آکادمیا کافه
Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+--- موضوع: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا (/Thread-Babak-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - amirhossein.gh - 18-11-2011

بابک من از این دانشگاهه جواب خوبی گرفتم و طرف میگه فاند هم هست!
نظرت چیه ؟
به نظرت این دانشگاه که الان دانشگاه متوسطی هست میشه برای ارشد رفت و از اونجا برای دکترا(ایشالا) یه دانشگاه خوب فاند گرفت؟
Regional Universities(west) -----------63
فایل یو اس نیوزش ضمیمه شده است
بابک لطفا کمکم کن چون برام مهمه و منم زیاد تو زمینه انتخاب دانشگاه حرفه ای نیستم

http://ifile.it/84ijm6f

همیشه ممنون از لطفتم

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - spt - 18-11-2011

با سلام خدمت آقا بابک کبیر Smile
من لیسانسم عمران بوده و الان مشغول تحصیل در رشته ی مدیریت صنعتی هستم در فنلاند،
با توجه به اینکه معدل لیسانسم خیلی بده و معدل ارشدم خیلی خوب، و اینکه رشته هام خیلی به هم مرتبط نیستن...
خودم تصمیم گرفتم تزم رو یه چیزی بر دارم که بین این دو باشه که شده مدیریت پروژه و ...

الان من تازه دارم تزم رو شروع میکنم و پروپوزالم تصویب شده حدود دو هفته پیش، مقاله ای ندارم اما فک میکنم تا سال دیگه دو تا مقاله آی اس آی بدم حداقل،

با توجه به اینکه نسبتا الان زمینه ی تحقیقات من مشخص شده و میخام ادامه تحصیل بدم یه سری سوال ازت داشتم:
- میدونم مطمئنا به امسال نمیرسم برای اپلای در مقطع دکترا تو آمریکا اما میخام از همین الان شروع کنم به ارتباط گرفتن با استادا، مخصوصا اون هایی که زمینه کاری مرتبط دارن... شاید به این طریق بتونم که راهی ایجاد کنم که سال دیگه بتونم قبول بشم،
به نظرت این کار مفیده؟ اگه آره و اگه من تا سال دیگه تابستون جی مت با نمره ی خوب داشته باشم و دو تا مقاله میتونم سال دیگه پاییز برم یا باید یه سال صبر کنم؟
- من دقیقا نمیدونم چطوری ارتباط بگیرم و چطوری ازشون بخام که من رو به طور مشروط قبول کنن که یک سال معطل نشم، به نظرت راهی هست؟
- اینطور که دپارتمانمون اینجا بهم گفتن میتونم واسه دکترا همینجا بمونم! البته فک نمیکنم فاند بدن چون ندارن!! به نظرت چیکار کنم؟ این خیلی بده که مثلا یه سال اینجا بمونم و دکترا بخونم و بعد در همین حین واسه آمریکا اپلای کنم؟ خیلی غیر اخلاقیه؟ شما جای من بودی چه میکردی؟
- اگه از الان برای 3 ماه دیگه جی مت ثبت نام کنم و 4 ماه دیگه آماده باشه همه ی ددلاین ها رو از دست میدم؟

ببخشید که اینقد طولانی شد... من دو تا چیز خیلی برام مهمه... یکی آمریکا رفتنه و یکی زمان!! چه کنم؟
مرسی Smile

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 18-11-2011

(18-11-2011, 12:47 AM)amirhossein.gh نوشته: بابک من از این دانشگاهه جواب خوبی گرفتم و طرف میگه فاند هم هست!
نظرت چیه ؟
به نظرت این دانشگاه که الان دانشگاه متوسطی هست میشه برای ارشد رفت و از اونجا برای دکترا(ایشالا) یه دانشگاه خوب فاند گرفت؟
Regional Universities(west) -----------63
فایل یو اس نیوزش ضمیمه شده است
بابک لطفا کمکم کن چون برام مهمه و منم زیاد تو زمینه انتخاب دانشگاه حرفه ای نیستم

http://ifile.it/84ijm6f

همیشه ممنون از لطفتم
این فایلی که شما زمیمه کردید رتبه دانشگاه رو برای دوره کارشناسی (college) نشون می‌ده که ممکنه خیلی متفاوت از رتبه دانشگاه برای کارشناسی ارشد باشه. شما باید رتبه graduate school رو در رشته خودتون ببینید. رتبه یک دانشگاه در رشته‌های مختلف و همچنین در مقاطع تحصیلی مختلف ممکنه تفاوت زیادی داشته باشه.
به طور کلی احتمال این که از یک دانشگاه متوسط بتونید برای مقاطع بالاتر به دانشگاه‌های بهتر برید وجود داره، ولی این رو هم در نظر بگیرید که احتمال این که کار تحقیقاتی خیلی خوبی در یک دانشگاه متوسط بتونید انجام بدید پایین‌تره و به همین دلیل احتمال چاپ مقالات خوب هم پایین‌تر میاد و در صورت نداشتن مقاله‌های خوب موقع گرفتن پذیرش دکترا مجددا نمره GRE خیلی خوب و معدل بالا اهمیت زیادی پیدا می‌کنه.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 18-11-2011

(18-11-2011, 03:31 AM)spt نوشته: با سلام خدمت آقا بابک کبیر Smile
من لیسانسم عمران بوده و الان مشغول تحصیل در رشته ی مدیریت صنعتی هستم در فنلاند،
با توجه به اینکه معدل لیسانسم خیلی بده و معدل ارشدم خیلی خوب، و اینکه رشته هام خیلی به هم مرتبط نیستن...
خودم تصمیم گرفتم تزم رو یه چیزی بر دارم که بین این دو باشه که شده مدیریت پروژه و ...

الان من تازه دارم تزم رو شروع میکنم و پروپوزالم تصویب شده حدود دو هفته پیش، مقاله ای ندارم اما فک میکنم تا سال دیگه دو تا مقاله آی اس آی بدم حداقل،

با توجه به اینکه نسبتا الان زمینه ی تحقیقات من مشخص شده و میخام ادامه تحصیل بدم یه سری سوال ازت داشتم:
- میدونم مطمئنا به امسال نمیرسم برای اپلای در مقطع دکترا تو آمریکا اما میخام از همین الان شروع کنم به ارتباط گرفتن با استادا، مخصوصا اون هایی که زمینه کاری مرتبط دارن... شاید به این طریق بتونم که راهی ایجاد کنم که سال دیگه بتونم قبول بشم،
به نظرت این کار مفیده؟ اگه آره و اگه من تا سال دیگه تابستون جی مت با نمره ی خوب داشته باشم و دو تا مقاله میتونم سال دیگه پاییز برم یا باید یه سال صبر کنم؟
- من دقیقا نمیدونم چطوری ارتباط بگیرم و چطوری ازشون بخام که من رو به طور مشروط قبول کنن که یک سال معطل نشم، به نظرت راهی هست؟
- اینطور که دپارتمانمون اینجا بهم گفتن میتونم واسه دکترا همینجا بمونم! البته فک نمیکنم فاند بدن چون ندارن!! به نظرت چیکار کنم؟ این خیلی بده که مثلا یه سال اینجا بمونم و دکترا بخونم و بعد در همین حین واسه آمریکا اپلای کنم؟ خیلی غیر اخلاقیه؟ شما جای من بودی چه میکردی؟
- اگه از الان برای 3 ماه دیگه جی مت ثبت نام کنم و 4 ماه دیگه آماده باشه همه ی ددلاین ها رو از دست میدم؟

ببخشید که اینقد طولانی شد... من دو تا چیز خیلی برام مهمه... یکی آمریکا رفتنه و یکی زمان!! چه کنم؟
مرسی Smile
سلام بر spt بزرگ
۱. تماس گرفتن با استادها معمولا چند ماه قبل از این که مدارک‌تون رو بفرستید مفیده و تماس گرفتن خیلی زود (بیشتر از یک سال قبل از ارسال مدارک) ممکنه خیلی مفید نباشه، اما ضرر چندانی هم نداره و می‌تونید چند تا ایمیل به استادها بزنید و ببینید چطور جواب می‌گیرید. اگر تقریبا همه می‌گن که بعدا باهاشون تماس بگیری، اون وقت می‌تونی صبر کنی و وقتی به مرحله ارسال مدارک نزدیک‌تر شدی به صورت جدی‌تر شروع به تماس با استادها بکنی.

۲. شما اگر تابستون آینده مدارکت جور بشه، نمی‌تونی پاییز آینده شروع به تحصیل بکنی. همون طور که می‌دونی ددلاین اغلب دانشگاه‌ها برای پاییز هر سال، حدود اوایل اون سال میلادی هست. البته استثناهای نسبتا زیادی هم هست و ددلاین بعضی از دانشگاه‌ها برای پاییز حدود ماه مارچ یا اپریل هم ممکنه باشه، ولی به هر صورت تابستون برای اکثر دانشگاه‌ها خیلی دیره.
مشکل شما اینه که فقط بحث امتحان GMAT هم نیست و مقالات‌تون هم به موقع آماده نمی‌شه. اگر فقط بحث امتحان GMAT باشه، ممکنه بتونید یکی دو ماهی از دانشگاه‌ها فرصت بگیرید که نتایج امتحانات رو براشون بفرستید. تنها راهش مکاتبه با دانشگاه‌هاست و ببینید آیا بهتون فرصت می‌دن یا خیر. به نظرم اگر مسائل مالیش براتون خیلی مهم نیست، بدون داشتن مقاله امسال برای چند تا دانشگاه اپلای کنید ببینید آیا می‌تونید پذیرش بگیرید یا خیر و فقط هماهنگ کنید که نمره GMAT رو دیرتر می‌فرستید. اگر پذیرش گرفتید که چه بهتر و اگر نشد سال دیگه با داشتن مقالات و نمره GMAT اقدام می‌کنید.

۳. این که با برنامه قبلی برای رفتن به یک دانشگاه دیگه در یک دانشگاه شروع به تحصیل کنید، خیلی جالب نیست، اما تعداد زیادی از دانشجویان هستند که در بین تحصیل دانشگاه رو عوض می‌کنند و این موضوع تا حدود زیادی در جامعه آکادمیک قابل قبوله. به خصوص اگر به شما فاند ندن و شما خودت هزینه‌ها رو بدی، دینی به گردن کسی نخواهی داشت و در اون یک سال هم برای دانشگاه و استاد کار خواهی کرد. در نتیجه مشکل اخلاقی خاصی وجود نداره.
من اگر جای شما بودم سعی می‌کردم که امسال GMAT رو بدم و برای چند تا دانشگاه اقدام کنم ببینم چی می‌شه. اگر نمی‌تونستم پذیرش بگیرم در دانشگاه فعلی شروع می‌کردم و بعد از آماده شدن مقالاتم یک بار دیگه برای سال بعدش تلاشم رو می‌کردم که از دانشگاه مورد علاقه‌ام پذیرش بگیرم.

امیدوارم که تا حدودی جواب سوال‌هات رو داده باشم.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - spt - 20-11-2011

مرسی بابک جان خیلی کمک کردی واقعا Smile
در مورد 1 و 2 فعلا سوالی ندارم یا اینکه یه سری کار انجام بدم بعد.... مرسی از راهنماییت Smile
در مورد 3:
اگه اینجا بمونم ممکنه نتونم بعدش ریکامندیشن بگیرم و اینکه موقع اپلای بگم که جای دیگه مشغولم یا نه؟ البته این مربوط به آینده هست در مورد حالا باید بپرسم که:
به نظر شما بهتره من از الان اقدام کنم و هر جوری شده برم برای دکترا یا اینکه صبر کنم و شرایطم رو بهتر کنم و بعدش تلاش کنم؟ منظورم از شرایط مقاله و نمره ی بالای جی مت هست... الان من در مقطعی هستم که تقریبا باید انتخاب کنم که مثلا انرژیم رو بزارم روی تزم یا اینکه بزارم روی جی مت و بعدش مقاله و بعدش اپلای و بعد از اینکه قبول شدم یا فاند گرفتم تزم رو انجام بدم... متاسفانه یا خوشبختانه من یه کاری که کردم به شدت عجله کردم در تموم کردن درسم و این خیلی بهم فشار آورد اما تا آخر همین هفته غیر از یک درس زبان تمام درس های مورد نیازم رو تموم کردم غیر از تز... یعنی دیگه وقتم الان غیر از تز آزاده!! که تز رو میتونم حتی بیشتر از یک سال کش بدم...
مرسی از وقتت Smile

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 20-11-2011

درسته، اگر در دانشگاه فعلی بمونید گرفتن توصیه‌نامه از استادهای فعلی تقریبا غیرممکن خواهد بود و این مشکل ایجاد می‌کنه، در نتیجه شاید بهتر باشه که از موندن در این دانشگاه صرف‌نظر کنید. در مورد شرایط شما نمی‌شه نظر قطعی داد و پاسخ به این سوال تا حدودی نظر شخصی خواهد بود. به هر حال با توجه به شرایطی که شما دارید اگر من بودم وضعیتم رو بهتر می‌کردم و بعد اقدام می‌کردم. به نظر من گرفتن پذیرش از یک دانشگاه خوب کاملا ارزش این رو داره که چند ماه یا حتی یک سال دیرتر درس‌تون رو شروع کنید. اگر زمان زیادی برای تز دارید هم که چه بهتر و در این فاصله می‌تونید gmat رو بدید و مقاله‌ها رو آماده کنید و بعد تز رو جمع کنید. احتمالا مقاله‌هایی که آماده می‌کنید کارهای تزتون خواهد بود و در نتیجه عملا با کار کردن روی مقاله‌ها تز رو هم جلو خواهید برد.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - amirhossein.gh - 24-11-2011

سلام بابک عزیز
برای آمریکا یکی از دوستام گفت هر چی زودتر مدارکتو بفرستی زودتر بهت جواب پذیرش میدن؟
من که فک نمیکنم اینجوری باشه، چون اگه یه آدم با رزومه خوب اون آخرا اپلای کنه و جاها پر بشه ، اونوقت که درست نیست!

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Saeid - 25-11-2011

تو بعضی از دانشگاها دیدم که نوشتن ROLLING BASE هست سیستم پذیرشمون....به نظر میرسه فقط عده ای از دانشگاها (مثلا RIT تو بعضی رشته ها) اینجوری باشن و من فکر میکنم اکثرا بعد از ددلاین مدارکو بررسی میکنن...نظر شما چیه بابک جان؟؟

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 26-11-2011

(24-11-2011, 07:39 PM)amirhossein.gh نوشته: سلام بابک عزیز
برای آمریکا یکی از دوستام گفت هر چی زودتر مدارکتو بفرستی زودتر بهت جواب پذیرش میدن؟
من که فک نمیکنم اینجوری باشه، چون اگه یه آدم با رزومه خوب اون آخرا اپلای کنه و جاها پر بشه ، اونوقت که درست نیست!
این موضوع به طور کلی درست نیست و معمولا فایل‌ها مدتی بعد از اتمام ددلاین و بعد از این که همه applicationها برسه بررسی می‌شه و زودتر فرستادن مدارک فکر نمی‌کنم فایده‌ی چندانی داشته باشه.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 26-11-2011

(25-11-2011, 12:01 AM)saeed_oroomy نوشته: تو بعضی از دانشگاها دیدم که نوشتن ROLLING BASE هست سیستم پذیرشمون....به نظر میرسه فقط عده ای از دانشگاها (مثلا RIT تو بعضی رشته ها) اینجوری باشن و من فکر میکنم اکثرا بعد از ددلاین مدارکو بررسی میکنن...نظر شما چیه بابک جان؟؟
درسته، اغلب دانشگاه‌ها در رشته‌های فنی ددلاین دارند و به ندرت rolling admission دارند.