آکادمیا کافه
Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+--- موضوع: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا (/Thread-Babak-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Astro - 28-02-2014

سلام بابک جان،
هنوز دو هفته هم از اپلای من نگذشته بود که از دانشگاه UC Davis پذیرش غیر رسمی گرفتم برای دکترای فیزیک. تقریبا هفته بعدش بود که تو thegradcafe بچه ها داشتن کم کم نتایج پذیرش این دانشگاه رو میگذاشتن. ولی توی ایمیل دریافتی از Vice Chair for Graduate Affairs فقط تبریک گفته بود و حرفی از فاند نزد، چون بهم گفت که اول باید ریزنمرات رسمی به دستشون برسه تا نامه رسمی بدهند. من هم در این مدت کارهای خرید مدرکم رو انجام دادم و دارم مدارکم رو پست می‌کنم.

- اول اینکه جدای از آمار و ارقام و اینکه توی usnews نوشته رنک 26 فیزیک و 39 ملی، می‌خواستم نظر خود شما رو درباره این دانشگاه و کیفیتش و همین‌طور میزان خوشنام بودنش در آمریکا بدونم و اینکه ایرانی‌هاش زیادن یا کم؟ (تو فیزیک که کسی رو نمیشناسم از ایران رفته باشه اونجا)

- دوم اینکه تا نامه رسمیشون نیاد از فاندش بی خبرم. خودشون تو سایتشون نوشتن که به اکثر دانشجوهاشون فاند میدن. یک استادی هم بهم گفت که سیاست دانشگاهشون اینه که دانشجوها رو حتی اگر از استاد پولی بهشون نرسه، با TA حمایت کنند. من خودم احتمال میدم که کمیته پذیرش من رو تو ابتدای لیست خودش قرار داده که اینقدر فوری بهم ایمیل دادن؛ به همین خاطر به یک فاند خوب امیدوار شدم. آیا ممکنه تا مدارکم برسه اونجا فاندهاشون رو به بقیه اختصاص بدن و سر من بی کلاه بمونه؟ شما از عرف این UC ها چیزی می‌دونید آقا بابک؟

پیشاپیش ممنون از به اشتراک گذاشتن تجربیاتتون.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 01-03-2014

(28-02-2014, 11:23 PM)'Astro' نوشته: سلام بابک جان،
هنوز دو هفته هم از اپلای من نگذشته بود که از دانشگاه UC Davis پذیرش غیر رسمی گرفتم برای دکترای فیزیک. تقریبا هفته بعدش بود که تو thegradcafe بچه ها داشتن کم کم نتایج پذیرش این دانشگاه رو میگذاشتن. ولی توی ایمیل دریافتی از Vice Chair for Graduate Affairs فقط تبریک گفته بود و حرفی از فاند نزد، چون بهم گفت که اول باید ریزنمرات رسمی به دستشون برسه تا نامه رسمی بدهند. من هم در این مدت کارهای خرید مدرکم رو انجام دادم و دارم مدارکم رو پست می‌کنم.
- اول اینکه جدای از آمار و ارقام و اینکه توی usnews نوشته رنک 26 فیزیک و 39 ملی، می‌خواستم نظر خود شما رو درباره این دانشگاه و کیفیتش و همین‌طور میزان خوشنام بودنش در آمریکا بدونم و اینکه ایرانی‌هاش زیادن یا کم؟ (تو فیزیک که کسی رو نمیشناسم از ایران رفته باشه اونجا)
- دوم اینکه تا نامه رسمیشون نیاد از فاندش بی خبرم. خودشون تو سایتشون نوشتن که به اکثر دانشجوهاشون فاند میدن. یک استادی هم بهم گفت که سیاست دانشگاهشون اینه که دانشجوها رو حتی اگر از استاد پولی بهشون نرسه، با TA حمایت کنند. من خودم احتمال میدم که کمیته پذیرش من رو تو ابتدای لیست خودش قرار داده که اینقدر فوری بهم ایمیل دادن؛ به همین خاطر به یک فاند خوب امیدوار شدم. آیا ممکنه تا مدارکم برسه اونجا فاندهاشون رو به بقیه اختصاص بدن و سر من بی کلاه بمونه؟ شما از عرف این UC ها چیزی می‌دونید آقا بابک؟
پیشاپیش ممنون از به اشتراک گذاشتن تجربیاتتون.

تبریک می‌گم برای پذیرش و امیدوارم که به زودی خبر فاند رو هم بگیرید و خیال‌تون راحت بشه.
UC Davis دانشگاه بسیار خوبیه و در امریکا هم شناخته شده‌ است. حدس می‌زنم که تعداد نسبتا خوبی دانشجوی ایرانی داشته باشه، اما آمار دقیقی ندارم. شاید تنها نکته منفی‌ای که بشه در مورد Davis گفت اینه که شهر کوچیکیه ولی با سانفرانسیسکو حدود ۱ ساعت و نیم بیشتر فاصله نداره. در نتیجه آخر هفته‌ها خیلی راحت می‌شه به شهرهای بزرگ‌تر مجاور سفر کرد و روز رو در این شهرها گذروند.

بعید می‌دونم که فاندها رو به این سرعت تخصیص بدند و شما صرفا به خاطر این که مدارک رسمی‌تون کمی دیر برسه بدون فاند بمونید. ضمن این که می‌تونید ایمیل بزنید و در مورد فاند هم بپرسید.
سیاست‌های خُرد همه دانشگاه‌های UC یکسان نیست و حتی دانشکده‌های مختلف یک دانشگاه در مورد تخصیص فاند به دانشجوهای دکترا سیاست یکسانی ندارند، اما در اغلب دانشگاه‌های خوب امریکا روال کلی اینه که دانشجوی دکترا فاند داشته باشه. طبیعتا این مساله به این معنی نیست که همه دانشجوهای دکترا همیشه فاند دارند، اما دانشگاه‌ها سعی می‌کنند که تا جایی که ممکنه این طور باشه.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - mahyar_a - 04-03-2014

سلام بابک جان من پذیرش گرفتم و 27 فوریه در دبی مصاحبه داشتم که با ویزای من موافقت شد و برگه صورتی گرفتم ولی چون کلاس من 12 آگوست شروع میشه الان خیلی زوده که پاسپورتم رو بفرستم و افسر مصاحبه کننده به من گفت که در مته جولای پاسم رو تحویل بدم. به نظرت درست متوجه شدم و آیا اون موقع دیر نیست؟

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 05-03-2014

(04-03-2014, 12:22 PM)'mahyar_a' نوشته: سلام بابک جان من پذیرش گرفتم و 27 فوریه در دبی مصاحبه داشتم که با ویزای من موافقت شد و برگه صورتی گرفتم ولی چون کلاس من 12 آگوست شروع میشه الان خیلی زوده که پاسپورتم رو بفرستم و افسر مصاحبه کننده به من گفت که در مته جولای پاسم رو تحویل بدم. به نظرت درست متوجه شدم و آیا اون موقع دیر نیست؟

جولای دیر خواهد بود. برای ویزای دانشجویی، شما ۱۲۰ روز بعد از آماده بودن ویزا فرصت دارید که ویزا رو بردارید. در نتیجه باید تا حداکثر حدود ۲۷ جون ویزا رو بردارید.
کلاس‌های شما ۱۲ آگوست شروع می‌شه و شما می‌تونید یک ماه (سی روز) قبلش وارد امریکا بشید. در نتیجه حدود ۱۲ جولای می‌تونید وارد امریکا بشید. حالا فرض رو بذاریم که شما اصلا اول آگوست وارد امریکا بشی. موقعی که شما ویزا رو بگیرید، سه ماه فرصت داره که وارد امریکا بشید. در نتیجه شما می‌تونید تقریبا اول May ویزا رو بگیرید. بهترین حالت اما اینه که هم ویزای شما تا نزدیک به اواخر آگوست معتبر باشه و هم این که تاریخ برداشتن ویزا به ۲۷ جون که آخرین مهلت شماست نزدیک نشه. با توجه به این موضوع به نظر می‌رسه که اول June برای شما زمان بهینه برداشتن ویزا باشه.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Leopold - 05-03-2014

بابک عزیز در مورد بازه های زمانی توضیح دادند فقط به یک نکته توجه داشته باشید که سفارت دبی کلا حساب و کتاب نداره. یعنی ممکنه موقع پیکاپ ویزا بهتون کلیرنس بزنن. پس سعی کنید با رعایت زمانبندی هر چه زودتر واسه پیکاپ اقدام کنید که اگه خدا نکرده کلیرنس خوردید زمان داشته باشید. البته شما بدون کلیرنس ویزا را گرفتید و من کیس هایی که سراغ دارم واسه مواردی بوده که قبلا در کلیرنس بودن و پس از کلیر و موقع پیکاپ (چند ماه پس از تاریخ کلیر) بهشون ریکلیرنس خورده بود. تا زمان پیکاپ ویزا هم اگه سفر خارج از کشور (منظور کشورهای همسایه) نداشته باشید بهتره.
(04-03-2014, 12:22 PM)'mahyar_a' نوشته: سلام بابک جان من پذیرش گرفتم و 27 فوریه در دبی مصاحبه داشتم که با ویزای من موافقت شد و برگه صورتی گرفتم ولی چون کلاس من 12 آگوست شروع میشه الان خیلی زوده که پاسپورتم رو بفرستم و افسر مصاحبه کننده به من گفت که در مته جولای پاسم رو تحویل بدم. به نظرت درست متوجه شدم و آیا اون موقع دیر نیست؟

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - mjdj1981 - 12-03-2014

سلام آقا بابک
ابتدا لازم می دونم از اینکه این همه زحمت می کشی و جواب اینهمه پست میدی تشکر کنم.من حوصله خوندنش نداشتم چه برسه بخوام ج بدم. واقعا دمت گرم و خسته نباشی.
من لیسانس مهندسی مواد دارم از امیرکبیر با معدل پایین 12.25(علاقه نداشتم[img]images/smilies/sad.gif[/img]) امکانش هست که برای فوق آمریکا یا هرجای دیگه تو کامپیوتر پذیرش بگیرم؟ میدونم که باید موفقیتهایی تو زمینه کامپیوتر داشته باشم ولی دقیقا این موفقیت ها چی هستند؟ آیا شانس فاند گرفتن دارم؟

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 12-03-2014

(12-03-2014, 01:06 AM)'mjdj1981' نوشته: سلام آقا بابک
ابتدا لازم می دونم از اینکه این همه زحمت می کشی و جواب اینهمه پست میدی تشکر کنم.من حوصله خوندنش نداشتم چه برسه بخوام ج بدم. واقعا دمت گرم و خسته نباشی.
من لیسانس مهندسی مواد دارم از امیرکبیر با معدل پایین 12.25(علاقه نداشتم[img]images/smilies/sad.gif[/img]) امکانش هست که برای فوق آمریکا یا هرجای دیگه تو کامپیوتر پذیرش بگیرم؟ میدونم که باید موفقیتهایی تو زمینه کامپیوتر داشته باشم ولی دقیقا این موفقیت ها چی هستند؟ آیا شانس فاند گرفتن دارم؟

سلام
ابتدا از لطف شما ممنونم.
در مورد سوال‌تون، نمی‌خواهم ناامیدتون کنم، اما راستش رو بخواهید با این معدل احتمال گرفتن پذیرش و فاند در مقطع فوق و در یک رشته کم و بیش نامرتبط به رشته لیسانس‌تون در امریکا یا کانادا خیلی کمه.
اگر فاند نخواهید و بتونید هزینه‌های تحصیلی و زندگی رو خودتون پرداخت کنید شاید بتونید از بعضی از دانشگاه‌های غیرسرشناس پذیرش بگیرید، اما یک مساله‌ای که وجود داره اینه گاهی گرفتن ویزا بر رفتن به این دانشگاه‌ها مشکله.
اطلاعات من در مورد سایر کشورها خیلی زیاد نیست. شاید امکان گرفتن فوق از کشورهای اروپایی یا آسیایی وجود داشته باشه. اگر سوال‌تون رو در انجمن‌های مربوطه بپرسید، دوستان دیگه بهتر می‌تونند راهنمایی کنند.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - mjdj1981 - 12-03-2014

(12-03-2014, 10:35 AM)'Babak' نوشته:
سلام
ابتدا از لطف شما ممنونم.
در مورد سوال‌تون، نمی‌خواهم ناامیدتون کنم، اما راستش رو بخواهید با این معدل احتمال گرفتن پذیرش و فاند در مقطع فوق و در یک رشته کم و بیش نامرتبط به رشته لیسانس‌تون در امریکا یا کانادا خیلی کمه.
اگر فاند نخواهید و بتونید هزینه‌های تحصیلی و زندگی رو خودتون پرداخت کنید شاید بتونید از بعضی از دانشگاه‌های غیرسرشناس پذیرش بگیرید، اما یک مساله‌ای که وجود داره اینه گاهی گرفتن ویزا بر رفتن به این دانشگاه‌ها مشکله.
اطلاعات من در مورد سایر کشورها خیلی زیاد نیست. شاید امکان گرفتن فوق از کشورهای اروپایی یا آسیایی وجود داشته باشه. اگر سوال‌تون رو در انجمن‌های مربوطه بپرسید، دوستان دیگه بهتر می‌تونند راهنمایی کنند.

ممنون از جوابتون
اگر بخوام همون رشته مواد رو ادامه بدم با GRE و TOEFL بالا شانسی برای پذیرش و فاند چه برای master وچه برای direct phd هست؟
یک سوال دیگه که شاید بی ربط به این موضوع نباشه: هدف اصلی خیلیا ازجمله من درواقع مهاجرت به آمریکاست. آیا پذیرش دانشجویی روش خوبی در این مسیره؟ بعد از فارغ التحصیلی دولت آمریکا شمارو مجبور بهترک کشور نمی کنه؟ آیا میشه کار پیدا کرد و اقامت گرفت یا خیر؟ مراحل تبدیل ویزا به چه صورته؟
ممنون

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 14-03-2014

(12-03-2014, 12:47 PM)'mjdj1981' نوشته:
ممنون از جوابتون
اگر بخوام همون رشته مواد رو ادامه بدم با GRE و TOEFL بالا شانسی برای پذیرش و فاند چه برای master وچه برای direct phd هست؟
یک سوال دیگه که شاید بی ربط به این موضوع نباشه: هدف اصلی خیلیا ازجمله من درواقع مهاجرت به آمریکاست. آیا پذیرش دانشجویی روش خوبی در این مسیره؟ بعد از فارغ التحصیلی دولت آمریکا شمارو مجبور بهترک کشور نمی کنه؟ آیا میشه کار پیدا کرد و اقامت گرفت یا خیر؟ مراحل تبدیل ویزا به چه صورته؟
ممنون
شما اگر تغییر رشته هم نخواهید بدید باز شانس پذیرش و فاند شما چه برای فوق و چه برای دکترای مستقیم زیاد نخواهد بود، اما منظور من این نیست که اصلا احتمالش وجود نداره. شاید اگر بتونید نمرات فوق‌العاده‌ای در TOEFL و GRE (به خصوص GRE) بیارید بتونید پذیرش و فاند بگیرید. این دیگه به تصمیم شخصی شما برمی‌گرده که شاید مایل باشید یک سالی بکوب بخونید و نمرات خوبی بیارید و شانس‌تون رو آزمایش کنید.

در مورد مهاجرت به امریکا، شما بعد از فارغ‌التحصیلی مجبور به ترک خاک امریکا نیستند و اگر بتونید کار پیدا کنید می‌تونید بمونید و می‌تونید گرین کارد هم بگیرید. موضوع‌های زیر در انجمن امریکا پاسخ سوال‌های شما رو خواهند داد:
گرفتن اقامت دائم (گرین کارت) امریکا بعد از اتمام تحصیلات
کار در امریکا تحت ویزای H-1B
اوضاع واقعی بازار کار در آمریکا

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - sedaghat2014 - 14-03-2014

سلام.
کمک کنید.
لیسانس نرم افزار از ازاد شهرستان:معدل16.70
کارشناسی ارشد علوم و تحقیقات: معدل 18.60
دارای یک مقاله آی اس آی با ایمکت 1.7 در الزویر
دارای 2 ستیفیکیت بین المللی ایران اپن-رباتیک
اگر تایک سال اینده ایلتس را بگیرم با نمره 7.5(چون نمره زبان ندارم) و 2 تا آی اس آی دیگه بدم
آیا امیدی هست که بتونم از دانشگاههای کانادا یا فرانسه فاند بگیرم؟ایا ممکنه که فاند کامل شامل حالم بشه؟