آکادمیا کافه
Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+--- موضوع: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا (/Thread-Babak-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - mkan - 20-05-2014

(20-05-2014, 10:33 AM)'Babak' نوشته:
راستش من الان دقیقا یادم نیست که آیا این خبر صحت داره یا خیر، اما با توجه به این که ممکنه درست باشه و علاوه بر اون قوانین گاهی تغییر می‌کنه و حتی اگر الان درست نباشه، ممکنه ۵ سال دیگه بگن که شما حتما باید مدرک ارشد رو هم داشته باشید، به نظرم بهتره که برای محکم‌کاری هم که شده مدرک ارشد رو هم در طی دکترا بگیرید. در پذیرش دکترای مستقیم، خیلی از اوقات این طور نیست که مدرک فوق لیسانس شما به طور خودکار بعد از دو سال آماده باشه. در خیلی از مواقع شما باید از دانشگاه درخواست مدرک ارشد بکنید و بسته به رشته و قوانین دانشگاه یا باید تز ارشد رو بنویسید یا این که امتحان‌های مورد نیاز برای گرفتن مدرک ارشد رو بدید. به هر حال، تقریبا در همه موارد این امکان وجود داره که در حین خوندن دکترای مستقیم، مدرک ارشد رو هم دریافت کنید و به تحصیل خودتون در همون دانشگاه ادامه بدید.

ممنون از راهنماییتون
پس اینجور که متوجه شدم اگه دکتری مستقیم پذیرش بگیریم بعد از تقریبن 2 سال ارشد اگه به دانشگاه بگیم ارشد رو بذه اون دانشگاه با توجه بن قوانینش میگه یا لمتحان بده یا تز بنویس یا یه همچین چیزایی وبعد مدرک ارشد امادس در ضمن میشه همچنان در همون دانشگاه به دکتری ادامه داد درسته همین جوریه ؟

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - shooshia - 20-05-2014

سلام . آیا درجه استادی که قراره با وی کار کنیم مهمه؟ مثلا assistant professorیا prof؟ تجربه من در ایران این بوده که prof ها پیر و بی حوصله شدن و توجهی به کار  وکمک ندارن؟ فقط اسم دارند!usa  چه طور؟
و نیز تعداد افرادی که در آزمایشگاه اون استاد کار میکنند، میتونه چیز خاصی را نشان بده؟
ممنون

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 21-05-2014

(20-05-2014, 12:15 PM)'mkan' نوشته:
ممنون از راهنماییتون
پس اینجور که متوجه شدم اگه دکتری مستقیم پذیرش بگیریم بعد از تقریبن 2 سال ارشد اگه به دانشگاه بگیم ارشد رو بذه اون دانشگاه با توجه بن قوانینش میگه یا لمتحان بده یا تز بنویس یا یه همچین چیزایی وبعد مدرک ارشد امادس در ضمن میشه همچنان در همون دانشگاه به دکتری ادامه داد درسته همین جوریه ؟
بله، درست متوجه شدید. همین طوره.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 21-05-2014

(20-05-2014, 01:44 PM)'shooshia' نوشته: سلام . آیا درجه استادی که قراره با وی کار کنیم مهمه؟ مثلا assistant professorیا prof؟ تجربه من در ایران این بوده که prof ها پیر و بی حوصله شدن و توجهی به کار  وکمک ندارن؟ فقط اسم دارند!usa  چه طور؟
و نیز تعداد افرادی که در آزمایشگاه اون استاد کار میکنند، میتونه چیز خاصی را نشان بده؟
ممنون

این جور مسائل رو نمی‌شه به همه استادها تعمیم داد. گاهی استادها در سنین نه چندان بالا full professor می‌شن و همچنان با انرژی و جدیت به کار تحقیقات ادامه می‌دند و گاهی هم همون طور که خودتون گفتید استادهای full professor اون قدر برای تحقیقات و دانشجوهاشون وقت نمی‌گذارن. این مساله به روحیات استادها بستگی داره.

معمولا استادهای full professor ارتباطات قوی‌تری با صنعت و  استادهای دانشگاه‌های دیگه دارند و از این جهت می‌تونند کمک بیشتری به پیدا کردن کار بعد از اتمام تحصیل بکنند. این مساله به خصوص اگر بخواهید بعدا استاد دانشگاه بشید می‌تونه مهم باشه.

تعداد افرادی که در آزمایشگاه استاد کار می‌کنند هم معیار مهمی می‌تونه برای این باشه که استاد تونسته پول زیادی برای تحقیقاتش بگیره و در نتیجه تونسته پروپوزال‌های تحقیقاتی خوبی بنویسه. این مساله هم نشون دهنده فعال بودن استاد هست و هم نشون دهنده این که دید خوبی برای ادامه کارهای تحقیقاتیش داره و استاد خلاقی هست. همه این‌ها نشونه‌های خوبی هستند.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - shooshia - 24-05-2014

سلام و تشکر!
سطح تدریس , TA ,در دانشگاههای متوسط آمریکا چه طوره؟ ما که مثلا سابقه تدریس در دانشگاههای به این سطح پایینی در ایران رو داریم...و دانشجوهای ضعیف از عهده اش بر مییایم و یا خیلی انرژی ازمون میگیره؟ اگه خودمون تو مطالب یا فسمتهایی مشکل داشته باشیم چی؟ کسی هست کمکمون کنه؟
.................
2- میشه با دو استاد در یک دانشگاه کار کردو از هرکدوم نیمه فاندی گرفت و رو یه هم بشه full?

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 24-05-2014

(24-05-2014, 08:57 AM)'shooshia' نوشته: سلام و تشکر!
سطح تدریس , TA ,در دانشگاههای متوسط آمریکا چه طوره؟ ما که مثلا سابقه تدریس در دانشگاههای به این سطح پایینی در ایران رو داریم...و دانشجوهای ضعیف از عهده اش بر مییایم و یا خیلی انرژی ازمون میگیره؟ اگه خودمون تو مطالب یا فسمتهایی مشکل داشته باشیم چی؟ کسی هست کمکمون کنه؟
.................
2- میشه با دو استاد در یک دانشگاه کار کردو از هرکدوم نیمه فاندی گرفت و رو یه هم بشه full?

در مورد سوال اول، تجربه من مربوط به دانشگاه‌هایی هست که من درش درس خوندم و TA بودم. من در ایران شریف درس خوندم و در امریکا در UCI. از نظر سطح دانشجوها، به نظرم بچه‌های شریف کاملا قوی‌تر  از UCI بودند و این موضوع TA بودن در شریف رو، بر خلاف چیزی که شما گفتید، راحت‌تر می‌کرد. در UCI دانشجوها ضعیف‌تر بودند و به همین خاطر غیر از ساعت‌های عادی کلاس‌های حل تمرین، کلی هم میومدند تو آفیس و سوال می‌پرسیدند و به همین خاطر در کل TA بودن در UCI خیلی وقت‌گیرتر بود.
در مورد کمک کردن در مورد مطالب درس هم، عمدتا فقط خود استاد هست که می‌تونه به شما کمک کنه. من خودم سعی می‌کردم که خیلی از کلاس‌های درس استاد رو برم و در کلاس بشینم تا هم در جریان باشم که درس چقدر پیش رفته و هم مطالب برام مرور بشه.

در مورد سوال ۲، می‌دونم که شما می‌تونید از دو تا استاد مختلف در یک دانشگاه فاند بگیرید و هر کدوم مثلا نصف فاند شما رو پرداخت کنند، اما مطمئن نیستم که بشه این کار رو با دو تا استاد از دو تا دانشگاه مختلف انجام داد. وقتی استادها فاند می‌گیرند، مقررات خاصی براشون وجود داره که چطور می‌تونند پول رو خرج کنند و این طور نیست که اختیار تام داشته باشند که هر کاری خواستند با پولی که دارند انجام بدند. شاید مقرراتی وجود داشته باشه که استادها رو در مورد ساپورت کردن دانشجویی در دانشگاه دیگه محدود بکنه.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - starry_eyed - 31-05-2014

سلام و خسته نباشید.
من برای دکترای کامپیوتر فال 2014 اپلای کردم و نتیجه نگرفتم. میخواستم اگه ممکنه راهنماییم کنید که کجای کارم اشتباه بوده و آیا اگه با همین رزومه فعلی مجددا برای ترم بهار اقدام کنم نتیجه ای میگیرم یا نه. رزومه من اینطوریه:
معدل کارشناسی 15.4
معدل ارشد 17.75
یک مقاله ISI نویسنده اول
جی آر ای: وربال=152 و کوانت=168 و رایتینگ=3
آیلتس=7.5 ( اسپیکینگ=6.5، رایتینگ=6.5 ، ریدینگ=8.5 و لیستنینگ=8)
دانشگاههایی که اپلای کردم:
University of Central Florida: ادمیشن بدون فاند
Univercity of Ilinois -Chicago: ادمیشن بدون فاند
poly of NYU     و   University of California-Santa Cruz    و    Texas A&M    و   Northeastern   : ریجکت

با اساتید هم ارتباط نداشتم و برای همه دانشگاهها بدون اینکه جوابی از استاد داشته باشم اقدام کردم.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Leopold - 01-06-2014

با اجازه آقا بابک 
رزومه شما مشکلی نداره و به نظرم مهمترین دلیلی که نتونستید نتیجه بگیرید عدم مکاتبه با استاد بوده. ارتباط با استاد نقش خیلی کلیدی داره و حتی واسه دانشگاه های تاپ 20 هم که غالبا کمیته محور هستن نظر استاد بی تاثیر نیست. شاید تنها نقطه ضعف کوچک شما معدل لیسانس تون باشه و باید دید که وقتی تو سیستم آمریکایی برده میشه از 4 چند درمیاد (مثلا یکی اگه تمام نمراتش 16 باشه طبق معیار WES معدلش میشه 4/4، ولی اگه یکی نمراتش انحراف معیار زیادی داشته باشه ممکنه معدلش تو این سیستم با همون معدل 16 بشه 3.2/4) و همچنین دانشگاه هایی که در آن تحصیل کردید.
وقتی بدون استاد اپلای میکنید در انتخاب دانشگاه ها باید خیلی دقت کنید:
دانشگاه UCF تو شهر اورلاندو واقع شده و با اینکه رنک آنچنانی نداره ولی متقاضیان خیلی زیادی به دلیل آب و هوای خوب و شهر توریستیش اپلای میکنن.
دانشگاه UIC چند سالی هست مثل IIT از لحاظ مالی در شرایط خیلی بدی قرار داره.
دانشگاه کالیفرنیا سانتاکروز دانشگاهی هست که کلا به ایرانی ها خوب پذیرش نمیده و بودن کسایی که با رزومه خیلی بهتر از شما از این دانشگاه ریجکت شدند.
دانشگاه Northeastern تو شهر بوستون واقع شده و دانشگاه خوشنامی هست که رقابت واسه این دانشگاه هم خیلی زیاده.
دانشگاه تگزاس ای اند ام هم زیاد واسش اپلای میکنن چون تویشن خیلی پایینی در مقایسه با دانشگاه های دیگه داره و خیلی ها حتی حاضرن بدلیل هزینه پایین فقط پذیرش بگیرن و سال اول از جیب بدن. وضع مالی این دانشگاه خوبه و معمولا کسایی که سلف فاندت میرن بعد از یک ترم یا یک سال فاند گیرشون میاد.
دانشگاه  Polytechnic Institute of New York University به نظرم پذیرش باید به شما میداد و یک کم با توجه به رنکش غیرمنطقی به نظر میرسه که شما رو ریجکت کرده.
شما تعداد دانشگاه هایی هم که اپلای کردید محدود بوده و بهتر بود با توجه به اینکه مکاتبه ای هم نداشتید تعداد دانشگاه ها رو مثلا به عدد 12 میرسوندید.
به نظرم شما با همین رزومه واسه ترم بهار اپلای کنید چون من به شخصه مشکلی تو رزومه شما نمی بینم ولی قبلش حتما با استادا مکاتبه داشته باشید تا در صورت پذیرش فاند RA به شما تعلق بگیره. ارتباط با استاد حتی واسه فاند TA هم مهم هست. فاند TA معمولا دانشکده در دو حالت به متقاضی میده: 1- متقاضی که رزومه خیلی خوبی داشته باشه (مخصوصا معدل عالی و تا حدی نمره زبان متوسط به بالا) و فعلا استادی پوزیشن خالی واسه این دانشجو نداره به خاطر اینکه دانشگاه این دانشجو رو از دست نده سعی میکنه بهش فاند TA بده. 2- متقاضی که رزومه متوسطی داره ولی استاد این دانشجو رو میخواد ولی چون استاد فاند نداره بنابر درخواست استاد بهش TA تعلق میگیره (اینجاست که ارتباط با استاد تاثیرش میذاره). البته واسه ترم بهار فاند TA خیلی کمه و شما بیشتر باید روی RA حساب باز کنید.
اگه دیدید که بنا به هر دلیلی نتونستید با استادا مکاتبه کنید (ممکنه هیچ استادی جواب ایمیل نده) در این صورت قبل از اپلای آمار دانشگاه ها رو خوب در بیارید: ببینید کدوم دانشگاه ها به ایرانی ها خوب پذیرش میدن (به عنوان نمونه، دانشگاه های MSU و ASU دید خوبی نسبت به ایرانی ها دارن). سعی کنید اگه واسه دانشگاه های رنک 50 به بعد اپلای میکنید کمتر سراغ دانشگاه های خصوصی برید چون نسبت به دانشگاه های ایالتی و پابلیک سخت گیر ترند. دانشگاه هایی که رنک خوبی ندارن هم اپلای نکنید (مثلا رنک 130 به بالا) چون این دانشگاه ها وضعیت مالی خوبی ندارن و اگه به این نتیجه برسند که رزومه متقاضی خیلی بهتر از متوسط دانشگاست یا ریجکت میکنن یا پذیرش بدون فاند میدن چون این احتمال میدن که شما برید اونجا و بعد ترنسفر کنید. دانشگاه هایی اپلای کنید که تو فیلد شما حداقل 2 تا استاد داشته باشه و وضعیت فاندینگ استاد چک کنید که مثلا فاندی که از صنعت گرفته تا چه سالی ادامه داره. ببینید فلان استاد چند تا دانشجوی دکترا داره و زمان فارغ التحصیلیشون تقریبا کی هست و چند تا دانشجوی مستر داره که احتمالا دکترا رو تو همون دانشگاه ادامه بدن (مثلا استادی که دو سال هست که هیئت علمی شده و 4 تا دانشجوی دکترا داره بعید تا دو سال دیگه دانشجو بگیره). قبل از اپلای هم بهتره از دانشجوهای ایرانی دانشگاه موردنظرتون مشورت بگیرید که وضعیت فاندینگ دانشکده واسه اینترنشنال ها به چه صورته و آیا دید خوبی نسبت به ایرانی ها دارن.
در نهایت، پذیرش از دانشگاه ها دیر یا زود داره ولی سوخت و سوز نداره و هر کی امیدش تو این راه از دست نده فارغ از هر رزومه ای که داشته باشه به هدفش میرسه.
موفق باشید
(31-05-2014, 01:07 AM)'starry_eyed' نوشته: سلام و خسته نباشید.
من برای دکترای کامپیوتر فال 2014 اپلای کردم و نتیجه نگرفتم. میخواستم اگه ممکنه راهنماییم کنید که کجای کارم اشتباه بوده و آیا اگه با همین رزومه فعلی مجددا برای ترم بهار اقدام کنم نتیجه ای میگیرم یا نه. رزومه من اینطوریه:
معدل کارشناسی 15.4
معدل ارشد 17.75
یک مقاله ISI نویسنده اول
poly of NYU     و   University of California-Santa Cruz    و    Texas A&M    و   Northeastern   : ریجکت
با اساتید هم ارتباط نداشتم و برای همه دانشگاهها بدون اینکه جوابی از استاد داشته باشم اقدام کردم.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - M1KE - 02-06-2014

علاوه بر مواردی که Leopold عزیز به خوبی اشاره کردن، به نظرم توزیع نمرات مهارت های مختلف تون در آزمون آیلتس زیاد جالب نشده. طوری که در مهارت های شنیداری و خواندن که بیشتر در فراگیری علم کاربرد دارند خیلی عالی شدین و در مهارت های گفتاری و نوشتاری که در تولید علم کاربرد دارند به نسبت ضعیف ظاهر شدین (گیرنده قوی ولی فرستنده ضعیف). مهارت نوشتاری برای انجام کارهای پژوهشی مثل نوشتن مقاله و نوشتن پایان نامه لازم هست و شانس گرفتن RA رو زیاد می کنه (در کنار مهارت های پژوهشی دیگه مثل مقاله یا سابقه کار پژوهشی) و مهارت گفتاری هم شانس شما برای گرفتن TA رو زیاد می کنه (در کنار مهارت های دیگه ای مثل قوی بودن در اون دروس خاص).

اگر در همه مهارت ها حدود 6.5 و 7.0 شده بوده بودین شاید این حرف رو نمی زدم ولی به نظرم با توجه به پتانسیل زبانی خوبی که دارین و در مهارت های شتیداری و خواندنی خودش رو نشون داده اگر بتونید روی مهارت های گفتاری و شنیداری تون هم کمی وقت بگذارید و در یک آزمون دوباره نمره اونها رو از 6.5 به 7.0 برسونید، حتی اگر در دو مهارت دیگه 0.5 نمره هم کمتر بشین، بهتر از الان هست و شانس گرفتن کمک هزینه تون زو بیشتر می کنه. البته این هم که با هیچ استادی صحبت نکرده بودین و هماهنگ نبودین هم به نظرم تا حدی در نگرفتن کمک هزینه تاثیر داشته.
(31-05-2014, 01:07 AM)'starry_eyed' نوشته: معدل کارشناسی 15.4
معدل ارشد 17.75
یک مقاله ISI نویسنده اول

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 02-06-2014

(31-05-2014, 01:07 AM)'starry_eyed' نوشته: سلام و خسته نباشید.
معدل کارشناسی 15.4
معدل ارشد 17.75
یک مقاله ISI نویسنده اول

دوستان زحمت کشیدند و در مدتی که من نبودم پاسخ شما رو تقریبا به طور کامل داده‌اند. به نظر من هم شما با این رزومه شانس دارید، اما معدل کارشناسی شما یک مقدار شانس‌تون رو پایین میاره. ضمن این که نگفته بودید از کدوم دانشگاه ایران مدرک گرفته‌اید. اسم و رتبه دانشگاه ایران هم تا حدی تاثیر گذار هست. نمره GRE تون هم با این که در دو قسمت وربال و کوانت خوب شدید، اما در آنالیتیکال نمره‌اتون یک کم پایینه. این ها می‌تونه شانس شما رو یک مقدار کم بکنه، اما همون طور که دوستان هم کم و بیش اشاره کردند، پذیرش همیشه خیلی چارچوب تعیین شده و خیلی دقیقی نداره و واقعا شانس هم درش دخیل هست. شاید شما با همین رزومه دوباره اپلای بکنید از دانشگاه‌های دیگه‌ای با رنک مشابه همین دانشگاه‌هایی که ازشون رد شده‌اید بتونید پذیرش و فاند بگیرید. دوستان گفته‌اند، من هم باز تاکید می‌کنم که حتما سعی کنید با استادها هم تماس بگیرید. این موضوع به خصوص برای گرفتن فاند تاثیرگذاره.