آکادمیا کافه
Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+--- موضوع: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا (/Thread-Babak-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - waitman19 - 03-09-2013

سلام بابک جان. ضمن تشکر از پاسخهای قبلی؛
این سوال رو از یکی دیگه از مدیران فروم هم پرسیدم؛ میخواستم بدونم که باید چه ویژگی هایی داشته باشیم یا چه عللی باعث میشه که ویزای مالتیپل بگیریم (تا بتونیم لااقل راحت تر تردد کنیم)؟ با توجه به اینکه ایشون گفتن: به عوامل تصادفی مختلفی بستگی داره و خیلی حساب کتابی نداره، یه مقدار برام عجیب بود (اونم واسه کشور امریکا)! حالا میخوام بدونم شما در این زمینه اطلاع دارید؟
متشکرم

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 03-09-2013

(03-09-2013, 12:35 AM)'waitman19' نوشته: سلام بابک جان. ضمن تشکر از پاسخهای قبلی؛
این سوال رو از یکی دیگه از مدیران فروم هم پرسیدم؛ میخواستم بدونم که باید چه ویژگی هایی داشته باشیم یا چه عللی باعث میشه که ویزای مالتیپل بگیریم (تا بتونیم لااقل راحت تر تردد کنیم)؟ با توجه به اینکه ایشون گفتن: به عوامل تصادفی مختلفی بستگی داره و خیلی حساب کتابی نداره، یه مقدار برام عجیب بود (اونم واسه کشور امریکا)! حالا میخوام بدونم شما در این زمینه اطلاع دارید؟
متشکرم

چیزی که شنیدید تا حد زیادی درسته و واقعا خیلی حساب و کتاب نداره، اما اخیرا به طور کلی احتمال ویزای مالتیپل امریکا به نظر من کمتر از پارسال شده، به خصوص برای رشته‌های فنی کمتر پیش میاد که مالتیپل بدند. خانم‌ها در رشته‌های غیرفنی احتمال این که مالتیپل بگیرند بیشتره، اما اگر خیلی خوش شانس باشید ممکنه در رشته‌های فنی هم بتونید مالتیپل بگیرید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - US2014 - 04-09-2013

سلام بابک جان
من فوق لیسانس کامپیوتر دارم ، به صورت مجازی تو دانشگاه امیرکبیر درس خوندم و تز 3 واحدی داشتم،
می خوام برای دکترای امریکا اقدام کنم، من مقاله هم ندارم، اما معدل فوقم 18 هست،
دانشگاه لیسانسم خوب بوده ولی معدلم 15 هست
می خواستم بدونم
آیا اونجا مدرک مجازی رو قبول دارن؟ باید چه شرایطی داشته باشم تا به فاند امیدوار باشم؟
اگه بتونم نمرات زبانم رو در حد تافل 100 و جی آر ای 170q-150v بیارم خوبه؟ باید چه رنج نمره ای داشته باشم؟
خیلی دوست دارم از UCI  فاندبگیرم، به نظرت باید چه کار کنم ؟
ارتباط و ایمیل با استادا چقدر مهمه؟
من الان هنوز مدارک زبانم آماده نیست، اما تا 2 ماه دیگه هر دوشون آماده می شه، منطقی از الان ایمیل بزنم به اساتید؟

خیلی ممنونم ، ببخشید انقدر سوالام زیاد شدن

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - endlesssky - 04-09-2013

سلام بابک جان
در صورتی‌ که با ویزای تحصیلی‌ وارد آمریکا بشیم و همزمان با ورود من و همسرم هر کدوم نفری ۱۰۰۰۰$ بیاریم و از ایران ۲ تا ویزا کارت داشته باشیم و توی هر کدوم ۵۰۰۰$ بریزیم یعنی‌ دارأییمون در ابتدا ۳۰۰۰۰$ می‌شه که همون ماه اول باید برای ثبت نامه دانشگاه و کرایه کردن خونه و خرید وسائل اولی‌ زندگی‌ هزینه بشه

۱..در این شرایط همون ماه اول ما باید مالیات بدیم؟؟

۲.هر ماه از ایران ۶۰۰۰$ به ویزا کارتمون ریخته می‌شه این مبلغ که تقریبا ثابت هست در پایان سال به عنوان درامد حساب میشه و مشمول مالیات می‌شه؟

۳.در چه حالتی ما می‌تونیم خودمونو کم درامد اعلام کنیم؟؟؟چون عملا ما در آمریکا کار نمی‌کنیم که درامد داشته باشیم آخه یه جا شنیدم اگر کم درامد اعلام بشیم هر سال مقداری از مالیات هایی که پرداخت کردیمو بهمون بر میگردونن

ممنون میشم اگر جوابمو بدید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 05-09-2013

(04-09-2013, 09:53 PM)'US2014' نوشته: سلام بابک جان
من فوق لیسانس کامپیوتر دارم ، به صورت مجازی تو دانشگاه امیرکبیر درس خوندم و تز 3 واحدی داشتم،
می خوام برای دکترای امریکا اقدام کنم، من مقاله هم ندارم، اما معدل فوقم 18 هست،
دانشگاه لیسانسم خوب بوده ولی معدلم 15 هست
می خواستم بدونم
آیا اونجا مدرک مجازی رو قبول دارن؟ باید چه شرایطی داشته باشم تا به فاند امیدوار باشم؟
اگه بتونم نمرات زبانم رو در حد تافل 100 و جی آر ای 170q-150v بیارم خوبه؟ باید چه رنج نمره ای داشته باشم؟
خیلی دوست دارم از UCI  فاندبگیرم، به نظرت باید چه کار کنم ؟
ارتباط و ایمیل با استادا چقدر مهمه؟
من الان هنوز مدارک زبانم آماده نیست، اما تا 2 ماه دیگه هر دوشون آماده می شه، منطقی از الان ایمیل بزنم به اساتید؟
خیلی ممنونم ، ببخشید انقدر سوالام زیاد شدن

راستش من از اعتبار مدارک دانشگاه‌های مجازی اطلاع چندانی ندارم، اما اگر مورد تایید وزارت علوم هست و شما می‌تونید ترجمه رسمی مدارک رو بگیرید، قاعدتا نباید مشکل خاصی باشه.
در مورد شرایط هم با توجه به این که معدل کارشناسی ارشد خوبی دارید و معدل لیسانس‌تون چندان خوب نیست، مهم‌ترین کار بالابردن نمره GRE شماست. اگر همین نمراتی که گفتید رو بیارید شانس شما خوب خواهد بود. ضمنا شانس‌تون رو محدود به یک دانشگاه مثل UCI نکنید و برای دانشگاه‌های مختلف اقدام کنید. پذیرش و فاند گرفتن از UCI راه‌حل خیلی خاصی جز بهتر کردن شرایط و بالا بودن نمره امتحانات و ... نداره.

تماس گرفتن با استادها و ایمیل زدن هم مهم هست ولی این طور نیست که اگر ایمیل نزنید شانسی نداشته باشید. بدون ایمیل زدن هم می‌شه پذیرش گرفت، اما اگر بتونید از چند تا از استادهای دانشگاه‌های مختلف جواب مثبت یا نیمه مثبت بگیرید بهتره و در این صورت می‌تونید دانشگاه‌هایی که براشون شانس پذیرش دارید رو بهتر انتخاب کنید و بی‌جهت پول application fee برای دانشگاه‌هایی که شانس‌تون زیاد نیست ندید.

تماس گرفتن با استادها خیلی به آماده بودن نمره زبان شما ربطی نداره، می‌تونید از الان هم شروع به تماس با استادها بکنید، اما معمولا استادها از اوایل سال میلادی به صورت جدی‌تری دنبال دانشجو برای پاییز می‌گردند. به همین خاطر الان ممکنه جواب‌هاشون برای پذیرش سال آینده خیلی قطعی نباشه، اما به هر صورت ایمیل زدن ضرر چندانی نداره.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 05-09-2013

(04-09-2013, 11:41 PM)'endlesssky' نوشته: سلام بابک جان
در صورتی‌ که با ویزای تحصیلی‌ وارد آمریکا بشیم و همزمان با ورود من و همسرم هر کدوم نفری ۱۰۰۰۰$ بیاریم و از ایران ۲ تا ویزا کارت داشته باشیم و توی هر کدوم ۵۰۰۰$ بریزیم یعنی‌ دارأییمون در ابتدا ۳۰۰۰۰$ می‌شه که همون ماه اول باید برای ثبت نامه دانشگاه و کرایه کردن خونه و خرید وسائل اولی‌ زندگی‌ هزینه بشه
۱..در این شرایط همون ماه اول ما باید مالیات بدیم؟؟
۲.هر ماه از ایران ۶۰۰۰$ به ویزا کارتمون ریخته می‌شه این مبلغ که تقریبا ثابت هست در پایان سال به عنوان درامد حساب میشه و مشمول مالیات می‌شه؟
۳.در چه حالتی ما می‌تونیم خودمونو کم درامد اعلام کنیم؟؟؟چون عملا ما در آمریکا کار نمی‌کنیم که درامد داشته باشیم آخه یه جا شنیدم اگر کم درامد اعلام بشیم هر سال مقداری از مالیات هایی که پرداخت کردیمو بهمون بر میگردونن
ممنون میشم اگر جوابمو بدید.

۱. خیر، شما لازم نیست برای پولی که به همراه دارید مالیات بدید، اما باید موقع ورود به امریکا بگید که بیش از ۱۰ هزار دلار همراه دارید.
۲. این مبلغ اگر به صورت کادو از طرف خانواده به شما داده می‌شه مشمول مالیات نخواهد شد. البته در مورد انتقال پول بیشتر تحقیق کنید، چون نقل و انتقال پول از ایران به امریکا چندان راحت نیست و ممکنه برای شما دردسرساز بشه.
۳. شما اگر از دانشگاه حقوق (فاند) بگیرید به عنوان درآمد شما محسوب می‌شه و خود دانشگاه هر ماه مبلغی رو به صورت تخمینی به عنوان مالیات از حقوق شما کم خواهد کرد. در انتهای سال شما فرم‌های مالیاتی رو پر می‌کنید و درآمد کل سال و کل مبلغ مالیاتی که در طول سال کم شده رو درش اعلام می‌کنید و اگر بیش از اندازه مالیات داده باشید مبلغی به شما برگردونده خواهد شد. اگر از دانشگاه حقوق نگیرید و در نتیجه مالیاتی هم ندید، در آخر سال چیزی به شما برنخواهد گشت.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - reza_1st - 05-09-2013

(05-09-2013, 03:38 AM)'Babak' نوشته:
۱. خیر، شما لازم نیست برای پولی که به همراه دارید مالیات بدید، اما باید موقع ورود به امریکا بگید که بیش از ۱۰ هزار دلار همراه دارید.
۲. این مبلغ اگر به صورت کادو از طرف خانواده به شما داده می‌شه مشمول مالیات نخواهد شد. البته در مورد انتقال پول بیشتر تحقیق کنید، چون نقل و انتقال پول از ایران به امریکا چندان راحت نیست و ممکنه برای شما دردسرساز بشه.
۳. شما اگر از دانشگاه حقوق (فاند) بگیرید به عنوان درآمد شما محسوب می‌شه و خود دانشگاه هر ماه مبلغی رو به صورت تخمینی به عنوان مالیات از حقوق شما کم خواهد کرد. در انتهای سال شما فرم‌های مالیاتی رو پر می‌کنید و درآمد کل سال و کل مبلغ مالیاتی که در طول سال کم شده رو درش اعلام می‌کنید و اگر بیش از اندازه مالیات داده باشید مبلغی به شما برگردونده خواهد شد. اگر از دانشگاه حقوق نگیرید و در نتیجه مالیاتی هم ندید، در آخر سال چیزی به شما برنخواهد گشت.

اگه اشتباه نکنم، اون قضیه 10000 تا فقط مربوط به پول نقدی میشه که همراهتونه و کارت و چک و اینجور چیزا رو لازم نیست اظهار کنین و جز اون محدودیت 10000 تا حساب نمیشه، حالا یه سوال دیگه بابک جان، باز اگه یادم باشه، اون فرم رو برای یه خونواده میشه یکیش رو پر کرد، حالا میشه هر کسی هم جدا پر کنه؟ که اون محدودیت 10000 تا مشکل ساز نشه؟ اگه وقتی با هم داری میری نمی شه، با 2 تا پرواز رفتن مشکل رو حل میکنه و میشه 20000 تا برد جای 10000 تا؟

تا اونجا که من هم می‌دونم ۱۰۰۰۰ دلار برای پول نقد هست. من و همسرم هر بار که وارد امریکا شدیم یک فرم پر کردیم و نمی‌دونم که آیا می‌شه جدا هم پر کرد یا نه. صرف نظر از این که می‌شه یا نه، همراه داشتن بیش از ۱۰۰۰۰ دلار مشکل خاصی ایجاد نمی‌کنه و منع قانونی نداره. فقط باید موقع ورود بگید که دارید بیش از ۱۰ هزار دلار همراه میارید و ممکنه ازتون سوال کنند که به چه دلیل به این مقدار پول نیاز دارید. اگر دانشجو هستید و مدت زیادی قراره که در امریکا اقامت داشته باشید، خیلی بعیده که همراه داشتن بیش از ۱۰ هزار دلار مشکلی ایجاد کنه.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - endlesssky - 05-09-2013

خیلی‌ خیلی‌ ممنونم بابک جان
پس بهترین کار اینه که پول نقد بیاریمو بعد بریزیم به حساب ..فاند ندارم .و اینکه شنیدم اگر فاکتورهایی خریدو نگاه داریم آخر سال می‌تونیم مالیاتهأیی که پرداخت کردیمو پس بگیریم کاملا اشتباهه....و باز کردن حساب اونجا هیچ ضرری نداره.درسته؟؟
ببخشید اگر زیاد سوال می‌پرسم
اینکه ما ۲ نفریم بازم باید برای ۲۰۰۰۰$ فرم پر کنیم؟ ؟؟

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 07-09-2013

شما با نگه داشتن فاکتورهای خرید نمی‌تونید مالیات‌هایی که پرداخت کردید رو پس بگیرید. چنین قانونی حداقل در کالیفورنیا وجود نداره.
باز کردن حساب هم ضرر خاصی نداره و بدون حساب بانکی زندگی کردن در امریکا مشکل خواهد بود.
شما اگر دو نفر ۲۰۰۰۰ دلار همراه داشته باشید، تا اونجا که می‌دونم باید موقع ورود به امریکا در فرم مربوطه بنویسید، اما همون طور که گفتم خیلی بعیده که این مساله برای شما مشکل خاصی ایجاد کنه.