آکادمیا کافه
Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+--- موضوع: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا (/Thread-Babak-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 16-12-2013

(15-12-2013, 03:37 PM)'hamid2480' نوشته: با سلام خدمت شما
من فوق ليسانس كارگرداني تئاتر از دانشگاه تهران با معدل 18.90 هستم و در حال حاضر در دانشگاه تدريس ميكنم و مقاله هم دارم ميخواستم در زمينه گرفتن بورس تحصيلي و همچنين دانشگاهي كه بتوانم براي دكتري اقدام نمايم مرا راهنمايي فرماييد بسيار از لطف شما سپاسگزارم

متاسفانه اطلاعات من برای گرفتن پذیرش در رشته‌های هنر بسیار کمه و نمی‌دونم روال کار به چه صورته و چه فاکتورهایی در گرفتن پذیرش در این رشته‌ها بیشترین تاثیر رو داره. شاید اگر سوال‌تون رو در انجمن هنر مطرح کنید دوستان دیگه بتونند کمک کنند.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - poorman - 22-12-2013

سلام آقا بابک شرمنده طولانی میشه صحبت هام [img]images/smilies/shy.gif[/img]
من ترم 5 کارشناسی IT دانشگاه آزاد مشهد هستم با معدل 17.8 که میتونم تا 18.5 برسونم
تخصصم برنامه نویسی هست ، VB.NET و به تازگی اندروید و جاوا
زبان انگلیسیم متوسط ، در حد نیاز بلدم و مدرک ندارم 

من از لحاظ مالی اصلا شرایط خوبی ندارم ، و اولین گزینه برای ادامه بحث اقتصادی قضیه هست 
اگر بخوام خارج از کشور برم نهایتا میتونم از خانواده برای مخارج پذیرش و بلیط رفتن کمک بگیرم و اونطرف عملا هیچ ساپورتی ندارم ... به همین خاطر توی دو راهی گیر کردم 

اینکه از الان که یک سال تقریبا وقت دارم برای ارشد بخونم ، یا تلاش برای پذیرش 
و اگر بخوام راه دوم رو انتخاب کنم ، بین چندراهی گیر میکنم که برای کجا تلاش کنم 
پیشنهاداتی که به من شده تا حالا آمریکا ، آلمان ، سوئیس و فرانسه بوده
من در مرحله اول فقط برام این مهمه که اون طرف هیچ هزینه ای به گردن من نباشه 
در مرحله بعد اینکه توی تخصص خودم مشغول به کار بشم 

هر کدوم از کشورهای بالا یک عیبی دارن ، مثلا خودتون توی صحبت هاتون گفته بودین که آمریکا شرایط کاری تضمینی نداره 
و اینکه برای آمریکا باید آزمون GRE داد و کلی تلاش کرد ، که پذیرش گرفتن هم قطعی نیست و باز بحث ویزا که جداس
آلمان ، باید مدرک زبان آلمانی داشت ، دوره فوق حدود 4 سال طول میکشه ، هزینه تحصیل نداره اما هزینه زندگی داره ولی میگن کار خیلی راحت گیر میاد
اما این کار حداقل با دید مثبت بعد از 3 ماه پیدا میشه ، و هزینه این 3 ماه چیزی نیست که من بتونم از پسش بربیام
سوئیس ، اگر پذیرش بدن هزینه زندگی هم میدن ، شرایط اقامت گرفتنش نوشته بودن خیلی سخته ، تعهد میگیرن بعد از فارغ التحصیلی برگردی کشورت !!!
فرانسه رو والا فقط میدونم فول فاند میده ، از بقیه چیزاش اطلاع ندارم 

حالا سوال من از شما اینه که چه گزینه ای رو انتخاب کنم ؟ من فقط میخوام هدفم مشخص بشه تا براش تلاش کنم 
چه ارشد ، چه آمریکا چه جای دیگه ، 3 ترم فرصت دارم که تلاش کنم 
دنبال یک جواب قانع کننده هستم ولی تا حالا پیدا نکردم 

شرمنده که خیلی طولانی شد [img]images/smilies/confused.gif[/img]
ممنون پیشاپیش

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 22-12-2013

شما تحقیقات نسبتا خوبی در مورد کشورها انجام داده‌اید و مطالبی که گفتید عموما در مورد کشورهای مورد نظرتون درسته.
با توجه به این که معدل شما خوبه و می‌تونید حتی بهترش هم بکنید و با توجه به شرایطی که گفتید، شاید بشه گفت سوئیس و امریکا گزینه‌های بهتری برای شما باشند. البته اگر برنامه‌اتون اینه که بعد از تحصیل در همون کشور بمونید و اقامت بگیرید، سوئیس گزینه چندان خوبی نیست. البته از دوستان من بوده‌اند که موفق شده‌اند در سوئیس بمونند، اما راه خیلی دشواریه و احتمال موفقیتش زیاد نیست.
امریکا امکان گرفتن اقامت بعد از تحصیل ساده‌تره و امکان گرفتن فاند کامل موقع پذیرش هم بیشتر از کشورهای اروپاییه. در نتیجه می‌تونه گزینه مناسبی باشه، اما همون طور که گفتید مسیر رسیدن بهش دشوارتره و امتحان GRE با نمره خوب نیاز دارید و همیشه یک احتمال کمی برای نگرفتن ویزا وجود داره، هر چند که در سال‌های اخیر گرفتن ویزا به اندازه گذشته سخت نبوده و امیدوارم که بهبود هم پیدا کنه.
به غیر از این‌ها، کانادا هم می‌تونه گزینه خوبی باشه. به خصوص اگر می‌خواهید برای کارشناسی ارشد اقدام کنید، احتمال گرفتن فاند برای مقطع کارشناسی ارشد در کانادا بیشتر از امریکاست، به امتحان GRE نیازی ندارید و گرفتن اقامت هم به مراتب ساده‌تر از کشورهای اروپاییه.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - poorman - 23-12-2013

ممنون بابک عزیز
گزینه روی میز کم بود ، کانادا هم اضافه شد [img]images/smilies/biggrin.gif[/img]
من رفتم در مورد شرایط کانادا هم یک سری چیزا رو خوندم ، مورد منفی به چشمم نخورد ، در مورد بازار کار هم نوشته بودن شرایط خوبی داره

حالا با احتساب تمام گزینه های مناسب ، شما پیشنهاد میکنی چه راهی رو از الان شروع کنم ؟
برای GRE هم وقت بذارم تا شانس پذیرش برای آمریکا هم داشته باشم ؟
یا فقط یک آیلتس با نمره بالا بگیرم و بقیه وقتم رو صرف بالا بردن و ارتقاء تخصصم کنم ؟

درضمن برای پروژه کارشناسی یک طرح تبلیغاتی با استفاده از دستگاه کینکت رو دارم برمیدارم 
که شاید وقتم هم یکم سر این قضیه بره ولی پروژه خوبی میشه 

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 28-12-2013

(23-12-2013, 03:12 PM)'poorman' نوشته: ممنون بابک عزیز
گزینه روی میز کم بود ، کانادا هم اضافه شد [img]images/smilies/biggrin.gif[/img]
من رفتم در مورد شرایط کانادا هم یک سری چیزا رو خوندم ، مورد منفی به چشمم نخورد ، در مورد بازار کار هم نوشته بودن شرایط خوبی داره
حالا با احتساب تمام گزینه های مناسب ، شما پیشنهاد میکنی چه راهی رو از الان شروع کنم ؟
برای GRE هم وقت بذارم تا شانس پذیرش برای آمریکا هم داشته باشم ؟
یا فقط یک آیلتس با نمره بالا بگیرم و بقیه وقتم رو صرف بالا بردن و ارتقاء تخصصم کنم ؟
درضمن برای پروژه کارشناسی یک طرح تبلیغاتی با استفاده از دستگاه کینکت رو دارم برمیدارم 
که شاید وقتم هم یکم سر این قضیه بره ولی پروژه خوبی میشه 

ترجیحات افراد مختلف متفاوته و من نمی‌تونم برای شما تصمیم بگیرم. در طی چند سالی که من با بچه‌ها در مورد کارهای پذیرش در ارتباط بوده‌ام، دیده‌ام افرادی رو که پذیرش با فاند از امریکا رو کنار گذاشته‌اند و به کشور دیگه‌ای رفته‌اند، چون نمی‌خواسته‌اند درگیر مشکلات ویزای امریکا و سختی رفت و آمد به ایران باشند. شما هم باید در مجموع شرایط رو در نظر بگیرید و در نهایت تلاش‌هاتون بر روی یک یا دو کشور متمرکز کنید.

در مورد سوال‌هاتون، شما قطعا به نمره خوب IELTS برای هر کدوم از این کشورهایی که مدنظر دارید نیاز دارید. در نتیجه باید مدت خوبی رو صرف فراگیری زبان انگلیسی بکنید.
فکر می‌کنم منظور شما از بالا بردن تخصص، یادگیری مهارت‌های جدید در برنامه‌نویسی و مهندسی نرم‌افزار باشه. این مهارت‌ها تاثیر چندانی در گرفتن پذیرش نخواهند داشت. اگر بتونید از پروژه‌اتون مقاله در بیارید، می‌تونه شانس گرفتن پذیرش شما رو بالا ببره.
در مورد GRE هم، اگر تصمیم گرفتید که امریکا رو جزو گزینه‌ها نگه دارید، باید GRE هم کار کنید. در غیر این صورت به GRE نیاز چندانی نخواهید داشت. تعداد خیلی کمی از دانشگاه‌های کانادا به GRE نیاز دارند، اما به طور کلی با توجه به زمان و هزینه‌ای که این امتحان داره، اگر هدف‌تون امریکا نیست، GRE رو کنار بگذارید و تمرکز رو بر IELTS و مقاله بذارید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - alirezadashti - 28-12-2013

با سلام خدمت شما عزیزان. لطفن درباره شانس پذیرش من نظر بدهید که در واسه چه رنک هایی در آمریکا شانس دارم.
لیسانس (معدل 16.1) و فوق (معدل 16.62) مکانیک هر دو از دانشگاه علم صنعت
تافل 100 (ریدینگ 25، لیسنینگ 27، اسپیکینگ 23 و رایتینگ 25)
جی از ای 325 (ریاضی 170، وربال 155 و رایتینگ تحیلی 3)
1 ژورنال خارجی آی اس آی و 4 کنفرانس بین المللی
2 سال سابقه تدریس در دانشگاه های پیام نور و آزاد.
توصیه نامه های متوسط از اساتید.
با هیچ استادی هم ارتباط نداشته ام.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 29-12-2013

(28-12-2013, 09:39 PM)'alirezadashti' نوشته: با سلام خدمت شما عزیزان. لطفن درباره شانس پذیرش من نظر بدهید که در واسه چه رنک هایی در آمریکا شانس دارم.
لیسانس (معدل 16.1) و فوق (معدل 16.62) مکانیک هر دو از دانشگاه علم صنعت
تافل 100 (ریدینگ 25، لیسنینگ 27، اسپیکینگ 23 و رایتینگ 25)
جی از ای 325 (ریاضی 170، وربال 155 و رایتینگ تحیلی 3)
1 ژورنال خارجی آی اس آی و 4 کنفرانس بین المللی
2 سال سابقه تدریس در دانشگاه های پیام نور و آزاد.
توصیه نامه های متوسط از اساتید.
با هیچ استادی هم ارتباط نداشته ام.

نمره امتحان TOEFL و GRE شما عالیه، البته به غیر از AW که یک خرده کم شدید. معدل‌های شما خیلی درخشان نیست، اما در کل بد هم نیست. داشتن مقاله هم قطعا مثبته و به شما کمک خواهد کرد. فقط تنها چیزی که هست اینه که چرا توصیه‌نامه متوسط؟ توصیه‌نامه متوسط می‌تونه کار شما رو خراب کنه. توصیه‌نامه‌ها باید خیلی خوب باشند، وگر نه استادهایی که بخوان به شما پذیرش بدند مردد خواهند شد که چرا استادهای قبلی شما برای شما توصیه‌نامه قوی ننوشته‌اند. اگر توصیه‌نامه‌اتون رو خوب کنید، به نظر من شانس نسبتا خوبی برای پذیرش و فاند از دانشگاه‌های ۲۰ تا ۷۰ دارید. ضمنا با استادها هم ارتباط برقرار بکنید، حتی اگر شده بعد از ارسال مدارک به دانشگاه.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - had - 29-12-2013

با سلام خدمت دکتر بابک بزرگوار
اگر لطف بفرمایید  ومن رو راهنمایی کنید بسیار ممنون می شم
من دانشجوی کارشناسی ارشد رشته نرم افزار دانشگاه آزاد تهران جنوب هستم تا الان معدلم 17است و کارشناسی هم در همین دانشگاه با معدل18 تموم کردم البته برای ارشد با امتیاز نفرات برتر قبول شدم و نفر اول فارغ التحصیلان کارشناسی بودم
حال برای پایان نامه ارشد می خوام موضوعی رو انتخاب کنم که بتونم برای دکترا فاند بگیرم بین موضوعات mobile sink  و image processing  نمی دونم باید کدوم انتخاب کنم و به هر دو علاقه دارم از نظر شما کدوم موضوع امروزه دنیا بیشتر مطرحه که بتونم فاند بگیرم قابل ذکر سایت هارو نگاه کردم ولی چیز خاصی دستگیرم نشده ؟ اصلا با این رزومه شانسی برای فاند دارم؟
ضمنا 2تا مقاله دارم یکیشون تو حوزه mobile sink هست و فکر هم نکنم بتونم GRE بگیرم ولی می تونم tofel  رو ok کنم و تاکیید خاصی هم بر آمریکا هم ندارم
ببخشید طولانی شد با تشکر

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 29-12-2013

(29-12-2013, 03:49 AM)'had' نوشته: با سلام خدمت دکتر بابک بزرگوار
اگر لطف بفرمایید  ومن رو راهنمایی کنید بسیار ممنون می شم
من دانشجوی کارشناسی ارشد رشته نرم افزار دانشگاه آزاد تهران جنوب هستم تا الان معدلم 17است و کارشناسی هم در همین دانشگاه با معدل18 تموم کردم البته برای ارشد با امتیاز نفرات برتر قبول شدم و نفر اول فارغ التحصیلان کارشناسی بودم
حال برای پایان نامه ارشد می خوام موضوعی رو انتخاب کنم که بتونم برای دکترا فاند بگیرم بین موضوعات mobile sink  و image processing  نمی دونم باید کدوم انتخاب کنم و به هر دو علاقه دارم از نظر شما کدوم موضوع امروزه دنیا بیشتر مطرحه که بتونم فاند بگیرم قابل ذکر سایت هارو نگاه کردم ولی چیز خاصی دستگیرم نشده ؟ اصلا با این رزومه شانسی برای فاند دارم؟
ضمنا 2تا مقاله دارم یکیشون تو حوزه mobile sink هست و فکر هم نکنم بتونم GRE بگیرم ولی می تونم tofel  رو ok کنم و تاکیید خاصی هم بر آمریکا هم ندارم
ببخشید طولانی شد با تشکر

اطلاعات من در مورد mobile sink خیلی کمه و نمی‌دونم چقدر کاربرد داره، اما image processing از جمله رشته‌هایی هست که پرکاربرده و احتمالا تا مدت‌ها پرکاربرد باقی خواهد موند.
در مورد فاند، اطلاعات من بیشتر در مورد کشور امریکاست. شما برای امریکا حتما به امتحان GRE نیاز دارید و بدون GRE نمی‌تونید در رشته کامپیوتر پذیرش بگیرید. اگر فکر می‌کنید که قطعا نمی‌تونید GRE امتحان بدید، می‌تونید تمرکزتون روی کانادا بگذارید. برای اغلب دانشگاه‌های کانادا به GRE نیاز نخواهید داشت. با توجه به این که معدل خوبی دارید و مقاله هم دارید، به نظر من اگر نمره خوبی در امتحان TOEFL یا IELTS بیارید شانس پذیرش و فاند از کانادا رو خواهید داشت.

تربیت بدنی - javidhood - 04-01-2014

سلام بابک جان؛
من میخوام مقطع دکترا ام را برای گرایش " طب ورزشی " در کانادا یا امریکا ادامه تحصیل بدم. سنم 24 هست. مدرک ایلتس دارم . معدل ارشدم 18.56 هست. اگه میشه راهنماییم کن از کجا باید شروع کنم. چیکار باید بکنم. و اینکه اصلا میشه بورس اونجارو بگیرم؟
باتشکر