آکادمیا کافه
Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+--- موضوع: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا (/Thread-Babak-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

سلام - javidhood - 11-12-2013

سلام بابک جان :

منظورتون از اینکه گفتید : " وروود به سیستم پزشکی این دانشگاه سخته " چیه؟؟؟؟
میشه واضحتر توضیح بدید؟
یعنی بورس نمیدن یا از نظر نمرات؟

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - mehdi2175 - 11-12-2013

سلام دوستان
می خواستم از شما راهنمایی بگیرم . من کارشناس مدیریت بازرگانی از دانشگاه غیر انتفاعی مشهد با معدل 17/17 هستم . معدل کاردانیم 14 بود . سنم 35 سال . مدرک زبان ندارم ولی برای تحصیل به نمره gre , تافل حتما نیاز دارم . میشه من رو هم راهنمایی کنید . که آیا برای من هم گرفتن یک فول فاند هم امکان پدیر هست یا نه؟ و چه مراحلی رو  باید طی کنم؟نمره زبانهام باید چند باشه ؟ فکر می کنم  باید مقاله هم داشته باشم؟ ممنون می شم اگه راهنماییم کنید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 11-12-2013

(11-12-2013, 11:53 AM)'javidhood' نوشته: سلام بابک جان :
میشه واضحتر توضیح بدید؟

من از جزئیاتش خبر ندارم، اما یکی از دوستانم که دنبالش بود، باید چند امتحان رو با نمره‌های خیلی خوب می‌گذروند، بعد مدتی درس می‌خوند و بعد مدت به صورت عملی کار می‌کرد تا تازه می‌تونست به عنوان پزشک در کانادا کار کنه و حتی بعد از این مشکلات هم چیزی مثل طرح ایران وجود داشت که ایشون باید می‌رفت و در مناطق بد آب و هوا مدتی کار می‌کرد. البته همه این‌ها شنیده‌های منه و من هیچ وقت شخصا در این مورد تحقیق نکرده‌ام و همون طور که گفتم از جزئیاتش خبر ندارم.

به غیر از این‌ها، بورس گرفتن برای دوره‌های پزشکی هم در امریکا و هم در کانادا خیلی مشکله و اکثر دانشجویان پزشکی در این کشورها با وام‌های تحصیلی کارشون رو پیش می‌برند.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 11-12-2013

(11-12-2013, 10:08 PM)'mehdi2175' نوشته: سلام دوستان
می خواستم از شما راهنمایی بگیرم . من کارشناس مدیریت بازرگانی از دانشگاه غیر انتفاعی مشهد با معدل 17/17 هستم . معدل کاردانیم 14 بود . سنم 35 سال . مدرک زبان ندارم ولی برای تحصیل به نمره gre , تافل حتما نیاز دارم . میشه من رو هم راهنمایی کنید . که آیا برای من هم گرفتن یک فول فاند هم امکان پدیر هست یا نه؟ و چه مراحلی رو  باید طی کنم؟نمره زبانهام باید چند باشه ؟ فکر می کنم  باید مقاله هم داشته باشم؟ ممنون می شم اگه راهنماییم کنید.

دوستانی که در رشته‌های مدیریت و اقتصاد ادامه تحصیل می‌دند، معمولا به جای GRE امتحان GMAT رو می‌دند. به نمره زبان هم نیاز دارید و می‌تونید امتحان TOEFL یا IELTS رو بگذرونید. برای اطلاعات بیشتر لطفا جزوه رو ببینید و حداقل قسمت برنامه‌ریزی برای پذیرشش رو بخونید. همچنین اطلاعات انجمن‌های مدیریت و اقتصاد و راهنمایی برای گرفتن پذیرش رو بخونید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - M1KE - 11-12-2013

اجازه بدین من هم یک توضیحی بدهم که شاید به دردتون بخوره. ببینید شغل پزشکی در کانادا جزو شغل های نظام مند (Regulated) هست و برای اینکه فرد بتونه در این زمینه ها به صورت حرفه ای فعالیت داشته باشه نیازمند گذراندن دوره ها و امتحانات زیادی است تا اینکه عضو نظام پزشکی کانادا بشود. این هست که خیلی از پزشکان ایرانی که به کانادا می روند دست کم در ابتدای کار زیاد از شرایط کاری اون راضی نیستند.

رشته طب ورزشی یا همون پزشکی ورزشی (sports medicine) هم یکی از شاخه های پزشکی هست که به طور خلاصه به تشخیص، پیشگیری و درمان آسیب های ورزشی (مثل پیچش مفصل ها، آسیب تاندون ها و عضلات و غیره) می پردازه. برای نمونه تا جایی که اطلاع دارم این رشته در دانشگاه علوم پزشکی تهران-ایران تدریس میشه. از این جهت که این رشته بیشتر یکی از گرایش های پزشکی هست تا اینکه یکی از گرایش های تربیت بدنی، به نظرم در ابتدا وبسایت دانشگاه های موردنظر رو چک کنید ببینید چه نوع کارشناسی هایی رو برای این رشته قبول می کنند و اساسا شما با تربیت بدنی می تونید برای اون اقدام کنید یا خیر.

در مرحله بعد در صورتی که شرایط ثبت نام برای این رشته را داشتید مواردی که بابک گرامی اشاره کردند رو هم در نظر داشته باشید. اینکه در کل گرفتن فاند برای کارشناسی ارشد سخت تر از مقطع دکترا هست و اینکه در آینده هم برای اینکه بتونید به صورت حرفه ای در این شغل فعالیت کنید می بایست که عضو نظام پزشکی هم بشوید که امتحانات و نیازمندی های خاص خودش رو می طلبه.
(11-12-2013, 11:53 AM)'javidhood' نوشته: سلام بابک جان :
میشه واضحتر توضیح بدید؟

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - test_z - 15-12-2013

سلام آقا بابک !
علوم کامپیوتر یا فناوری اطلاعات یا نرم افزار ؟
کلی !

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 15-12-2013

(15-12-2013, 12:05 AM)'test_z' نوشته: سلام آقا بابک !
علوم کامپیوتر یا فناوری اطلاعات یا نرم افزار ؟
کلی !

درود بر شما
علاقه‌اتون چیه؟

فناوری اطلاعات در امریکا بیشتر به عنوان نیروی ساپورت تلقی می‌شه و در نتیجه معمولا درآمدهای این افراد یک مقدار کمتر از طراحان و برنامه‌نویس‌هاست.
در مورد نرم‌افزار و علوم کامپیوتر اما منظورتون خیلی مشخص نیست، چون در بیشتر دانشگاه نرم‌افزار یکی از گرایش‌های علوم کامپیوتره و مقایسه گرایش با رشته چندان ممکن نیست.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - KMP - 15-12-2013

سلام بابک جان
راهنمایی می خواستم ازتون... من لیسانس کامپیوتر هستم و حدود 3-4 سال تو زمینه network سابقه دارم...  میخوام واسه دانشگاههای آمریکا اقدام کنم.. متاسفانه دانشگاهی که تو این زمینه رشته تحصیلی داشته باشن خیلی کم هستن.. اکثرا یا Computer engineer با  Computer science ارائه می دن.. کدومش می تونه به حیطه کارییم نزدیک یاشه؟
و اینکه من گرفتن پذیرش خیلی واسم مهمه.. حتی بدون فاند.  معدلم 15/5 بوده و از دانشگاه خیلی شناخته شده هم نبودم اما سابقه کاری مرتبط خوبی دارم... به نظزتون واسه چه دانشگاههای اقدام کنم که خیالم از گرفتن پذیرش تا حدی جمع باشه..؟

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - hamid2480 - 15-12-2013

با سلام خدمت شما
من فوق ليسانس كارگرداني تئاتر از دانشگاه تهران با معدل 18.90 هستم و در حال حاضر در دانشگاه تدريس ميكنم و مقاله هم دارم ميخواستم در زمينه گرفتن بورس تحصيلي و همچنين دانشگاهي كه بتوانم براي دكتري اقدام نمايم مرا راهنمايي فرماييد بسيار از لطف شما سپاسگزارم

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 16-12-2013

(15-12-2013, 12:48 PM)'KMP' نوشته: سلام بابک جان
راهنمایی می خواستم ازتون... من لیسانس کامپیوتر هستم و حدود 3-4 سال تو زمینه network سابقه دارم...  میخوام واسه دانشگاههای آمریکا اقدام کنم.. متاسفانه دانشگاهی که تو این زمینه رشته تحصیلی داشته باشن خیلی کم هستن.. اکثرا یا Computer engineer با  Computer science ارائه می دن.. کدومش می تونه به حیطه کارییم نزدیک یاشه؟
و اینکه من گرفتن پذیرش خیلی واسم مهمه.. حتی بدون فاند.  معدلم 15/5 بوده و از دانشگاه خیلی شناخته شده هم نبودم اما سابقه کاری مرتبط خوبی دارم... به نظزتون واسه چه دانشگاههای اقدام کنم که خیالم از گرفتن پذیرش تا حدی جمع باشه..؟

شبکه‌های کامپیوتری یکی از گرایش‌های علوم کامپیوتر و همچنین مهندسی کامپیوتره و تعداد بسیار زیادی از دانشگاه‌های امریکا حداقل یکی از این دو رشته رو ارائه می‌دهند و در بسیاری از دانشکده‌های علوم یا مهندسی کامپیوتر حداقل یکی دو تا استاد می‌تونید پیدا کنید که در زمینه شبکه کار می‌کنند.
برای گرفتن پذیرش در دانشگاه‌های امریکا شما به نمره امتحان زبان TOEFL یا IELTS و همچنین نمره امتحان GRE احتیاج دارید و با توجه به این که معدل‌تون خیلی خوب نیست و دانشگاه‌تون هم شناخته شده نیست، بهتره که نمره GRE خوبی بیارید تا شانس‌تون رو افزایش بدید. بعد از این که نمره این امتحانات رو داشتید، بعد می‌شه در مورد این که شانس شما برای چه دانشگاه‌هایی از امریکا بیشتره نظر داد ولی بدون نمره این امتحانات نمی‌شه گفت که شانس شما کجا بیشتره.
توصیه می‌کنم که شما نگاهی به جزوه هم بیاندازید تا با روال گرفتن پذیرش بیشتر آشنا بشید.