آکادمیا کافه
Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+--- موضوع: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا (/Thread-Babak-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 30-06-2013

(29-06-2013, 08:54 PM)'hani.1991' نوشته: سلام بابک جان:
من دانشجوی ترم آخر کارشناسی معماری هستم. از دانشگاه شمال. با معدل 17.80
نه مقاله ای دارم و نه portfolio... اما کارهای متوسط رو به بالا زیاد داشتم... اعم از 3D و AutoCad؛ حداقلش اینه که 6 تا طرح با نمره بالا داشتم... و مدتی در یک شرکت کار می کردم... 
سطح زبانم متوسط هست، و اگر بخوام امسال اپلای کنم، و شروع کنم به GRE خوندن آیا با این مشخصات می تونم از امریکا پذیرش همراه با فاند بگیرم؟ 
متاسفانه سایت اپلای ابراد و آکادمیا اونقدری در مورد رشته معماری مطلب نداره... ممنون میشم اگر کسی رو که این مسیر رو با شرایط نزدیک رفته بهم معرفی کنید... 

درود بر شما

متاسفانه همون طور که خودتون هم گفتید حجم اطلاعات در زمینه پذیرش گرفتن در رشته معماری خیلی زیاد نیست. یکی دو تا دلیل هم داره. اولین دلیلش اینه که گرفتن پذیرش با فاند در رشته معماری از امریکا اصلا ساده نیست و تعداد افرادی که موفق شده‌اند پذیرش و فاند بگیرند خیلی زیاد نیستند و تعدادشون اصلا با دانشجویان رشته‌هایی مثل برق، کامپیوتر، و مکانیک قابل مقایسه نیست. مشکل دوم اینه که بازار کار رشته معماری در امریکا اصلا خوب نیست و بعد از فارغ‌التحصیلی ممکنه پیدا کردن کار مناسب با حقوق خوب مشکل باشه.
اطلاعات من هم در زمینه پذیرش در رشته معماری خیلی زیاد نیست و نمی‌دونم که با شرایط شما شانس پذیرش و فاند چقدره، اما این رو می‌دونم که برای گرفتن فوق یا دکترا در رشته معماری معمولا portfolio لازمه و در برخی دانشگاه‌های داشتن نمره GRE ضروری نیست. البته همه دانشگاه‌ها شرایط و ملزومات یکسانی ندارند و ممکنه که دانشگاه‌هایی هم پیدا کنید که نیاز به portfolio نداشته باشند. به همین خاطر لازمه که حتما وب‌سایت دانشگاه‌ها رو چک کنید و از شرایط مورد نیاز پذیرش‌شون آگاه بشید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - h9070 - 01-07-2013

سلام به بابك جان و بقيه دوستان
سوالي داشتم خوهشا منو راهنمايي كنين
ميخواستم بپرسم كه كسي كارشناسي رو سخت افزار بخونه بخواد تو ارشد نرم افزار پذيرش بگيره مشكل پيش مياد ؟

ممنون از شما

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 01-07-2013

خیر، اگر منظورتون اینه که برای گرفتن پذیرش مشکل پیش میاد، جواب منفی هست و مشکلی پیش نمیاد. البته احتمالا شانس پذیرش در حالتی که هم رشته و هم گرایش در مقطع قبلی یکسان باشه بیشتر خواهد بود، اما به طور کلی زیاد پیش میاد که افراد در مقاطع مختلف تغییر گرایش می‌دهند و این مساله کاملا عادیه.
تنها مساله‌ای که هست اینه که ممکنه در مقطع بعدی پیش‌نیازهای بیشتری رو مجبور بشید بگذرونید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - h9070 - 03-07-2013

سلام بابك جان

چون ميخوام تصميم بگيرم(انتخاب رشته) چه راهيو انتخاب كنم خواهشا دو شرايط زير رو در نظر بگيريد و لطف كنين بگين تو كدوم شرايط احتمال پذيرش و فاند بيشتر هست چون اين راهنماييتون برا من خيلي مهمه .... زنده باشين
1- مهندسي كامپيوتر علم و صنعت يا خواجه نصير با معدل 16 و نمره زبان 95
2- مهندسي كامپيوتر تبريز با معدل 17.5 و نمره زبان 105 ( چون شهر خودمه مسلما سختي ها و مشكلات خوابگاه رو نداره)

خيلي ممنونم از وقتي كه صرف پاسخ دادن مي كني ... بي نهايت ممنونم

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 04-07-2013

(03-07-2013, 08:46 PM)'h9070' نوشته: سلام بابك جان
چون ميخوام تصميم بگيرم(انتخاب رشته) چه راهيو انتخاب كنم خواهشا دو شرايط زير رو در نظر بگيريد و لطف كنين بگين تو كدوم شرايط احتمال پذيرش و فاند بيشتر هست چون اين راهنماييتون برا من خيلي مهمه .... زنده باشين
1- مهندسي كامپيوتر علم و صنعت يا خواجه نصير با معدل 16 و نمره زبان 95
2- مهندسي كامپيوتر تبريز با معدل 17.5 و نمره زبان 105 ( چون شهر خودمه مسلما سختي ها و مشكلات خوابگاه رو نداره)
خيلي ممنونم از وقتي كه صرف پاسخ دادن مي كني ... بي نهايت ممنونم

اول این رو بگم که گرفتن پذیرش تنها به معدل و نمره زبان بستگی نداره. مثلا برای امریکا، نمره GRE خیلی مهمه و از نمره زبان خیلی مهم‌تره. توصیه‌نامه‌ها و SoP از مدارک مهمی هستند که می‌تونند تاثیر گذار باشند. اگر فرض رو بر این بگذاریم که سایر شرایط شما یکسان باشه، به نظر من گزینه شماره ۲ شانس بیشتری برای پذیرش و فاند داره.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - starry_eyed - 07-07-2013

با عرض سلام و خسته نباشید و تشکر فراوان از زحماتتون، من چن تا سوال دارم که ممنون میشم جواب بدید:

من الان لیست دانشگاههای آمریکا براساس رنکینگ usnews و برای رشته کامپیوترو دارم ولی نمیدونم چطوری باید از بین اونها چندتا دانشگاهو انتخاب کنم چون: اولا نمره زبانم  و GRE هنوز مشخص نیست و خوب قبل از امتحان GRE باید دانشگاه‌ها رو انتخاب کنم تا هم ددلاین‌ها رو متوجه بشم و امتحانمو به موقع بدم و هم از 4 تا ریپورت مجانی GRE استفاده کنم و دوماً هزینه‌های اپلای خیلی بالا هست و دست من باز نیست که انتخاب‌های زیادی داشته باشم، بنابراین نیاز دارم که با دقت و به تعداد محدود دانشگاه‌ها رو انتخاب کنم.
با این تفاصیل در چه رنک‌هایی باید دانشگاه انتخاب کنم؟ و به غیر از رنک چه موارد دیگه ای باید مد نظر باشن تا مثلاً از بین 50 دانشگاه ما بتونیم تعداد محدودی رو انتخاب کنیم و دیگه اینکه حداقل برای چه تعداد دانشگاه باید مدارکمونو بفرستیم که شانسمون خیلی پایین نباشه؟
شرایط من:
لیسانس سراسری، معدل:15.4
فوق لیسانس آزاد تهران، معدل: 17.75
یک عدد مقاله ISI با ایمپکت فکتور 1

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 08-07-2013

واقعیت اینه که نمره GRE تاثیر خیلی زیادی در گرفتن پذیرش از امریکا داره و بدون نمره GRE خیلی نمی‌شه رنک رو تعیین کرد، اما راهی که شما دارید اینه با استفاده از آزمون‌های آزمایشی یک تخمینی از نمره GRE احتمالی خودتون و نمره زبان‌تون بدست بیارید و اون رو در کنار معدل و شرایط دیگه خودتون قرار بدید و بعد به قسمت نتایج پذیرش مراجعه کنید ببینید که دوستانی که شرایط مشابه شما از نظر رشته، معدل، نمره GRE و غیره داشتند حدودا از چه دانشگاه‌هایی پذیرش گرفته‌اند و شما هم همون دانشگاه‌ها یا دانشگاه‌هایی که از نظر رنک کم و بیش نزدیک هستند رو انتخاب کنید. ضمنا همون طور که خودتون هم گفتید هم به خاطر وقت و هم به خاطر هزینه اکثر افراد برای حدود ۱۰ تا دانشگاه اقدام می‌کنند. برای این که شانس گرفتن پذیرش بیشتر بشه، خیلی‌ها سعی می‌کنند که با استادها ارتباط برقرار کنند و برای دانشگاه‌هایی اقدام کنند که جواب مثبتی از حداقلی یکی از استادهاش گرفته باشند.
به نظر من اگر نمره GRE شما معمولی یا نسبتا خوب بشه (حدود ۳۰۰ الی ۳۱۰ و AW هم ۳ یا ۳/۵) و نمره TOEFL هم حدود ۹۰ بشید، برای دانشگاه‌های ۳۰ تا ۸۰ شانس پذیرش و فاند خواهید داشت.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - goudarzi.amin - 12-07-2013

سلام. وقت بخیر
در مورد ویزای دانشجویی و ادامه تحصیل در کانادا سوال داشتم. من دانشجوی لیسانس مدیریت بازرگانی دانشگاه دولتی اهواز هستم، یک ترم دیگر فارغ التحصیل می شوم (بهمن 92) معدل مقطع دیپلمم 17 و لیسانس هم تا الان 17.70 هست که در ترم آخر تغییر چشمگیری نمی کند و در همین حدود می ماند. سن 22 سال. متاهل هستم. اگر نمرات IELTS 7.5 و GMAT 650 را کسب کنم و بخواهم برای پذیرش fall 2015 دانشگاهها اقدام کنم (ارسال مدارک تا دسامبر 2014):
  1. در حال حاضر و با توجه به شرایط موجود در صورت گرفتن پذیرش و ویزای دانشجویی برای خودم، احتمال گرفتن ویزای همراه برای همسرم در کانادا چقدر است؟ میخواهم که همسرم همراه من باشد.
  2. با توجه به مدارک و رزومه ای که اشاره کردم، احتمال گرفتن بورس و فاند (TA, RA, …) چقدر است؟ امکانش چقدر است؟
خیلی خیلی ممنونم از شما. با تشکر بسیار. 

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 12-07-2013

درود بر شما
همون طور که در عنوان این تاپیک هم مشخصه، من اطلاعاتم بیشتر در مورد کشور امریکا و رشته کامپیوتر هست و مسائل مرتبط با ویزای کانادا رو خیلی وقته که دنبال نمی‌کنم و متاسفانه در مورد رشته شما و پذیرش از کانادا هم اطلاعاتم ناچیزه. به همین خاطر نمی‌تونم کمک چندانی بکنم، اما دیدم که سوال‌تون رو در انجمن کانادا هم مطرح کردید. امیدوارم که دوستان مطلع به زودی به شما پاسخ بدهند.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - wentworth - 17-07-2013

با سلام
بنده دانشجوی فارغ التحصیل شده دانشگاه آزاد با معدل 15.39 در رشته برق(الکترونیک) هستم.قصد ادامه تحصیل در مقطع ارشد در خارج از ایران را دارم الخصوص آمریکا.سطح زبان بنده در حد متوسط هست و می خوام در امتحانات تافل و جی آر ای شرکت کنم و با شناختی که از خودم دارم فکر می کنم نمره خوبی در این امتحانات بگیرم.و البته می خوام برم سربازی و همزمان با اون زبان رو تقویت کنم و واسه تافل آماده شم.حالا شما چی صلاح می دونید برای بنده؟هزینه شهریه و زندگی در آمریکا چقدره در ماه؟ و چطوری می تونم فاند بگیرم؟