آکادمیا کافه
Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+--- موضوع: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا (/Thread-Babak-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - fatima204 - 09-02-2014

سلام من کارشناس ارشد شیمی آلی هستم.میخواستم بدونم آیا میتونم رشته پزشکیرو در خارج از کشور با گرفتن فاند شروع کنم؟

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - mkan - 10-02-2014

سلام بر اقابابک
وقتی من توصیه شما وسلیر بزرگان رو می خونم می بینم که پیشنهاد میدید که مثلا" بریدویه ارشد با معدل بالا از یه دانشگاه خوب بگیرین می دونم که این پیشنهاد هم برای هرچه کم کردن تاثیر معدله پایینه لیسانسه هم برا مقاله خوب دادن وهم توصیه نامه ی خوب گرفتن از استادای مطرحه اما چنتا نکته پیش میاد مثلا":
    تو ویزا گرفتن یا اینکه خود دانشگاه مقصد به هنگام پذیرش دادن نمیگه اینکه فوف خونده چرا میخاد دوباره بیاد اینجا 2سال وقت بذاره برا فوق (منظورم تو مستقیما" به دکتراس وگرنه که اگه بخایی برای مثال برا فوق اپلای کنی و بعد2سال یه جای بهتر بری همون اول کاری فکر کنم ریجکت بشی اگه هم بخای بهشون نگی که فوق خونذی اون معدل خوب یا اون دانشگاه خوب ازشد ارزشرو خیلی ازدست میده ) تازه توی مقاله دادن اکثرا" (بخصوص تو علوم پایه)  یه کار نوین جالب نمیتونی انجام بدی (برای نمونه کیهان شناسی فیزیک)نهایتا" یه کار که چن سال پیش تو امریکا انجام شده رو انجام بدی که اونم بهشون اینرونشون میده که مثلا" تو روشهای  اونارو بلدی که تو بعضی رشته ها ی علوم پایه مثل زیست شناسی میشه با گذروندن دوره هایی در رویان یا مرکز ژنتیک همین دونستن فنه وروشها رو بلدی 
                              در کل خواستم نظر شما  با اون کوله بار تجربه اپلای بدونم 
                                                                                                                          ممنون از وقتی که گذاشتین

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - elec59 - 10-02-2014

سلام  . آقا بابک اگه میشه لطف کنید و از تجربتون درباره ی پذیرش درآمریکا بگید که چرا خیلی از دوستان بزرگوار در همین سایت میگن که واسه ارشد سخت میشه فاند گرفت (البته صحبت من فقط درباره ی آمریکاست)با اینکه من وقتی نتایج پذیرش اپلای برای مستر در آمریکا رو تو سایتای دیگه چک کردم علاوه بر اینکه پذیرش برای مستر تو آمریکا به خیلی از بچه ها داده بودند ، خیلی ها هم فاند گرفته بودند که به نظر من رزومه ی فوق العاده ای هم نداشتند برای مثال خیلی هاشون حتی مقاله هم نداشتند و حتی در دانشگاه های نه چندان مطرح در کشور و با معدل متوسط (14 تا 16) و با نمره زبان نسبتا خوب بودند .حتی میشه گفت شاید تعداد کمتر پذیرش گرفتن از آمریکا برای مستر دلیلش میتونه تعداد کمتر اپلای دانشجویان کارشناسی باشه نسبت به بچه های ارشد که برای دکترا اقدام میکنن چون واضحه تعداد افرادی که از ارشدبه فکر اپلای کردن می افتند واسه دکترا خیلی بیشتر از بچه های کارشناسی هست که برای مستر اقدام میکنند با این وجود نظر شما درباره ی این  موضوع چیست ؟
ویه سوال دیگه اینکه یه دانشجوی کارشناسی بدون مقاله دنبال یه استاد بگرده که بخواد فاند بگیره ازش به عنوان RA کار بیهوده ایه یا میشه با فاکتور های دیگه استاد مجاب کرد که RA به دانشجو بده؟
سپاس فراوان

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 12-02-2014

(09-02-2014, 07:16 PM)'fatima204' نوشته: سلام من کارشناس ارشد شیمی آلی هستم.میخواستم بدونم آیا میتونم رشته پزشکیرو در خارج از کشور با گرفتن فاند شروع کنم؟

تا اونجا که من می‌دونم شما می‌تونید در رشته پزشکی تحصیلات‌تون رو  با داشتن مدرک شیمی ادامه بدید، اما در امریکا گرفتن فاند برای رشته‌های پزشکی ساده نیست و اغلب دانشجویان پزشکی با وام تحصیلی یا هزینه شخصی شهریه دانشگاه رو می‌پردارند.
متاسفانه من در زمینه گرفتن پذیرش در رشته‌های پزشکی و جزئیاتش اطلاعات زیادی ندارم و نمی‌تونم راهنمایی زیادی بکنم. اگر سوال‌تون رو در انجمن علوم پزشکی بپرسید، شاید دوستان دیگه بتونند بیشتر کمک کنند.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 12-02-2014

(10-02-2014, 01:02 PM)'mkan' نوشته: سلام بر اقابابک
وقتی من توصیه شما وسلیر بزرگان رو می خونم می بینم که پیشنهاد میدید که مثلا" بریدویه ارشد با معدل بالا از یه دانشگاه خوب بگیرین می دونم که این پیشنهاد هم برای هرچه کم کردن تاثیر معدله پایینه لیسانسه هم برا مقاله خوب دادن وهم توصیه نامه ی خوب گرفتن از استادای مطرحه اما چنتا نکته پیش میاد مثلا":
    تو ویزا گرفتن یا اینکه خود دانشگاه مقصد به هنگام پذیرش دادن نمیگه اینکه فوف خونده چرا میخاد دوباره بیاد اینجا 2سال وقت بذاره برا فوق (منظورم تو مستقیما" به دکتراس وگرنه که اگه بخایی برای مثال برا فوق اپلای کنی و بعد2سال یه جای بهتر بری همون اول کاری فکر کنم ریجکت بشی اگه هم بخای بهشون نگی که فوق خونذی اون معدل خوب یا اون دانشگاه خوب ازشد ارزشرو خیلی ازدست میده ) تازه توی مقاله دادن اکثرا" (بخصوص تو علوم پایه)  یه کار نوین جالب نمیتونی انجام بدی (برای نمونه کیهان شناسی فیزیک)نهایتا" یه کار که چن سال پیش تو امریکا انجام شده رو انجام بدی که اونم بهشون اینرونشون میده که مثلا" تو روشهای  اونارو بلدی که تو بعضی رشته ها ی علوم پایه مثل زیست شناسی میشه با گذروندن دوره هایی در رویان یا مرکز ژنتیک همین دونستن فنه وروشها رو بلدی 
                              در کل خواستم نظر شما  با اون کوله بار تجربه اپلای بدونم 
                                                                                                                          ممنون از وقتی که گذاشتین

من گاهی به دوستان توصیه می‌کنم که برای جبران معدل پایین کارشناسی، نمره GRE خیلی بالا داشته باشند. گرفتن فوق از دانشگاه خوب با معدل بالا هم می‌تونه تا حدودی اثر معدل پایین کارشناسی رو جبران کنه و نشون بده که دانشجو از شرایط قبلی خودش فاصله گرفته و توانایی داشتن شرایط تحصیلی عالی رو داره. طبیعتا کسی که مدرک فوق داره، نباید دوباره برای فوق در همون رشته اقدام کنه. این دوستان بعد از گرفتن فوق باید برای پذیرش دکترا اقدام کنند.
این مساله که افراد می‌تونند در فوق کار تحقیقاتی نوینی انجام بدند و مقاله خوبی چاپ کنند یا خیر رو خودشون باید تشخیص بدند. در بعضی از رشته‌ها می‌شه در ایران هم کار نوین انجام داد و در بعضی از رشته‌ها شاید به راحتی نشه، مثلا احتیاج به آزمایشگاه‌های پیشرفته و غیره باشه که در دانشگاه‌های ایران وجود نداره. اگر کسی فکر می‌کنه که در فوق نمی‌تونه کار تحقیقاتی مهمی انجام بده و اگر فکر می‌کنه گرفتن فوق براش گزینه خیلی خوبی نیست و نمی‌تونه رزومه‌اش رو تقویت کنه، طبیعتا باید گزینه‌های دیگه‌ای رو در نظر بگیره.
به طور کلی در گرفتن پذیرش، یک نسخه یکسان برای همه افراد نمی‌شه پیچید. من و سایر دوستان فقط می‌تونیم راه‌هایی که وجود داره رو پیشنهاد بدیم و بعد خود شما باید راه‌تون رو انتخاب کنید.

(10-02-2014, 01:35 PM)'elec59' نوشته: سلام  . آقا بابک اگه میشه لطف کنید و از تجربتون درباره ی پذیرش درآمریکا بگید که چرا خیلی از دوستان بزرگوار در همین سایت میگن که واسه ارشد سخت میشه فاند گرفت (البته صحبت من فقط درباره ی آمریکاست)با اینکه من وقتی نتایج پذیرش اپلای برای مستر در آمریکا رو تو سایتای دیگه چک کردم علاوه بر اینکه پذیرش برای مستر تو آمریکا به خیلی از بچه ها داده بودند ، خیلی ها هم فاند گرفته بودند که به نظر من رزومه ی فوق العاده ای هم نداشتند برای مثال خیلی هاشون حتی مقاله هم نداشتند و حتی در دانشگاه های نه چندان مطرح در کشور و با معدل متوسط (14 تا 16) و با نمره زبان نسبتا خوب بودند .حتی میشه گفت شاید تعداد کمتر پذیرش گرفتن از آمریکا برای مستر دلیلش میتونه تعداد کمتر اپلای دانشجویان کارشناسی باشه نسبت به بچه های ارشد که برای دکترا اقدام میکنن چون واضحه تعداد افرادی که از ارشدبه فکر اپلای کردن می افتند واسه دکترا خیلی بیشتر از بچه های کارشناسی هست که برای مستر اقدام میکنند با این وجود نظر شما درباره ی این  موضوع چیست ؟
ویه سوال دیگه اینکه یه دانشجوی کارشناسی بدون مقاله دنبال یه استاد بگرده که بخواد فاند بگیره ازش به عنوان RA کار بیهوده ایه یا میشه با فاکتور های دیگه استاد مجاب کرد که RA به دانشجو بده؟
سپاس فراوان

درود
گرفتن فاند برای کارشناسی ارشد نسبت به گرفتن فاند برای دکترا مشکل‌تره، اما هیچ وقت کسی نگفته غیر ممکنه. کاملا امکانش هست که کسی بتونه برای فوق از دانشگاه‌های امریکا فاند بگیره. در بعضی از رشته‌ها در امریکا پذیرش فوق کمتر از پذیرش دکتراست. مثلا دانشکده‌ای ممکنه ۲۰ تا دانشجوی فوق و ۵۰ تا دانشجوی دکترا در یک سال تحصیلی بگیره. این موضوع یکی از دلایلی هست که گاهی گرفتن پذیرش فوق مشکل‌تره. ضمن این که در تخصیص فاند، دانشجوهای دکترا اولویت بالاتری دارند. در نتیجه فاندها رو معمولا اول به دانشجویان دکترا می‌دند و باقیمانده به دانشجویان فوق می‌رسه. دلیل اصلی این که گرفتن فاند برای فوق مشکل‌تر هست هم همینه.

گرفتن RA برای فارغ‌التحصیلان کارشناسی بدون مقاله هم ممکن هست. شما اگر شرایط تحصیلی خوب و نمرات آزمون بالایی داشته باشید، ممکنه بتونید استادهایی رو پیدا کنید که بهتون RA بدند.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - elec59 - 12-02-2014

ممنون از پاسختون آقا بابک
فقط اینکه واسه اپلای برای آمریکا اینکه کارشناسی رو 4 ساله تموم کنی یا 5 ساله تاثیری تو گرفتن پذیرش داره یعنی شانس پذیرشو کم میکنه ؟ اگه بین فارغ التحصیلی و اپلای نزدیک به یه سال فاصله بیفته چی؟
یه سوال دیگه هم اینکه اگه شنیده باشید سایتایی مثل coursera و edx از دانشگاه های زیادی درس هایی به صورت آکادمیک ارائه می کنند و بعضا با همون سر فصلی که حتی دانشگاه مربوطه در داخل خود دانشگاه اون درس و ارائه میده می خواستم ببینم آیا قرار دادن یه Statement of Accomplishment از این سایتا تو رزومه تاثیری داره و پوئن مثبتی تلقی میشه یا نه.برای مثال دانشگاهی مثل georgia tech که از نظر سطح علمی تو آمریکا شناخته شده ست اگه یه Statement of Accomplishment به کسی بده برای بقیه دانشگاه های آمریکا معتبر نیست با وجود شناخت از سطح علمی این دانشگاه و درسی که جز دروس اصلی این دانشگاه در یک رشته ی خاصه؟
سپاس فراوان

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - M1KE - 12-02-2014

با اجازه بابک گرامی باید بگم که شخصا فکر نمی کنم 5 ساله شدن لیسانس شما تاثیر شگرفی روی پذیرش شما بگذاره و نقش معدل خیلی مهمتر هست. فاصله افتادن در حدود یکی دو سال هم کاملا طبیعی هست و مشکلی نداره. اگر بیشتر از سه سال شد می بایست در اون مدت در کار و/یا پژوهش مرتبط فعال بوده باشین که اطلاعات تون به روز باشه. در مورد دوره های آنلاین هم طبیعتا داشتن اونها بهتر از نداشتن اونها هست و برای کسی که مقاله یا فعالیت پژوهشی چشمگیر دیگری نداشته باشه اشاره کردن به این گونه موارد هم خوبه. البته چندی پیش در خبرها خوندم که سایت coursera خدمات خودش رو به کسانی که از ایران به این سایت وصل شوند قطع کرده. اینکه از کی این موضوع رو عملی کنند یا تا کی ادامه داشته باشه و غیره رو اطلاع دقیقی ندارم. ولی در هر حال اگر فرصت آزاد داشته باشید و بتونید در دوره های مرتبط اونها شرکت کنید به نظرم هم روی شانس پذیرش تون یک مقدار تاثیر می گذاره و هم به هر حال یک مهارت هایی رو یاد می گیرید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - salazar716 - 12-02-2014

(12-02-2014, 06:09 AM)'M1KE' نوشته:  البته چندی پیش در خبرها خوندم که سایت coursera خدمات خودش رو به کسانی که از ایران به این سایت وصل شوند قطع کرده. اینکه از کی این موضوع رو عملی کنند یا تا کی ادامه داشته باشه و غیره رو اطلاع دقیقی ندارم. ولی در هر حال اگر فرصت آزاد داشته باشید و بتونید در دوره های مرتبط اونها شرکت کنید به نظرم هم روی شانس پذیرش تون یک مقدار تاثیر می گذاره و هم به هر حال یک مهارت هایی رو یاد می گیرید.

از هفته ی پیش ایران و کوبا و سوریه بن شدند، من 4 تا کورسم که نزدیکای آخرش بود پرید. Sad

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 13-02-2014

(12-02-2014, 04:07 AM)'elec59' نوشته: ممنون از پاسختون آقا بابک
فقط اینکه واسه اپلای برای آمریکا اینکه کارشناسی رو 4 ساله تموم کنی یا 5 ساله تاثیری تو گرفتن پذیرش داره یعنی شانس پذیرشو کم میکنه ؟ اگه بین فارغ التحصیلی و اپلای نزدیک به یه سال فاصله بیفته چی؟
یه سوال دیگه هم اینکه اگه شنیده باشید سایتایی مثل coursera و edx از دانشگاه های زیادی درس هایی به صورت آکادمیک ارائه می کنند و بعضا با همون سر فصلی که حتی دانشگاه مربوطه در داخل خود دانشگاه اون درس و ارائه میده می خواستم ببینم آیا قرار دادن یه Statement of Accomplishment از این سایتا تو رزومه تاثیری داره و پوئن مثبتی تلقی میشه یا نه.برای مثال دانشگاهی مثل georgia tech که از نظر سطح علمی تو آمریکا شناخته شده ست اگه یه Statement of Accomplishment به کسی بده برای بقیه دانشگاه های آمریکا معتبر نیست با وجود شناخت از سطح علمی این دانشگاه و درسی که جز دروس اصلی این دانشگاه در یک رشته ی خاصه؟
سپاس فراوان

من هم با نظر M1KE گرامی موافقم که ۵ ساله شدن تحصیل تاثیر منفی خاصی نداره، مگر این که شما درس‌هایی رو افتاده باشید. اگر درس‌هایی رو افتاده باشید، طبیعتا تاثیر منفی خواهد داشت، اما اگر صرفا به خاطر این که در هر ترم کمتر واحد گرفته‌اید تحصیل‌تون طولانی شده باشه، تاثیر منفی خاصی نداره و معدل شما خیلی مهم‌تر خواهد بود. فاصله بین فارغ‌التحصیلی و اپلای کردن هم اگر کوتاه و در حد یک سال باشه، اهمیت چندانی نداره، اما اگر طولانی‌تر باشه، بهتره که در اون مدت کار مرتبط یا کار تحقیقاتی کرده باشید یا دلایل قانع‌کننده‌ای براش داشته باشید.

در مورد مدارک وب‌سایت‌های آنلاین و تاثیرش در پذیرش نمی‌تونم با قاطعیت اظهارنظر کنم، چون راستش رو بخواهید من اطلاعات موثقی در این مورد ندارم، اما اگر بخواهم حدس بزنم، می‌گم که تاثیر مثبت خواهد داشت، اما احتمالا تاثیرش زیاد نیست.