آکادمیا کافه
Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+--- موضوع: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا (/Thread-Babak-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 17-07-2013

رشته شما برای گرفتن پذیرش از امریکا رشته خوبیه و درش فاند نسبتا زیاده، اما معدل شما متوسطه. به همین خاطر باید وقت زیادی روی GRE بذارید تا بتونید نمره خیلی خوبی در این امتحان بیارید. در این صورت شانس پذیرش و فاند بیشتری خواهید داشت. ضمنا این رو فراموش نکنید که در امریکا گرفتن فاند برای مقطع ارشد خیلی مشکل‌تر از مقطع دکتراست. خیلی از دانشگاه‌های امریکا به شما اجازه می‌دهند که از کارشناسی مستقیم برای دکترا اقدام کنید. در این صورت شانس گرفتن فاند شما بالاتر خواهد رفت. اگر قصد این رو دارید که مستقیم برای دکترا اقدام کنید، داشتن حداقل یک مقاله می‌تونه شانس رو بیشتر بکنه.

شهریه کاملا به دانشگاه بستگی داره و متفاوته، اما برای دانشجویان خارجی معمولا چیزی بین ۱۵ تا ۳۰ هزار دلار در ساله. برای هزینه‌های زندگی در امریکا هم این موضوع رو ببیند. اگر شما بتونید فاند کامل بگیرید، هزینه شهریه و زندگی شما رو پوشش خواهد داد.
ضمنا توصیه می‌کنم که حتما جزوه پذیرش که لینکش در منوی آبی بالای صفحه هست رو مطالعه کنید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - wentworth - 17-07-2013

(17-07-2013, 01:43 PM)'wentworth' نوشته: با سلام
بنده دانشجوی فارغ التحصیل شده دانشگاه آزاد با معدل 15.39 در رشته برق(الکترونیک) هستم.قصد ادامه تحصیل در مقطع ارشد در خارج از ایران را دارم الخصوص آمریکا.سطح زبان بنده در حد متوسط هست و می خوام در امتحانات تافل و جی آر ای شرکت کنم و با شناختی که از خودم دارم فکر می کنم نمره خوبی در این امتحانات بگیرم.و البته می خوام برم سربازی و همزمان با اون زبان رو تقویت کنم و واسه تافل آماده شم.حالا شما چی صلاح می دونید برای بنده؟هزینه شهریه و زندگی در آمریکا چقدره در ماه؟ و چطوری می تونم فاند بگیرم؟

با سلام مجدد
بنده هنوز پروژه و کارآموزیم مونده و هنوز کامل فارغ التحصیل نشدم.اگر معدلم متوسط می باشد من می توانم ترمیم معدل کنم و چند تا درس تخصصی را برای افزایش معدل کل اخذ کرده و پاس کنم.اول اینکه کلا شرایط ترمیم معدل در دانشگاه آزاد را نمی دانم ثانیا این 15.39 را به چه معدلی برسونم خوبه؟من حاضرم هر چقدر درس بشه پاس کنم.ضمنا بنده الان 5سالم تمام شده.یعنی تو 5سال تونستم کارشناسی را تموم کنم.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 18-07-2013

طبیعتا هر چه معدل بالاتر باشه بهتره، اما با توجه به این که در انتهای تحصیل هستید، نمی‌تونید ۱۵/۳۹ رو به ۱۷ برسونید. در نتیجه تلاش خودتون رو بکنید که تا اونجا که می‌شه معدل رو بالاتر ببرید و از طرفی طول تحصیل‌تون رو هم خیلی زیاد نکنید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - wentworth - 18-07-2013

با سلام
من با برداشتن 24 واحد برای یک ترم جبرانی می تونم 15.39 را 17 کنم.البته باید با دانشگاه صحبت کنم.
1- به نظرتون تافل بدم یا آیلتس یا هر دو؟ نمره چقدر بیارم کافیه؟ (با در نظر گرفتن معدل17)
2- برای GRE نمره باید چند بیارم؟ از 170هست فکر کنم دیگه.
3- بنده سابقه ی شرکت در مسابقات خوارزمی را دارم و کسب مقام اول ولی متاسفانه هیچ مدرکی نیست فقط فرم هاش مونده که ثابت می کنه تو مسابقات شرکت کردم.این به درد می خوره؟
4- به فکر مقاله ISI باشم یا نه؟
5- به نظرتون من ارشد را در یک کشور اروپایی یا در کل به جز آمریکا بخونم بعد برم دکترا را آمریکا بخونم بهتره یا کلا از ارشد برم آمریکا؟ از لحاظ فاند منظورمه.
ممنون

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 18-07-2013

۱. خیلی از دانشگاه‌های امریکا این روزها IELTS رو هم قبول دارند، اما می‌شه گفت که تقریبا همه TOEFL رو قبول دارند، البته به ندرت هستند دانشگاه‌هایی در امریکا که فقط IELTS رو می‌پذیرند. اگر هدف‌تون اینه که فقط برای امریکا اقدام کنید TOEFL بدید، اما اگر برای کشورهای دیگه‌ای هم می‌خواهید اقدام کنید، شاید IELTS بهتر باشه. برای TOEFL ترجیحا ۹۰ به بالا.
۲. GRE رو مجموع ۳۱۵ به بالا و AW رو هم اگر ۴ به بالا بیارید عالیه. اگر یک مقدرا کمتر از این هم بشید باز شانس خواهید داشت، ولی اگر در این حد نمره بیارید شانس‌تون کاملا بالا خواهد رفت.
۳. نه متاسفانه تاثیر زیادی نداره، اما در رزومه‌اتون بیارید.
۴. اگر می‌خواهید پذیرش مستقیم دکترا بگیرید، داشتن مقاله مهمه. از طرف دیگه باید واقع بین باشید. احتمال این که شما ۲۴ واحد بردارید و معدل خیلی بالا بیارید و برای GRE و TOEFL هم بخونید و نمره خیلی خوب بگیرید و ضمنا مقاله ISI هم بدید خیلی کمه. در نتیجه برنامه‌ریزی درستی باید بکنید. به نظر من اگر وقت‌تون رو در این شرایط صرف بالا بردن معدل و نمره امتحانات بکنید بهتره تا این که مقاله بدید.
۵. فاند در کشورهای اروپایی کمه، اما بعضی از دانشگاه‌های اروپایی شهریه ندارند و عملا فقط باید هزینه زندگی رو خودتون بپردازید. در کل اگر نظر من رو بخواهید اگر بتونید از ابتدا از امریکا پذیرش مستقیم دکترا با فاند بگیرید، وضعیت خیلی بهتری خواهید داشت. به نظرم اگر شرایط بالا (معدل و امتحانات) رو داشته باشید، احتمال گرفتن پذیرش دکترا با فاند از امریکا کاملا وجود داره.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - wentworth - 18-07-2013

لطفا فرمت نمرات GRE و Tofel و Ielts را بفرمائید.
ضمنا وضعیت دوستمو هم بررسی کنید:
1-فارغ التحصیل کارشناسی ارشد با معدل 17.33 در دانشگاه سراسری
2- دانشجوی دکترا در دانشگاه سراسری
3-رشته تحصیلی ریاضی کاربردی
4-نویسنده یک کتاب ریاضی در مورد پاسخ سوالات کنکور دکترا
5-وضعیت زبان و GRE مثل بنده(هنوز امتحان ندادن و سطح زبان متوسط)
6-سابقه 2سال تدریس در دانشگاه های آزاد و غیرانتفاعی و پیام نور
7-در شرف اتمام و ثبت مقاله ی ISI هستند.
ایشون می خوان که دکترا را در آمریکا بخونند.چه پیشنهادی دارید؟

در مورد بخش‌ها و نمره امتحانات لطفا به جزوه پذیرش مراجعه کنید. در اونجا توضیحات کامل وجود داره.

در مورد وضعیت دوست شما، معدل کارشناسی ارشدشون خوبه و اگر بتونند مقاله هم بدند وضعیت‌شون بهتر خواهد شد. معدل کارشناسی برای پذیرش خیلی مهمه که در پست شما بهش اشاره‌ای نشده. ضمنا ایشون به غیر از GRE General برای بیشتر دانشگاه‌ها احتیاج به GRE Subject هم دارند. اگر بتونند نمره‌های خوبی در امتحانات بیارند، احتمالا شانس پذیرش خواهند داشت، اما متاسفانه من از وضعیت فاند در رشته ریاضی خیلی اطلاع ندارم و نمی‌دونم که گرفتن فاند در این رشته چقدر رقابتی هست. شاید اگر ایشون یا خود شما سوال‌تون در انجمن ریاضی و فیزیک یا در انجمن تحصیل در امریکا بپرسید دوستان دیگه بتونند بهتون کمک کنند.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - smsk - 18-07-2013

با سلام، من کارشناسی ارشد مدیریت صنعتی‌ رو با معدل ۱۷/۸۹ گرفتم و در شرکت برق ۳ سال سابقه کار دارم.شانس من برای گرفتن پذیرش دکترا مهندسی‌ صنایع از آمریکا چقدر هست. نمره تافل هم ندارم ولی‌ در شرف گرفتنش هستم. در ضمن گرین کارت آمریکا هم دارم و مشکله ویزا وجود نداره. ممنون از رهنمأیتون

معدل لیسانس شما، این که از کدوم دانشگاه در ایران مدرک گرفته‌اید، نمره TOEFL و GRE و در نهایت توصیه‌نامه‌ها و SoP شما همه در گرفتن پذیرش تاثیر داره و صرفا با معدل کارشناسی ارشد نمی‌شه گفت. اگر همه این شرایط خوب باشه، حتما شانس پذیرش و فاند از دانشگاه‌های امریکا رو خواهید داشت.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - starry_eyed - 29-07-2013

با سلام
من قصد دارم پاییز امسال اپلای کنم و قبلا هم شرایطمو (لیسانس سراسری، معدل:15.4،فوق لیسانس آزاد تهران، معدل: 17.75،یک عدد مقاله ISI با ایمپکت فکتور 1)اینجا گفتم و راهنمایی های بسیار خوبی دریافت کردم ، همچنین میدونم که نمرات زبان و GRE تاثیر به سزایی در شانس پذیرش دارن برای همین هم الان نزدیک به یک ساله که دارم زبان میخونم (البته سطح زبانم به طور کلی خوبه و قبلا 4 سال به طور مستمر کانون زبان رفتم)اما از GRE خیلی وحشت دارم و پیشبینی ای ندارم که قراره چه نمره ای بیارم. از طرف دیگه من تا الان بیکار بودم و چون درسم هم تموم شده بیشتر زمانم صرف زبان خوندن شده ولی الان یه پیشنهاد کار خوب به من شده که هم با موضوع پایان نامه و مقاله ام  مرتبطه و هم در یه مرکز معتبر  انجام میشه ولی خوب امتحانات زبان و GRE نزدیکه و کمتر از 4ماه زمان دارم، برای همین نمیدونم در این شرایط قبول کردن این کار درسته یا نه. به هر حال من اگه قبول کنم 5 روز در هفته رو از صبح تا ساعت 3 سر کارم و زمانم از الان برای زبان کمتر خواهد بود. 
اینو هم خدمتون عرض کنم که موضوع پایان نامه ام و مقاله ای که نوشتم در مورد بازیابی اطلاعات (information retrieval) و  به طور جزئی video retrieval بوده و الان هم پروژه پیشنهادی در مورد یه موتور جستجوی ایرانی هست که نمیدونم ممکنه فاکتور مثبتی برای من باشه یا نه چون من سابقه کار خیلی مختصری دارم (7ماه) که فقط هم  برنامه نویسی یه windows app بوده. از ابتدای 2012 هم که فارغ التحصیل شدم تا الان فقط روی یه مقاله کار کردم که چاپ شده و یه کتاب تخصصی(نامرتبط با رشته خودم) ترجمه کردم ولی سرکار نمیرفتم که باز هم نمیدونم این بیکار بودن تاثیر منفی داره در رزومه یا خیر.
حالا با توجه به این مواردی که گفتم و با عرض معذرت طولانی هم شد شما فکر میکنید در این شرایط پذیرفتن این پروژه کاری میتونه تاثیر مثبتی در فرآیند پذیرش داشته باشه؟