آکادمیا کافه
Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+--- موضوع: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا (/Thread-Babak-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - vahidsadri2000 - 27-04-2014

سلام آقا بابک
من دانشجوی ترم دو ارشد هستم و هدف گرفتن دکتری خارج از کشوره و دارم آماده میشم، میخواستم بدونم برای فاند گرفتن آمریکا باید چقدر مقاله داشته باشم و مدرک زبان چی میخواد و اینکه معدل ارشد چقدر تاثیر داره؟ کلا میخواستم چون شروع کار هستم بهم کمک کنید تا برنامه ریزی صحیحی انجام بدم.
سپاس

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 28-04-2014

(27-04-2014, 12:50 AM)'vahidsadri2000' نوشته: سلام آقا بابک
من دانشجوی ترم دو ارشد هستم و هدف گرفتن دکتری خارج از کشوره و دارم آماده میشم، میخواستم بدونم برای فاند گرفتن آمریکا باید چقدر مقاله داشته باشم و مدرک زبان چی میخواد و اینکه معدل ارشد چقدر تاثیر داره؟ کلا میخواستم چون شروع کار هستم بهم کمک کنید تا برنامه ریزی صحیحی انجام بدم.
سپاس

درود،
من ندیدم که دانشگاه‌های امریکا برای گرفتن پذیرش دکترا نیاز به داشتن مقاله داشته باشند. شما معمولا بدون مقاله هم اگر شرایط خوبی داشته باشید، احتمالش کاملا وجود داره که بتونید پذیرش و فاند بگیرید. داشتن مقاله قطعا نکته مثبتی هست و به خصوص داشتن مقاله در کنفرانس‌ها یا ژورنال‌های معتبر می‌تونه به شما در گرفتن پذیرش کمک بکنه.
معدل هم از موارد مهم تاثیرگذار هست و تاثیر معدل کارشناسی حتی بیشتر از معدل کارشناسی ارشد هست. از موارد مهم دیگه برای گرفتن پذیرش در رشته‌های فنی از امریکا نمره GRE هست. باید روی امتحان GRE هم وقت خوبی بگذارید و خودتون رو کاملا برای این امتحان آماده کنید.
برای توضیحات بیشتر و برنامه‌ریزی، لطفا صفحه «برنامه‌ریزی برای گرفتن پذیرش» رو در جزوه سایت ببینید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - SeTaRe023 - 05-05-2014

با سلام 
ایا با مدرک مهندسی مدیریت پروژه دانشگاه پیام نور و معدل 15.30 و در دو سال اخر 16.70 امکان پذیرش از امریکا هست؟ تافل 100 و جی ار ای فعلا امتحان ندادم. امکان دکتری مستقیم هست؟ رنکش اصلا مهم نیست. حدودا توی چه رنکی؟! در همین رشته project management engineering or construction ingineering که هر دو از گرایشهای عمران هست. امکان فاند هست یا نه؟!
ممنونم

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 06-05-2014

(05-05-2014, 02:09 PM)'SeTaRe023' نوشته: با سلام 
ایا با مدرک مهندسی مدیریت پروژه دانشگاه پیام نور و معدل 15.30 و در دو سال اخر 16.70 امکان پذیرش از امریکا هست؟ تافل 100 و جی ار ای فعلا امتحان ندادم. امکان دکتری مستقیم هست؟ رنکش اصلا مهم نیست. حدودا توی چه رنکی؟! در همین رشته project management engineering or construction ingineering که هر دو از گرایشهای عمران هست. امکان فاند هست یا نه؟!
ممنونم

من شخصا سراغ ندارم کسی رو که با مدرک پیام نور از امریکا پذیرش گرفته باشه، اما طبیعتا این موضوع دلیل بر این نیست که امکان این کار وجود نداره. حدس من اینه که شانس گرفتن پذیرش و به خصوص فاند برای فارغ‌التحصیلان پیام نور پایین‌تر باشه و چون معدل‌ شما معمولی هست، اگر واقعا قصد گرفتن پذیرش و فاند از امریکا دارید باید سعی کنید که GRE رو عالی (۳۲۰ به بالا) بشید. در مورد رنک راستش اصلا نمی‌تونم اظهارنظر کنم، چون همون طور که گفتم نمی‌شناسم کسی که رو که از پیام نور پذیرش گرفته باشه و به همین خاطر هیچ تخمینی نمی‌تونم بزنم.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - ashkan065 - 06-05-2014

(06-05-2014, 09:33 AM)'Babak' نوشته:
من شخصا سراغ ندارم کسی رو که با مدرک پیام نور از امریکا پذیرش گرفته باشه، اما طبیعتا این موضوع دلیل بر این نیست که امکان این کار وجود نداره. حدس من اینه که شانس گرفتن پذیرش و به خصوص فاند برای فارغ‌التحصیلان پیام نور پایین‌تر باشه و چون معدل‌ شما معمولی هست، اگر واقعا قصد گرفتن پذیرش و فاند از امریکا دارید باید سعی کنید که GRE رو عالی (۳۲۰ به بالا) بشید. در مورد رنک راستش اصلا نمی‌تونم اظهارنظر کنم، چون همون طور که گفتم نمی‌شناسم کسی که رو که از پیام نور پذیرش گرفته باشه و به همین خاطر هیچ تخمینی نمی‌تونم بزنم.

سلام 
بابک جان برای اونا فرقی میکنه طرف از دانشگاه ازاد باشه یا پیام نور؟ مگر میدونن دانشگاه های ایران از نظر علمی کدوم یکی در سطح بالاتری هستند؟چون دانشگاه رو که نمیشناسن به جز تعداد معدودی بقیرو نمیشناسن بنابراین نباید اینکه از کجا مدرک گرفتن تاثیر زیادی بزاره.(لطفا نظرتو راجبه حرفم بگو)
از دانشگاه ازاد چه طور دید تاحالا کسی فاند بگیره از امریکا؟
لطفا نظر  تو در مورده حرفه من بگو

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 06-05-2014

(06-05-2014, 09:48 AM)'ashkan065' نوشته:
سلام 
بابک جان برای اونا فرقی میکنه طرف از دانشگاه ازاد باشه یا پیام نور؟ مگر میدونن دانشگاه های ایران از نظر علمی کدوم یکی در سطح بالاتری هستند؟چون دانشگاه رو که نمیشناسن به جز تعداد معدودی بقیرو نمیشناسن بنابراین نباید اینکه از کجا مدرک گرفتن تاثیر زیادی بزاره.(لطفا نظرتو راجبه حرفم بگو)
خیلی اوقات این مساله که بعضی از دانشگاه‌های ایران مثل شریف و تهران در بین دانشگاه‌های امریکا شناخته شده هستند با این موضوع اشتباه گرفته می‌شه که اگر از یکی از این دو تا دانشگاه مدرک نگرفته باشید، دیگه فرقی نمی‌کنه از کدوم دانشگاه ایران فارغ‌التحصیل شده باشید. اصلا این طور نیست که دانشگاه‌های امریکا هیچ شناختی از دانشگاه‌های ایران نداشته باشند و همه دانشگاه‌های ایران به غیر از شریف و تهران از نظر اون‌ها یکسان باشه. با زیاد شدن دانشجوها و استادهای ایرانی در امریکا شناخت از دانشگاه‌های ایران هر سال بیشتر و بیشتر می‌شه و شناخت از دانشگاه‌های ایران وجود داره.

من در این چند سالی که با بچه‌ها در ارتباط بودم، افراد نسبتا زیادی رو دیده‌ام که از دانشگاه آزاد فارغ‌التحصیل شده‌اند و از امریکا پذیرش و حتی پذیرش و فاند گرفته‌اند، اما تابحال ندیدم که از پیام نور کسی تونسته باشه پذیرش بگیره. البته شاید این موضوع به این خاطر باشه که فارغ‌التحصیلان پیام نور خیلی به فکر پذیرش از امریکا نبوده‌اند و تعداد کمتری به دنبال پذیرش رفته‌اند. به هر صورت، باید بگم که دانشگاهی که شما ازش مدرک گرفته‌اید در شانس پذیرش شما تاثیر خواهد داشت، اما این طور نیست که اگر سایر شرایط شما عالی باشه، فقط به خاطر دانشگاه محل تحصیل نتونید پذیرش بگیرید. در نتیجه اگر به دنبال پذیرش از امریکا هستید، سعی کنید که نمره GRE عالی بیارید و توصیه‌نامه‌ها و SoP خوب داشته باشید. شاید بتونید پذیرش بگیرید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - M0TRIX - 06-05-2014

سلام.

آقا بابک برای فارغ التحصیلان رشته زبان انگیسی امیدی به گرفتم فاند هست؟ با فرض داشتن مدرک از دانشگاه خوارزمی و معدل معمولی رو به بالا

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 07-05-2014

(06-05-2014, 01:26 PM)'M0TRIX' نوشته: سلام.
آقا بابک برای فارغ التحصیلان رشته زبان انگیسی امیدی به گرفتم فاند هست؟ با فرض داشتن مدرک از دانشگاه خوارزمی و معدل معمولی رو به بالا

درود،
راستش رو بخواهید در مورد زبان انگلیسی هیچ تجربه خاصی ندارم و جواب سوال شما رو نمی‌دونم. فقط شنیده‌ام که به طور کلی گرفتن فاند برای رشته‌های علوم انسانی خیلی سخته و رقابت خیلی زیاد. بر اساس این شنیده، حدسم اینه که با معدل معمولی نشه در این رشته فاند گرفت، اما این صرفا یک حدسه و شاید واقعیت چیز دیگه‌ای باشه. لطفا خودتون بیشتر تحقیق کنید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - ahmadpashaei - 07-05-2014

(06-05-2014, 09:48 AM)'ashkan065' نوشته:
سلام 

ببینید خیلی از دانشگاه های دنیا به خصوص اونهایی که شناخت می خوان پیدا کنن نسبت به دانشگاه های یک کشور از جمله ایران از دانشجوهای ورودی اون کشور هر سال نظرسنجی می کنند و ازشون می خوان دانشگاههای کشورشون رو رنک کنند و تحویل دانشگاه بدن.اینطور که می فرمایید نیست اونا اصلا فرقی بین مثلا خواجه نصیر و آزاد و علمی کاربردی نذارن!!! دوستای من در دانشگاه های زیادی هستن،چه مجازی و چه واقعی،چندتاشون این انجام نظرسنجی و داشتن فرم مخصوص این کارو تایید کردن.درسته هموطنی از مثلا برق تهران میره استنفورد یا از شریف میره مک گیل،اونها هم میگن کدوم دانشگاه ها در برق به ترتیب -به نظر خودشون- قرار دارند و اینجوریه که همین الان از دانشجوهای همین دانشگاه خودمون (خواجه نصیر) چند نفر! در مگ گیل،چند نفر در NUS و NTU و UBC و Rice و ... یک نفر -که تازه آشنا شدیم- حتی در استنفورد دارن درس می خونن! تازه اینها مال همین یکی دوسال اخیره نه بیشتر.معدود استادایی از دانشگاه های بزرگ برای خودشون اونور لینکهای دارن که توصیه نامه هاشون رو می خونن،اینطور نیست که برای یک شریفی با رزومه ای متوسط یک صنعتی اصفهانی خیلی خوب رو کنار بزنن-احتمالا هر دو رو میگیرن[img]images/smilies/biggrin.gif[/img]-. به هر حال همه میتونن امیدوار باشن.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - helna - 07-05-2014

سلام

من در رشته ی رادیوتراپی تحصیل میکنم و برای ارشد میخواستم به صورت RA اقدام کنم ،به نظر شما ارشد علوم پزشکی در  در کجا بهتره، اروپا، آمریکا،یا استرالیا؟ بعد اینکه اصلا امیدی به گرفتن پذیرش هست؟