آکادمیا کافه
Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+--- موضوع: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا (/Thread-Babak-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - papillon - 21-10-2013

سلام خدمت بابک خان عزیز 
اینجانب قصد دارم جهت ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به آمریکا بروم تا به حال در عمرم یکبار هم در  لاتاری شرکت نکرده و جلوی خود را گرفته ام چون شنیدم کسی‌ که در لاتاری شرکت می‌کنه دیگه نمیتونه ویزای‌ تحصیلی‌ آمریکارو بگیره حتی اگر بتونه از دانشگاهم پذیرش بگیره اما تو مصاحبه ردش می‌کنن چون میگن که قصد مهاجرتی داره کسی‌ که لاتاری شرکت میکنه نه قصد تحصیل می‌خواستم بدونم همچین چیزی صحت داره یا اینکه درحد شایعه و حدس گمانه و شانسیه شاید گیر بدن شاید ندن معلوم نمی‌کنه اگر این قضیه صحت داره آیا شما  قردیو سراغ دارید‌ به این مشکل برخورده باشه؟ ممنون میشم اگر راهنمایی کنید با سپاس فراوان

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 22-10-2013

من افرادی رو دیدم که به خاطر شرکت در لاتاری رد شده باشند و هم افرادی که در لاتاری شرکت کرده‌اند و ویزا گرفته باشند. مساله اینجاست که وقتی در سفارت از شما سوال می‌شه که آیا در لاتاری شرکت کرده‌اید یا خیر و به شما گفته می‌شه که پس به این خاطر شما قصد دارید در اونجا بمونید و نمی‌تونند به شما ویزا بدند، به نظر من اصلا دلیل بر این نیست که واقعا به شما به این خاطر ویزا داده نمی‌شه. این موضوع که به دانشجوی دکترا یا فوق لیسانس به خاطر این که شاید بعد از تحصیل در امریکا بمونه، ویزا ندهند، با سیاست‌های داخلی امریکا در جذب نیروی کار خارجی در رشته‌های فنی و علوم (STEM) کاملا متناقضه. امریکا تلاش زیادی برای جذب نیروهای متخصص خارجی می‌کنه و به نظر من منطقی نیست که دلیل واقعی رد شدن کسی این باشه که طرف بعد از تحصیل ممکنه در امریکا بمونه.
حدسی که من می‌زنم (که ممکنه اشتباه باشه) این هست که به دلایل دیگه‌ای نمی‌خوان به کسی ویزا بدند و به دنبال بهانه می‌گردند ببینند چه نقطه ضعفی ممکنه در پرونده طرف پیدا کنند. مثلا در مورد لاتاری می‌پرسند. اگر در لاتاری شرکت نکرده باشید، بهانه دیگه‌ای پیدا می‌کنند. من خودم دو بار مصاحبه ویزای دانشجویی رد شدم و چون نقطه ضعف خاصی در پرونده من نبود، به من فقط گفته شد که وابستگی اجتماعی به ایران ندارم. چیزی که براش هیچ مدرکی نمی‌شه جور کرد و صرفا نظر شخصی آفیسر هست.
صرف نظر از این موضوع، به نظر من بهتره که حداقل در سالی که قصد دارید برای ویزای دانشجویی اقدام کنید، در لاتاری شرکت نکنید تا حداقل تعداد بهانه‌ها کمتر باشه.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Torkan - 30-10-2013

سلام بابک جانSmile
من این سوال رو از دو نفر از افراد با تجربه فروم پرسیدم و اگه میشه نظر شما رو هم بدونم تا به جمع بندی برسم:
الان یه نفر که واسه ارشد پذیرش داره امریکا و افسر بپرسه بعدش چیکار میکنی و اون فرد راستش رو بگه که دکترا میخوام دانشگاه بهتری برم و درس بخونم و بعد برگردم مشکلی پیش میاد؟ چون دوستان گفتن مصاحبه شما ضبط میشه و ممکنه بعدا حالا مشکلی پیش بیاد اگه بگم بعد ارشد برمیگردم و واقعیتش هم اینه که بنده دکترا رو هم اونجا خواهم خوند یعنی پذیرش مستقیم دکترا رو هم داشتم از یه دانشگاه دیگه که حالا به خاطر بعضی مسایل رفتم ارشد...
چون بعضی ها میگن بگو بعد ارشد برمیگردم!
اخه مگه افسر واقعا انقدر ساده لوحه که ندونه محاله یه نفر به خاطر ارشد بره امریکا و برگرده؟
ممنون میشم جواب بدین

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - M0TRIX - 30-10-2013

منم یه سوالی به ذهنم امد که میپرسم.

اگه ما دروغ بگیم بعد از ارشد برمیگردیم به کشور خودموت تا به کشور خدمت کنیم (دروغ).ولی بعد از ارشد برنگریم حالا یا ادامه تحصیل یا کار. مشکلی پیش میاد ؟

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 30-10-2013

(30-10-2013, 07:50 PM)Charming نوشته: سلام بابک جانSmile
من این سوال رو از دو نفر از افراد با تجربه فروم پرسیدم و اگه میشه نظر شما رو هم بدونم تا به جمع بندی برسم:
الان یه نفر که واسه ارشد پذیرش داره امریکا و افسر بپرسه بعدش چیکار میکنی و اون فرد راستش رو بگه که دکترا میخوام دانشگاه بهتری برم و درس بخونم و بعد برگردم مشکلی پیش میاد؟ چون دوستان گفتن مصاحبه شما ضبط میشه و ممکنه بعدا حالا مشکلی پیش بیاد اگه بگم بعد ارشد برمیگردم و واقعیتش هم اینه که بنده دکترا رو هم اونجا خواهم خوند یعنی پذیرش مستقیم دکترا رو هم داشتم از یه دانشگاه دیگه که حالا به خاطر بعضی مسایل رفتم ارشد...
چون بعضی ها میگن بگو بعد ارشد برمیگردم!
اخه مگه افسر واقعا انقدر ساده لوحه که ندونه محاله یه نفر به خاطر ارشد بره امریکا و برگرده؟
ممنون میشم جواب بدین

به نظر من مشکلی پیش نمیاد، اما نظر من لزوما با نظر افسر مصاحبه کننده یکی نیست! منظورم از این جمله اینه که در خیلی از موارد واقعا به افسر و حال و حوصله‌اش در اون روز بستگی داره. یکی از دوستان نزدیک خود من در مصاحبه وقتی ازش پرسیده بود که بعد از پایان تحصیل چه کار می‌کنی گفته بود «نمی‌دونم هنوز چون امریکا رو ندیده‌ام. بعد از این که رفتم و دیدم تصمیم می‌گیرم». ایشون خیلی راحت هم ویزا گرفت. به نظر من گاهی اوقات این که افسر احساس کنه شما قصد دروغ گفتن ندارید و دارید باهاش صادقانه صحبت می‌کنید تاثیر مثبت زیادی داره. در عین حال، رفتارهای مختلف از طرف افسرهای مختلف زیاد دیده شده و قانون کلی برای این جور چیزها نمی‌شه در آورد.

(30-10-2013, 09:52 PM)M0TRIX نوشته: منم یه سوالی به ذهنم امد که میپرسم.

اگه ما دروغ بگیم بعد از ارشد برمیگردیم به کشور خودموت تا به کشور خدمت کنیم (دروغ).ولی بعد از ارشد برنگریم حالا یا ادامه تحصیل یا کار. مشکلی پیش میاد ؟

من کسی رو تشویق به دروغ گفتن و داستان پردازی نمی‌کنم، اما به هر حال اگر ویزا رو بگیرید و برید، لزومی نداره که به حرف‌هایی که موقع مصاحبه گفته‌اید پایبند باشید و اگر برنگردید مشکلی پیش نمیاد.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Torkan - 30-10-2013

(30-10-2013, 09:52 PM)'M0TRIX' نوشته: منم یه سوالی به ذهنم امد که میپرسم.

اون طوری که بابک جان توضیح دادن و بنده هم تصمیم گرفتم روراست بودن در سفارت بهترین روش هست...
برای مثال شما که میگویید برمیگردید اگه یک دفعه بعد ارشد مثلا شرایط طوری شد که دوباره مجبور شدید یه توک پا تشریف ببرید سفارت بلاخره سابقه شما اونجاست و به شما میگن به به فلانی چه خبر؟ خوب بود دو سال؟ دیگه چرا اومدی؟! آیا جوابی دارین (البته بیشتر منظورم حالت طنز داشت)Smile
بهترین رفتار صداقت تو سفارته...
والسلام
بااحترام

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - M0TRIX - 31-10-2013

اگه همیچین اتفاقی بیوفته میگم :  things changes

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - reza_1st - 31-10-2013

(30-10-2013, 10:19 PM)'Charming' نوشته:
اون طوری که بابک جان توضیح دادن و بنده هم تصمیم گرفتم روراست بودن در سفارت بهترین روش هست...
برای مثال شما که میگویید برمیگردید اگه یک دفعه بعد ارشد مثلا شرایط طوری شد که دوباره مجبور شدید یه توک پا تشریف ببرید سفارت بلاخره سابقه شما اونجاست و به شما میگن به به فلانی چه خبر؟ خوب بود دو سال؟ دیگه چرا اومدی؟! آیا جوابی دارین (البته بیشتر منظورم حالت طنز داشت)Smile
بهترین رفتار صداقت تو سفارته...
والسلام
بااحترام

Charming جان، البته صداقت از خیلی جهات خیال آدم رو راحت می‌کنه، ولی لازمه دوستان حواسشون باشه که این مورد "برنامه برای بعد از تحصیل" تو سفارت خیلی حساسه و برای کسایی که قصد موندن دارن، گفتن واقعیت مساویه با ریجکت شدن ویزا. این مورد خاص رو سفارت روش حساسیت زیادی داره و اصولاً قانونه، اگه شما بری برای ویزای غیر اقامتی دانشجویی اقدام کنی و بعد بری بگی من ممکنه اونجا بمونم، اونا هم کاملاً طبیعیه که رد کنن درخواست رو. خلاصه که گفتن اینکه برنامه برگشت مشخص ندارین، تقریباً ریجکت شدن رو قطعی می‌کنه و من به هیچ وجه توصیه نمی‌کنم کسی بگه شاید بمونم اونجا برای کار و زندگی و ... دیگه هر کسی خودش باید تصمیم بگیره چی بگه اونجا.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 31-10-2013

من هم با رضا موافقم. اگر کسی بره بگه که قصدش اینه که بعد از تحصیل اونجا بمونه، احتمال این که ویزا نگیره خیلی زیاده، اما این که بگید قصد دارید بعد از فوق اگر تونستید دکترا رو هم بگیرید و بعد برگردید، با این که بگید اونجا خواهید موند فرق داره. هر چند که من باز هم نمی‌دونم که عکس‌العمل اون‌ها در مقابل این موضوع چه خواهد بود. احتمالا مطمئن‌ترین راه اینه که قصدتون برگشتن بعد از اتمام تحصیل باشه.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - reza_1st - 31-10-2013

(31-10-2013, 04:07 AM)'Babak' نوشته: من هم با رضا موافقم. اگر کسی بره بگه که قصدش اینه که بعد از تحصیل اونجا بمونه، احتمال این که ویزا نگیره خیلی زیاده، اما این که بگید قصد دارید بعد از فوق اگر تونستید دکترا رو هم بگیرید و بعد برگردید، با این که بگید اونجا خواهید موند فرق داره. هر چند که من باز هم نمی‌دونم که عکس‌العمل اون‌ها در مقابل این موضوع چه خواهد بود. احتمالا مطمئن‌ترین راه اینه که قصدتون برگشتن بعد از اتمام تحصیل باشه.

بابک جان، ببخشید دیگه تاپیک رو هم شلوغ کردیم!! ولی من تو سفارت دقیقاً همین حرف رو زدم، یعنی گفتم می‌خوام بعد از فوق، دکترا بخونم، و بعد برگردم ایران و استاد بشم؛)!! و مشکلی هم پیش نیومد، هرچند احتمالاً اگه الان باز برم، همین حرف رو هم نمی‌زنم و می‌گم قطعاً بعد از تموم شدن همین دوره‌ای که براش دارم ویزا می‌گیرم برمی‌گردم.