آکادمیا کافه
Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+--- موضوع: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا (/Thread-Babak-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Torkan - 16-01-2014

سلام بابک عزیز
ببخشید من سوال داشتم که فکر میکنم مناسب باشه شما جواب بدین (چون تا اونجا که میدونم چندین ساله تو خاک پاک هستینSmile).
البته من سوالم رو اینجا مطرح کردم و دوستمون mike هم پیشنهاد خوبی دادن ولی فکر میکنم که چون ایجاد اون تاپیک زیاد به قولی پر بیننده نباشه گفتم اینجا بپرسم.در هر حال امیدوارم جای سوال مناسب باشه.
میشه واسه جمله زیر یه توضیحی بدین. با دوستم که البته پذیرش داشت و الان تو ایالات متحده هستش حرف میزدم این جمله رو گفت عینا:
" زبان خود به خود تو محیط اصلا خوب نمیشه و باید بشینی بخونی."
تا چه حد مبتنی بر واقعیته؟!
یعنی منی که الان میام آمریکا یا خواهم اومد از نظر زبان تا چه حد به مشکل میخورم و یا سایر دوستان؟
بااحترام

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 17-01-2014

حرفی که ایشون گفته تا حدودی درسته، اما نه به طور کامل.
به نظر من مهارت‌های شنیداری شما به مراتب با در محیط بودن پیشرفت خواهد کرد و محاوره‌ها رو بهتر متوجه خواهید شد. همچنین مهارت‌های گفتاری شما پیشرفت قابل توجهی خواهد کرد و راحت‌تر می‌تونید صحبت کنید، اما بعد از چند سال می‌بینید که این پیشرفت تقریبا متوقف شده یا خیلی کند شده و برای این که بیشتر پیشرفت کنید باید بخونید یا کلاس برید.
توسعه دامنه لغات و همچنین دستور زبان انگلیسی به نظر من با در محیط بودن پیشرفت خیلی زیادی نمی‌کنه و برای پیشبرد این‌ها خوندن کتاب‌های غیرتخصصی، یا کلاس زبان و غیره می‌تونه مفید باشه.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - mehrab - 19-01-2014

سلام بابک عزیز
ممنون از پاسخی که دادید.یک سوال دیگه داشتم. [img]images/smilies/undecided.gif[/img]
 اگه بخوام با شرایطی که در سوال قبلی ذکر کردم، دکتری در رشته مکانیک بخونم.در امریکا کدوم دانشگاه
شانس بیشتری دارم.البته بعد از گرفتن  .GRE &Toefl

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 19-01-2014

(19-01-2014, 03:40 PM)'mehrab' نوشته: سلام بابک عزیز
ممنون از پاسخی که دادید.یک سوال دیگه داشتم. [img]images/smilies/undecided.gif[/img]
 اگه بخوام با شرایطی که در سوال قبلی ذکر کردم، دکتری در رشته مکانیک بخونم.در امریکا کدوم دانشگاه
شانس بیشتری دارم.البته بعد از گرفتن  .GRE &Toefl

راستش شانس پذیرش از امریکا به نمره GRE خیلی بستگی داره و بدون اون نمی‌شه اظهارنظر خاصی کرد، اما با فرض این که نمره GRE شما خیلی خوب بشه، به نظرم برای دانشگاه‌های ۴۰ تا ۱۰۰ شانس دارید. البته باید حتما سعی کنید که SoP خوبی بنویسید و دلایل قانع‌کننده‌ای برای این که تصمیم گرفتید بعد از بیشتر از ۱۰ سال دوباره به دانشگاه برگردید ارائه کنید، چون این نکته در رزومه فعلی شما یک مقدار نکته منفی‌ای ممکنه باشه و احتمال داره شانس شما رو کمی تحت تاثیر قرار بده.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - مهربان - 21-01-2014

با سلام و وقت به خیر[عکس: smile.gif]
رشته من مهندسی کامییوتر گرایش نرم افزار
کاردانی دانشگاه آزاد با معدل ۱۵و کارشناسی در موسسه غیر انتفاعی با معدل
۱۵فارغ التحصیل شدم..مقاله ندارم میخوام از همین الان شروع کنم به مقاله
نوشتن ولی نمیدونم از کجا شروع کنم و چه طوری!
میخواستم دو سوال خدمتتون بیرسم..
من اگه بخوام انشاا..الان اقدام کنم برای دکتری مستقیم  با این معدل کم امکان پذیرش با فاندکامل برام هست؟؟تافل و جی ار ای باید چند بگیرم؟؟
****[عکس: angel.gif] با تشکر از شما[عکس: angel.gif]****

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 21-01-2014

(21-01-2014, 06:27 AM)'مهربان' نوشته: با سلام و وقت به خیر[عکس: smile.gif]
رشته من مهندسی کامییوتر گرایش نرم افزار
کاردانی دانشگاه آزاد با معدل ۱۵و کارشناسی در موسسه غیر انتفاعی با معدل
۱۵فارغ التحصیل شدم..مقاله ندارم میخوام از همین الان شروع کنم به مقاله
نوشتن ولی نمیدونم از کجا شروع کنم و چه طوری!
میخواستم دو سوال خدمتتون بیرسم..
من اگه بخوام انشاا..الان اقدام کنم برای دکتری مستقیم  با این معدل کم امکان پذیرش با فاندکامل برام هست؟؟تافل و جی ار ای باید چند بگیرم؟؟
****[عکس: angel.gif] با تشکر از شما[عکس: angel.gif]****

فکر می‌کنم هدف‌تون گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های امریکا باشه. همون طور که خودتون هم می‌دونید معدل‌تون بالا نیست و این نکته منفی بزرگیه. همچنین امتیاز فارغ‌التحصیلی از دانشگاه‌های معروف ایران مثل شریف یا تهران رو ندارید. به همین خاطر، اگر بخوام واقع‌بینانه نظر بدم باید بگم که احتمال این که بتونید دکترای مستقیم پذیرش با فاند بگیرید خیلی کمه، مگر این که بتونید نمره عالی در GRE بیارید و احیانا مقاله نسبتا خوبی هم چاپ کنید. در اون صورت شاید شانس داشته باشید. نمره عالی در GRE نمره ۳۲۰ به بالا و قسمت AW با نمره ۴ به بالاست. تافل هم ۹۰ به بالا باید بشید.
به نظر من راه عملی‌تر اینه که بتونید فوق لیسانس رو با معدل خیلی خوب و از یک دانشگاه خوب در ایران یا اروپا بگیرید و بعد اقدام کنید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - مهربان - 21-01-2014

با سلام مجدد و خسته نباشی[img]images/smilies/shy.gif[/img]
میشه لطف کنید اسامی دانشگاههایی که برا دکتری مستقیم  کامپیوتر فول فاند هستن رو "با توجه به شرایطم" بفرمایید[img]images/smilies/undecided.gif[/img]
به نظر شما برای مقاله وقت بزارم بهتره یا اینکه برای گرفتن نمره ی بالای تافل و جی ار ای  فول تایم زبان بخونم؟؟
با سپاس فراوان[img]images/smilies/smile.gif[/img]

بسیار سپاسگزارم از راهنمایی خوبتون ...[img]images/smilies/shy.gif[/img] بودنتون به ما دلگرمی میده [img]images/smilies/shy.gif[/img]
از اینکه سئوالام زیاد شد غذر میخوام ولی یه سئوال دیگه برام پیش اومد و اون این هستش که به امید خدا اگه شرایطی رو که در مورد نمره ی زبان فرمودید رو کسب کنم و همچنین یه مقاله نسبتا خوب بدم ، اونوقت از برای سال 1394بخوام پذیرش بشم از کی باید اپلای کنم؟؟منظورم اینه که برای اینکه بتونم سال 1394دانشجوی دکترا باشم از کی باید اقدام کنم؟؟شنیدم از یک سال قبلش باید اپلای کنی این صحت داره؟اگه درسته تاریخ دقیقش کیه؟؟

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 21-01-2014

(15-01-2014, 11:58 PM)'shintar' نوشته: با سلام
ببخشید من یه سوال داشتم در مورد ایمیل هایی که به استادا می زنیم مطرح کردن اینکه پایان نامه ارشدو با چه استادی گذروندیم کمکی به گرفتن فاند می کنه چون من استادم پرفسور بوده و شناخته شدس تو رشته خودش یا اصلا کلا نباید مطرح کنم؟

این سوال شما رو من تازه دیدم. ببخشید که با تاخیر جواب می‌دم.
در پاسخ به سوال‌تون باید بگم که اگر استاد شما در سطح بین‌المللی شناخته شده است، بله حتما به اسم ایشون اشاره کنید. می‌تونه به شما کمک کنه. همچنین در رزومه می‌تونید اسمش رو بیارید. معمولا در همون قسمت که مدارک دانشگاهی رو در رزومه میارید در قسمت کارشناسی ارشد می‌تونید بنویسید:
Under the supervision of Professor X

(21-01-2014, 07:28 AM)مهربان نوشته: با سلام مجدد و خسته نباشی[img]images/smilies/shy.gif[/img]
میشه لطف کنید اسامی دانشگاههایی که برا دکتری مستقیم  کامپیوتر فول فاند هستن رو "با توجه به شرایطم" بفرمایید[img]images/smilies/undecided.gif[/img]
به نظر شما برای مقاله وقت بزارم بهتره یا اینکه برای گرفتن نمره ی بالای تافل و جی ار ای  فول تایم زبان بخونم؟؟

تعداد دانشگاه‌های امریکا خیلی زیاده و لیست طولانی‌ای خواهد شد، ضمن این که با شرایط فعلی شما نمی‌شه در مورد رنک دانشگاه‌هایی که احتمال قبولی از اون‌ها رو دارید اظهار نظر خاصی کرد.
به نظر من بهتره که شما عمده وقت‌تون رو صرف TOEFL و GRE کنید و باز اگر وقت اضافی داشتید روی مقاله وقت بگذارید.

(21-01-2014, 08:58 AM)مهربان نوشته: بسیار سپاسگزارم از راهنمایی خوبتون ...[img]images/smilies/shy.gif[/img] بودنتون به ما دلگرمی میده [img]images/smilies/shy.gif[/img]
از اینکه سئوالام زیاد شد غذر میخوام ولی یه سئوال دیگه برام پیش اومد و اون این هستش که به امید خدا اگه شرایطی رو که در مورد نمره ی زبان فرمودید رو کسب کنم و همچنین یه مقاله نسبتا خوب بدم ، اونوقت از برای سال 1394بخوام پذیرش بشم از کی باید اپلای کنم؟؟منظورم اینه که برای اینکه بتونم سال 1394دانشجوی دکترا باشم از کی باید اقدام کنم؟؟شنیدم از یک سال قبلش باید اپلای کنی این صحت داره؟اگه درسته تاریخ دقیقش کیه؟؟

لطفا به قسمت جزوه سایت که لینکش در منوی اصلی بالای صفحه هست مراجعه کنید و همون قسمت «برنامه‌ریزی برای گرفتن پذیرش» رو بخونید تا اطلاعات اولیه و زمان مناسب برای اپلای کردن رو ببینید. قسمت جزوه و لینک‌هایی که در اون هست به شما اطلاعات زیادی خواهد داد تا با شرایط و روش اپلای کردن آشنا بشید.