آکادمیا کافه
Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+--- موضوع: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا (/Thread-Babak-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 20-08-2014

(19-08-2014, 03:01 AM)'amiraliiii' نوشته:
بابک خان سلام
واقعا به کمکتون نیاز دارم 
 نمیدونید این کارتون چقدر مهم و حیاتی هست برام
تو بدجور دوراهی افتادم و واقعا مستاصل و مضطربم.
من شرایطم ایناس و میخوام برای برق اپلای کنم:
1- لیسانس برق-کنترل خواجه نصیر ، معدل 15.2
2- toefl:110
3- (gre (q170 , v164, aw4
4- recom نسبتا خوب
5- sop روتین
6- مقاله ندارم شاید از پایان نامه بشه یکی دربیاد ولی اصلا نمیتونم روش حساب کنم
سال پیش چون حوصله ارشد خوندن برق نداشتم، برای mba خوندم و رتبه زیر 30 آوردم و احتمال قریب به یقین شریف قبول میشم، ولی اگه پذیرش نگیرم باید mba رو تموم کنم و میدونم که پذیرش دکترا مدیریت واقعا سخت و نشدنی هست. خلاصه اگه با این رزومه نتونم پذیرش بگیرم یه جواریی مجبورم بمونم ایران و بعد فوق برم سربازی که پرواضحه که اصلا جزو برنامه هام نیست [img]images/smilies/smile.gif[/img][عکس: smile.png]
ممنون میشم دوستان با تجربه دیگر هم کمکشون رو دریغ نکنند و واضح و واقع بینانه بفرمایند برای چه رنکی از دانشگاههای آمریکا شانس دارم یا اینکه اصلا شانس دارم یا نه؟
خواهشا مدیران محترم پست من رو پاک نکنند، منم مثل برادرتون واقعا کسی رو ندارم که ازش مشاوره بگیرم
معدل لیسانس شما بالا نیست، ولی اون قدر هم بد نیست و با این نمراتی که شما در TOEFL و GRE آوردید، به نظر من شانس پذیرش و فاند رو به راحتی دارید. فقط recommendation رو شوخی نگیرید و سعی کنید تا اونجا که می‌تونید توصیه‌نامه‌های خوبی از استادهاتون بگیرید. توصیه‌نامه معمولی یا نه چندان خوب می‌تونه کاملا شانس شما رو پایین بیاره.
مقاله نداشتن به نظر من مهم نیست. به طور کلی از دانشجوی کارشناسی انتظار مقاله نمی‌ره و با این نمره GRE که شما آوردید یه مقاله معمولی احتمالا شانس شما رو خیلی بیشتر نخواهد کرد.
من اگر جای شما بودم، احتمالا بیشترین تمرکزم رو روی دانشگاه‌های ۲۰ الی ۷۰ می‌ذاشتم و حتی احتمالا ۲-۳ تا هم زیر ۲۰ اپلای می‌کردم.
قسمت نتایج پذیرش سایت رو ببینید و خودتون یک مقدار جستجو کنید. خواهید دید که افرادی که شبیه شرایط شما یا حتی پایین‌تر داشته‌اند تونسته‌اند پذیرش و فاند بگیرند.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - ashkan065 - 20-08-2014

(20-08-2014, 12:59 AM)'Babak' نوشته:
۱. راستش پیام نور همچنان برای من سواله و ای کاش دوستانی که از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شده‌اند و برای پذیرش اقدام کرده‌اند، تجربه‌اشون رو در میون می‌گذاشتند. اغلب دانشگاه‌های معتبر امریکا مدرک دانشگاه‌های تحصیل از راه دور رو برای ادامه تحصیل قبول ندارند. در نتیجه حدس من اینه که مدرک کارشناسی پیام نور برای ادامه تحصیل در امریکا مشکل‌ساز باشه.
۲. اگر مورد ۱ مشکل‌ساز نباشه، با گرفتن فوق با معدل خوب از این دانشگاه‌ها و داشتن شرایط مناسب از قبیل نمره خوب در TOEFL و  GMAT می‌شه به پذیرش با فاند دکترا امیدوار بود.

مدرك پيام نور زيد نظر وزارته علومه.
من چه كار كنم با اين وضعيت اگر ارشد هم جاي خوبي قبول شم باز هم زحمتام به باد ميره!
هيچ كس رو پيدا نكردم كه از پيام نور باشه و بعد از امريكا فاند گرفته باشه.!

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - amiraliiii - 20-08-2014

(20-08-2014, 01:06 AM)'Babak' نوشته:
معدل لیسانس شما بالا نیست، ولی اون قدر هم بد نیست و با این نمراتی که شما در TOEFL و GRE آوردید، به نظر من شانس پذیرش و فاند رو به راحتی دارید. فقط recommendation رو شوخی نگیرید و سعی کنید تا اونجا که می‌تونید توصیه‌نامه‌های خوبی از استادهاتون بگیرید. توصیه‌نامه معمولی یا نه چندان خوب می‌تونه کاملا شانس شما رو پایین بیاره.
مقاله نداشتن به نظر من مهم نیست. به طور کلی از دانشجوی کارشناسی انتظار مقاله نمی‌ره و با این نمره GRE که شما آوردید یه مقاله معمولی احتمالا شانس شما رو خیلی بیشتر نخواهد کرد.
من اگر جای شما بودم، احتمالا بیشترین تمرکزم رو روی دانشگاه‌های ۲۰ الی ۷۰ می‌ذاشتم و حتی احتمالا ۲-۳ تا هم زیر ۲۰ اپلای می‌کردم.
قسمت نتایج پذیرش سایت رو ببینید و خودتون یک مقدار جستجو کنید. خواهید دید که افرادی که شبیه شرایط شما یا حتی پایین‌تر داشته‌اند تونسته‌اند پذیرش و فاند بگیرند.

بابک خان ممنون از وقتی که گذاشتید.
چندتا مسئله برام پیش اومد:

1- من اصلا نمیدونم، توصیه نامه خوب یعنی چی و چه ویژگیهایی داره؟ یعنی استادش باید شناخته شده باشه (که تو دانشپاه ما خیلی کم هست)
یا چیزی که مینویسه خیلی خوب باشه یا .....

2- شما شانس فاند رو به طور واقع بینانه برا 70-20 میبینید واقعا؟  معدلم مشکل ساز نمیشه؟ هرچی میکشم از این معدله

3- یه سوال مهم داشتم:  اگه بالفرض همین ارشد mba رو که شریف قبول شدم برم، برای دکترا مدیریت (حالا هرگرایشی) شانس پذیرش و فاند رو از دانشگاههای تاپ  آمریکا دارم؟ دانشگاههای معمولی چطور؟
چون شندیم فاند برای مدیریت به ایران اصلا نمیدن و شریف رو نمیشناسن تو مدیریت. اگه اینطور باشه موندگار میشم تو این ممکلت و آرزوهام به باد میره و بدبخت میشم (باید برم سربازی)

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - M1KE - 20-08-2014

برای آشنایی با مشخصات یک توصیه نامه خوب می تونید تاپیک های انجمن توصیه نامه رو نگاه کنید. به طور خلاصه توصیه نامه خوب باید توسط فردی که به طور مستقیم با شما در ارتباط بوده (مثلا استاد راهنماتون باشه و نه دوست یا یک استادی که هیچ واحدی باهاش نداشتین) و توانمندی های شما رو در حوزه ای که باهاتون همکاری داشته رو تایید کرده باشه و این توانمندی ها هم مناسب دوره ای باشه که قراره درش ادامه تحصیل بدین. مثلا اگر می خواهید برای برق پذیرش بگیرید --که پیشنهاد من هم همین هست-- بهتره از استادهای دانشکده برق توصیه نامه بگیرید و اگر می خواهید در MBA پذیرش بگیرید مثلا یکی یا دو تا از توصیه نامه هاتون کاری باشه و از شرکت هایی که درش کار کردین بگیرین که نشون بده تجربه مدیریتی دارین.

در مورد برق و مدیریت به نظرم در خارج از کشور در رشته برق جای پیشرفت بیشتری در بلندمدت دارین و در شغل های مدیریتی معمولا باید با Native های خود اون کشورها رقابت کنید که یک مقدار سخت هست مگر اینکه در خود ایران در مدیریت مشغول بشین که از صحبت هاتون اینطور برنمیاد. البته خودتون توانمندی ها و علاقه هاتون رو بهتر می شناسین ولی به نظرم این مورد رو هم در تصمیم گیری تون در نظر بگیرین.

(20-08-2014, 11:51 AM)'amiraliiii' نوشته:
بابک خان ممنون از وقتی که گذاشتید.
چندتا مسئله برام پیش اومد:
1- من اصلا نمیدونم، توصیه نامه خوب یعنی چی و چه ویژگیهایی داره؟ یعنی استادش باید شناخته شده باشه (که تو دانشپاه ما خیلی کم هست)
یا چیزی که مینویسه خیلی خوب باشه یا .....
2- شما شانس فاند رو به طور واقع بینانه برا 70-20 میبینید واقعا؟  معدلم مشکل ساز نمیشه؟ هرچی میکشم از این معدله
3- یه سوال مهم داشتم:  اگه بالفرض همین ارشد mba رو که شریف قبول شدم برم، برای دکترا مدیریت (حالا هرگرایشی) شانس پذیرش و فاند رو از دانشگاههای تاپ  آمریکا دارم؟ دانشگاههای معمولی چطور؟
چون شندیم فاند برای مدیریت به ایران اصلا نمیدن و شریف رو نمیشناسن تو مدیریت. اگه اینطور باشه موندگار میشم تو این ممکلت و آرزوهام به باد میره و بدبخت میشم (باید برم سربازی)

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - brusa1994 - 20-08-2014

1-اين معدل دو سال آخر چقد اهميت داره ?
مثلا دوستي در riverside گفته بود اينجا معدل 2سال آخر به مراتب بيشتر از معدل كل ليسانس اهميت داره,تعداد اين جور دانشگاها زياده,در كل ديد دانشگاها نسبت به اين موضوع چيه?
2-براي phdمستقيم شانس اپلاي بيشتره? اگه ما با مدرك فوق براي directPhd درخواست بديم براي ويزا مشكلي پيش نمياد ?
ممنون

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - stable1101 - 21-08-2014

سلام
روزمه ی من اینه
لیسانس باهنر 16 و GPA 3.27(دو سال آخر 16.50) و ارشد صنعتی اصفهان 18.5و GPA 4-- مهندسی مکانیک
سه تا ISME (فارسی) و یک isi
تافل رو احتمالا حدود 90-95 بیارم امسال
رزومم جز شاگرد سومی همین دو دانشگاه چیز خاصی نداره و فعلا دارم برای زبان می خونم
می خواستم بدونم برای 10 دانشکاه برتر آمریکا و 5 دانشگاه برتر کانادا شانسی دارم؟ 
چه آیتم هایی برای قوی کردن روزمم نیاز هست؟
آیا تریس در دانشکاه آزاد و پیام نور پوئن مثبت قابل توجهی محسوب میشه یا نه؟
ممنون 

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 22-08-2014

(20-08-2014, 04:01 PM)'brusa1994' نوشته: 1-اين معدل دو سال آخر چقد اهميت داره ?
مثلا دوستي در riverside گفته بود اينجا معدل 2سال آخر به مراتب بيشتر از معدل كل ليسانس اهميت داره,تعداد اين جور دانشگاها زياده,در كل ديد دانشگاها نسبت به اين موضوع چيه?
2-براي phdمستقيم شانس اپلاي بيشتره? اگه ما با مدرك فوق براي directPhd درخواست بديم براي ويزا مشكلي پيش نمياد ?
ممنون

۱. سیاست همه دانشگاه‌ها در این زمینه یکسان نیست و قوانین دانشگاه‌ها و حتی گاهی دانشکده‌های یک دانشگاه با هم متفاوته، اما به طور کلی به خاطر این که اکثر درس‌های تخصصی در دو سال آخر کارشناسی گرفته می‌شه، اهمیت معدل دو سال آخر زیاده.

۲. شانس گرفتن فاند برای دکترا بیشتر از فوق لیسانسه و حتی گاهی شانس گرفتن پذیرش برای دکترا بیشتر از فوق هست، اما گاهی ملزومات پذیرش برای دکترا بالاترند. به این معنی که گاهی نمرات امتحان‌ها و معدل بالاتری نیاز دارید که برای دکترای مستقیم اقدام کنید.
دکترای مستقیم از لیسانس برای ویزا مشکل خاصی نداره.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 22-08-2014

(21-08-2014, 01:19 AM)'stable1101' نوشته: سلام
روزمه ی من اینه
لیسانس باهنر 16 و GPA 3.27(دو سال آخر 16.50) و ارشد صنعتی اصفهان 18.5و GPA 4-- مهندسی مکانیک
سه تا ISME (فارسی) و یک isi
تافل رو احتمالا حدود 90-95 بیارم امسال
رزومم جز شاگرد سومی همین دو دانشگاه چیز خاصی نداره و فعلا دارم برای زبان می خونم
می خواستم بدونم برای 10 دانشکاه برتر آمریکا و 5 دانشگاه برتر کانادا شانسی دارم؟ 
چه آیتم هایی برای قوی کردن روزمم نیاز هست؟
آیا تریس در دانشکاه آزاد و پیام نور پوئن مثبت قابل توجهی محسوب میشه یا نه؟
ممنون 

با شرایط فعلی شما، به نظر من مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار نمرات امتحان‌های زبان و GRE هست و به خصوص نمره GRE خیلی مهمه. تا اونجا که می‌تونید باید سعی کنید نمره GRE تون رو بالا ببرید. تدریس در دانشگاه‌ آزاد یا پیام نور می‌تونه نکته مثبتی در رزومه شما باشه ولی شانس پذیرش شما رو به طور قابل توجهی بالا نخواهد برد.

به نظر من با توجه به این که معدل لیسانس شما زیاد بالا نیست و از دانشگاه مشهوری فارغ‌التحصیل نشده‌اید، شانس پذیرش و فاند از ۱۰ تا دانشگاه تاپ امریکا و ۵ تا اول کانادا برای شما کمه. این دانشگاه‌ها جز بهترین دانشگاه‌های دنیا هستند و رقابت بسیاری برای گرفتن پذیرش ازشون وجود داره. در صورتی که نمره GRE خیلی خوبی بیارید، می‌تونید به پذیرش از دانشگاه‌های ۲۰ الی ۷۰ امریکا امیدوار باشید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - stable1101 - 22-08-2014

(22-08-2014, 01:57 AM)'Babak' نوشته:
با شرایط فعلی شما، به نظر من مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار نمرات امتحان‌های زبان و GRE هست و به خصوص نمره GRE خیلی مهمه. تا اونجا که می‌تونید باید سعی کنید نمره GRE تون رو بالا ببرید. تدریس در دانشگاه‌ آزاد یا پیام نور می‌تونه نکته مثبتی در رزومه شما باشه ولی شانس پذیرش شما رو به طور قابل توجهی بالا نخواهد برد.
به نظر من با توجه به این که معدل لیسانس شما زیاد بالا نیست و از دانشگاه مشهوری فارغ‌التحصیل نشده‌اید، شانس پذیرش و فاند از ۱۰ تا دانشگاه تاپ امریکا و ۵ تا اول کانادا برای شما کمه. این دانشگاه‌ها جز بهترین دانشگاه‌های دنیا هستند و رقابت بسیاری برای گرفتن پذیرش ازشون وجود داره. در صورتی که نمره GRE خیلی خوبی بیارید، می‌تونید به پذیرش از دانشگاه‌های ۲۰ الی ۷۰ امریکا امیدوار باشید.

ممنون
نظرتون در مورد مستر مجدد چیه؟ از یک دانشگاه با رنک متوسط. و بعد اقدام برای دانشگاهای تاپ

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - brusa1994 - 22-08-2014

(22-08-2014, 01:52 AM)'Babak' نوشته:  به طور کلی به خاطر این که اکثر درس‌های تخصصی در دو سال آخر کارشناسی گرفته می‌شه، اهمیت معدل دو سال آخر زیاده.

یعنی اگر شخصی 4ترم آخر معدلش 18 باشه ، در بررسی رزومه معدل لیسانسش عالی( یا حداقل خیلی خوب) تلقی میشه؟ یا نه میگن چون معدلت در  کل 16(بر فرض)هستش و  این معدل 18 فقط یه نکته مثبت معمولیه !
پ ن : بررسی رزومه منظورم اون دانشگاه هایی هست معدل 2 سال آخر مهمه !