قدره؟ایا راحت میشه پیدا کرد؟چون من اگه برم باید کار پیدا کنم تا بتونم خرج زندگیرو بدم .و در مورد کاراموزی,ایا رشته های پزشکی هم کاراموزی دارند؟
کلا میشه رو بدست اوردن کار(چه داخل دانشگاه و چه به صورت کار اموزی)حساب باز کرد؟

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 10-10-2014

(08-10-2014, 11:47 AM)'bahareh_cs' نوشته: با سلام و احترام. اولا واقعا ممنون که به سوال هایی که ازتون پرسیده میشه کامل و بادر نظر گرفتن تمامی جوانب پاسخ میدین. و دوما ممنون میشم در مورد ارزش دانشگاهی که در ایران در اون تحصیل کردیم یک توضیحی بدین. چون به عنوان مثال من میبینم دوستان در رزومه ذکر میکنن که معدل ۱۸ به بالا از یک دانشگاه ازاد در شهرستان و یا پیام نور دارن و بعد بهشون میگن شما به خاطر معدلتون خیلی شانس بالایی دارین؛در حالی که مثلا من خودم که شهید بهشتی درس خوندم همیشه سر نمره دهی و سختی درس و امتحان ها مشکل داشتم و این سختگیری در دانشگاه ما به حدی هست که معدل دانشکده ۱۳ هست و به نسبت این معدل ۱۵ اصلا پایین نیست. در حالی که در دانشگاه ازاد و یا پیام ن‌ر معدل بالاتر اوردن به مراتب راحتتره( البته من قصد توهین به کسایی که این دانشگاه ها درس میخونن ندارم و فقط جهت اگاهی خودم میپرسم). ایا واقعا دانشگاه های امریکا در این حد از دانشگاه های ما بی اطلاعن که جز شریف و تهران بقیه دانشگاهها رو یکسان فرض میکنن؟ من الان واقعا پشیمونم که چرا شهید بهشتی رفتم؛ اگر یک دانشگاه کم اسم و رسم دار تر میرفتم معدلم بسیار بالاتر از این معدلی هست که الان دارم و در ضمن همه بهم نیگفتن معدل ۱۵ شانس پذیرشو کم کرده و اسم دانشگاه هم تاثیری نداره.

دانشگاه پیام نور و دانشگاه آزاد کاملا متفاوتند و تا اونجا که من می‌دونم اغلب دانشگاه‌های امریکا مدرک دانشگاه‌های تحصیل از راه دور (از جمله پیام نور) رو قبول ندارند. اما در مورد بقیه دانشگاه‌های ایران بعضی از دانشگاه‌های امریکا شناخت درستی ندارند و به غیر از یکی دو تا دانشگاه خیلی معروف مثل شریف و تهران، خیلی فرق مهمی قائل نمی‌شن، بعضی از دانشگاه‌های امریکا هم شناخت خیلی بهتری دارند و بعضا استادان یا دانشجویان ایرانی دارند که اطلاعات دقیق‌تری از دانشگاه‌های ایران بهشون می‌دند و در نتیجه برای اون‌ها ممکنه بین بهشی و دانشگاه آزاد فرق وجود داشته باشه. گذشته از این موضوع، معدل ۱۵ معدل خیلی پایینی نیست و شما با آوردن نمره GRE خوب شانس پذیرش از امریکا رو خواهید داشت.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 10-10-2014

(09-10-2014, 10:56 PM)'ali.sayyah' نوشته: سلام و خسته نباشید میگم بهتون.
ازتون چند تا سوال درباره ی کاراموزی و یا کار در دانشگاه داشتم.نمیدونم مناسب تاپیک شما هست یا نه ولی جای خاصی پیدا نکردم.
به نظرتون امکان پیدا کردن کار درون دانشگاه چه قدره؟ایا راحت میشه پیدا کرد؟چون من اگه برم باید کار پیدا کنم تا بتونم خرج زندگیرو بدم .و در مورد کاراموزی,ایا رشته های پزشکی هم کاراموزی دارند؟
کلا میشه رو بدست اوردن کار(چه داخل دانشگاه و چه به صورت کار اموزی)حساب باز کرد؟

به نظر من نمی‌شه روی پیدا کردن کار در دانشگاه خیلی حساب کرد. البته شدنی هست، اما متقاضیانش زیادند و ممکنه نتونید راحت کاری در دانشگاه پیدا کنید. راستش در مورد کارآموزی برای رشته‌های پزشکی اطلاع زیادی ندارم، اما همون طور که خودتون هم می‌دونید رشته‌های پزشکی دوره internship یا کارآموزی اجباری دارند که در امریکا یک ساله و در سال آخر تحصیل انجام می‌شه (تا اونجا که من اطلاع دارم). حالا این که قبل از این دوره اجباری بشه کارآموزی رفت یا خیر رو دقیقا نمی‌دونم.
یک روش دیگه که خیلی از دانشجویان امریکایی استفاده می‌کنند وام‌های دانشجویی هست. این وام‌ها به دانشجویان خارجی هم داده می‌شه اما باید یک شخصی که در امریکا سابقه اعتباری (credit history) داره ضامن بشه. شما اگر اقوامی در امریکا دارید که حاضرند ضامن (co-signer) شما بشن، می‌تونید از این وام‌ها استفاده کنید.