آکادمیا کافه
Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+--- موضوع: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا (/Thread-Babak-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 30-07-2013

اگر فرض رو بر این بذاریم که با سر کار رفتن نمره TOEFL و GRE شما فرقی نمی‌کنه، داشتن سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی می‌تونه یک تاثیر مثبت کوچک روی پذیرش شما داشته باشه، اما اگر با سر کار رفتن نمره امتحانات شما پایین بیاد به نظر من در کل به ضرر شما خواهد شد، چون نمره امتحانات به مراتب مهم‌تر از سابقه کاره. در نتیجه باید خودتون یک محکی از توانایی خودتون بزنید و ببینید آیا با سرکار رفتن می‌تونید مطالعات خودتون برای امتحانات رو طبق برنامه قبلی پیش ببرید و به امتحانات برسید یا خیر. اگر نمی‌تونید، بهتره که فعلا کار رو فراموش کنید یا اگر می‌شه چند ماهی به تعویق بیاندازید تا امتحانات رو بدید، بعد برید سر کار.
بی کار بودن به مدت خیلی طولانی مثلا دو، سه سال اگر بدون دلیل باشه، تاثیر منفی در رزومه می‌ذاره، اما با توجه به این که شما در این مدت مقاله چاپ کردید و کتاب ترجمه کردید، می‌تونید بگید که مشغول کار تحقیقاتی و ترجمه بودید. به نظر من که بیکار بودن شما در این مدت تاثیر منفی چندانی نخواهد داشت.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - hossein12 - 09-08-2013

اول استاد یا اول دانشگاه؟

سؤالی در مورد نحوه اپلای داشتم. فرض کنید من متقاضی ادامه تحصیل در خارج از کشور هستم، رزومه‌م به لحاظ تحصیلی تکمیله، مدرک زبانمو گرفتم و میدونم کدوم کشور، کدوم دانشگاه و البته کدوم رشته رو میخوام سؤال من اینه: حالا باید دقیقاً از کجا شروع کنم؟ از استاد یا از دانشگاه؟ کدوم روش بهتر و سریعتر جواب میده؟ آیا ابتدا باید با یک استاد در زمینه مورد علاقه‌م مکاتبه کنم یا باید مکاتبه رو از طریق واحد پذیرش دانشگاه مورد علاقه‌م شروع کنم؟ سؤال دوم من اینه که در مکاتبه‌م باید دقیقاً چی بگم؟
خیلی ممنون از راهنمایی شما

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 10-08-2013

دوستان پاسخ بیشتر پرسش‌های شما رو در اینجا داده‌اند.
به طور کلی در امریکا و قبل از اپلای کردن، مکاتبه با استاد انجام می‌شه نه با واحد پذیرش. شما باید با استادهایی که زمینه کاری‌شون به شما نزدیکه مکاتبه کنید و از شرایط خودتون و کارهایی که انجام دادید مختصری براشون بگید و ببینید که آیا مایلند شما رو به عنوان دانشجوی دکترا (یا فوق) بپذیرند یا خیر. توضیحات بیشتر در این موضوع داده شده.

جواب استاد pennsyvania - koorosh - 10-08-2013

سلام اقا بابک،
انشالا که سلامتی. یه استاد از دانشگاه Pennsyvania میل زیرو بهم زده دنبال یه جواب دذست حسابی میگردم که بتونم هم از فاند با خبر شم هم بتونم به این دانشگاه برم. این شد که خواستم نظر شمارو جویا شم. اگر امکانش هس سریع تر جواب بدین ممنون میشم چون از دیشب تا حالا میخوام ج بدم مرددم. با تشکر
We sometimes have students join the  group to work in collaboration with pos docs and graduate students on research projects underway in the  group.  Stop by when you start your program to meet my  group, and we can see if there are common interests when you arrive.  Congratulations on your academic record thus far.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 10-08-2013

koorosh جان درود،
راستش این جواب خیلی جواب مثبتی نیست. عملا این استاد گفته هر وقت پذیرش گرفتی و پات به دانشگاه رسید شاید تونستی به گروهش ملحق بشی. نمی‌دونم شما قصد دارید که برای چه موقع درس‌تون رو شروع کنید. اگر برای پاییز سال آینده است، الان یک مقدار زوده و شاید استادها نتونند بگن که آیا یک سال دیگه جایی در گروه‌شون هست یا خیر.
یک مطلب دیگه این که از لحن ایمیل این طور به نظر می‌رسه که انگار طرف تصور کرده که شما دانشجوی لیسانس هستی یا دنبال یک موقعیت موقتی می‌گردی. آیا شما برای لیسانس داری اقدام می‌کنی؟ اگر این طور نیست و داری برای دکترا یا فوق اقدام می‌کنی، می‌تونی در جواب بگی که:
Thank you Professor ... for your response. I am looking for a professor who is willing to supervise my graduate studies at University of Pennsylvania. Could you please let me know if there is any available positions in your group for a new graduate student.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - koorosh - 10-08-2013

سلام بابک جان،
من دانشجوی لیسانسم و میخوام برای فوق یا دایرکت اقدام کنم. به نظرت میتونم رو این استاد بیشتر کار کنم؟ مرسی از جوابت.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 11-08-2013

می‌تونید بهش ایمیل بزنید و بیشتر پرس و جو کنید، اما همون طور که گفتم در حال حاضر جوابی که به شما داده خیلی جواب مثبتی نیست. می‌تونید چیزی شبیه به متنی که در بالا نوشتم رو ازش بپرسید ببینید جوابش چیه.
در بعضی از دانشکده‌ها استادها نقش چندانی در پذیرش ندارند و در اون صورت مکاتبه با استادهای اون دانشکده قبل از دریافت پذیرش چندان فایده‌ای نداره. در این صورت باید اول اقدام کنید و بعد اگر پذیرش بدون فاند گرفتید، با استادها مکاتبه کنید که بتونید فاند بگیرید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - butterfly - 12-08-2013

سلام، من مدرکم ارشد ریاضی کاربردیه. شما در مورد بازار کار رشته ریاضی در آمریکا اطلاع دارید؟ من می خوام برای دکترا اقدام کنم. ایا رشته یا گرایشی هست که تلفیقی از ریاضی و کامپیوتر باشه؟ من خیلی به برنامه نویسی علاقه دارم ولی نتونستم در ایران این رشته رو ادامه بدم. گرایش دیگه ای که مد نظرمه ریاضیات مالیه. ولی چون گرایش خودم آنالیز عددی بوده می ترسم برای این گرایش اقدام کنم چون ریاضیات مالی نیاز به آمارواحتمال قوی داره که من به لطف استاد خوبم خیلی توش ضعیفم. 
سوال دیگه هم دارم: من الان دارم برای تافل می خونم و احتمال زیاد پاییز امتحان میدم. من خیلی دیر فهمیدم که باید  جی آر ای جنرال و سابجکت امتحان بدم. برای همین امیدمو برای اپلای امسال از دست دادم. بعضی از ذوستام می گن نتیجه جی ار ای خیلی مهم نیست با هر میزان آمادگی امتحان بده اپلای کن. از اون طرف یه سری ها هم بر اهمیت نمره خوب جی ار ای تاکید می کنن. به نظرتون چی کار کنم؟

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - mr.h.gm - 12-08-2013

سلام بابک جان
من تو انتخاب رشته و مقطع مورد نظرم مشکل دارم.
من علاقه زیادی به تجارت بین الملل دارم و قصدم اینه که تجارت رو تو آمریکا یاد بگیرم و میخوام تا لیسانس اینجا بخونم ( مدیریت یا اقتصاد ) و بعد برای ادامه تحصیل بیام آمریکا.
اما دو چیز رو نمیدونم :
1- برای یاد گرفتن تجارت باید برای چه رشته ای در آمریکا اقدام کنم و باید برم بیزینس اسکول یا نه ؟
2- میخوام تجارت رو کاربردی یاد بگیرم اما دوستان گفتن اگه برای دکترا بری و دکترا بگیری باید کارهای تحقیقاتی انجام بدی یا تدریس کنی ... ولی من میخوام بعد از اتمام تحصیلم تجارت کنم نه تدریس یا تحقیق ! پس نباید برای دکترا اقدام کنم ؟

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - mr.h.gm - 12-08-2013

بابک جان فکر کنم رشته مورد نظرم رو پیدا کردم که اسمش هست :
International Business
البته هر دانشگاهی هم نداره !!
و این که این رشته تو بیزینس اسکول ها تدریس میشه و PHD هم داره.
از کجا می تونم بفهمم که با لیسانس اقتصاد می تونم برای این رشته اپلای کنم یا نه ؟

و سوال دومم هم این بود که اگه علاقه ای به کارهای آکادمیک و تدریس نداشته باشم باز هم بهتره برای PHD اقدام کنم ؟ فقط میخوام تجارت یاد بگیرم و بعد تجارت کنم ! و گرفتن فول فاند هم برام خیلی مهمه می دونم BS ها سخت فاند می دن اما منم 5 سال وقت دارم و می تونم با رزومه ای ایده آل اپلای کنم !