آکادمیا کافه
Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+--- موضوع: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا (/Thread-Babak-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - keivan1 - 29-08-2013

با سلام
من لیسانس کامپیوتر از یه دانشگاه روزانه تو ایران دارم(دانشگاهم تهران نیست) معدلم 16.5ه یه مقاله ی داخلی دارم و دارم برای تافل می خونم. علاقه دارم که بقیه ی تحصیلاتمو خارج از ایران ادامه بدم. اخیرا همون دانشگاه خودمون که زیاد مطرح نیست برای ارشد بهم سهمیه داده.
برنامه خودم اینه که ارشد رو نرم. میخوام تا قبل از شروع دوره ی اپلای تافلمو بگیرم(نمره ای بالای 90) و برای دانشگاه هایی که چی آر ای نمیخوان با استاداشون مکاتبه کنم. به نظر شما شرایط من چطوره؟ چقدر احتمال داره که بتونم پذیرش با فاند بگیرم؟
آیا پیشنهاد دیگه ای برای من دارید؟
من نمیتونم زیاد صبر کنم چون اواخر شهریور فارغ التحصیل میشم و میفتم تو دوره ی یه ساله ای که فرصت داریم برای سربازی اقدام کنیم.
ممنونم که وقت میذارید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - mr.h.gm - 29-08-2013

سلام بابک جان مزاحم همیشگی هستم Big Grin

2 تا سوال داشتم :

1- اگه با لیسانس اقتصاد مستقیم برای دکترای اقتصاد در آمریکا اقدام کنم نسبت به کسانی که دارن با ارشد اقدام می کنن شانسم کمتره ؟ تمام دانشگاه ها این اجازه رو می دن که با لیسانس برای دکترا اقدام کنیم ؟

2- دوستانم مکرر از من می پرسند درآمد یک PhD اقتصاد از یکی از دانشگاه های خوب آمریکا ( 50 تای اول )  بدون سابقخ کار و با سابقه کار چقدره حدودا ؟ ماهی چند هزار دلار ؟ و آیا میشه همزمان برای چند تا شرکت کار کنیم تا درآمد بالاتری داشته باشیم ؟

متشکر.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 30-08-2013

(29-08-2013, 04:20 AM)'waitman19' نوشته: سلام بابک جان. از لطفت بابت پاسخگویی به سوالای ما دانشجوها ممنونم.
توی دیتا بیس دیدم که شما هم برای کانادا و هم برای امریکا اقدام کرده بودی. من دارم قدمهای اولیه رو برای اپلای (با هدف فول فاند) بر میدارم ولی با توجه به این همه تحقیقاتی که کردم هنوز تو انتخاب کشوری که باهاش بتونم از تمام جهات، به راحتی سازگار بشم مرددم. بین سه تا کشور امریکا، کانادا و استرالیا. اون هم به خاطر مزایا و معایبیه که هرکدومشون دارن (مثل امکان اقامت، احتمال پیداکردن کار، آب و هوا، روحیات مردم، احتمال پذیرش با فول فاند و ...). حالا میخواستم شما با توجه به تجربه ای که داری بگی که به نظرت باید توجه به چه پارامترها و شاخصهای اصلی، انتخاب کنم؟ یا توی این مسیرِ انتخاب، چیکار کنم بهتره؟ البته لازم به ذکره که «یکی از» عمده ترین اهداف من از طی کردن مقاطع آکادمیک و تحصیلِ نتایجش، جنبه ها و مناقع اقتصادیشه. (ضمناً رشته ام مهندسی صنایعه).
بازم مرسی.

انتخاب کشور خیلی به اولویت‌های شخصی شما بستگی داره. مثلا کسی ممکنه بگه «برای من قابل تصور نیست که به احتمال نسبتا زیادی نتونم برای ۵-۶ سال خانواده‌ام رو ببینم». احتمالا این شخص نباید دنبال امریکا باشه. برای یک نفر دیگه ممکنه گرفتن اقامت و شهروندی سریع اولویت بالایی داشته باشه، این شخص ممکنه کانادا رو به امریکا ترجیح بده. برای شما که به گفته خودتون منافع اقتصادی بعد از تحصیل مهمه، احتمالا امریکا کشور مناسب‌تری خواهد بود. امریکا قدرتمندترین اقتصاد دنیاست و احتمالا موقعیت‌های اقتصادی بیشتری در امریکا نسبت به سایر کشورها خواهید داشت. اما طبیعتا همه چیز در مورد امریکا مثبت نیست. مسائل مربوط به ویزا و گرفتن اقامت دائم در امریکا مشکل‌تر از کانادا و استرالیاست و ممکنه این مسائل در چند سال اول برای شما سختی‌هایی ایجاد بکنه.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 30-08-2013

(29-08-2013, 10:16 AM)'keivan1' نوشته: با سلام
من لیسانس کامپیوتر از یه دانشگاه روزانه تو ایران دارم(دانشگاهم تهران نیست) معدلم 16.5ه یه مقاله ی داخلی دارم و دارم برای تافل می خونم. علاقه دارم که بقیه ی تحصیلاتمو خارج از ایران ادامه بدم. اخیرا همون دانشگاه خودمون که زیاد مطرح نیست برای ارشد بهم سهمیه داده.
برنامه خودم اینه که ارشد رو نرم. میخوام تا قبل از شروع دوره ی اپلای تافلمو بگیرم(نمره ای بالای 90) و برای دانشگاه هایی که چی آر ای نمیخوان با استاداشون مکاتبه کنم. به نظر شما شرایط من چطوره؟ چقدر احتمال داره که بتونم پذیرش با فاند بگیرم؟
آیا پیشنهاد دیگه ای برای من دارید؟
من نمیتونم زیاد صبر کنم چون اواخر شهریور فارغ التحصیل میشم و میفتم تو دوره ی یه ساله ای که فرصت داریم برای سربازی اقدام کنیم.
ممنونم که وقت میذارید.

معدل شما بد نیست، ولی نگفتید که برای چه کشوری می‌خواهید اقدام کنید. اگر هدف‌تون امریکاست، تعداد دانشگاه‌هایی که برای رشته کامپیوتر GRE احتیاج ندارند زیاد نیست و انتخاب‌هاتون خیلی محدود خواهد شد. ضمن این که اغلب این دانشگاه‌ها عمدتا یا خیلی تاپ هستند یا دانشگاه‌های آنچنان مطرحی نیستند. به همین خاطر به نظرم اگر GRE ندید شانس شما برای گرفتن فاند  از امریکا زیاد نیست.
راه‌حل‌ها:
۱. طبیعتا یک راه حل اینه که GRE بدید، ولی حدس می‌زنم که نمی‌تونید خودتون رو برای امسال آماده کنید.
۲. برای کانادا یا اروپا اقدام کنید. برای کانادا شاید بدون GRE شانس بهتری داشته باشید و برای اروپا اگر چه کلا فاند زیاد نیست، ولی شاید بتونید از بعضی از کشورها که دانشگاه‌های رایگان دارند پذیرش بگیرید و به این ترتیب فقط هزینه زندگی رو باید خودتون پرداخت کنید.

(29-08-2013, 08:44 PM)'mr.h.gm' نوشته: سلام بابک جان مزاحم همیشگی هستم Big Grin
2 تا سوال داشتم :
1- اگه با لیسانس اقتصاد مستقیم برای دکترای اقتصاد در آمریکا اقدام کنم نسبت به کسانی که دارن با ارشد اقدام می کنن شانسم کمتره ؟ تمام دانشگاه ها این اجازه رو می دن که با لیسانس برای دکترا اقدام کنیم ؟
2- دوستانم مکرر از من می پرسند درآمد یک PhD اقتصاد از یکی از دانشگاه های خوب آمریکا ( 50 تای اول )  بدون سابقخ کار و با سابقه کار چقدره حدودا ؟ ماهی چند هزار دلار ؟ و آیا میشه همزمان برای چند تا شرکت کار کنیم تا درآمد بالاتری داشته باشیم ؟
متشکر.

۱. معمولا شانس پذیرش و فاند برای افرادی که مستقیم برای دکترا اقدام می‌کنند بیشتره، اما ملزومات پذیرش برای پذیرش مستقیم سخت‌تره، مثلا ممکنه معدل بالاتر یا نمرات امتحانات بالاتری از شما بخوان.
۱.۲. همه دانشگاه‌ها به شما اجازه نمی‌دند که مستقیم برای دکترا اقدام کنید. باید سایت دانشگاه‌ها رو چک کنید و ببینید که این امکان هست یا خیر.

۲. به دوستان‌تون بگید خودشون بیان سوال‌شون رو بپرسند و شما رو جلو نندازند! [img]images/smilies/wink.gif[/img] راستش جواب این سوال رو دقیق نمی‌دونم، ولی الان سایت glassdoor رو که چک کردم دیدم در آمد یک متخصص اقتصاد در نیویورک بین ۱۲۵ تا ۱۸۰ هزار دلار در ساله. این درآمد بسته به تخصص، مهارت، سابقه کار و شرکت فرق می‌کنه، اما فکر می‌کنم که یک تخمین کلی بهتون می‌ده.
۲.۲. تقریبا هیچ شرکتی به شما اجازه نمی‌ده که همزمان برای شرکت دیگه‌ای هم کار کنید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - mr.h.gm - 30-08-2013

(30-08-2013, 10:15 AM)'Babak' نوشته:
 ۱. معمولا شانس پذیرش و فاند برای افرادی که مستقیم برای دکترا اقدام می‌کنند بیشتره، اما ملزومات پذیرش برای پذیرش مستقیم سخت‌تره، مثلا ممکنه معدل بالاتر یا نمرات امتحانات بالاتری از شما بخوان.
۱.۲. همه دانشگاه‌ها به شما اجازه نمی‌دند که مستقیم برای دکترا اقدام کنید. باید سایت دانشگاه‌ها رو چک کنید و ببینید که این امکان هست یا خیر.
۲. به دوستان‌تون بگید خودشون بیان سوال‌شون رو بپرسند و شما رو جلو نندازند! [img]images/smilies/wink.gif[/img] راستش جواب این سوال رو دقیق نمی‌دونم، ولی الان سایت glassdoor رو که چک کردم دیدم در آمد یک متخصص اقتصاد در نیویورک بین ۱۲۵ تا ۱۸۰ هزار دلار در ساله. این درآمد بسته به تخصص، مهارت، سابقه کار و شرکت فرق می‌کنه، اما فکر می‌کنم که یک تخمین کلی بهتون می‌ده.
۲.۲. تقریبا هیچ شرکتی به شما اجازه نمی‌ده که همزمان برای شرکت دیگه‌ای هم کار کنید.

در آمد استخدامش اینه ضمن اینکه یک اقتصاد دان بعد از چند سال پس انداز می تونه بیزینس خودش رو داشته باشه.
یکی از دوستان در این فروم گفت مهم ترین چیز زمانه حتی از دانشگاه بهتر هم مهمتره و من کاملا با ایشون موافقم و بنابر این فکر می کنم با لیسانس مستقیم برای دکترا اقدام کنم بهترین حالت باشه و دانشگاه هایی که PhD مستقیم نداشتن برای مستر اقدام می کنم.

ممنون بابک جان Smile

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - waitman19 - 31-08-2013

(30-08-2013, 09:56 AM)'Babak' نوشته:
1-کسی ممکنه بگه «برای من قابل تصور نیست که به احتمال نسبتا زیادی نتونم برای ۵-۶ سال خانواده‌ام رو ببینم». احتمالا این شخص نباید دنبال امریکا باشه.
  2-برای شما که به گفته خودتون منافع اقتصادی بعد از تحصیل مهمه، احتمالا امریکا کشور مناسب‌تری خواهد بود.
از پاسخت ممنونم. فقط با توجه به این دو بخش صحبتات، دو تا سوال برام ایجاد شد:
1- متوجه نشدم چرا 5-6 سال؟ مگه ویزای دانشجویانی که برای تحصیل به امریکا میرن، سینگله؟ یا نه؛ مشکلی به جز این، وجود داره؟
2- من تاپیک «هدف از رفتن به امریکا» رو هم خوندم (و از نظرات شما اونجام استفاده کردم) ولی با این وجود، هنوز هم توجیه نشدم که برای کسی که هدفش: تحصیل در یک دانشگاه خوب (نه بسیارعالی)، دسترسی به سطحی از کیفیت زندگی اجتماعی مطلوب و کسب درآمد خوب (نه میلیاردر شدن) هست، چرا امریکا؟!
ضمناً ، با توجه به اینکه شما هم در امریکا زندگی کردی و هم کانادا، میشه لطفاً یه مقایسه کلی از این جهات، بین این دو انجام بدی؟
همواره سپاسگزارم بابک جان

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 31-08-2013

(31-08-2013, 09:07 AM)'waitman19' نوشته:
از پاسخت ممنونم. فقط با توجه به این دو بخش صحبتات، دو تا سوال برام ایجاد شد:
1- متوجه نشدم چرا 5-6 سال؟ مگه ویزای دانشجویانی که برای تحصیل به امریکا میرن، سینگله؟ یا نه؛ مشکلی به جز این، وجود داره؟
2- من تاپیک «هدف از رفتن به امریکا» رو هم خوندم (و از نظرات شما اونجام استفاده کردم) ولی با این وجود، هنوز هم توجیه نشدم که برای کسی که هدفش: تحصیل در یک دانشگاه خوب (نه بسیارعالی)، دسترسی به سطحی از کیفیت زندگی اجتماعی مطلوب و کسب درآمد خوب (نه میلیاردر شدن) هست، چرا امریکا؟!
ضمناً ، با توجه به اینکه شما هم در امریکا زندگی کردی و هم کانادا، میشه لطفاً یه مقایسه کلی از این جهات، بین این دو انجام بدی؟
همواره سپاسگزارم بابک جان

۱. بله، اغلب ویزاهای دانشجویی امریکا سینگله و اون‌هایی هم که مالتیپل می‌گیرند فقط برای ۲ سال اعتبار داره. در نتیجه در طول مدت تحصیل و احتمالا حداقل یکی دو سالی بعد از فارغ‌التحصیلی تا زمانی که هنوز گرین کارد ندارید، رفت و آمد مشکله.
۲. اگر هدف‌تون تحصیل در یک دانشگاه نسبتا خوب و داشتن سطح زندگی مناسب هست، احتمالا دلیل خیلی مهمی برای رفتن به امریکا وجود نداره. کشورهای دیگه‌ای مثل کانادا یا استرالیا ممکنه همین شرایط رو با سختی کمتر به شما بدند.
در مورد مقایسه امریکا و کانادا، می‌شه خیلی مطلب نوشت. من اگر بخوام یک مقایسه مختصر و کلی بکنم، باید بگم که
- برای رشته من که کامپیوتره، امریکا از نظر موقعیت‌های شغلی و پیشرو بودن در تکنولوژی بسیار جلوتر از کاناداست.
- سرعت زندگی و به طبع اون استرس در امریکا بیشتره.
- امریکا کشور سوسیالی نیست و خدمات اجتماعی زیادی از طرف دولت به شهروندان ارائه نمی‌شه، اما کانادا تا حد خوبی سوسیاله و خدمات بیشتری از جمله بیمه به شهروندان می‌ده.
- مهاجرت به کانادا روال ساده‌تری نسبت به امریکا داره.
- مالیات در کانادا بالاتر از امریکاست.
- آب و هوای امریکا در مجموع بهتر از کاناداست. به خصوص آب و هوای کالیفورنیا خیلی بهتر از هر نقطه‌ای از کاناداست.
- حقوق‌ها در امریکا برای رشته‌های فنی معمولا بالاتر و هزینه‌های زندگی پایین‌تر از کاناداست.
- تعداد دانشگاه‌های مطرح در دنیا در امریکا بسیار بیشتر از کاناداست.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - nanock - 31-08-2013

با سلام،به نظرتون از اول شروع واسه اپلای تا حدود یک ماه بعد از سکونت فقط در آمریکا(حالا یک ایالت رو که بیشتر آشنایی دارین) چقدر پول لازمه؟ فرض کنید بشه بورسیه گرفت از مقصد. در ضمن توی رشته برق و واسه مقطع دکترا...
باتشکر

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 31-08-2013

هزینه‌های اپلای به تعداد دانشگاه‌ها بستگی داره و شرایط شما بستگی داره. برای توضیحات بیشتر این موضوع رو ببینید. برای حدود یک ماه سکونت در ایالت کالیفورنیا، اگر خونه یک خوابه مستقل داشته باشید حدود ۱۵۰۰ دلار و اگر خونه اشتراکی داشته باشید حدود ۱۰۰۰ دلار هزینه خواهید داشت که البته باز بسته به شهر هزینه اجاره و در نتیجه کل هزینه ماهیانه شما متغیر خواهد بود.