آکادمیا کافه
Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+--- موضوع: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا (/Thread-Babak-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - x_f - 05-11-2011

(04-11-2011, 08:28 AM)Babak نوشته: شما شرایط بسیار خوبی دارید و شانس‌تون برای گرفتن پذیرش در رشته کامپیوتر از امریکا زیاده. اگر دانشگاه‌هایی که اپلای می‌کنید اجازه می‌دن که مستقیم برای دکترا اقدام کنید، توصیه می‌کنم حتما این کار رو بکنید تا احتمال گرفتن فاند رو بالا ببرید. البته نگفتید که در کدوم دانشگاه مشغول تحصیل هستید، اگر در دانشگاه‌های معروف ایران مثل شریف و تهران و ... مشغول به تحصیل باشید، می‌شه گفت به طور قطع می‌تونید از یکی از دانشگاه‌های بین ۱ تا ۵۰ امریکا پذیرش بگیرید.
سلام، خیلی ممنون از راهنمایی تون Smile
نه متاسفانه دانشگاهم معروف نیست (دانشگاه شمال-غیر انتفاعی). به نظرتون توی چه رنک هایی اقدام کنم؟
بعد اینکه می دونم تماس با استاد ضروریه برای دانشگاه های کانادا، برای آمریکا هم همینطور هست؟ و آیا تماس با استاد های ایرانی رو توصیه می کنید با توجه به دانشگاهم؟

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - sepidehf - 06-11-2011

سلام اقا بابک
من فارغ التحصیل از دانشگاه سراسری هستم با معدل 14.6 .در حال خواندن تافل هستم.چند سوال داشتم از حظورتون:
1-اگر بتونم نمره تافل مناسبی کسب کنم،با این معدل شانسی برای پذیرش دارم؟
2-من دوره های مایکروسافت رو گذروندم و در حال گرفتن مدرک های بین المللی MCSE هستم.آیا این مدرک در پذیرش نقشی داره ؟یا بهتره وقتش رو صرف یادگیری زبان کنم تا نمره بهتری بگیرم؟
3-مدارکی که در آمریکا داده میشه برای فوق لیسانس به دو صورت میباشد:1ساله که مبتنی بر گذروندن واحد هاست و 2 ساله که تحقیقات هم داره.میخواستم بدونم با توجه به اینکه در وضعیت مالی خوبی نیستم دوره 1 ساله می ارزه یا باید به فکر جور کردن هزینه و گذروندن دوره 2 ساله کامل باشم؟
4-همانطوری که گفته بودین ارائه مقاله بین المللی برای دوره لیسانس مشکله.من 1 مقاله داخلی دارم.ارائه مقالات داخلی شانسی برای پذیرش داره؟می ارزه که وقت بذاریم؟
مرسی از راهنماییتون

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 06-11-2011

(05-11-2011, 06:42 PM)x_f نوشته: سلام، خیلی ممنون از راهنمایی تون Smile
نه متاسفانه دانشگاهم معروف نیست (دانشگاه شمال-غیر انتفاعی). به نظرتون توی چه رنک هایی اقدام کنم؟
بعد اینکه می دونم تماس با استاد ضروریه برای دانشگاه های کانادا، برای آمریکا هم همینطور هست؟ و آیا تماس با استاد های ایرانی رو توصیه می کنید با توجه به دانشگاهم؟
با توجه به نمره خیلی خوب GRE شما و همچنین سایر شرایطی که دارید، همچنان شانس خوبی دارید ولی به نظر من دانشگاه‌هایی که اقدام می‌کنید رو بین رنک ۱ تا ۱۵۰ پخش کنید و بیشتر روی دانشگاه‌های بین ۲۰ تا ۷۰ تمرکز کنید.
تماس با استاد در دانشگاه‌های امریکا ضروری نیست، ولی توصیه می‌شه که این کار رو بکنید و به خاطر دانشگاه‌تون فکر نمی‌کنم تماس با استادهای ایرانی خیلی فکر خوبی باشه. البته می‌تونید امتحان کنید و به چند تا استاد ایرانی هم ایمیل بزنید، ولی بسیاری از استادهای ایرانی که من دیدم دنبال بچه‌های شریف و تهران هستند.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 06-11-2011

(06-11-2011, 01:16 PM)sepidehf نوشته: سلام اقا بابک
من فارغ التحصیل از دانشگاه سراسری هستم با معدل 14.6 .در حال خواندن تافل هستم.چند سوال داشتم از حظورتون:
1-اگر بتونم نمره تافل مناسبی کسب کنم،با این معدل شانسی برای پذیرش دارم؟
2-من دوره های مایکروسافت رو گذروندم و در حال گرفتن مدرک های بین المللی MCSE هستم.آیا این مدرک در پذیرش نقشی داره ؟یا بهتره وقتش رو صرف یادگیری زبان کنم تا نمره بهتری بگیرم؟
3-مدارکی که در آمریکا داده میشه برای فوق لیسانس به دو صورت میباشد:1ساله که مبتنی بر گذروندن واحد هاست و 2 ساله که تحقیقات هم داره.میخواستم بدونم با توجه به اینکه در وضعیت مالی خوبی نیستم دوره 1 ساله می ارزه یا باید به فکر جور کردن هزینه و گذروندن دوره 2 ساله کامل باشم؟
4-همانطوری که گفته بودین ارائه مقاله بین المللی برای دوره لیسانس مشکله.من 1 مقاله داخلی دارم.ارائه مقالات داخلی شانسی برای پذیرش داره؟می ارزه که وقت بذاریم؟
مرسی از راهنماییتون
سلام
۱. شما شانس دارید، ولی نمره GRE خیلی مهمه و باید نمره GRE خوبی بیارید.
۲. خیر، تاثیر چندانی نداره. به نظرم وقت رو صرف یادگیری TOEFL‌ و GRE کنید.
۳. دوره فوق مبتنی بر درس هم در بسیاری از دانشگاه‌ها ۲ ساله است. فقط به جای تحقیقات درس می‌گذرونید. اگر برنامه‌اتون اینه که ادامه تحصیل بدید، دوره فوق رو سعی کنید تحقیقاتی بگذرونید، در غیر این صورت همون مبتنی بر درس مناسبه.
۴. مقاله داخلی داشتن نکته مثبتی هست، ولی شانس شما رو خیلی زیاد نخواهد کرد. در نتیجه اگر وقتش رو دارید این کار رو بکنید، در غیر این صورت خیلی روش وقت نگذارید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - amirhossein.gh - 12-11-2011

سلام بابک جان
یه سوال کلی ازت داشتم
ببین من چقدر برای رفتن به سفارت آمریکا (ترجیحا بیروت چون برای مستر میرم ایشالا) بذارم کنار؟
نظر تو کدوم سفارته؟(مستر)
کدوم ارزونت در میاد ؟
ممنون

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 13-11-2011

سلام امیرحسین جان
حقیقتش رو بخوای اطلاعات من در این زمینه اصلا به‌روز نیست و به خصوص در مورد هزینه سفر به بیروت اصلا اطلاعی ندارم. در مورد سفارت‌ها، به نظر می‌رسه که آنکارا این روزها به دانشجوهای ایرانی خوب ویزا می‌ده. در این مورد اگر سوال‌تون رو در این تاپیک بپرسید جواب‌های بهتری خواهید گرفت.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - coolmo - 17-11-2011

سلام بابک جان
من دارای مدرک فوق از UK هستم
با توجه به نزدیک شدن به پایان زمان پذیرش دانشگا ها , می خواستم بدونم برای گرفتن پذیرش در مقطع دکتری از دانشگاه های آمریکا و کانادا , آیا دانشگاهی است که نمره GRE و GMAT نخواد؟
آیا صلاح میدونین که برای یک دوره فوق دیگه اقدام کنم؟

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - amirhossein.gh - 17-11-2011

سلام بابک عزیز
دانشگاه U of Texas at Tyler تو آمریکا هست که از خیلی از دسته دومی های آمریکا بهتره ولی اصلا نیست توی فایل وزارت علوم و کلا هیچ جا تو رده بندی وزارت علوم هم نیست
میشه کاری کرد؟
اعتبار این دانشگاه چطوره؟چون میگم تو دسته بندی وزارت علوم از خیلی از دانشگاههایی که تا مستر بیشتر نمیدن و در رنکینگ علوم هستن بهتر و حتی دکترا هم تو چند تا رشته ارایه میده.
میشه از طریق خود وزارت خونه اقدام کرد؟ چون اخرین آپدیت این دانشگاهها برای سال 2009 هست و امکان اضافه شدنش هست ایا؟
ممنون

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 17-11-2011

(17-11-2011, 04:39 PM)coolmo نوشته: سلام بابک جان
من دارای مدرک فوق از UK هستم
با توجه به نزدیک شدن به پایان زمان پذیرش دانشگا ها , می خواستم بدونم برای گرفتن پذیرش در مقطع دکتری از دانشگاه های آمریکا و کانادا , آیا دانشگاهی است که نمره GRE و GMAT نخواد؟
آیا صلاح میدونین که برای یک دوره فوق دیگه اقدام کنم؟
سلام
اگر هدف شما اینه که در نهایت دکترا بگیرید، از الان برای دکترا اقدام کنید. شانس پذیرش و گرفتن فاند برای دکترا بیشتره.
در مورد نیاز به GRE یا GMAT، بسیاری از دانشگاه‌های کانادا نیازی به GRE ندارند، اما اغلب دانشگاه‌های خوب امریکا GRE یا GMAT رو نیاز دارند. متاسفانه من دانشگاهی رو در ذهن ندارم که احتیاج به این امتحانات نداشته باشه، ولی با توجه به تعداد بسیار زیاد دانشگاه‌های امریکا مطمئنم که اگر بگردید می‌تونید دانشگاه‌هایی پیدا کنید که احتیاج به این امتحان‌ها نداشته باشند.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 17-11-2011

(17-11-2011, 07:20 PM)amirhossein.gh نوشته: سلام بابک عزیز
دانشگاه U of Texas at Tyler تو آمریکا هست که از خیلی از دسته دومی های آمریکا بهتره ولی اصلا نیست توی فایل وزارت علوم و کلا هیچ جا تو رده بندی وزارت علوم هم نیست
میشه کاری کرد؟
اعتبار این دانشگاه چطوره؟چون میگم تو دسته بندی وزارت علوم از خیلی از دانشگاههایی که تا مستر بیشتر نمیدن و در رنکینگ علوم هستن بهتر و حتی دکترا هم تو چند تا رشته ارایه میده.
میشه از طریق خود وزارت خونه اقدام کرد؟ چون اخرین آپدیت این دانشگاهها برای سال 2009 هست و امکان اضافه شدنش هست ایا؟
ممنون
سلام امیرحسین جان
متاسفانه من از قوانین وزارت علوم هیچ اطلاعی ندارم و جواب سوال شما رو نمی‌دونم.