آکادمیا کافه
Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+--- موضوع: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا (/Thread-Babak-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - فلو - 27-01-2014

سلام 
 برای پذیرش به ترتیب المپیاد های دانشجویی داخلی مهمتره یا مقاله بیشتر یا کنفرانس یا ثبت اختراع  (به غیر از معدل و زبان)

ممنون

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 28-01-2014

(27-01-2014, 05:31 PM)'فلو' نوشته: سلام 
 برای پذیرش به ترتیب المپیاد های دانشجویی داخلی مهمتره یا مقاله بیشتر یا کنفرانس یا ثبت اختراع  (به غیر از معدل و زبان)
ممنون

باید به کار انجام شده نگاه کرد. شما اگر یک اختراعی ثبت کنید که دنیا رو تکون بده، ممکنه هیچ کس حتی به معدل و نمره GRE شما نگاه هم نکنه و یک راست بتونید از بهترین دانشگاه‌های امریکا پذیرش بگیرید، اما ثبت هر اختراعی چندان ارزشمند نیست.
به طور کلی، کارهای داخلی که راحت برای دانشگاه‌های خارجی قابل ارزشیابی نیست اهمیت کمتری نسبت به کارهای بین‌المللی دارند. چاپ کردن مقاله در کنفرانس‌ها یا ژورنال‌های معتبر بین‌المللی به نظر من ارزشش بیشتر از موارد دیگه است و برای دانشگاه‌ها و استادهای دانشگاه‌های خارج از کشور هم به راحتی قابل ارزشیابیه.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - M0TRIX - 28-01-2014

سلام.

اقا بابک ایا در اپلایی نمره درس خاصی تاثیر گذار هست؟ مثلا درس مهم طراحی الگوریتم چقدر میتونه تاثیر داشته باشه ؟

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 29-01-2014

(28-01-2014, 04:36 PM)'M0TRIX' نوشته: سلام.
اقا بابک ایا در اپلایی نمره درس خاصی تاثیر گذار هست؟ مثلا درس مهم طراحی الگوریتم چقدر میتونه تاثیر داشته باشه ؟

نه چندان. حداقل در مرحله اول که مرحله اصلی هم هست، معمولا کسی به جزئیاتی در این حد خیلی توجه نمی‌کنه و همون معیارهایی که می‌دونید مثل معدل و نمرات TOEFL و GRE و توصیه‌نامه‌ها و SoP و غیره مورد توجه هستند. حالا اگر از این مرحله عبور کنید و استادی بین دادن پذیرش به شما یا یک متقاضی دیگه مردد باشه، اون وقت ممکنه جزئیاتی مثل نمره درس خاص مورد توجه قرار بگیره.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - CAROLINN - 01-02-2014

سلام اقا بابک
پسر من از ژانویه امسال برای تحصیل درمقطع A-LEVEL رفته انگلیس .تو ایران درساش خیلی خوب بود ولی الان اونجا باخاطر مشکل زبان میترسه که ترم اول نمره های خوبی نیاره . حالا سوال من اینه برای پذیرش در رشته داروسازی تو آمریکا معدل خیلی مهمه یا خیر ؟
آیا میشه از مقطع لیسانس  در رشته داروسازی وارد شد و فاند دریافت کرد ؟
شما چه دانشگاهی رو پیشنهاد می دهد
متشکرم

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 02-02-2014

(01-02-2014, 05:45 PM)'CAROLINN' نوشته: سلام اقا بابک
پسر من از ژانویه امسال برای تحصیل درمقطع A-LEVEL رفته انگلیس .تو ایران درساش خیلی خوب بود ولی الان اونجا باخاطر مشکل زبان میترسه که ترم اول نمره های خوبی نیاره . حالا سوال من اینه برای پذیرش در رشته داروسازی تو آمریکا معدل خیلی مهمه یا خیر ؟
آیا میشه از مقطع لیسانس  در رشته داروسازی وارد شد و فاند دریافت کرد ؟
شما چه دانشگاهی رو پیشنهاد می دهد
متشکرم

درود بر شما
به طور کلی یکی از معیارهای مهم گرفتن پذیرش در امریکا، معدل هست. به همین خاطر ایشون باید سعی کنند که معدل‌شون رو تا حد امکان بالا نگه دارند.
بعضی از دانشگاه‌های امریکا در مقطع لیسانس هم دانشجوی داروسازی (pharmacology) می‌گیرند، اما فقط افرادی که دکترا داشته باشند به صورت قانونی می‌تونند داروهایی که با نسخه داده می‌شه رو به مشتری ارائه کنند. ضمنا به طور کلی گرفتن فاند در مقطع لیسانس از دانشگاه‌های امریکا بسیار مشکله و احتمال این که ایشون بتونند از ابتدا فاند بگیرند کم خواهد بود.

در مورد دانشگاه، راستش من نمی‌تونم اظهار نظر خاصی بکنم. دانشگاه‌های امریکا بسیار زیادند و شرایط پسر شما هم مشخص نیست. در گرفتن پذیرش معیارهای زیادی، از جمله معدل، نمره درس‌های تخصصی دبیرستان (مثل شیمی، زیست، ...)، و احیانا نمره امتحان‌هایی که ممکنه دانشگاه‌ها لازم داشته باشند، مثل امتحان PCAT، اهمیت داره. بعلاوه رشته داروسازی جزو رشته‌های فنی نیست و متاسفانه اطلاعات من در زمینه گرفتن پذیرش در رشته‌های غیرفنی زیاد نیست.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Amin_T89 - 04-02-2014

سلام آقا بابک. خواستم بدونم که دانشگاههای امریکا در دادن پذیرش محدودیت سنی هم اعمال میکنند آیا؟(و اگه اعمال میشه رزومه ی قوی میتونه بالا بودن سن رو جبران کنه؟)
من الان 24 سالمه و میخوام 4 ساله دیگه برا مستر یه رشته فنی مهندسی اقدام کنم و یا بعدترش واسه دکترا. پیشاپیش از راهنماییت سپاسگزارم.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - ahmadpashaei - 04-02-2014

(04-02-2014, 11:22 AM)'Amin_T89' نوشته: سلام آقا بابک. خواستم بدونم که دانشگاههای امریکا در دادن پذیرش محدودیت سنی هم اعمال میکنند آیا؟(و اگه اعمال میشه رزومه ی قوی میتونه بالا بودن سن رو جبران کنه؟)
من الان 24 سالمه و میخوام 4 ساله دیگه برا مستر یه رشته فنی مهندسی اقدام کنم و یا بعدترش واسه دکترا. پیشاپیش از راهنماییت سپاسگزارم.

سلام.به آکادمیا کافه خوش اومدین.من با اجازه از آقا بابک میگم بهتون که هیچ شرط سنی وجود نداره و خیالتون از این بابت راحت راحت باشه.تازه سن شما که چیزی نیست!!

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - M1KE - 05-02-2014

با اجازه بابک گرامی من هم یک نظری در این مورد بدهم. همونطور که احمد گرامی هم اشاره کردند محدودیت سنی در پذیرش اعمال نمیشه ولی این رو در نظر داشته باشید که وقتی بین تحصیلات وقفه زیادی می افته باید به شکلی نشون بدین که در اون مدت مشغول کار یا پژوهش در زمینه موردنظر بودین و اطلاعات تون به روز هست. وقتی فرد سالیان زیادی در کار غیر مرتبطی فعال بوده باشه شانسش در مقایسه با کسی که تازه مدرک گرفته یا در همون زمینه در حال کار/پژوهش بوده کمتر میشه. بنابراین اگر مجبور هستید که با وقفه 5-4 ساله برای ادامه تحصیل اقدام کنید سعی کنید در این مدت یا در همون زمینه رشته خودتون کار کنید یا هم که ارتباط خودتون رو با دانشگاه حفظ کنید و مثلا با همکاری یکی از استادهاتون سالی دست کم یک مقاله بدین. یکی دیگر از جنبه های منفی وقفه افتادن بین تحصیلات، دردسرهای گرفتن توصیه نامه هست که خیلی از استادها ممکنه دیگه در اون دانشگاه نباشند یا مثلا شما رو به خاطر نیاورند وقتی در این مدت باهاشون همکاری کرده باشید طبیعا راحت تر هم شما رو به خاطر می آورند و توصیه نامه می دهند.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Amin_T89 - 05-02-2014

(05-02-2014, 01:10 AM)'M1KE' نوشته: با اجازه بابک گرامی من هم یک نظری در این مورد بدهم. همونطور که احمد گرامی هم اشاره کردند محدودیت سنی در پذیرش اعمال نمیشه ولی این رو در نظر داشته باشید که وقتی بین تحصیلات وقفه زیادی می افته باید به شکلی نشون بدین که در اون مدت مشغول کار یا پژوهش در زمینه موردنظر بودین و اطلاعات تون به روز هست. وقتی فرد سالیان زیادی در کار غیر مرتبطی فعال بوده باشه شانسش در مقایسه با کسی که تازه مدرک گرفته یا در همون زمینه در حال کار/پژوهش بوده کمتر میشه. بنابراین اگر مجبور هستید که با وقفه 5-4 ساله برای ادامه تحصیل اقدام کنید سعی کنید در این مدت یا در همون زمینه رشته خودتون کار کنید یا هم که ارتباط خودتون رو با دانشگاه حفظ کنید و مثلا با همکاری یکی از استادهاتون سالی دست کم یک مقاله بدین. یکی دیگر از جنبه های منفی وقفه افتادن بین تحصیلات، دردسرهای گرفتن توصیه نامه هست که خیلی از استادها ممکنه دیگه در اون دانشگاه نباشند یا مثلا شما رو به خاطر نیاورند وقتی در این مدت باهاشون همکاری کرده باشید طبیعا راحت تر هم شما رو به خاطر می آورند و توصیه نامه می دهند.

M1KE عزیز واقعا خوشحالم که نظرتون رو خوندم و از راهنماییهاتون موتوشکرم. راستش من لیسانس ریاضی ام و  حالاعوض اینکه این رشته رو ادامه بدم قصد دارم از اول تحصیل در یک رشته ی مهندسی رو که علاقه مندم شروع کنم بنابر این در واقع وقفه ای در ارتباطم با رشته ای که میخوام اپلای کنم  بوجود نمیاد و تنها دست تقدیر باعث شده که به شکل نا خواسته ای دیر شروع کنم  اماحالا که میبینم این مشکل به نوعی یک سد نیست در مقابلم بسیار خوشحالم. و بسی ممنونم از شما دوستان عزیز که اطلاعاتتون رو در اختیار ما میزارید.