آکادمیا کافه
Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+--- موضوع: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا (/Thread-Babak-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - mjdj1981 - 15-03-2014

(14-03-2014, 11:20 AM)'Babak' نوشته:
شما اگر تغییر رشته هم نخواهید بدید باز شانس پذیرش و فاند شما چه برای فوق و چه برای دکترای مستقیم زیاد نخواهد بود، اما منظور من این نیست که اصلا احتمالش وجود نداره. شاید اگر بتونید نمرات فوق‌العاده‌ای در TOEFL و GRE (به خصوص GRE) بیارید بتونید پذیرش و فاند بگیرید. این دیگه به تصمیم شخصی شما برمی‌گرده که شاید مایل باشید یک سالی بکوب بخونید و نمرات خوبی بیارید و شانس‌تون رو آزمایش کنید.
در مورد مهاجرت به امریکا، شما بعد از فارغ‌التحصیلی مجبور به ترک خاک امریکا نیستند و اگر بتونید کار پیدا کنید می‌تونید بمونید و می‌تونید گرین کارد هم بگیرید. موضوع‌های زیر در انجمن امریکا پاسخ سوال‌های شما رو خواهند داد:
گرفتن اقامت دائم (گرین کارت) امریکا بعد از اتمام تحصیلات
کار در امریکا تحت ویزای H-1B
اوضاع واقعی بازار کار در آمریکا

ممنون
اسم دانشگاهی رو تو آمریکا میدونید که  بشه با شرایط من کاری کرد
ضمنا من 13 ساله  زبان درس میدم iBT رو رو بالای 110 حساب کردم و GRE هم بالا میشم

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 16-03-2014

(15-03-2014, 06:45 PM)'mjdj1981' نوشته:
ممنون
اسم دانشگاهی رو تو آمریکا میدونید که  بشه با شرایط من کاری کرد
ضمنا من 13 ساله  زبان درس میدم iBT رو رو بالای 110 حساب کردم و GRE هم بالا میشم
نام بردن از دانشگاه‌ها تقریبا غیرممکنه، حتی اگر نمرات TOEFL و GRE رو هم داشتید. در حال حاضر که این نمرات رو ندارید که جای خود داره.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - yasmary14 - 18-03-2014

من این سوال رو در فروم پرسیدم
میخوام نظر شمارو هم بدونم:
اینکه من مقاله فارسی یه دانشجو رو انگلیسی کنم و اسمم بیاد نفر سوم مقاله، بدون اینکه در قسمت علمی سهمی داشته باشم(رشته من پلیمر و رشته اون شخص مهندسی شیمی هست و مقاله آماده است)، آیا این کار درسته؟
آیا از مصادیق سرقت ادبی محسوب نمیشه؟
میخوام مطمئن باشم که اومدن اسمم در مقاله ایرادی نداره. برای وجدان خودم میگم.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 18-03-2014

(18-03-2014, 12:15 AM)'yasmary14' نوشته: من این سوال رو در فروم پرسیدم
میخوام نظر شمارو هم بدونم:
اینکه من مقاله فارسی یه دانشجو رو انگلیسی کنم و اسمم بیاد نفر سوم مقاله، بدون اینکه در قسمت علمی سهمی داشته باشم(رشته من پلیمر و رشته اون شخص مهندسی شیمی هست و مقاله آماده است)، آیا این کار درسته؟
آیا از مصادیق سرقت ادبی محسوب نمیشه؟
میخوام مطمئن باشم که اومدن اسمم در مقاله ایرادی نداره. برای وجدان خودم میگم.

راستش از نظر اخلاق آکادمیک تا اونجا که خبر دارم درست نیست و افرادی که اسم‌شون به عنوان نویسنده مقاله میاد نقش مهمی در انجام تحقیق، تحلیل نتایج و نوشتن متن علمی مقاله باید داشته باشند. ترجمه مقاله از جمله این موارد نیست. حالا این که چه قدر این اصول اخلاقی رعایت می‌شه، بحث دیگری است و من در امریکا هم کم ندیدم که اخلاق آکادمیک در نوشتن و داوری مقالات زیر پا گذاشته می‌شه.
در نتیجه، در نهایت به تصمیم خود شما و وجدان آکادمیک خود شما بر می‌گرده.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - mjdj1981 - 20-03-2014

اگر من تو ایران از لیسانس به فوق تغییر رشته بدم(لیسانس مواد==>فوق کامپیوتر) و پس از اتمام فوق برای دکترای کامپیوتر آمریکا اقدام کنم آیا به لیسانس من توجه میشه؟ این شانس من برای پذیرش کم میکنه یا زیاد؟
ممنون

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 24-03-2014

(20-03-2014, 02:40 AM)'mjdj1981' نوشته: اگر من تو ایران از لیسانس به فوق تغییر رشته بدم(لیسانس مواد==>فوق کامپیوتر) و پس از اتمام فوق برای دکترای کامپیوتر آمریکا اقدام کنم آیا به لیسانس من توجه میشه؟ این شانس من برای پذیرش کم میکنه یا زیاد؟
ممنون

اگر هدف شما گرفتن پذیرش در رشته کامپیوتره، قطعا داشتن فوق در رشته کامپیوتر خیلی بهتر از اینه که موقع پذیرش تغییر رشته بدید، اما به هر حال شانس شما کمتر از کسی خواهد بود که لیسانس و فوقش رو در رشته کامپیوتر گرفته باشه و سایر شرایطش GRE، TOEFL و غیره مشابه شما باشه.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - mrtz - 24-03-2014

سلام خدمت آقا بابک عزیز ، سال نو شما مبارک باشه ایشالا.
پیشاپیش ممنونم از وقتی که میگذارید. خیلی به کمک شما نیاز دارم. خواهش میکنم لطفتون رو از من دریغ نکنید.

من میخواستم بدونم با این شرایط برای چه دانشگاههایی اقدام کنم و اینکه برای TOP 20 آمریکا یا دانشگاههای خوب کانادا شانس پذیرش با فاند دارم یا نه؟ درکل هردانشگاهی که به نظرتون شناسم خوبه رو بفرمایید. همینطور من نمیدونم باید برای گرفتن پذیرش دقیقا چیکار کنم و اینکه مدارکم کامل هست یا نه.

ترم آخر برق- دانشگاه صنعتی خواجه نصیر
معدل: 15.8
toefl : 116

GRE : 
quant: 170
verbal : 164
a.w : 4

مقاله: 1 عدد کنفرانس داخلی شاید بتونم خارجی چاپش کنم
sop , recom : معمولی

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 25-03-2014

(24-03-2014, 12:20 PM)'mrtz' نوشته: سلام خدمت آقا بابک عزیز ، سال نو شما مبارک باشه ایشالا.
پیشاپیش ممنونم از وقتی که میگذارید. خیلی به کمک شما نیاز دارم. خواهش میکنم لطفتون رو از من دریغ نکنید.
من میخواستم بدونم با این شرایط برای چه دانشگاههایی اقدام کنم و اینکه برای TOP 20 آمریکا یا دانشگاههای خوب کانادا شانس پذیرش با فاند دارم یا نه؟ درکل هردانشگاهی که به نظرتون شناسم خوبه رو بفرمایید. همینطور من نمیدونم باید برای گرفتن پذیرش دقیقا چیکار کنم و اینکه مدارکم کامل هست یا نه.
ترم آخر برق- دانشگاه صنعتی خواجه نصیر
معدل: 15.8
toefl : 116
GRE : 
quant: 170
verbal : 164
a.w : 4
مقاله: 1 عدد کنفرانس داخلی شاید بتونم خارجی چاپش کنم
sop , recom : معمولی

درود
سال نو شما هم خجسته باد. امیدوارم که سال بسیار خوبی پیش رو داشته باشید.
در مورد سوال شما، نمرات TOEFL و GRE شما عالیه و رشته شما هم رشته‌ای هست که در امریکا و کانادا براش فاند زیاده. نقطه ضعف شما معدل معمولی شماست. به همین خاطر نمی‌تونم بگم که با احتمال خیلی زیادی از دانشگاه‌های TOP 20 امریکا می‌تونید پذیرش و فاند بگیرید، اما احتمالش هست. اگر من جای شما باشم ۲-۳ تا TOP 20 اقدام می‌کنم و ۴-۵ تا از دانشگاه‌های TOP 50.
فقط یک نکته رو مد نظر داشته باشید که توصیه‌نامه معمولی از نظر خیلی از دانشگاه‌ها توصیه‌نامه ضعیف محسوب می‌شه. توصیه‌نامه باید خیلی خوب باشه، و گر نه می‌تونه شانس شما رو پایین بیاره.
من در مورد دانشگاه‌های کانادا اظهارنظر نمی‌کنم. می‌تونید در انجمن کانادا از دوستانی که بیشتر تجربه دارند بپرسید، اما به طور کلی کانادا روی معدل حساسیت بیشتری داره و به این خاطر ممکنه شانس شما از دانشگاه‌های خیلی خوب کانادا کمتر باشه.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - venoos - 03-04-2014

سلام خسته نباشید.من دانشجوی پزشکی دانشگاه ازاد هستم.معدلم رو میتونم حدود 16 داشته باشم.من برای دانشگاه های چه کشور هایی می تونم تو رشته ام فاند بگیرم؟؟(دانشگاه ها و کشورهایی که برای رشته ی پزشکی بهترند) و اینکه ایا می تونم فول فاند بگیرم؟؟
-مقطع مورد نظرم رزیدنتی هستش.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 03-04-2014

(03-04-2014, 12:14 AM)'venoos' نوشته: سلام خسته نباشید.من دانشجوی پزشکی دانشگاه ازاد هستم.معدلم رو میتونم حدود 16 داشته باشم.من برای دانشگاه های چه کشور هایی می تونم تو رشته ام فاند بگیرم؟؟(دانشگاه ها و کشورهایی که برای رشته ی پزشکی بهترند) و اینکه ایا می تونم فول فاند بگیرم؟؟
-مقطع مورد نظرم رزیدنتی هستش.

اطلاعات من برای رشته پزشکی بسیار کم و تنها محدود به شنیده‌ها و اون هم فقط در مورد امریکا و کاناداست. تا اونجا که اطلاع دارم، شانس شما برای ورود به سیستم پزشکی کانادا خیلی کمه و حتی در صورت ورود شرایطش چندان ساده نخواهد بود و ممکنه مجبور باشید مدتی در مناطق دور افتاده کانادا که شرایط آب و هوایی مناسبی ندارند کار کنید.
در مورد امریکا امکان ورود به سیستم پزشکی وجود داره، اما اون هم خیلی ساده نیست. تا اونجا که شنیده‌ام شما باید  USMLE step 1 و step 2 رو بگذرونید و مدتی هم کار تحقیقاتی و عملی کنید تا بتونید برای رزیدنسی پذیرش بگیرید. اگر بتونید پذیرش بگیرید، رزیدنسی در امریکا حالت شغل داره و شما معمولا حقوق مناسبی دریافت خواهید کرد که معمولا بسیار بیشتر از فاندهای دانشجویی هست. من شنیده‌ام که رزیدنت‌ها ماهیانه حدود ۵۰۰۰ دلار حقوق می‌گیرند، اما اطلاع ندارم که آیا هزینه‌های جداگانه‌ای برای تحصیل باید بپردازند یا خیر.
اگر سوال‌تون رو در انجمن پزشکی و زیستی بپرسید، ممکنه دوستان مطلع‌تری باشند که بتونند بیشتر راهنمایی کنند.