آکادمیا کافه
Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+--- موضوع: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا (/Thread-Babak-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 07-07-2014

(06-07-2014, 01:31 PM)'aftabit' نوشته: سلام امیدوارم عالی باشید
رشته کارشناسی من از رشته های علوم انسانی بوده و بی ارتباط به رشته کارشناسی ارشدم
هدف من زندگی در آمریکابوده و هست و می خام پس از گرفتن مدرک ارشد برای دکترا به آمریکا برم
در حال گذراندن دوره کارشناسی ارشد رشته مهندسی نرم افزار به قصد گرفتن فاند هستم
آیا متفاوت بودن رشته کارشناسی با ادامه یعنی ارشد ممکنه من رو با مشکل مواجه کنه؟
کتاب های آموزشی در زمینه علوم کامپیوتر به زبان فارسی نوشتم ، آیا می تونه کمک بکنه 
چاپ کتاب به زبان فارسی کمکی به پرکردن رزومه می کنه؟
در حال حاضر یک سال و نیم به فارغ التحصیلی من وقت هست  - گذراندن 26 واحد اضافه که به دلیل یکسان نبودن رشته کارشناسی و کارشناسی ارشدم بوده
چه موقعی از تحصیلم باید اقدام کنم برای فاند؟ ترم آخر؟
از کجا می تونم برای نوشتن مقاله به زبان انگلیسی کمک بگیرم؟ آیا به کسانی که پولی می گیرند و کمک میکنند درایران میشه اعتماد کرد یا خیر؟

متفاوت بودن رشته کارشناسی شما، ممکنه شانس شما رو یک مقدار کمتر بکنه، اما برای گرفتن پذیرش و فاند از امریکا، معدل و نمره GRE مهم‌ترین معیارهاست. اگر معدل کارشناسی ارشد بالا داشته باشید و نمره GRE شما خوب بشه، به نظر من شانس خواهید داشت.
داشتن کتاب می‌تونه تا حدی کمک کنه، اما کتاب فارسی نوشتن به طور کلی برای گرفتن پذیرش از امریکا خیلی تاثیرش زیاد نیست. البته به هر حال به قول شما یک مقدار رزومه پرکن هست و جنبه مثبت خواهد داشت ولی این طور نیست که بگید مثلا معدل پایین رو جبران می‌کنه.

در مورد زمان مناسب اپلای کردن، لطفا جزوه سایت و قسمت برنامه‌ریزی برای گرفتن پذیرش رو ببینید.
در مورد نوشتن مقاله می‌تونید به انجمن مقاله مراجعه کنید. در اونجا اطلاعات اصلی و مهم برای نوشتن مقاله رو پیدا خواهید کرد. به نظر من بهترین راه برای پیدا کردن افرادی که باهاشون مقاله بنویسید، گشتن در بین همکلاسی‌ها و کمک گرفتن از استادهای دانشگاه خودتون هست. من شخصا تجربه‌ای در مورد افرادی که پول می‌گیرند و در نوشتن مقالات یا گرفتن پذیرش کمک می‌کنند ندارم، اما متاسفانه موارد زیادی شنیده‌ام که این افراد به وعده‌های خودشون عمل نکرده‌اند یا مسائل رو خلاف واقعیت نشون داده‌اند.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - lomon - 28-07-2014

سلام
ببخشید سن و سال چقدر تاثیر گذاره تو پذیرش از دانشگاه های امریکا؟ مثلا واسه دکتری تو سن حدود 32 مشکلی هست؟
بعد ازسربازی اقدام به دادن کنکور و تحصیل کردم....
برای کار چطور؟آیا برای کار بعد از اخذ دکتری مشکل زاهستش؟ 

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 28-07-2014

(28-07-2014, 05:22 AM)'lomon' نوشته: سلام
ببخشید سن و سال چقدر تاثیر گذاره تو پذیرش از دانشگاه های امریکا؟ مثلا واسه دکتری تو سن حدود 32 مشکلی هست؟
بعد ازسربازی اقدام به دادن کنکور و تحصیل کردم....
برای کار چطور؟آیا برای کار بعد از اخذ دکتری مشکل زاهستش؟ 

تاثیر سن برای گرفتن پذیرش دکترا ناچیز هست و واقعا تاثیر قابل توجهی نداره. ضمن این که سن شما اون قدر هم زیاد نیست. برای کار هم که طبیعتا تاثیر چندانی نداره، چون به هر حال افراد زیادی هستند که با سن‌های خیلی بیشتر از این حرف‌ها مشغول به کار هستند.
بد نیست که به موضوع محدودیت-سن-در-گرفتن-پذیرش؟ هم مراجعه کنید و بحث اون موضوع رو بخونید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - brusa1994 - 29-07-2014

سلام من رشته ليسانسم برق بوده كه خيلي به كامپيوتر نزديكه مشكل زياديه اين موضوع?
ارشد ميخام برم نرم افزار.
بعد براي phdاقدام كنم.معدل ليسانسم متاسفانه پايينه و حدود 16هست اما زبانم عاليه سال2010كه تافل دادم نمرم111شد.آيا اين قادر به پوشش تغيير رشتم و معدل پايينم هست?
فرض كنم در باقي شرايط اوضام خوب باشه(منظورم مقاله و ايناست)
يه سوال ديگه داشتم من شخصا به شدت به برنامه نويسي علاقه دارم تز ارشد رو چي انتخاب كنم كه به برنامه نويسي مربوط باشه و توش باشه اين موضوع?
يا توي امريكا چه موضوعي رو بورسه كه براي اپلاي دكتري فاند خوبي داشته باشه?

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 29-07-2014

(29-07-2014, 04:36 AM)'brusa1994' نوشته: سلام من رشته ليسانسم برق بوده كه خيلي به كامپيوتر نزديكه مشكل زياديه اين موضوع?
ارشد ميخام برم نرم افزار.
بعد براي phdاقدام كنم.معدل ليسانسم متاسفانه پايينه و حدود 16هست اما زبانم عاليه سال2010كه تافل دادم نمرم111شد.آيا اين قادر به پوشش تغيير رشتم و معدل پايينم هست?
فرض كنم در باقي شرايط اوضام خوب باشه(منظورم مقاله و ايناست)
يه سوال ديگه داشتم من شخصا به شدت به برنامه نويسي علاقه دارم تز ارشد رو چي انتخاب كنم كه به برنامه نويسي مربوط باشه و توش باشه اين موضوع?
يا توي امريكا چه موضوعي رو بورسه كه براي اپلاي دكتري فاند خوبي داشته باشه?

تغییر رشته از برق به کامپیوتر خیلی مشکل نیست و شدنیه. این که نمره TOEFL بالایی دارید خیلی خوبه، اما اگر هدف‌تون امریکاست نمره TOEFL اون قدر معدل پایین رو جبران نمی‌کنه که نمره GRE می‌تونه بکنه. در نتیجه روی امتحان GRE باید وقت زیادی بگذارید و نمره خوبی بیارید تا شانس شما بالا بره.
ضمنا برنامه‌نویسی یک ابزاره، نه یک گرایش یا موضوع برای انتخاب تز. شما ممکنه موضوعات مختلفی و متعددی پیدا کنید که کار برنامه‌نویسی داشته باشه، ولی اگر بتونید تز ارشد رو با استادی از دانشکده کامپیوتر دانشگاه انجام بدید و روی موضوعی که به گرایش کامپیوتر نزدیک‌تر باشه کار کنید، می‌تونه به شما کمک کنه.
در مورد گرایشهای داغ رشته کامپیوتر، لطفا به موضوع زمینه های تحقیقاتی به روز در گرایشهای متفاوت مهندسی کامپیوتر و IT مراجعه کنید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - brusa1994 - 29-07-2014

راسته كه الآن براي رشته كامپيوتر خيلي اوضاع خرابه و فانزپد ماندي تو كار نيست مگر با رزومه خيلي عالي?
من فقط معدل ليسانسم كمه.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 29-07-2014

(29-07-2014, 05:18 AM)'brusa1994' نوشته: راسته كه الآن براي رشته كامپيوتر خيلي اوضاع خرابه و فانزپد ماندي تو كار نيست مگر با رزومه خيلي عالي?
من فقط معدل ليسانسم كمه.

من تو این ۸-۹ سال اخیر وصعیت کار رشته کامپیوتر رو در امریکا به این خوبی ندیده بودم. من مدتیه که از دانشگاه دورم، اما معمولا وقتی وضعیت کار خوبه، معمولا وضعیت فاند دانشگاه‌ها هم خوب می‌شه. البته رقابت سر فاند نسبت به قبل بیشتر شده، اما خوب غیرممکن نیست. شما اگر به قسمت نتایج پذیرش مراجعه کنید، می‌تونید ببینید که افراد با چه شرایطی تونسته‌اند فاند بگیرند.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - brusa1994 - 30-07-2014

ميشه چندتا از اين مهارت هاي رزومه پركن براي رشته كامپيوتر معرفي كنيد كه واقعا به درد بخوره
فرصت زيادي دارم و برنامه نويسيم خوبه
مثل كورس مجازي سايت خاصي يا نميدونم از اين چيزا
.
يه سوال ديگه دارم:من تو سايت لينكدين وقتي به اشخاصي كه اپلاي كرده بودن مخصوصا دانشگاه آلبرتا يا بعضي از دانشگاه هاي امريكا اكثرشون raبودن بايد تو رزوممون مورد خاصي مثل سابقه كار يا همچين چيزي باشه يا نه ميتوني بگيري بدون سابقه و ويژگي خاصي!

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 30-07-2014

(30-07-2014, 11:15 AM)'brusa1994' نوشته: ميشه چندتا از اين مهارت هاي رزومه پركن براي رشته كامپيوتر معرفي كنيد كه واقعا به درد بخوره
فرصت زيادي دارم و برنامه نويسيم خوبه
مثل كورس مجازي سايت خاصي يا نميدونم از اين چيزا
.
يه سوال ديگه دارم:من تو سايت لينكدين وقتي به اشخاصي كه اپلاي كرده بودن مخصوصا دانشگاه آلبرتا يا بعضي از دانشگاه هاي امريكا اكثرشون raبودن بايد تو رزوممون مورد خاصي مثل سابقه كار يا همچين چيزي باشه يا نه ميتوني بگيري بدون سابقه و ويژگي خاصي!

اگر هدف شما گرفتن پذیرش و فاند از امریکاست، مهم‌ترین معیارها، معدل شما، نمره GRE، دانشگاه محل تحصیل، نمره TOEFL، و مقاله است. بعد از این‌ها پروژه‌هایی که شما انجام داده‌اید و تجربه‌ای که در زمینه‌های خاص دارید می‌تونید تا حدی مفید باشه. مثلا اگر مایلید در زمینه دیتابیس و big data ادامه تحصیل بدید، انجام پروژه‌ای در این زمینه‌ها می‌تونه تا حدی مفید باشه و اگر بتونید مقاله در این زمینه‌ها بدید، قطعا مفید خواهد بود. کورس مجازی و این جور چیزها به قول شما ممکنه رزومه پرکن باشه، ولی تاثیرش در پذیرش اون قدر زیاد نیست که عوامل بالا تاثیر دارند. در نتیجه من اگر جای شما باشم، وقتم رو صرف بالا بردن نمره GRE خواهم کرد.

RA یا TA بودن در دوران تحصیل نکته مثبتی هست، اما به هیچ عنوان شرط لازم برای گرفتن پذیرش نیست. شما بدون این‌ها هم می‌تونید پذیرش بگیرید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - brusa1994 - 01-08-2014

سلام و درود بي پايان
مدارك يكي از دوستانم كه از بنده خواستن در مورد شانس پذيرششون در دانشگاه هاي امريكا سوال كنم.رشته نرم افزار
1-ليسانس چمران اهواز-معدل 16.03
2-ارشد صنعتي شريف-معدل17
3-دومقاله isiو يك كنفرانس خارجي
4-چندين ترم در شريفTA
5-تافل:107و gre 1300
چقد براي فول فاند شرايط داره?
كلا وضع ماليش خوب نيست,يه طوري باشه كه هزينش تامين بشه!رنك دانشگاش هم مهم نيست.
هدف اصليش زندگي در آمريكاست.