آکادمیا کافه
Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+--- موضوع: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا (/Thread-Babak-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 17-08-2014

(16-08-2014, 11:42 AM)'recolor' نوشته:
سلام آقا بابک. شرایط من اینها هستن و چون از لحاظ مالی در وضعیتی نیستم که بتونم هزینه ها رو تامین کنم حتما باید بتونم فاند بگیرم. میدونم که در دوره ارشد کم کاری کردم اما تلاش زیادی دارم میکنم که با GRE و تافل جبران کنم. لطفا دانشگاه هایی که برای من (با فرض نمرات بالای زبان) مناسب هستن (ترجیحا فول فاند) رو بفرمایین.
ضمنا آیا الان که نمره زبان ندارم بازم میتونم با استادا وارد نامه نگاری بشم و بهشون بگم به زودی میگیرم؟ و اینکه با ریز نمرات غیر اصل و گواهی موقت فعلا میتونم درخواست اولیه رو بدم؟
1. مکانیک - کارشناسی ناپیوسته (دو سال آخر) - دانشگاه غیر انتفاعی : 16.67
2. مکانیک - کارشناسی ارشد - دانشگاه سمنان : 15.08
3.تافل احتمالا 110+ (زیاد دارم میخونم)
4. GRE احتمالا 320+
5. 1 مقاله ISC انگلیسی دارم
6. سابقه کار ندارم
7. گرایش مورد نظرم تبدیل انرژی، حرارت و سیالات، دینامیک و جریان سیالات، روش های عددی و ...
8. برای ترم پاییز 2015

ممنون از وقتی که میذارین
راستش رو بخواهید به خاطر معدل‌هاتون و این که از دانشگاه‌های مشهور ایران فارغ‌التحصیل نشده‌اید، به نظر من شانس شما برای فاند پایینه. مشکل اینجاست که دانشگاه‌های خوب امریکا رقابتی هستند و از تمام دنیا متقاضی دارند. در دانشگاه‌های رده بعدی (رنک بالای حدود ۱۰۰) شما شانس پذیرش دارید، اما در این دانشگاه‌ها احتمال گرفتن فاند کمه. البته همون طور که احتمالا می‌دونید در پذیرش شانس هم بی‌تاثیر نیست. شاید اگر نمره خیلی عالی در GRE بیارید و خوش شانس باشید بتونید فاند هم بگیرید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 17-08-2014

(16-08-2014, 10:08 PM)'brusa1994' نوشته: بابک نظرت راجع به دانشگاه riverside تو کالیفرنیا چیه؟
بیشترین فاند در کل ایالات متحده رو داره و از رنکینگ کاخ سفید بهترین دانشگاه (ظاهرا  پرزیدنت اوباما علاقه خاصی بش داره [img]images/smilies/biggrin.gif[/img])، اما خوب در کل 77 و تو رشته کامپیوتر 49،  از نظر شانس پذیرش تو کل ایالت کالیفرنیا هم ظاهرا از همه آسونتره،البته به جز دانشگاه های غیر انتفاهی،اینها اطلاعاتی بود که یکی از دانشجوها اونجا نوشته بود !

راستش در مورد فاند و رنکینگ کاخ سفید من اطلاعی ندارم، اما بعید می‌دونم که UC Riverside بیشتر فاند رو در کل امریکا داشته باشه. صرف نظر این موضوع، UCR دانشگاه خوبیه و رنک خوبی هم داره. استادهای خوبی هم در این دانشگاه تدریس می‌کنند.
شهر Riverside کم و بیش کوچیکه و در منطقه صنعتی قرار گرفته که از دریا یک مقدار فاصله داره. شاید به همین خاطر به اندازه شهرهای ساحلی پرطرفدار نباشه و همون طور که شما هم اشاره کردید از نظر پذیرش گرفتن نسبت به UCI و UCSD و UCLA در جنوب کالیفورنیا ساده‌تره.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - ashkan065 - 17-08-2014

سلام بابك عزيز
وضعيت گرفتن فول فاند از امريكا در رشته هاي مديريت چه طوره?

تحصيل در دوره ي شبانه ي صنعتي شريف يا پرديس صنعتي شريف براي فول فاند گرفتن مورد قبول واقعه؟
مثلا شنيدم شريف اعتبار داره در امريكا.اگر در دوره ي شبانه يا پرديس صنعتي شريف تحصيل بشه  در رشته ي MBA باز هم به اندازه فارغ التحصيلان شريف شانسه پذيرش دارم؟

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - yutab - 17-08-2014

اصلاح میکنم نمره مجموع تقریبی greم با تست های جدید فکر میکنم حدود 310 باشه (کوانتیتیو بهتر از وربال)

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 18-08-2014

(16-08-2014, 11:35 PM)yutab نوشته: سلام
دانشجوی کارشناسی سخت افزار دانشگاه تبریز هستم 
معدل لیسانسم تقریبا 17 ئه
فعلا هیچ امتحان استانداردی ندادم
فکر میکنم نمره تافلم حدود 90 باشه یا در بدترین حالت +80 
نمره gre در بدترین حالت مجموعا 1000
با توجه به اینکه هنوز یک سال تا این آزمونها فرصت دارم احتمالا فرصت بهتر شدن نمرات برام حدس
سابقه همکاری با یه موسسه تحقیقاتی رو داشتم
کار پژوهشی م فقط شامل یه ثبت اختراع پیش از دوره لیسانسه که نمیدونم چقدر ثبت ایران برای آمریکا ارزش داشته باشه
احتمالا راحت بتونم توصیه نامه از اساتید خوب دانشکده برق دانشگاه تبریز بگیرم.
قصد اپلای کردن به دانشگاه های آمریکا رو دارم و قطعا بدون فاند از پس هزینه ش بر نمیام
میخوام بپرسم دانشگاه هایی که شانس پذیرش با فاند کامل ازشون رو دارم تو چه رنج رتبه ای قرار دارند؟

(17-08-2014, 09:19 PM)yutab نوشته: اصلاح میکنم نمره مجموع تقریبی greم با تست های جدید فکر میکنم حدود 310 باشه (کوانتیتیو بهتر از وربال)

بدون وجود نمره امتحان‌ها نمی‌شه در مورد شانس پذیرش صحبت کرد. معدل لیسانس شما خوبه و رشته‌اتون هم رشته خوبیه برای پذیرش. با نمره خوب TOEFL و GRE شانس پذیرش از دانشگاه‌های خوب امریکا (رنک ۲۰ الی ۶۰) رو دارید. با توجه به این که یک سال دیگه وقت دارید برای امتحان‌ها، حتما سعی کنید که TOEFL رو ۹۰ به بالا بشید که حداقل ملزومات پذیرش اغلب دانشگاه‌ها رو داشته باشید. GRE هم خیلی مهمه و می‌تونه کاملا شانس پذیرش رو عوض کنه. هر چه نمره GRE بیشتر، شانس پذیرش و فاند هم بالاتر. اگر بتونید GRE رو ۳۲۰ به بالا بیارید، با احتمال خیلی زیادی می‌تونید از دانشگاه‌های خوب پذیرش و فاند بگیرید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 18-08-2014

(17-08-2014, 12:45 PM)'ashkan065' نوشته: سلام بابك عزيز
وضعيت گرفتن فول فاند از امريكا در رشته هاي مديريت چه طوره?
تحصيل در دوره ي شبانه ي صنعتي شريف يا پرديس صنعتي شريف براي فول فاند گرفتن مورد قبول واقعه؟
مثلا شنيدم شريف اعتبار داره در امريكا.اگر در دوره ي شبانه يا پرديس صنعتي شريف تحصيل بشه  در رشته ي MBA باز هم به اندازه فارغ التحصيلان شريف شانسه پذيرش دارم؟

برای دکترای مدیریت می‌شه فاند گرفت، اما برای کارشناسی ارشد احتمالش خیلی کمه. به هر حال، این رو مد نظر داشته باشید که گرفتن فاند در رشته‌های مدیریت خیلی رقابتی‌تر از رشته‌های فنی هست و متقاضیان امریکایی و غیرامریکایی در رشته‌ها خیلی زیادند.

در مورد اعتبار دوره شبانه شریف یا پردیس شریف اطلاع چندانی ندارم و نمی‌دونم که آیا به اندازه خود شریف اعتبار دارند یا خیر. شریف بیشتر برای رشته‌های فنی در امریکا شناخته شده است و به خصوص برق شریف خیلی مشهوره، اما مطمئن نیستم که در MBA هم همون شهرت رشته‌های فنی رو داشته باشه.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - ashkan065 - 18-08-2014

(18-08-2014, 08:26 AM)'Babak' نوشته:
برای دکترای مدیریت می‌شه فاند گرفت، اما برای کارشناسی ارشد احتمالش خیلی کمه. به هر حال، این رو مد نظر داشته باشید که گرفتن فاند در رشته‌های مدیریت خیلی رقابتی‌تر از رشته‌های فنی هست و متقاضیان امریکایی و غیرامریکایی در رشته‌ها خیلی زیادند.
در مورد اعتبار دوره شبانه شریف یا پردیس شریف اطلاع چندانی ندارم و نمی‌دونم که آیا به اندازه خود شریف اعتبار دارند یا خیر. شریف بیشتر برای رشته‌های فنی در امریکا شناخته شده است و به خصوص برق شریف خیلی مشهوره، اما مطمئن نیستم که در MBA هم همون شهرت رشته‌های فنی رو داشته باشه.

متشكرم ازت بابك جان
1.مشكل اينه كه من مدرك كارشناسيم از پيام نوره!با مدرك پيام نور براي ارشد پذيرش بدون فاند ميشه گرفت اما(شهريه معاف بشم)؟با داشتن نمره ي زبان و جي مت بالا
2.حالا اگر فوق رو از شهيد بهشتي- علامه طباطبايي يا تهران بگيرم وضعيتم براي گرفتن فاند دكترا  خوب ميشه؟(از امريكا)

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - amiraliiii - 19-08-2014

بابک خان سلام
واقعا به کمکتون نیاز دارم 

نمیدونید این کارتون چقدر مهم و حیاتی هست برام
تو بدجور دوراهی افتادم و واقعا مستاصل و مضطربم.

من شرایطم ایناس و میخوام برای برق اپلای کنم:
1- لیسانس برق-کنترل خواجه نصیر ، معدل 15.2
2- toefl:110
3- (gre (q170 , v164, aw4
4- recom نسبتا خوب
5- sop روتین
6- مقاله ندارم شاید از پایان نامه بشه یکی دربیاد ولی اصلا نمیتونم روش حساب کنم

سال پیش چون حوصله ارشد خوندن برق نداشتم، برای mba خوندم و رتبه زیر 30 آوردم و احتمال قریب به یقین شریف قبول میشم، ولی اگه پذیرش نگیرم باید mba رو تموم کنم و میدونم که پذیرش دکترا مدیریت واقعا سخت و نشدنی هست. خلاصه اگه با این رزومه نتونم پذیرش بگیرم یه جواریی مجبورم بمونم ایران و بعد فوق برم سربازی که پرواضحه که اصلا جزو برنامه هام نیست [img]images/smilies/smile.gif[/img][عکس: smile.png]

ممنون میشم دوستان با تجربه دیگر هم کمکشون رو دریغ نکنند و واضح و واقع بینانه بفرمایند برای چه رنکی از دانشگاههای آمریکا شانس دارم یا اینکه اصلا شانس دارم یا نه؟

خواهشا مدیران محترم پست من رو پاک نکنند، منم مثل برادرتون واقعا کسی رو ندارم که ازش مشاوره بگیرم

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Pink Floyd - 19-08-2014

نقل قول:سال پیش چون حوصله ارشد خوندن برق نداشتم، برای mba خوندم و رتبه زیر 30 آوردم و احتمال قریب به یقین شریف قبول میشم، ولی اگه پذیرش نگیرم باید mba رو تموم کنم و میدونم که پذیرش دکترا مدیریت واقعا سخت و نشدنی هست.

درود
بقیه سوالات رو حتما بابک جان توضیح میدن. من فقط خدمت شما بگم که با رزومه ی پایین تر از شما من میشناسم که دکترای مدیریت پذیرش های خوب گرفتن. فقط اگر اشتباه نکنم اونا GMAT  امتحان دادن.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 20-08-2014

(18-08-2014, 09:28 AM)'ashkan065' نوشته:
متشكرم ازت بابك جان
1.مشكل اينه كه من مدرك كارشناسيم از پيام نوره!با مدرك پيام نور براي ارشد پذيرش بدون فاند ميشه گرفت اما(شهريه معاف بشم)؟با داشتن نمره ي زبان و جي مت بالا
2.حالا اگر فوق رو از شهيد بهشتي- علامه طباطبايي يا تهران بگيرم وضعيتم براي گرفتن فاند دكترا  خوب ميشه؟(از امريكا)
۱. راستش پیام نور همچنان برای من سواله و ای کاش دوستانی که از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شده‌اند و برای پذیرش اقدام کرده‌اند، تجربه‌اشون رو در میون می‌گذاشتند. اغلب دانشگاه‌های معتبر امریکا مدرک دانشگاه‌های تحصیل از راه دور رو برای ادامه تحصیل قبول ندارند. در نتیجه حدس من اینه که مدرک کارشناسی پیام نور برای ادامه تحصیل در امریکا مشکل‌ساز باشه.
۲. اگر مورد ۱ مشکل‌ساز نباشه، با گرفتن فوق با معدل خوب از این دانشگاه‌ها و داشتن شرایط مناسب از قبیل نمره خوب در TOEFL و  GMAT می‌شه به پذیرش با فاند دکترا امیدوار بود.