آکادمیا کافه
Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+--- موضوع: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا (/Thread-Babak-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - ashkan065 - 29-06-2014

(29-06-2014, 11:17 AM)'Babak' نوشته:
MBA که ارشد هست و دکترای ‌Business Administration دیگه MBA گفته نمی‌شه.
MBA از رشته‌هایی هست که در بسیاری از زمینه‌ها از حسابداری گرفته تا شرکت‌های high tech کاربرد داره و در بسیاری از شرکت‌ها می‌شه استخدام شد. به خاطر همین بازه گسترده‌ای که زمینه کاری MBA داره، حقوق و مزایاش هم بسیار متفاوت هست و بر خلاف رشته‌های فنی بازه حقوقی که ممکنه دریافت کنید بزرگه، من از حدود ۱۰۰ هزار دلار در سال تا ۳۰۰ هزار دلار هم شنیده‌ام. همچنین بر اساس شنیده‌های من، دانشگاهی که ازش MBA دریافت می‌کنید خیلی مهمه و اهمیت دانشگاه برای این رشته خیلی زیاده.

[align=right]متشكرم بابك جان از پاسخت
ببين من الان كارشناسي مديريت جهانگردي ميخونم فكر نميكنم بتونم براي مقطع ارشد از امريكا فاند يا پذيرش بگيرم.
به نظرت براي ارشد چه رشته اي بخونم كه شانسه اينكه بتونم دكتراررشه ي  ‌Business Administrationفول فاند بگيرم بره بالا؟
چه معدلي براي ارشد بيارم كه شانسه فول فاند گرفتن در مقطع دكترا رو داشته باشم؟

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - saaaaam - 29-06-2014

(29-06-2014, 11:54 AM)'ashkan065' نوشته:
متشكرم بابك جان از پاسخت
ببين من الان كارشناسي مديريت جهانگردي ميخونم فكر نميكنم بتونم براي مقطع ارشد از امريكا فاند يا پذيرش بگيرم.
به نظرت براي ارشد چه رشته اي بخونم كه شانسه اينكه بتونم دكتراررشه ي  ‌Business Administrationفول فاند بگيرم بره بالا؟
دوست خوبم 
ببخشید من فضولی کردم و امدم وسط مکالمات شما
بنطر من ارشد را اصلا در ایران نخون و برای اروپا و یا کانادا و امریکا اقدام کنید
1- اگر شرایط مالی محدودی داری و فقط میتونی مثلا 40 تا 50 میلیون هزینه کنی دانشگاه های المان - فنلاند و استونی و نروژ تحصیل رایگان هست و هزینه زندگی معقول هست
2- اگر شرایط مالی بهتری داری اصلا شک نکن بهترین مدارس بازرگانی در امریکا - انگلستان و کانادا و نهایت استرالیا عالی هست 
3- بنظر من گرایش های بازاریابی و مدیریت دانش راحت تر میشه با بک گراند شما بورس شد گرایش مالی یا استراتژیک را انتخاب نکنی بهتر هست
شاد باشی

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 30-06-2014

(29-06-2014, 11:54 AM)'ashkan065' نوشته:
متشكرم بابك جان از پاسخت
من در کل اطلاعاتم در مورد رشته BA کمه و از جزئیاتش خبر ندارم، اما تا اونجا که می‌دونم نمره امتحان GMAT تاثیر زیادی در گرفتن پذیرش و فاند داره، در نتیجه خودتون رو برای این امتحان کاملا آماده کنید. همچنین معدل هر چه بالاتر باشه بهتر. به نظرم سعی کنید که معدل ارشدتون حتما بالا ۱۷ یا ترجیحا بالا ۱۷/۵ باشه. در مورد رشته اما نمی‌دونم چه رشته‌ای باید بخونید. حدسم اینه که رشته‌های مرتبط با مدیریت و اقتصاد احتمالا شانس بالاتری برای دکترای BA داشته باشند.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - sam201 - 30-06-2014

با سلام و خدا قوت
از چند موسسه اعزام دانشجو این سوالم رو پرسیدم ولی جوابها متناقض بودند.از بابک جان و دیگر دوستان کمک میخوام.من میخوام برای کشور آمریکا از یک دانشگاه با رنکینگ بالاتر (برای بالا بردن احتمال گرفتن ویزا) پذیرش بگیرم ولی انشااله ویزا که گرفتم دریک دانشگاه دیگر ودر یک ایالت دیگری ادامه تحصیل بدم.آیا امکانش هست یا نه این کار شدنی نیست و حتما پس از  ورود به امریکا باید برم همون دانشگاهی که سفارت بر اساس اون ویزا داده خودم رو معرفی کنم و حداقل یک ترم  رو اونجا درس بخونم؟
با تشکر از رهنماییهاتون 
شاد و پیروز باشید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 01-07-2014

(30-06-2014, 11:07 AM)'sam201' نوشته: با سلام و خدا قوت
از چند موسسه اعزام دانشجو این سوالم رو پرسیدم ولی جوابها متناقض بودند.از بابک جان و دیگر دوستان کمک میخوام.من میخوام برای کشور آمریکا از یک دانشگاه با رنکینگ بالاتر (برای بالا بردن احتمال گرفتن ویزا) پذیرش بگیرم ولی انشااله ویزا که گرفتم دریک دانشگاه دیگر ودر یک ایالت دیگری ادامه تحصیل بدم.آیا امکانش هست یا نه این کار شدنی نیست و حتما پس از  ورود به امریکا باید برم همون دانشگاهی که سفارت بر اساس اون ویزا داده خودم رو معرفی کنم و حداقل یک ترم  رو اونجا درس بخونم؟
با تشکر از رهنماییهاتون 
شاد و پیروز باشید.

شما مجاز نیستید با ویزایی که برای دانشگاه A گرفته‌اید، در دانشگاه B مشغول تحصیل بشید. اگر قصد تغییر دانشگاه رو داشته باشید، باید فرم I-539 رو پر کنید و به اداره مهاجرت اطلاع بدید که شما قصد تغییر دانشگاه رو دارید، ولی نیازی نیست که مجددا ویزا بگیرید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - nasim1234 - 02-07-2014

سلام
من ماه آینده با ویزای f2 سینگل وارد امریکا میشم.
سوالم این هست که اگر سال بعد بخوام سفری به ایران داشته باشم چقدر احتمالش هست مجدد نتونم ویزا بگیرم؟
ضمن اینکه سال بعد باز f2 اقدام می کنم.
میدونم که احتمالا سفارت های مختلف فرق دارن اما میخوام بدونم حدودا چقدر شانس دارم با ۱-۲ ماه معطلی ویزای آمریکا رو بگیرم؟
(همسرم دانشجوی دکترای بیوشیمی هست و امسال درسش شروع میشه.)
بسیار ممنون بابت وقتی که صرف می کنین Smile

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 03-07-2014

(02-07-2014, 03:55 PM)'nasim1234' نوشته: سلام
من ماه آینده با ویزای f2 سینگل وارد امریکا میشم.
سوالم این هست که اگر سال بعد بخوام سفری به ایران داشته باشم چقدر احتمالش هست مجدد نتونم ویزا بگیرم؟
ضمن اینکه سال بعد باز f2 اقدام می کنم.
میدونم که احتمالا سفارت های مختلف فرق دارن اما میخوام بدونم حدودا چقدر شانس دارم با ۱-۲ ماه معطلی ویزای آمریکا رو بگیرم؟
(همسرم دانشجوی دکترای بیوشیمی هست و امسال درسش شروع میشه.)
بسیار ممنون بابت وقتی که صرف می کنین Smile

معمولا گرفتن ویزا برای اولین بار مشکل‌تر از موارد بعدی هست. در نتیجه احتمال این که دفعه بعد ویزا نگیرید کمه، به خصوص اگر خودتون تنها به ایران سفر کنید و همسرتون در امریکا باشند، احتمال این که سال دیگه به شما ویزای F-2 ندند خیلی کمه. البته متاسفانه همون طور که خودتون هم می‌دونید همیشه فاکتور شانس و مسائل سیاسی و غیره بر گرفتن ویزا تاثیر می‌گذاره، اما با فرض این که مساله غیرعادی‌ای اتفاق نیافته، به نظر من شما با احتمال زیادی ویزا خواهید گرفت.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - fairy - 05-07-2014

(25-06-2014, 09:53 AM)'Babak' نوشته: دانشگاه برای صدور I-20 گفته که ۲۰۰ دلار پرداخت کنید؟ در مورد دانشجوها معمولا چنین هزینه‌ای وجود نداره و همون هزینه Application رو فقط می‌گیرند. اگر به شما گفته‌اند که برای صدور I-20 باید ۲۰۰ دلار بپردازید، احتمالا مجبورید که الان این کار رو بکنید وگر نه براتون I-20 صادر نخواهد شد. در این مورد خاص اگر من جای شما باشم با دانشگاه مکاتبه می‌کنم تا شرایط دقیق‌تر مشخص بشه. من و سایر دوستان ممکنه حدس‌هایی بزنیم و به شما راه‌کاری بگیم، اما جواب قطعی شما رو فقط خود دانشگاه می‌تونه بده.
در مورد زمان، برای صدور I-20 و رسیدنش به دست شما و گرفتن وقت سفارت و بعد انتظار برای گرفتن کلیرنس حداقل ۳ ماه رو در نظر بگیرید و کارهاتون رو بر این اساس تنظیم کنید. حتی اگر من جای شما باشم، زمان بیشتری رو در نظر می‌گیرم، چون کلیرنس حساب و کتاب نداره و ممکنه زیاد طول بکشه.

سلام خیلی ممنون از پاسخ. نه دانشگاه اتفاقا گفته هزینهی ثبت نامی از شما گرفته نمیشه چون مدرکی از دانشگاه نمی گیریدوولی پس این مبلغ SEVISچیه که باید پرداخت کنیم؟
ممنون

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 05-07-2014

(05-07-2014, 02:00 PM)'fairy' نوشته:
سلام خیلی ممنون از پاسخ. نه دانشگاه اتفاقا گفته هزینهی ثبت نامی از شما گرفته نمیشه چون مدرکی از دانشگاه نمی گیریدوولی پس این مبلغ SEVISچیه که باید پرداخت کنیم؟
ممنون

SEVIS Fee به دانشگاه پرداخت نمی‌شه و دانشگاه برای صدور I-20 لازم نداره که شما اول SEVIS رو بپردازید. SEVIS مبلغش ۲۰۰ دلاره که به دولت امریکا پرداخت می‌شه و شما بعد از دریافت I-20 می‌پردازید. اطلاعات بیشتر در مورد SEVIS fee رو در انجمن مربوطه ببینید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - aftabit - 06-07-2014

سلام امیدوارم عالی باشید
رشته کارشناسی من از رشته های علوم انسانی بوده و بی ارتباط به رشته کارشناسی ارشدم
هدف من زندگی در آمریکابوده و هست و می خام پس از گرفتن مدرک ارشد برای دکترا به آمریکا برم
در حال گذراندن دوره کارشناسی ارشد رشته مهندسی نرم افزار به قصد گرفتن فاند هستم
آیا متفاوت بودن رشته کارشناسی با ادامه یعنی ارشد ممکنه من رو با مشکل مواجه کنه؟
کتاب های آموزشی در زمینه علوم کامپیوتر به زبان فارسی نوشتم ، آیا می تونه کمک بکنه 
چاپ کتاب به زبان فارسی کمکی به پرکردن رزومه می کنه؟
در حال حاضر یک سال و نیم به فارغ التحصیلی من وقت هست  - گذراندن 26 واحد اضافه که به دلیل یکسان نبودن رشته کارشناسی و کارشناسی ارشدم بوده
چه موقعی از تحصیلم باید اقدام کنم برای فاند؟ ترم آخر؟
از کجا می تونم برای نوشتن مقاله به زبان انگلیسی کمک بگیرم؟ آیا به کسانی که پولی می گیرند و کمک میکنند درایران میشه اعتماد کرد یا خیر؟