آکادمیا کافه
Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+--- موضوع: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا (/Thread-Babak-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 23-08-2014

(22-08-2014, 04:06 AM)'stable1101' نوشته:
ممنون
نظرتون در مورد مستر مجدد چیه؟ از یک دانشگاه با رنک متوسط. و بعد اقدام برای دانشگاهای تاپ
می‌تونید این کار رو بکنید، اما گارانتی‌ای وجود نداره که بعد از مستر مجدد بتونید از دانشگاه‌های TOP 10 پذیرش بگیرید. ضمن این که گرفتن فاند برای دوره مستر به مراتب مشکل‌تر از دکتراست.
به نظر من فقط اگر قصد دارید که بعد از گرفتن دکترا در دانشگاه‌های تاپ امریکا استاد بشید، ارزش داره که این همه دردسر بکشید تا شاید بتونید از دانشگاه‌های تاپ پذیرش بگیرید. در غیر این صورت ارزشش رو نداره.
یک راه دیگه که پیش پای شما هست، اینه که پذیرش دکترا از یک دانشگاه خوب، ولی نه TOP 10، بعد با داشتن معدل بالا و نوشتن یکی دو تا مقاله خیلی خوب، به یکی از دانشگاه‌های TOP 10 انتقالی بگیرید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - amiraliiii - 23-08-2014

بابک خان ممنون از وقتی که گذاشتید.

من رزومم این بود و درمورد شانس پذیرش پرسیده بودم:

1- لیسانس برق-کنترل خواجه نصیر ، معدل 15.2
2- toefl:110
3- (gre (q170 , v164, aw4
4- recom نسبتا خوب
5- sop روتین
6- مقاله ندارم شاید از پایان نامه بشه یکی دربیاد ولی اصلا نمیتونم روش حساب کنم

شما فرمودید:
معدل لیسانس شما بالا نیست، ولی اون قدر هم بد نیست و با این نمراتی که شما در TOEFL و GRE آوردید، به نظر من شانس پذیرش و فاند رو به راحتی دارید.
فقط recommendation رو شوخی نگیرید و سعی کنید تا اونجا که می‌تونید توصیه‌نامه‌های خوبی از استادهاتون بگیرید. توصیه‌نامه معمولی یا نه چندان خوب می‌تونه کاملا شانس شما رو پایین بیاره.

مقاله نداشتن به نظر من مهم نیست. به طور کلی از دانشجوی کارشناسی انتظار مقاله نمی‌ره و با این نمره GRE که شما آوردید یه مقاله معمولی احتمالا شانس شما رو خیلی بیشتر نخواهد کرد.

من اگر جای شما بودم، احتمالا بیشترین تمرکزم رو روی دانشگاه‌های ۲۰ الی ۷۰ می‌ذاشتم و حتی احتمالا ۲-۳ تا هم زیر ۲۰ اپلای می‌کردم.
قسمت نتایج پذیرش سایت رو ببینید و خودتون یک مقدار جستجو کنید. خواهید دید که افرادی که شبیه شرایط شما یا حتی پایین‌تر داشته‌اند تونسته‌اند پذیرش و فاند بگیرند.
چندتا مسئله برام پیش اومد:

1- من اصلا نمیدونم، توصیه نامه خوب یعنی چی و چه ویژگیهایی داره؟ یعنی استادش باید شناخته شده باشه (که تو دانشگاه ما خیلی کم هست)
یا چیزی که مینویسه خیلی خوب باشه یا .....

2- شما شانس فاند رو به طور واقع بینانه برا 70-20 میبینید واقعا؟  معدلم مشکل ساز نمیشه؟ هرچی میکشم از این معدله

3- یه سوال مهم داشتم:  اگه بالفرض همین ارشد mba رو که شریف قبول شدم برم، برای دکترا مدیریت (حالا هرگرایشی) شانس پذیرش و فاند رو از دانشگاههای تاپ  آمریکا دارم؟ دانشگاههای معمولی چطور؟
چون شندیم فاند برای مدیریت به ایران اصلا نمیدن و شریف رو نمیشناسن تو مدیریت. اگه اینطور باشه موندگار میشم تو این ممکلت و آرزوهام به باد میره و بدبخت میشم (باید برم سربازی)

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 23-08-2014

(22-08-2014, 11:26 AM)'amiraliiii' نوشته: بابک خان ممنون از وقتی که گذاشتید.
من رزومم این بود و درمورد شانس پذیرش پرسیده بودم:

1- لیسانس برق-کنترل خواجه نصیر ، معدل 15.2
2- toefl:110
3- (gre (q170 , v164, aw4
4- recom نسبتا خوب
5- sop روتین
6- مقاله ندارم شاید از پایان نامه بشه یکی دربیاد ولی اصلا نمیتونم روش حساب کنم

چندتا مسئله برام پیش اومد:
1- من اصلا نمیدونم، توصیه نامه خوب یعنی چی و چه ویژگیهایی داره؟ یعنی استادش باید شناخته شده باشه (که تو دانشگاه ما خیلی کم هست)
یا چیزی که مینویسه خیلی خوب باشه یا .....
2- شما شانس فاند رو به طور واقع بینانه برا 70-20 میبینید واقعا؟  معدلم مشکل ساز نمیشه؟ هرچی میکشم از این معدله
3- یه سوال مهم داشتم:  اگه بالفرض همین ارشد mba رو که شریف قبول شدم برم، برای دکترا مدیریت (حالا هرگرایشی) شانس پذیرش و فاند رو از دانشگاههای تاپ  آمریکا دارم؟ دانشگاههای معمولی چطور؟
چون شندیم فاند برای مدیریت به ایران اصلا نمیدن و شریف رو نمیشناسن تو مدیریت. اگه اینطور باشه موندگار میشم تو این ممکلت و آرزوهام به باد میره و بدبخت میشم (باید برم سربازی)

دوست خوبم M1KE پاسخ شما رو داده بودند و چون پاسخ ایشون تقریبا کامل بود، من دیگه پاسخ ندادم.
۱. پاسخ مایک رو ببینید.
۲. به نظر من شانسش رو دارید و با توجه به نمره خیلی خوب GRE شما، تاثیر معدل‌تون تا حد خوبی کم می‌شه. به هر حال پذیرش گرفتن شانسی هم هست و قطعیتی درش نیست، به همین خاطر نمی‌شه گفت که شما قطعا از ۲۰ تا ۷۰ می‌تونید پذیرش بگیرید، اما با توجه به تجربه دوستانی که در سال‌های گذشته اقدام کرده‌اند و نتایجی که در قسمت نتایج پذیرش سایت وجود داره، می‌تونید امیدوار باشید که پذیرش بگیرید.
۳. من حداقل دو نفر از دوستانی که در همین سایت باهاشون همراه بودیم رو می‌شناسم که تونسته‌اند از امریکا برای رشته مدیریت پذیرش و فاند بگیرند و فکر می‌کنم در قسمت نتایج پذیرش هم می‌تونید ببینید. در نتیجه مطلبی که شنیدید که برای مدیریت به ایرانی‌ها فاند نمی‌دند درست نیست، اما این که چقدر شانس دارید رو راستش نمی‌دونم و اطلاعاتم در مورد رشته مدیریت اون قدر زیاد نیست.
اگر تحصیل در امریکا برای شما مهمتر از رشته تحصیلی هست، شاید بهتر باشه که دنبال پذیرش در رشته برق باشید. به نظر من با توجه به نمره GRE شما، شانس‌تون برای پذیرش در رشته برق خوبه.

(22-08-2014, 05:10 PM)'brusa1994' نوشته:
یعنی اگر شخصی 4ترم آخر معدلش 18 باشه ، در بررسی رزومه معدل لیسانسش عالی( یا حداقل خیلی خوب) تلقی میشه؟ یا نه میگن چون معدلت در  کل 16(بر فرض)هستش و  این معدل 18 فقط یه نکته مثبت معمولیه !
پ ن : بررسی رزومه منظورم اون دانشگاه هایی هست معدل 2 سال آخر مهمه !
شاید گاهی باور کردنش سخت باشه، اما پذیرش گرفتن از دانشگاه‌های امریکا اون قدر هم که فکر می‌کنید قاعده و قانون نداره و نمی‌شه به همین راحتی گفت که آیا معدل دو سال آخر اثر معدل کل رو از بین می‌بره یا خیر.
من خودم موقعی که دانشجوی دکترا بودم یادمه که استاد من نگاهی به اپلیکیشن‌ها می‌انداخت و بعضی‌ها رو که به نظرش خوب بودند جدا می‌کرد. تعداد اپلیکیشن‌ها خیلی زیاد بود و به همین خاطر علاوه بر این که خودش جستجو می‌کرد، به ما که دانشجوهای دکتراش بودیم هم می‌گفت که اپلیکیشن‌ها رو ببینیم و اونایی که خوبند رو بهش بگیم. گاهی اعتبارسنجی دانشگاه‌های ایران هم در این حد بود که از من بپرسند فلان دانشگاه تو ایران دانشگاه خوبیه یا نه! خلاصه این که گاهی پذیرش گرفتن یا نگرفتن از یک دانشگاه شاید در این حد باشه که یکی از دانشجوهای دکترای استاد از اپلیکیشن شما خوشش بیاد یا خیر.
در نتیجه شما سعی کنید شرایط‌تون رو تا حد امکان خوب کنید و بعد دیگه امیدوار باشید که یکی دو تا از اپلیکیشن‌هاتون جواب بده. برای شما اگر دو سال اول گذشته و معدل‌تون اون موقع خوب نبوده، بهترین کاری که می‌تونید بکنید اینه که معدل ترم‌های باقیمانده رو تا اونجا که می‌تونید بالا بیارید و امیدوار باشید و در SoP هم می‌تونید اشاره‌ کوتاهی بکنید که نمره درس‌های تخصصی‌تون خیلی خوبه.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - اشکان قاسمی1990 - 23-08-2014

سلام جناب آقای بابک من دو سوال مهم دارم که جوابشون ممکنه مسیر زندگی منو تغییر بده پس نیازمن یه جواب قاطع هستم با تشکر.
من 25 سالمه کارشناسی عمران از دانشگاه آزاد رشت با معدل 16.4 و ارشد مهندسی زلزله دانشگاه علم وصنعت با معدل 17.8 و نمره تافل 97 دارم 2 تا مقالهISI دارمو و حدود 4 سال سابقه کار در شرکت های های طراز اول در زمینه زیر سازی راه ها و سد الآن هم تمام زورمو میخوام رو GRE پیاده کنم. نظرتون در مورد رزومم برای پذیرش دانشگاه های امریکا با احتساب یک GRE خوب چیه؟ رنک دانشگاه زیاد برام مهم نیست. در ضمن دایی من خودش تو بستون هست و یه شرکت داره اگر بهم فاند ندن ممکنه به واسطه داییم از تسحیلات و وام هایی استفاده کنم؟
با تشکر از لطفتون

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - ashkan065 - 23-08-2014

سلام اقا بابك
من رشتم مديريته .قصد دارم ارشد هم مديريت بخونم و براي دكترا از امريكا اپلاي كنم.
1چه رشته ها اي وجود داره كه در رابطه با رشته ي منه و باگرفتن دكترا ميتونم شغله مناسب و  با درامد خوبي پيدا كنم.
 2.كسي كه دكترا مديريت در رشته ي dba  بگيره كه در چه جاهايي ميتونه شروع به كار كنه حقوق و  مزاياش چه قدره؟

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 24-08-2014

(23-08-2014, 02:45 PM)'اشکان قاسمی1990' نوشته: سلام جناب آقای بابک من دو سوال مهم دارم که جوابشون ممکنه مسیر زندگی منو تغییر بده پس نیازمن یه جواب قاطع هستم با تشکر.
من 25 سالمه کارشناسی عمران از دانشگاه آزاد رشت با معدل 16.4 و ارشد مهندسی زلزله دانشگاه علم وصنعت با معدل 17.8 و نمره تافل 97 دارم 2 تا مقالهISI دارمو و حدود 4 سال سابقه کار در شرکت های های طراز اول در زمینه زیر سازی راه ها و سد الآن هم تمام زورمو میخوام رو GRE پیاده کنم. نظرتون در مورد رزومم برای پذیرش دانشگاه های امریکا با احتساب یک GRE خوب چیه؟ رنک دانشگاه زیاد برام مهم نیست. در ضمن دایی من خودش تو بستون هست و یه شرکت داره اگر بهم فاند ندن ممکنه به واسطه داییم از تسحیلات و وام هایی استفاده کنم؟
با تشکر از لطفتون

درود،

به نظر من شرایط شما نسبتا خوبه و با داشتن نمره GRE خوب شانس پذیرش و احتمالا فاند از امریکا رو خواهید داشت و اگر دایی شما حاضر باشه که شما رو تضمین کنه و به اصطلاح co-signer وام باشه، می‌تونید وام تحصیلی هم در صورت نیاز بگیرید.
فقط در جریان باشید که وضعیت کار رشته عمران در امریکا اصلا جالب نیست و حقوق‌ها نسبت به خیلی از رشته‌های فنی دیگه به مراتب پایین‌تره و موقعیت‌های شغلی هم کمترند.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 24-08-2014

(23-08-2014, 03:46 PM)'ashkan065' نوشته: سلام اقا بابك
من رشتم مديريته .قصد دارم ارشد هم مديريت بخونم و براي دكترا از امريكا اپلاي كنم.
1چه رشته ها اي وجود داره كه در رابطه با رشته ي منه و باگرفتن دكترا ميتونم شغله مناسب و  با درامد خوبي پيدا كنم.
 2.كسي كه دكترا مديريت در رشته ي dba  بگيره كه در چه جاهايي ميتونه شروع به كار كنه حقوق و  مزاياش چه قدره؟

متاسفانه من در این زمینه اطلاعاتی ندارم. اگر سوال‌تون رو در انجمن مدیریت و اقتصاد بپرسید، شاید دوستانی که مدیریت خونده‌اند بتونند بهتر به شما کمک کنند.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - stable1101 - 24-08-2014

(23-08-2014, 02:48 AM)'Babak' نوشته:
یک راه دیگه که پیش پای شما هست، اینه که پذیرش دکترا از یک دانشگاه خوب، ولی نه TOP 10، بعد با داشتن معدل بالا و نوشتن یکی دو تا مقاله خیلی خوب، به یکی از دانشگاه‌های TOP 10 انتقالی بگیرید.

این چقدر عملی هست ؟ فرضا فرد بخواد این کار رو تو ایران انجام بده چندان ممکن نیست بجهت اساتید عرض می کنم. یه جور دور زدن استاد محسوب میشه! آیا از این مشکلات اونجا پیش نمی آید؟

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - اشکان قاسمی1990 - 24-08-2014

ممنون از جوابتون. من دقیقا متوجه نشدم منظورتون از خراب بودن وضعیت کار عمران در امریکا چیه؟ چون همونطور که از اقوام و دوستانی که در امریکا هستند و همینطور سایت های معتبر شنیدم که ساخت پل در امریکا حدود 2 برابر استاندارد های بین المللی از نظر تعداد و همینطور بزرگی سازه هست مثل پل رودخانه می سی سی پی که در نوع خودش شاهکار هست. همینطور حجم راه های در دست ساخت در امریکا به مراتب خیلی خیلی بیشتر از ایران هست.
عمران 13 گرایش داره
1.سازه     2.زلزله    3.ژئوتکنیک    4.حمل و نقل     5.محیط زیست     6.مدریت ساخت     7.مهندسی رودخانه    8.مهندسی سازه های هیدرولیکی     9.مهندسی سازه های دریایی     10.مهندسی راه و ترابری     11.مهندسی اب و فاضلاب    12.مهندسی خطوط راه اهن     13.مهندسی اب

به نظر خودتون تو امریکا کدوم یکی از این گرایش ها بازار کاری مناسب تری داره؟
ممنون از جوابتون