آکادمیا کافه
Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+--- موضوع: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا (/Thread-Babak-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - zahya - 30-09-2013

با سلام به بابک عزیز:
میگم میشه با پیداکردن کار در کانادا هزینه های دانشگاه را پرداخت کرد؟ آخه استادی که من را پذیرفته البته self-funded این جمله را گفته:
The Iranian Embassy in Ottawa could be a good resource
حالا من چطوری میتونم اطلاعاتی در مورد اینکه آیا آنجا scholarship برای ایرانیهای مقیم ایران دارند یا نه، اطلاعاتی کسب کنم؟
مرسی دکتر خوب و مهربان..

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 01-10-2013

کانادا به شما اجازه می‌ده که در کنار درس به صورت پاره وقت کار هم بکنید، اما فکر می‌کنم که خیلی ساده نباشه که درس و کار رو با هم جلو ببرید و از عهده تمام مخارج تحصیلی و هزینه‌های زندگی بربیایید. این مساله به خصوص در سال اول مشکل‌تر هم خواهد بود و پیدا کردن کار در بدو ورود به کشور جدید چندان ساده نیست.

در مورد مطلبی که این استاد گفته، فکر می‌کنم منظورشون گرفتن بورسیه از دولت ایران بوده. تا اونجا که من اطلاع دارم، روال گرفتن بورسیه دولتی از ایران از طریق وزارت علوم در داخل کشور هست و شما برای گرفتن بورسیه به سفارت ایران در کانادا مراجعه نمی‌کنید، البته بعد از این که مراحل گرفتن بورسیه در داخل کشور انجام می‌شه، سفارت ایران یک سری از کارهای مربوطه رو انجام خواهد داد، اما اون در مراحل بعدی هست. به هر حال متاسفانه من از شرایط گرفتن بورسیه دولتی از ایران خبر ندارم و نمی‌دونم روال کار دقیقا به چه صورته.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - M0TRIX - 01-10-2013

بابک جان اطلاع داری اگه یه نفر از ایران بورسیه بگیره بعد از اتمام تحصیل باید برگرده ایران ؟

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 03-10-2013

(01-10-2013, 03:00 PM)'M0TRIX' نوشته: بابک جان اطلاع داری اگه یه نفر از ایران بورسیه بگیره بعد از اتمام تحصیل باید برگرده ایران ؟

بله، یکی از دوستان من قبلا بورسیه دولتی ایران رو گرفته بود و تعهد داشت که باید بر می‌گشت و فکر می‌کنم دو برابر مدت تحصیل باید در ایران تدریس می‌کرد. از ایشون سند ملکی با ارزش نسبتا زیادی رو گرو گرفته بودند که برگرده.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - dreamteam - 10-10-2013

سلام و عرض خسته نباشید .

یه سوال کلی داشتم در رابطه با شرایط پذیرش . اگر شخصی در رشته کامپیوتر لیسانس از آزاد و فوق از شریف با معدل بالا داشته باشه . به شرط داشتن تافل بالا 100 و GRE: 1410, AW:4.0 چقدر شانس پذیرش از دانشگاه های خوب آمریکا رو داره ؟

بهتره بین چه رنک هایی اپلای کنه ؟

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 11-10-2013

اگر معدل بالا داشته باشید و با نمراتی به این خوبی خیلی شانس خوبی خواهید داشت. به نظر من با این شرایط حتی احتمال پذیرش از top 10 هم وجود داره، به خصوص اگر مقاله خوب هم داشته باشید. البته منطقی نیست که شانس خودتون رو فقط به تعداد کمی دانشگاه محدود کنید و بهتره که تعدادی از دانشگاه‌ها بین رنک ۱ تا ۵۰ رو انتخاب کنید و اپلای کنید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - saman1989 - 12-10-2013

سلام. اوقات به کام.
بنده قبلا هم این سوال رو از دوستان پرسیدم ولی به دلیل تجربه بیشتر شما می خواستم از خودتون هم بپرسم. من حدود چند ماهی هست که امور مربوط به اپلای رو دنبال می کنم از جمله زبان و مقالات. قصدم هم کانادا(بیشتر) یا نیوزلند(کمتر) هست. حوزه تحصیلی هم علوم انسانی(اجتماعی) هست. از لحاظ اوضاع مالی نهایتآ با پشتوانه ایی که دارم و بر فرض کسب فاند بتونم دکتری رو تموم کنم. سوالم مربوط به بعد از گرفتن مدرک هست. آیا امکان کار وجود داره(کارهای تحقیقاتی) چه داخل دانشگاه به صورت تدریس یا چه بیرون از آن و برای نشریات علمی و یا هر کار دیگه ایی که منطبق با تخصص باشه. خود شما بنابر تجربیاتتون اوضاع کاری در حوزه مربوطه رو توی ایران و خارج از کشور(به خصوص کانادا) چطور ارزیابی می کنید؟

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - SirM2X - 12-10-2013

یه سوال از آقا بابک داشتم و ممنون میشم منو راهنمایی کنن.
راستش من Computer Science هستم الان دارم Brock University (کانادا) میخونم و در پروسه اپلای هستم.
از اونجایی که Vision کار میکنم، UC-Irvine در واقع Dream school من هست و میخواستم ببینم به نظر شما شانسی برای پذیرش CS اونجا دارم یا نه؟

معدل کارشناسی: 18.60 (غیر انتفاعی)
معدل فوق: 96
در حال کار کردن روی یه مقاله هستم که اگه آماده بشه نوامبر سابمیت میشه و غیر از اون فعلا پابلیکیشنی ندارم (تم موضوعش Vision، Genetic Programming و Parallel Programming هست)
تافل: 117
GRE: وربال 154 و کوانت 164 (دیروز دادم و هنوز نمره رایتینگم رو نمیدونم -- دفعه قبلی که دوسال پیش دادم، رایتینگم 4 بود)
ممنون میشم راهنمایی کنید.
اگه Irvine نمیشه، بازم ممنون میشم بگید کلا میتونم به کدوم حدود رنک امیدوار باشم. فقط چون کانادا پارسال فول فاند گرفته بودم اومدم و الان فقط میخوام فلوریدا و کالیفورنیا اپلای کنم (از هوای سرد متنفرم)

پیشاپیش از وقت و توجهتون ممنونم Smile

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 13-10-2013

(12-10-2013, 12:19 AM)'saman1989' نوشته: سلام. اوقات به کام.
بنده قبلا هم این سوال رو از دوستان پرسیدم ولی به دلیل تجربه بیشتر شما می خواستم از خودتون هم بپرسم. من حدود چند ماهی هست که امور مربوط به اپلای رو دنبال می کنم از جمله زبان و مقالات. قصدم هم کانادا(بیشتر) یا نیوزلند(کمتر) هست. حوزه تحصیلی هم علوم انسانی(اجتماعی) هست. از لحاظ اوضاع مالی نهایتآ با پشتوانه ایی که دارم و بر فرض کسب فاند بتونم دکتری رو تموم کنم. سوالم مربوط به بعد از گرفتن مدرک هست. آیا امکان کار وجود داره(کارهای تحقیقاتی) چه داخل دانشگاه به صورت تدریس یا چه بیرون از آن و برای نشریات علمی و یا هر کار دیگه ایی که منطبق با تخصص باشه. خود شما بنابر تجربیاتتون اوضاع کاری در حوزه مربوطه رو توی ایران و خارج از کشور(به خصوص کانادا) چطور ارزیابی می کنید؟

راستش من تجربیاتم در مورد کار کردن در کانادا به طور کلی خیلی کمه و در مورد رشته علوم انسانی هم چندان اطلاعاتی ندارم، اما به طور کلی در کشورهایی مثل امریکا یا کانادا شما اگر دوره دکترا رو در دانشگاه خوب بگذرونید و مقالات مهمی بتونید در این دوره چاپ کنید، احتمال پیدا کردن کار در دانشگاه به عنوان استاد وجود داره. بر این اساس و با فرض این که رشته علوم انسانی هم مثل رشته‌های فنی باشه، حدس می‌زنم که مشکل چندانی برای پیدا کردن کار نداشته باشید، اما همون طور که گفتم اطلاعات و تجربیات من کمه و بهتره از دوستانی که در این زمینه‌ها سررشته دارند بیشتر پرس و جو کنید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 13-10-2013

(12-10-2013, 12:24 AM)'SirM2X' نوشته: یه سوال از آقا بابک داشتم و ممنون میشم منو راهنمایی کنن.
راستش من Computer Science هستم الان دارم Brock University (کانادا) میخونم و در پروسه اپلای هستم.
از اونجایی که Vision کار میکنم، UC-Irvine در واقع Dream school من هست و میخواستم ببینم به نظر شما شانسی برای پذیرش CS اونجا دارم یا نه؟
معدل کارشناسی: 18.60 (غیر انتفاعی)
معدل فوق: 96
در حال کار کردن روی یه مقاله هستم که اگه آماده بشه نوامبر سابمیت میشه و غیر از اون فعلا پابلیکیشنی ندارم (تم موضوعش Vision، Genetic Programming و Parallel Programming هست)
تافل: 117
GRE: وربال 154 و کوانت 164 (دیروز دادم و هنوز نمره رایتینگم رو نمیدونم -- دفعه قبلی که دوسال پیش دادم، رایتینگم 4 بود)
ممنون میشم راهنمایی کنید.
اگه Irvine نمیشه، بازم ممنون میشم بگید کلا میتونم به کدوم حدود رنک امیدوار باشم. فقط چون کانادا پارسال فول فاند گرفته بودم اومدم و الان فقط میخوام فلوریدا و کالیفورنیا اپلای کنم (از هوای سرد متنفرم)
پیشاپیش از وقت و توجهتون ممنونم Smile

به نظر من شرایط شما خیلی خوبه و شاید تنها نقطه ضعفی که بشه دید مشهور نبودن دانشگاه‌هایی هست که ازش مدرک گرفته‌اید. به نظر من برای UCI هم ممکنه شانس داشته باشید، اما به هیچ وجه شانس خودتون رو به یکی دو تا دانشگاه محدود نکنید. من اگر جای شما باشم تمرکزم رو می‌ذارم روی دانشگاه‌های ۲۰ تا ۸۰ و از هر بازه‌ی ۲۰ تایی توی رنک دانشگاه‌ها ۲-۳ تا دانشگاه اقدام می‌کنم که در کل حدود ۸ الی ۱۰ تا دانشگاه اپلای کرده باشم.