آکادمیا کافه
Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+--- موضوع: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا (/Thread-Babak-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - aram_leg - 24-02-2014

سلام
دانشجوی ترم 4 ارشد رشته کشاورزی (گرایش اصلاح نباتات) دانشگاه رازی کرمانشاه هستم. خیلی شانس بیارم معدلم 15.70 میشه، البته با پایان نامه.
شهریور 93 میتونم دفاع کنم. تا اون موقع احتمالا 5تا مقاله ISI خوب داشته باشم،شایدم بیشتر. مدرک زبان هم ندارم ولی شدیدا دارم  میخونم و تقریبا8  ماه فرصت دارم . مشکل سربازی هم ندارم. کارشناسی هم آزاد بودم با معدل 15.5،البته شاگرد اول بودم. بیشترین امیدم به مقاله هامه، چون خیلی زحمت کشیدمو کارمم سنگین بوده. تو دوره کارشناسی 4 سال سابقه کار پاره وقت نسبتا مرتبط در یک شرکت مشاور دارم و 2 سال ارشد هم در یک شرکت پیمانکاری کشاورزی کار کردم و ناظر پروژه و سرپرست کارگاه هم بودم. متعهلم هستم،خانمم لیسانسه.
حال اگه فرض کنیم زبانمو در حد متوسط قبول بشم با این شرایط میتونم پذیرش بگیرم؟
واسه چه رنج دانشگاهی مدارک بفرستم و چند دانشگاه بنظرتون؟ اگه برم اونجا خانمم میتونه ادامه تحصیل بده؟ واسش مشکلی پیشم نمیاد؟
ممنون از راهنماییتون.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 24-02-2014

(24-02-2014, 02:26 AM)'aram_leg' نوشته: سلام
دانشجوی ترم 4 ارشد رشته کشاورزی (گرایش اصلاح نباتات) دانشگاه رازی کرمانشاه هستم. خیلی شانس بیارم معدلم 15.70 میشه، البته با پایان نامه.
شهریور 93 میتونم دفاع کنم. تا اون موقع احتمالا 5تا مقاله ISI خوب داشته باشم،شایدم بیشتر. مدرک زبان هم ندارم ولی شدیدا دارم  میخونم و تقریبا8  ماه فرصت دارم . مشکل سربازی هم ندارم. کارشناسی هم آزاد بودم با معدل 15.5،البته شاگرد اول بودم. بیشترین امیدم به مقاله هامه، چون خیلی زحمت کشیدمو کارمم سنگین بوده. تو دوره کارشناسی 4 سال سابقه کار پاره وقت نسبتا مرتبط در یک شرکت مشاور دارم و 2 سال ارشد هم در یک شرکت پیمانکاری کشاورزی کار کردم و ناظر پروژه و سرپرست کارگاه هم بودم. متعهلم هستم،خانمم لیسانسه.
حال اگه فرض کنیم زبانمو در حد متوسط قبول بشم با این شرایط میتونم پذیرش بگیرم؟
واسه چه رنج دانشگاهی مدارک بفرستم و چند دانشگاه بنظرتون؟ اگه برم اونجا خانمم میتونه ادامه تحصیل بده؟ واسش مشکلی پیشم نمیاد؟
ممنون از راهنماییتون.

درود
با توجه به این که معدل‌هاتون زیاد بالا نیست، اگر هدف‌تون امریکا باشه باید حتما در امتحان GRE نمره خیلی خوبی بیارید تا بتونید پذیرش و فاند بگیرید. این که تعدادی مقاله ISI می‌تونید داشته باشید هم مفید خواهد بود و بهتون در گرفتن پذیرش کمک خواهد کرد.
در مورد نمره زبان، شما باید حداقلی رو که دانشگاه تعیین کرده بیارید. اگر موفق نشید که حداقل رو بیارید نمی‌تونید پذیرش بگیرید. اگر می‌خواهید TOEFL امتحان بدید، باید سعی کنید که ۹۰ به بالا بیارید تا بتونید حد نصاب بیشتر دانشگاه‌ها رو داشته باشید و اگر IELTS می‌خواهید امتحان بدید باید ۷ بیارید.
در مورد دانشگاه‌ها و رنج بدون نمره امتحان‌ها نمی‌شه نظر داد. البته حتی اگر نمره رو داشتید، من در مورد رشته کشاورزی نمی‌تونم نظر دقیقی بدم چون چندان با رشته شما آشنا نیستم، اما احتمالا دوستان دیگه در انجمن امریکا می‌تونند بهتون کمک کنند.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - aram_leg - 24-02-2014

(24-02-2014, 10:22 AM)'Babak' نوشته:
درود
با توجه به این که معدل‌هاتون زیاد بالا نیست، اگر هدف‌تون امریکا باشه باید حتما در امتحان GRE نمره خیلی خوبی بیارید تا بتونید پذیرش و فاند بگیرید. این که تعدادی مقاله ISI می‌تونید داشته باشید هم مفید خواهد بود و بهتون در گرفتن پذیرش کمک خواهد کرد.
در مورد نمره زبان، شما باید حداقلی رو که دانشگاه تعیین کرده بیارید. اگر موفق نشید که حداقل رو بیارید نمی‌تونید پذیرش بگیرید. اگر می‌خواهید TOEFL امتحان بدید، باید سعی کنید که ۹۰ به بالا بیارید تا بتونید حد نصاب بیشتر دانشگاه‌ها رو داشته باشید و اگر IELTS می‌خواهید امتحان بدید باید ۷ بیارید.
در مورد دانشگاه‌ها و رنج بدون نمره امتحان‌ها نمی‌شه نظر داد. البته حتی اگر نمره رو داشتید، من در مورد رشته کشاورزی نمی‌تونم نظر دقیقی بدم چون چندان با رشته شما آشنا نیستم، اما احتمالا دوستان دیگه در انجمن امریکا می‌تونند بهتون کمک کنند.

ممنون از راهناییتون
زبانو مشکلی ندارم، تا اون موقع نمره های مورد نظرو میگیرم. فقط مشکل اینجاست که نمی خوام اصلا ریسک کنم و یه سال عقب بیفتم. واسه همین میخوام بدونم باید تو رنجی مد نطرم باشه و واسه چند دانشگاه مدارک بفرستم؟ چون اگه حتی دانشگاه خوب پذیرش بگیرم ولی فاند نداشته باشه به دردم نمیخوره. ترجیح میدم برم یه دانشگاه پایین تر ولی فول فاند باشه. چون متعهلم هستم و باید اونجا با همین پول زندگی 2 نفرو بچرخونم. بنطرتون شدنیه؟ با پولی که بهم بدن میشه 2 نفر زندگی کرد؟ اجازه کار خارج از دانشگاه دارم؟(منظورم اون 20 ساعت اجازه کار در هفته است) یا اینکه اگه فاند داشته باشم دیگه اجازه ندارم؟خانمم اجازه کار و ادامه تحصیل داره یا با مشکل روبه رو میشیم؟
ممنون

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - llvll.asoud - 25-02-2014

سلام آقا بابک خوبین؟
میخواستم بدونم این درسته که برای دانشجویان فنی از جمله مهندسی برق برای جبران معدل میتوان توی آزمون Gre subject شرکت کرد و با نمره خوب اون تاثیر معدل کارشناسی رو کم کرد؟چنین چیزی صحت داره؟
من از یکی دونفر شنیدم ولی توی این سایت که فکر میکنم یک سال و نیمه میام از کسی نشنیدم این حرفو

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 26-02-2014

(24-02-2014, 10:54 PM)'aram_leg' نوشته:
ممنون از راهناییتون
زبانو مشکلی ندارم، تا اون موقع نمره های مورد نظرو میگیرم. فقط مشکل اینجاست که نمی خوام اصلا ریسک کنم و یه سال عقب بیفتم. واسه همین میخوام بدونم باید تو رنجی مد نطرم باشه و واسه چند دانشگاه مدارک بفرستم؟ چون اگه حتی دانشگاه خوب پذیرش بگیرم ولی فاند نداشته باشه به دردم نمیخوره. ترجیح میدم برم یه دانشگاه پایین تر ولی فول فاند باشه. چون متعهلم هستم و باید اونجا با همین پول زندگی 2 نفرو بچرخونم. بنطرتون شدنیه؟ با پولی که بهم بدن میشه 2 نفر زندگی کرد؟ اجازه کار خارج از دانشگاه دارم؟(منظورم اون 20 ساعت اجازه کار در هفته است) یا اینکه اگه فاند داشته باشم دیگه اجازه ندارم؟خانمم اجازه کار و ادامه تحصیل داره یا با مشکل روبه رو میشیم؟
ممنون
یکی از اشتباهاتی که خیلی از دانشجویان ایرانی در گرفتن پذیرش مرتکب می‌شن اینه که فکر می‌کنند سیستم آموزشی و پذیرشی امریکا هم مثل ایرانه. یعنی این که فکر می‌کنند مثل ایران که شما کنکور سراسری می‌دیدید و بر اساس اون دانشگاه‌ها رو بر اساس رتبه‌اتون انتخاب می‌کنید، در امریکا هم به همین ترتیب می‌شه دانشگاه‌ها رو انتخاب کرد، فقط به جای کنکور، GRE و معدل و غیره مهمه. سیستم پذیرشی امریکا به هیچ وجه این طور نیست. شما ممکنه از یک دانشگاه با رنک بالا (کیفیت پایین) رد بشید و از یک دانشگاه بسیار بهتر پذیرش و فاند بگیرید. گاهی هم پیش میاد که آدم خوش شانس نیست و نمی‌تونه از هیچ کدوم از دانشگاه‌هایی که براشون اقدام کرده پذیرش بگیره و مجبوره که یک سال کارهاش رو تعویق بیاندازه.

روال معمول اینه که برای حدود ۷ الی ۱۰ تا دانشگاه اقدام کنید. حالا اگر هزینه‌اش براتون خیلی مهم نیست و می‌تونید همه مدارک مثل توصیه‌نامه‌ها و غیره رو برای تعداد بیشتری از دانشگاه‌ها بفرستید، می‌تونید برای تعداد بیشتری اقدام کنید و به این ترتیب شانس‌تون بیشتر بشه. در مورد رنج رتبه دانشگاه‌ها، بدون داشتن نمره GRE عالی به نظرم شانس پذیرش و فاند شما بسیار پایین خواهد بود. با فرض داشتن نمره GRE عالی (۳۲۰ به بالا و aw هم ترجیحا ۴ به بالا) احتمالا برای دانشگاه‌های ۷۰ به بالا شانس دارید، اما چیزی که در پاراگراف اول این پست گفتم رو مد نظر داشته باشید.

پاسخ سایر سوال‌هاتون رو در انجمن امریکا یا با چند تا جستجو در انجمن می‌تونید پیدا کنید. به طور خلاصه این که اگر فول فاند باشید حقوق دانشگاه کفاف زندگی هر دو نفر رو می‌ده، اما نه در شهرهای گرون امریکا. شما در خارج از دانشگاه در حالت عادی اجازه کار ندارید. خانم شما می‌تونه ادامه تحصیل بده.
برای توضیحات بیشتر انجمن امریکا رو ببینید. برای هر یک از سوال‌های شما حداقل یک موضوع وجود داره که درش بحث‌های مفصلی شده.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 26-02-2014

(25-02-2014, 04:42 PM)'llvll.asoud' نوشته: سلام آقا بابک خوبین؟
میخواستم بدونم این درسته که برای دانشجویان فنی از جمله مهندسی برق برای جبران معدل میتوان توی آزمون Gre subject شرکت کرد و با نمره خوب اون تاثیر معدل کارشناسی رو کم کرد؟چنین چیزی صحت داره؟
من از یکی دونفر شنیدم ولی توی این سایت که فکر میکنم یک سال و نیمه میام از کسی نشنیدم این حرفو

درود بر شما
GRE Subject عمدتا برای رشته‌های علوم پایه و یکی دو تا رشته دیگه است. لیست کامل رشته‌هایی که براشون GRE Subject می‌شه امتحان داد رو می‌تونید در سایت ETS ببینید. برای رشته‌های فنی GRE Subject وجود نداره و برای رشته علوم کامپیوتر هم دیگه این امتحان برگزار نمی‌شه. در نتیجه پاسخ سوال شما اینه که خیر، چنین چیزی برای رشته‌های فنی صحت نداره.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - llvll.asoud - 26-02-2014

سلام بابک جان من میخواستم بدونم تاثیر موارد زیر توی گرفتن پذیرش چقدر هستش؟

اینکه توصیه نامه ای که میخوای برای دانشگاهی ارسال کنی توسط اساتیدی نوشته شده باشن که توی اون دانشگاه درس خونده باشن.میخوام بدونم تاثیرش بیشتره برای پذیرش یا نه؟
ترجمه کتاب های لاتین و چاپ اونها در ایران آیا میتونه تاثیر مثبتی داشته باشه؟
و اینکه بعضی از دانشگاها مثلا همین دانشگاهی که شما درحال تحصیل هستید درمورد مینیمم نمره معدل کارشناسی برای کسیکه میخواد برای دکترا اقدام کنه ننوشته و فقط ذکر کرده که معدل کارشناسی ارشد از الزاماته میخوام بدونم یعنی تاثیر نداره یا اگه داشته باشه کم هستش؟

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 27-02-2014

(26-02-2014, 10:39 PM)'llvll.asoud' نوشته: سلام بابک جان من میخواستم بدونم تاثیر موارد زیر توی گرفتن پذیرش چقدر هستش؟
اینکه توصیه نامه ای که میخوای برای دانشگاهی ارسال کنی توسط اساتیدی نوشته شده باشن که توی اون دانشگاه درس خونده باشن.میخوام بدونم تاثیرش بیشتره برای پذیرش یا نه؟
ترجمه کتاب های لاتین و چاپ اونها در ایران آیا میتونه تاثیر مثبتی داشته باشه؟
و اینکه بعضی از دانشگاها مثلا همین دانشگاهی که شما درحال تحصیل هستید درمورد مینیمم نمره معدل کارشناسی برای کسیکه میخواد برای دکترا اقدام کنه ننوشته و فقط ذکر کرده که معدل کارشناسی ارشد از الزاماته میخوام بدونم یعنی تاثیر نداره یا اگه داشته باشه کم هستش؟

۱. توصیه‌نامه از استادی که در اون دانشگاه تحصیل کرده می‌تونه مفید باشه، به خصوص اگر شما با استاد راهنمای ایشون در اون دانشگاه در ارتباط باشید می‌تونه تاثیر مثبت داشته باشه.
۲. ترجمه کتاب به نظر من تاثیر زیادی در گرفتن پذیرش نداره.
۳. این طور نیست که دانشگاه‌هایی که برای معدل حدنصابی تعیین نمی‌کنند، اهمیتی به معدل نمی‌دهند. در تقریبا همه دانشگاه‌های امریکا معدل و به خصوص معدل کارشناسی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در گرفتن پذیرشه.
(ضمنا من جوونی‌هام در اون دانشگاه مشغول تحصیل بودم و خیلی وقته که فارغ‌التحصیل شده‌ام. Smile )

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - nanock - 27-02-2014

سلام آقا بابک،
این لینک صفحه اول US News هست و این یکی صفحه دومش. من میخواستم از یکی از دانشگاههای این دو صفحه پذیرش بگیرم رزومه رو هم اینجا پیوست کردم....البته بعضی ها اون رشته دلخواه من رو ندارن ولی اکثرا موجود هستش..... دارم یکی یکی به استاد ها ایمیل میزنم ولی فقط از دوتاشون جواب گرفتم.... حالا سوالم اینه که
1-دارم روند اپلای رو درست طی میکنم یا نه؟ منظورم اینه که زود نیست؟ فقط میخواستم بدونم کدوم استاد ها جواب میدن....
2-با توجه به اینکه من تیر تافل بدم و مهر جی آر ای و شاید آخر تابستون دفاع کنم، میتونم پاییز 2015 آمریکا باشم؟
3-من به بعضی از دانشگاههای این دو صفحه ای که آوردم خیلی علاقه دارم بخصوص اون رشته ای که داره، فقط بعضی ها زدن 3.5/4 بعضی ها هم 3/4 واسه معدل. معدل لیسانس 15.37 و ارشد ماکزیمم 16 بشه، با تافل و جی آر ای عالی و مقاله میشه جبران کرد و از یکی از اینا پذیرش گرفت؟
بسیار سپاسگذارم

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 28-02-2014

(27-02-2014, 11:19 AM)'nanock' نوشته: سلام آقا بابک،
این لینک صفحه اول US News هست و این یکی صفحه دومش. من میخواستم از یکی از دانشگاههای این دو صفحه پذیرش بگیرم رزومه رو هم اینجا پیوست کردم....البته بعضی ها اون رشته دلخواه من رو ندارن ولی اکثرا موجود هستش..... دارم یکی یکی به استاد ها ایمیل میزنم ولی فقط از دوتاشون جواب گرفتم.... حالا سوالم اینه که
1-دارم روند اپلای رو درست طی میکنم یا نه؟ منظورم اینه که زود نیست؟ فقط میخواستم بدونم کدوم استاد ها جواب میدن....
2-با توجه به اینکه من تیر تافل بدم و مهر جی آر ای و شاید آخر تابستون دفاع کنم، میتونم پاییز 2015 آمریکا باشم؟
3-من به بعضی از دانشگاههای این دو صفحه ای که آوردم خیلی علاقه دارم بخصوص اون رشته ای که داره، فقط بعضی ها زدن 3.5/4 بعضی ها هم 3/4 واسه معدل. معدل لیسانس 15.37 و ارشد ماکزیمم 16 بشه، با تافل و جی آر ای عالی و مقاله میشه جبران کرد و از یکی از اینا پذیرش گرفت؟
بسیار سپاسگذارم

۱. به نظر من الان ایمیل زدن به استادها خیلی زوده و استادها در حال حاضر دارند برای پاییز ۲۰۱۴ دانشجو می‌گیرند. اگر صرفا برای این که محکی بزنید ایمیل زدید، مشکلی نیست، اما به نظر من در حال حاضر زمان‌تون رو بیشتر روی TOEFL و GRE و معدل‌تون بذارید.
۲. بله، می‌تونید. ددلاین اغلب دانشگاه‌ها برای پاییز ۲۰۱۵، اواخر سال میلادی ۲۰۱۴ است.
۳. این دانشگاه‌هایی که گفتید جزو ۵۰ دانشگاه برتر امریکا هستند و پذیرش گرفتن ازشون چندان ساده نیست. به خصوص با توجه به این که معدل‌های شما معمولیه و از دانشگاه‌های مشهور ایران هم فارغ‌التحصیل نشده‌اید، احتمال گرفتن پذیرش و فاند از این دانشگاه‌ها برای شما خیلی بالا نیست. با نمره GRE عالی و مقاله می‌شه تا حدی شانس‌تون رو بیشتر کنید، اما من اگر جای شما باشم، دانشگاه‌های با رنک بیشتر هم اپلای می‌کنم.