آکادمیا کافه
Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+--- موضوع: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا (/Thread-Babak-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - zinaram2004 - 22-04-2013

با سلام 

من كارشناسي كامپيوتر دانشگاه غير انتفاعي خوندم،اصلا هم دانسته هام از كامپيوتر زياد نيست و متاسفانه در هييييچ زمينه كامپيوتري تخصص ندارم.به برنامه نويسي علاقه اي ندارم ولي ميخوام شبكه بخونم ،حدودا تا 1 سال ديگه به ارواين كاليفرنيا مهاجرت ميكنم ، ميخواستم ازتون بپرسم آيا من ميتونم در اين 1 سال كه در ايران هستم تا حدي شبكه رو ياد بگيرم كه در آمريكا بتونم باهاش كار كنم؟؟؟!!!! اگه ممكنه راهنماييم كنيد كه اگه ميشه تو اين يه سال كاري كنم چه كلاسهايي برم؟؟ و چه دوره هايي رو بايد بگذرونم؟؟  واقعا برام مهمه.

با تشكر 

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 22-04-2013

بله، به نظر من اگر بخواهید می‌تونید. تو ایران فکر می‌کنم کلاس‌های CCNA (مدرک سیسکو) برگزار می‌شه. می‌تونید در این کلاس‌ها شرکت کنید و سعی کنید که مدرک سیسکو رو بگیرید. در این صورت به نظرم می‌تونید در امریکا کار پیدا کنید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - شری - 25-04-2013

سلام 
من تا چند ماه دیگه دوره دکتری ژیو اینوایرونمنتال اینجینیرینگ ( مهندسی عمران محیط زیست ) رو به اتمام میرسونم. تو این مدت خیلی ایمیل به دانشگاههای مختلف امریکا جهت دوره پست دکتری زدم ..اما جواب رضایت بخشی نگرفتم پس تصمیم گرفتم واسه دکتری مجدد اقدام کنم ..دکتری اول رو هم ایران نگرفتم ..برای من مهم اینه که وارد امریکا شم تو یه دانشگاه خوب و با توجه به رزومه ام  در حال حاضر ..دنبال پذیرش از یه دانشگاه خیلی تاپ هم نیستم ..میخوام فقط دانشگاهی باشه که امکان فاند گرفتنم خیلی زیاد باشه تو اون دانشگاه..من از ایمیل زدن به اساتید واقعا خسته شدم...لطفا ن رو راهنمایی کنید و اگر نیاز به اطلاعات بیشتر هست  من رو مطلع کنید...ممنون میشم..

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 26-04-2013

من در انجمن راهنمای پذیرش در مورد دکترای دوم توضیحاتی دادم. به نظر من داشتن یک مدرک دکترا می‌تونه کار گرفتن پذیرش در مقطع دکترا رو کمی مشکل بکنه، مگر این که بخواهید در گرایش کاملا متفاوتی دکترای دوم رو بگیرید. به طور کلی نظر من اینه که فقط در صورتی دنبال دکترای دوم باشید که خودتون واقعا علاقه‌مند باشید که این کار رو انجام بدید، و گرنه چند سال از عمرتون رو باید صرف گرفتن یک مدرک دیگه بکنید بدون این که سود چندانی نسیب‌تون بشه. ضمن این که باید امتحان GRE و احتمالا TOEFL رو هم مجددا بدید که اون هم برای خودش زمان‌بر هست. راه بهتر و منطقی‌تر همون پیدا کردن پست‌داک هست که خوب ظاهرا شما به اندازه کافی تلاش کردید و موفق نشدید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - kamari - 23-05-2013

من کارشناسی رو با معدل 15.23 از دانشگاه ایلام گرفتم، ارشد ترم دوم ارشد IT گرایش تجارت الکترونیک دانشگاه قم هستم و فکر کنم معدلم بالای 17 بشه، هنوز امتحان زبان(تافل و ...) رو ندادم، رو زمینه شبکه های اجتماعی در حال کار هستم و در حال نوشتن مقاله.
زمینه مورد علاقه من بحث امنیت نرم افزار هستش.
من حتما می خوام دانشگاه های آمریکا برم البته با فاند، حاضرم شب روز واسش زحمت بکشم( معدل ارشد و مقاله نوشتن و زبان)
البته پشتکار هم دارم، من هنوز مدرک زبان ندارم می تونم از همین الان با دانشگاه ها ارتباط برقرار کنم؟
در مورد زبان، باید چه جوری باشم که دانشگاه خوبی قبول بشم؟
معدل چطور؟
چندتا مقاله بدم؟
چون هنوز 2 ترم دیگه دارم می تونم شب و روز کار کنم تا به یه سطحی برسم.
خواهش می کنم چون شما زحمت می کشید از این جواب های روتین که من تمام تالار رو گشتم و دیدم، ندید، یه راهنمایی کامل بکنیدممنون می شم.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 23-05-2013

نمی‌دونم منظور شما از جواب‌های روتین چیه و دقیقا به دنبال چه جوابی هستید. گرفتن پذیرش یک روال و روتین مشخصی داره و به همین خاطر جواب‌ها کم و بیش روتین خواهد بود، اما به هر حال من سعی می‌کنم اطلاعاتی که دارم رو در اختیار دوستان قرار بدم.

برای گرفتن پذیرش از امریکا معدل، به خصوص معدل کارشناسی، و نمره آزمون GRE خیلی مهمه. بعد از اینها، نمره امتحان زبان، مقاله، توصیه‌نامه‌هایی که می‌گیرید، SoP شما، دانشگاهی که ازش فارغ‌التحصیل شده‌اید همه در گرفتن پذیرش و فاند تاثیر دارند.

برای معدل کارشناسی که دیگه کاری از دست شما برنمیاد،‌ اما سعی کنید معدل کارشناسی ارشد رو تا اونجا که می‌تونید بالا ببرید و رابطه‌اتون رو با استادها خوب نگه دارید که بتونید ازشون توصیه‌نامه خوب بگیرید. برای امتحان GRE خیلی خیلی وقت بذارید و سعی کنید حتما نمره خیلی بالایی بیارید. ترجیحا ۳۲۰ و aw هم ترجیحا ۴ به بالا. نمره امتحان زبان شما اگر IELTS می‌دید، ۷ به بالا و اگر TOEFL iBT امتحان می‌دید ۹۰ به بالا باشه.
مقاله به نظر من اگر بتونید یک مقاله خوب در یک کنفرانس یا ژورنال مشهور بدید، بهتر از دادن چندین مقاله در کنفرانس‌های کم‌ارزشه.
تماس گرفتن با استادها بعضا به گرفتن فاند و پذیرش کمک می‌کنه. اگر قصدتون اینه که امسال اپلای کنید، می‌تونید از اواسط تابستون همین امسال شروع کنید با استادها تماس گرفتن. داشتن نمره زبان و غیره برای تماس با استادها ضروری نیست. احیانا اگر ازتون نمره رو خواستند، می‌تونید تاریخی که می‌خواهید امتحان بدید رو بهشون بگید و بگید که چه موقع می‌تونید نمره رو بهشون اعلام کنید.

امیدوارم که موفق باشید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - keivan1 - 24-05-2013

سلام،
     ممنون که وقتتون رو در اختیار ما قرار می‌دید.
     من دانشجوی کارشناسی مهندسی نرم افزارم؛ الان اواخر تحصیلاتمه. معدلم تا اینجا 16.5 و یه مقاله ی داخلی هم دارم. یه بار تافل امتحان دادم و نتیجش 80 شد. الان تصمیم گرفتم که دوباره برای تافل بخونم که بتونم نمرمو ارتقا بدم و برای ترم جدید(2014) تو دانشگاه‌های کانادا اقدام کنم؛ ضمنا جی‌آر‌ای هم ندارم و به همون دلیله که کانادا رو انتخاب کردم.
     حالا سوالم اینه که با این شرایط اگه تافل بتونم نمره‌ی خوبی بیارم و یه مقاله‌ی دیگه از پایان نامه‌ی کارشناسیم بنویسم آیا شانس این رو دارم که کانادا جایی رو با فاند پذیرش بگیرم واسه کاشناسی ارشد؟(بدون فاند به خاطر شرایط مالی اصلا نمیشه!)
     آیا شانسی دارم؟
     یا پیشنهادی برای من دارید؟
     ممنونم از راهنماییتون.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 25-05-2013

با توجه به این که معدل‌تون نسبتا خوبه، اگر نمره تافل‌تون خوب بشه (ترجیحا ۹۰ به بالا) به نظرم شانس دارید، به خصوص اگر بتونید یک مقاله نسبتا خوب بین‌المللی از پروژه کارشناسی‌تون در بیارید شرایط‌تون رو بهتر خواهد کرد.
پیشنهادی که برای شما دارم اینه که گزینه امریکا رو کنار نذارید. فاند در دانشگاه‌های امریکا بیشتر پیدا می‌شه و تعداد دانشگاه‌ها هم خیلی بیشتر از کاناداست. ضمن این که اگر نمره خوبی در GRE بیارید، از مقاله بهتره و کمک زیادی بهتون خواهد کرد.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - samin - 26-05-2013

من در لاتاری 2014 برنده شدم. ولی فرم ها ازم خواسته ت بگم آیا دادگاه و اینا رفتم یا نه؟
من در یک دعوای همسایگی دخالت داشتم و به خاطر رضایت ندادن طرفین به دادسرا رفت ولی به صلح ختم شد.
می خواستم بدونم این برای من دردسر ساز ممکنه بشه؟
و اونها میتونن این چیز رو در بیارن؟
ممنون اگه سریع جواب بدین.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 26-05-2013

معمولا در فرم‌ها نمی‌پرسند که تا به حال دادگاه رفتید یا خیر، بلکه می‌پرسند که آیا جرمی انجام دادید یا دستگیر شدید یا خیر. دادگاه رفتن به خاطر دعوای همسایگی مساله مهمی نیست و به احتمال بسیار زیاد جواب این سوال رو شما باید خیر بنویسید. اگر احیانا سوال دقیق رو اینجا بنویسید، می‌شه دقیق‌تر پاسخ داد، ولی بعید می‌دونم نیازی باشه که در مورد این موضوع چیزی در فرم‌ها بنویسید.