آکادمیا کافه
Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+--- موضوع: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا (/Thread-Babak-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 13-08-2013

راستش اطلاعات من در مورد این رشته‌ها کمه و نمی‌دونم که شما با لیسانس اقتصاد می‌تونید برای International Business اقدام کنید یا خیر، اما حدسم اینه که می‌شه. به هر حال، پیشنهاد می‌کنم سوال‌تون رو در انجمن مدیریت و اقتصاد بپرسید تا دوستان مطلع بهتون پاسخ بدند.

اگر علاقه به کار تحقیقاتی و آکادمیک ندارید، گرفتن PhD هیچ ضرورتی نداره و بهتره که وقت‌تون رو صرف PhD نکنید، از طرفی گرفتن پذیرش با فاند برای مقاطع پایین‌تر از PhD و به خصوص برای مقطع لیسانس مشکله، حتی با رزومه خیلی خوب. البته، شاید شرایط در کشورهای دیگه متفاوت باشه. مثلا در کانادا برای مقطع فوق فاند بیشتر هست تا امریکا.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - mr.h.gm - 13-08-2013

بابک جان فول فاند و تحصیل در آمریکا برام خیلی مهمه اگه چاره دیگه ای نداشته باشم PHD می خونم و تحقیق می کنم اما می خواستم ببینم با همچیشن شرایطی نمیشه به خواستم که اقدام با لیسانس برای یاد گرفتن تجارت کاربردی هست فول فاند بگیرم ؟
رشته اقتصاد
دانشگاه تهران
معدل بالای 19
یک مقاله ISI عضو تیم نویسنده
TOEFL بالای 100
جی مت با نمره بالا

یعنی با این شرایط هم نمیشه تجارت کاربردی یاد گرفت (فول فاند) ؟

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 14-08-2013

من متوجه منظور شما از «یاد گرفتن» نمی‌شم. آیا منظورتون اینه که پذیرش فوق لیسانس بگیرید؟ اگر منظورتون پذیرش فوق لیسانس هست، این شرایطی که گفتید شرایط ایده‌آل هست و اگر فاندی برای دانشجویان بین‌المللی مقطع فوق در این رشته باشه، احتمال این که بتونید فاند رو بگیرید زیاد خواهد بود، اما در جریان باشید که به طور کلی فاند برای دانشجویان مقطع فوق در امریکا کمه و استادها عمدتا ترجیح می‌دند که فاندشون رو به دانشجویان دکترا بدند.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - mr.h.gm - 14-08-2013

ممنونم پس اگه رزومه ای در این حد بسازم انتخابهای زیادی خواهم داشت.
بابک جان فقط یه سوال دیگه در دوره ی دکترا آموزش های عملی هم وجود داره یا فقط تئوری و برای تدریس هست ؟

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 14-08-2013

دوره دکترا به طور عمومی تئوری هست و هدفش اینه که از شما یک محقق بسازه. البته در طول این دوره شما تعداد زیادی واحد درسی نخواهید داشت و بیشتر ممکنه به کارهای عملی و تحقیقاتی بپردازید، اما نوع کار عملی‌ای که در دکترا انجام می‌شه در خیلی از مواقع با کارهایی که در صنعت انجام می‌شه متفاوته، اما در طول این دوره و در تابستون‌ها شما می‌تونید برای کارآموزی (Internship) به شرکت‌ها برید و با مباحث کاربردی رشته‌اتون هم آشنا بشید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - P.E - 24-08-2013

بابک عزیز،

من یکبار توی انجمن کانادا نظر دوستان را جویا شدم (که توصیه های خوبی گرفتم) گفتم اینجا هم برای آمریکا بپرسم که هم نظر شما و بقیه عزیزان را داشته باشم.
اول اینکه کلا شما اقدام برای دکتری یک رشته را در زمان خوندم دکتری همون رشته را توصیه میکنید (یا شاید نظرتون دوره بعد از دکتری باشه)؟
رزومه من در بخش نتایج هست ممنون میشم اگر نظرتون را درباره شانسم در آمریکا بدین (برای دکتری). البته من هنوز امتحان جی آر ای ندادم ولی به هر حال فکر نمیکنم بتونم نمره فوق العاده بالایی بیارم چون بیشتر از دو ساعت در روز واقعا نمیتونم وقت بزارم ولی شما لطف کنید با درنظر گرفتن یک نمره متوسط راهنمایی کنید. برای نمره زبان با چند دانشگاه صحبت کردم که بعضی ها گفتند حذف میکنیم بعضی ها هم نه ولی خودم فکر میکنم که شاید یک نمره خیلی خوب بتونه کمک کنه (به هر حال از این نظر مشکلی ندارم).

پ.ن. من از دانشگاه فعلیم راضی هستم ولی دوست دارم که داخل یک کشور انگلیسی زبان فارغ التحصیل بشم که شانس گرفتن کار (و شاید اقامت) بیشتر باشه و البته دلایل شخصی دیگه هم دارم که احساس میکنم این کار ممکنه خیلی مفید باشه برام

مرسی!

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 25-08-2013

۱. این که بخواهید در حال حاضر که دانشجوی دکترا هستید، برای دکترا در دانشگاه و کشور دیگه‌ای اقدام کنید یک تصمیم کاملا شخصیه و من شخصا اگر جای شما باشم فقط در صورتی این کار رو می‌کنم که از شرایط فعلی ناراضی باشم یا به قول شما موقعیت‌های شغلی و زندگی مناسبی رو در کشور فعلی نبینم.
۲. معدل فوق شما خیلی خوبه ولی معدل لیسانس‌تون متوسطه. راستش من نمی‌دونم که دانشگاه Tampere در امریکا چقدر شناخته شده است، ولی حدسم اینه که در بین دانشگاه‌های امریکا خیلی پر اسم و رسم نیست. با این فرض و با نمره GRE متوسط شرایط شما مرزی خواهد بود. با این شرایط احتمال گرفتن پذیرش و فاند از امریکا رو دارید، ولی احتمالش خیلی بالا نیست و باید کمی خوش‌شانس باشید که بتونید پذیرش با فاند بگیرید. اگر هزینه اقدام کردن برای پذیرش براتون مساله مهمی نیست، بد نیست که شانس‌تون رو آزمایش کنید و البته سعی کنید که GRE تا اونجا که ممکنه نمره بالایی بیارید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - P.E - 25-08-2013

(25-08-2013, 10:49 AM)'Babak' نوشته: ۱. این که بخواهید در حال حاضر که دانشجوی دکترا هستید، برای دکترا در دانشگاه و کشور دیگه‌ای اقدام کنید یک تصمیم کاملا شخصیه و من شخصا اگر جای شما باشم فقط در صورتی این کار رو می‌کنم که از شرایط فعلی ناراضی باشم یا به قول شما موقعیت‌های شغلی و زندگی مناسبی رو در کشور فعلی نبینم.
۲. معدل فوق شما خیلی خوبه ولی معدل لیسانس‌تون متوسطه. راستش من نمی‌دونم که دانشگاه Tampere در امریکا چقدر شناخته شده است، ولی حدسم اینه که در بین دانشگاه‌های امریکا خیلی پر اسم و رسم نیست. با این فرض و با نمره GRE متوسط شرایط شما مرزی خواهد بود. با این شرایط احتمال گرفتن پذیرش و فاند از امریکا رو دارید، ولی احتمالش خیلی بالا نیست و باید کمی خوش‌شانس باشید که بتونید پذیرش با فاند بگیرید. اگر هزینه اقدام کردن برای پذیرش براتون مساله مهمی نیست، بد نیست که شانس‌تون رو آزمایش کنید و البته سعی کنید که GRE تا اونجا که ممکنه نمره بالایی بیارید.

متشکرم. من فقط یه توضیح بدم شاید به کار آیندگان هم بیاد (البته اگه اضافه گویی نباشه!)
حرف شما کاملا صحیح است شاید غیر از دانشگاه هلسینکی بقیه دانشگاه های فنلاند در آمریکا شناخته شده نباشند چون معمولا دانشجویان بومی برای دکتری و ... داخل کشور میموند (حداقل تا جایی که من دیدم) و البته تعداد دانشجویی که اقدام میکنه برای آمریکا بسیار کمتر از ایرانه. شاید تنها نکته مثبتش اینه که فنلاند یکی قدرتمندترین نظام های دانشگاهی جهان را داره و به این معروف هست.

باباک عزیز، من سه سوال دیگه بپرسم
1- فکر میکنید ذکر اینکه دارم اینجا دکتری میخونم نکته منفی باشه ؟ در حقیقت من نگران سه مقاله ای هستم که قراره زود بیاد بیرون ولی خوب نوشته که کجا ساپورت کرده و تایتل همه را هم نوشته!
2- فکر میکنید چه نمره GRE میتونه شانسم را بالاتر ببره. البته من میدونم که سوال درستی نیست ولی برای من مثل یک trade-off میمونه که مجبورم از کار اینجا کم کنم.
3- اگر لطف کنید نظرتون را درباره postdoc بفرمایید ممنون میشم.

موفق باشید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 26-08-2013

۱. لزوما نکته منفی حساب نمی‌شه ولی بهتره که در SoP دلایل مناسبی برای این که مایلید دانشگاه رو عوض کنید ارائه بدید. قطعا گفتن این که شرایط مهاجرتی امریکا بهتره دلیل خوبی نیست و بهتره که تمرکز دلایل رو بر مسائل آکادمیک و تحقیقاتی بگذارید.
۲. فکر می‌کنم مجموع نمره ۳۱۰ برای Quantitative و Verbal و حداقل ۳/۵ برای Analytical می‌تونه شانس شما رو بیشتر کنه.
۳. خیلی postdoc رو برای شما توصیه نمی‌کنم، به دو، سه دلیل: اول این که postdoc مدرک نیست، بلکه شغله و بیشتر به درد افرادی می‌خوره که بخوان استاد دانشگاه بشن. دوم این که در امریکا postdoc ها معمولا ویزای J-1 می‌گیرند و مجبور خواهند بود که بعد از اتمام دوره از امریکا خارج بشن. و در نهایت این که گرفتن postdoc خیلی هم ساده نیست و به نظرم نمی‌شه روش خیلی حساب کرد.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - waitman19 - 29-08-2013

سلام بابک جان. از لطفت بابت پاسخگویی به سوالای ما دانشجوها ممنونم.
توی دیتا بیس دیدم که شما هم برای کانادا و هم برای امریکا اقدام کرده بودی. من دارم قدمهای اولیه رو برای اپلای (با هدف فول فاند) بر میدارم ولی با توجه به این همه تحقیقاتی که کردم هنوز تو انتخاب کشوری که باهاش بتونم از تمام جهات، به راحتی سازگار بشم مرددم. بین سه تا کشور امریکا، کانادا و استرالیا. اون هم به خاطر مزایا و معایبیه که هرکدومشون دارن (مثل امکان اقامت، احتمال پیداکردن کار، آب و هوا، روحیات مردم، احتمال پذیرش با فول فاند و ...). حالا میخواستم شما با توجه به تجربه ای که داری بگی که به نظرت باید توجه به چه پارامترها و شاخصهای اصلی، انتخاب کنم؟ یا توی این مسیرِ انتخاب، چیکار کنم بهتره؟ البته لازم به ذکره که «یکی از» عمده ترین اهداف من از طی کردن مقاطع آکادمیک و تحصیلِ نتایجش، جنبه ها و مناقع اقتصادیشه. (ضمناً رشته ام مهندسی صنایعه).
بازم مرسی.