آکادمیا کافه
Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+--- موضوع: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا (/Thread-Babak-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - M0TRIX - 31-03-2013

سلام.

شما نمره gre  و زبانت رو ببر بالا اون موقع میبینی که گرفتن فاند زیاد هم سخت نیست و نا امیدی نداره.

GRE و زیان میتونه پوشش خوبی برای معدل ضعیفتون باشه.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 31-03-2013

(31-03-2013, 12:02 AM)'bargh_kontrol' نوشته: رشته/مقطع: مهندسی برق کنترل /دانشجوی کارشناسی ارشد در مرحله دفاع
دانشگاه محل تحصیل لیسانس: ازادمعدل:13.0دانشگاه محل تحصیل ارشد: آزاد تهران
معدل کل. 17
نمره زبان: آزمون 2 سال پیش 6 شدم. دارم برای آیلتس می خونم
تعداد مقالات: 1 مقاله isi
تعداد توصیه نامه ها: 4 تا
خواسته ها: (مقطع پذیرش/نام دانشگاه مورد نظر/فاند): دکتری/ نیاز به مشاوره دارم/ فول فاند

با M0TRIX عزیز موافقم. به طور کلی معدل لیسانس تاثیر زیادی در گرفتن پذیرش و فاند داره و پایین بودن معدل می‌تونه کار رو مشکل بکنه. از جمله راه‌هایی که تا حد خوبی می‌تونه معدل قبلی رو پوشش بده معدل خوب کارشناسی ارشد، داشتن مقاله، نمره بالای GRE (برای امریکا) و نمره خوب امتحان زبان هست. معدل کارشناسی ارشد شما خوبه و مقاله هم دارید که باز هم مثبت هست. اگر قصدتون امریکاست نمره GRE بالایی نیاز دارید و نمره زبان‌تون رو هم باید خوب کنید. همچنین SoP رو فراموش نکنید. گاهی داشتن SoP قوی که بتونه توضیح خوب و قانع‌کننده‌ای بده که شما انگیزه‌های قوی برای ادامه تحصیل دارید می‌تونه شانس پذیرش شما رو بالا ببره.
با آرزوی موفقیت برای شما.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - ladan - 02-04-2013

سلام
به نظرتون بذای گرفتن ویزا کجا برم سریعتر و بدون دردسر انجام میشه. من full fund از یک دانشگاه خوبم
مرسی

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 02-04-2013

راستش من شخصا خیلی وقته که برای ویزا اقدام نکردم، اما تا حدی در جریان اقدام دوستان برای گرفتن ویزا هستم. قسمتی از این تجربیات در این موضوع نوشته شده و سوال اخیر شما هم در همون‌جا پاسخ داده شده. این طور که به نظر می‌رسه آنکارا، عشق‌آباد،‌ و یروان برای ویزا گرفتن مناسب‌تر از بقیه هستند.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - mgh - 11-04-2013

آقا بابک سلام و خسته نباشید
شرایط : لیسانس برق-قدرت از دانشگاه دولتی چمران با معدل 14.99 - فوق از شهید بهشتی با معدل 17.43 - یک مقاله سابمیت شده با IFپایین - در حال آماده شدن برای آزمون های زبان
سوالات : 1- شانس من برای چه رنکینگی در آمریکا برای دکترا بیشتره؟
2- من از ارشدم راضی نبودم آیا خوندن مجدد ارشد رو توصیه میکنید؟
3- از نظر زبان میتونم نمره تاثیرگذار بگیرم. فکر میکنید این قضیه بتونه معدل لیسانس یا معمولی بودن دانشگاه های تحصیلم رو پوشش بده؟ اگر بله چه نمره هایی در تافل و جی آر ای تاثیر گذارند؟
4- یک نکته مهم اینکه من از الکترنیک قدرت در رشته خودم متنفرم و از قرار اغلب کارهای تحقیقاتی مطرح با این قضیه سروکار دارند. چه راهی هست ؟ آیا باید با اساتیدی که تماس میگیرم این رو مطرح کنم؟ آیا گرایشی هست که بروز باشه و با این درس خیلی قاطی و در ارتباط نباشه؟
5- پس از اتمام تحصیل در دکترا چه فرصتهای شغلی پیش روی ماست اگر نخواهیم در دانشگاه تدریس کنیم؟

بسیار از وقت و انرژی که صرف میکنید سپاسگذارم

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - birang - 11-04-2013

با سلام خدمت آقای بابک عزیز
من فوق لیسانس کتابداری هستم و به دنبال گرفتن پذیرش برای مقطع دکترا از دانشگاههای امریکا. شرایط پذیرش را در چند وب سایت دانشگاهی دیدم که برای نمونه لینک یکی از آنها را برای شما ارسال می کنم.متاسفانه در تمام جستجوهایی که در اینترنت انجام دادم هیچ موردی را پیدا نکردم که فردی از ایران در مورد گرفتن پذیریش و فاند در این رشته راهنمایی کرده باشد لذا چند سوال از حضور شما دارم
1.شنیده ام که گرفتن ویزا با پذیرش همراه بافاند راحت تر است و بدون فاند گرفتن ویزا سخت تر است آیا صحیح است؟چرا؟
2.چگونه می توانم فاند بگیرم؟مثلا در لینکی که در زیر آورده ام چگونه بفهمم که این دانشگاه فاند می دهد یا خیر؟ با تشکر
http://www.lis.illinois.edu/admissions/requirements/phd

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 12-04-2013

(11-04-2013, 03:27 PM)'mgh' نوشته: آقا بابک سلام و خسته نباشید
شرایط : لیسانس برق-قدرت از دانشگاه دولتی چمران با معدل 14.99 - فوق از شهید بهشتی با معدل 17.43 - یک مقاله سابمیت شده با IFپایین - در حال آماده شدن برای آزمون های زبان
سوالات : 1- شانس من برای چه رنکینگی در آمریکا برای دکترا بیشتره؟
2- من از ارشدم راضی نبودم آیا خوندن مجدد ارشد رو توصیه میکنید؟
3- از نظر زبان میتونم نمره تاثیرگذار بگیرم. فکر میکنید این قضیه بتونه معدل لیسانس یا معمولی بودن دانشگاه های تحصیلم رو پوشش بده؟ اگر بله چه نمره هایی در تافل و جی آر ای تاثیر گذارند؟
4- یک نکته مهم اینکه من از الکترنیک قدرت در رشته خودم متنفرم و از قرار اغلب کارهای تحقیقاتی مطرح با این قضیه سروکار دارند. چه راهی هست ؟ آیا باید با اساتیدی که تماس میگیرم این رو مطرح کنم؟ آیا گرایشی هست که بروز باشه و با این درس خیلی قاطی و در ارتباط نباشه؟
5- پس از اتمام تحصیل در دکترا چه فرصتهای شغلی پیش روی ماست اگر نخواهیم در دانشگاه تدریس کنیم؟
بسیار از وقت و انرژی که صرف میکنید سپاسگذارم

۱. بدون دونستن نمره زبان و GRE شما نمی‌شه در مورد رنکینگ در امریکا نظری داد. باید در نظر داشته باشید که معدل لیسانس شما بالا نیست و این کار رو کمی سخت می‌کنه و لازمه که حتما نمره GRE خوبی داشته باشید تا شانس‌تون رو برای رنک‌های بهتر و پذیرش با فاند بیشتر کنید.
۲. می‌تونید مجدد برای ارشد اقدام کنید، اما توصیه من اینه که این کار رو نکنید، چون گرفتن فاند برای ارشد بسیار مشکل‌تر از دکتراست.
۳. نمره زبان اگر بالا باشه یک کم کمک می‌کنه اما برای امریکا نمره GRE خیلی مهم‌تره. حتما سعی کنید نمره خیلی خوبی در GRE بیارید. در این صورت تا حد خوبی معدل کارشناسی و معمولی بودن دانشگاه پوشش داده خواهد شد.
۴. راستش من از گرایش‌های قدرت چندان خبر ندارم و می‌شه گفت تنها کلیدواژه‌ای که شنیدم smart grid هست که ظاهرا درش کارهای تحقیقاتی زیادی انجام می‌شه.
۵. در امریکا شرکت‌های زیادی هستند که افراد با مدرک دکترا رو در رشته‌های مختلف برق استخدام می‌کنند. اگر مایل نیستید که استاد دانشگاه بشید، می‌تونید جذب صنعت بشید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 12-04-2013

(11-04-2013, 05:11 PM)'birang' نوشته: با سلام خدمت آقای بابک عزیز
من فوق لیسانس کتابداری هستم و به دنبال گرفتن پذیرش برای مقطع دکترا از دانشگاههای امریکا. شرایط پذیرش را در چند وب سایت دانشگاهی دیدم که برای نمونه لینک یکی از آنها را برای شما ارسال می کنم.متاسفانه در تمام جستجوهایی که در اینترنت انجام دادم هیچ موردی را پیدا نکردم که فردی از ایران در مورد گرفتن پذیریش و فاند در این رشته راهنمایی کرده باشد لذا چند سوال از حضور شما دارم
1.شنیده ام که گرفتن ویزا با پذیرش همراه بافاند راحت تر است و بدون فاند گرفتن ویزا سخت تر است آیا صحیح است؟چرا؟
2.چگونه می توانم فاند بگیرم؟مثلا در لینکی که در زیر آورده ام چگونه بفهمم که این دانشگاه فاند می دهد یا خیر؟ با تشکر
http://www.lis.illinois.edu/admissions/requirements/phd

منبع اصلی فاندی که در امریکا دانشگاه‌ها یا استادها به دانشجویان می‌دهند عمدتا صنعت و بودجه‌های دولتی هست. بعضی از ارگان‌های دولتی و همچنین بعضی از شرکت‌ها به دانشگاه پول‌هایی رو پرداخت می‌کنند که در زمینه‌ای تحقیقات انجام بشه و دانشگاه‌ها هم قسمتی از این پول رو به دانشجویان (معمولا دانشجویان دکترا) می‌پردازند و به این ترتیب برخی از دانشجویان در حین تحصیل فاند خواهند داشت.
به این خاطر در رشته‌هایی که به اصطلاح داغ هستند و سازمان‌های دولتی یا شرکت‌های خصوصی امریکا مایل به تحقیق درشون هستند فاند بیشتر پیدا می‌شه. از جمله این رشته‌ها در حال حاضر می‌شه به رشته‌های برق، کامپیوتر، مکانیک، نانو، گرایش‌های زیست‌شناسی، ژنتیک و ... اشاره کرد. در برخی از رشته‌ها هم که تحقیقات کمتری درشون انجام می‌شه فاند کمتر پیدا می‌شه و حدس می‌زنم که رشته شما هم احتمالا از جمله رشته‌هایی هست که تحقیقات کمتری درش انجام می‌شه و فاند کمتری براش وجود داره.
۱. درسته، اما این موضوع به این معنی نیست که بدون فاند نمی‌شه ویزا گرفت. افراد زیاد بوده‌اند که بدون فاند هم ویزا گرفته‌اند. در مورد دلایلش نمی‌شه نظر قطعی داد، ولی احتمالا نگرانی سفارت این هست که افرادی که وارد امریکا می‌شن از پس هزینه‌هاشون برنیایند و برای تامین هزینه‌ها مجبور به انجام کارهای غیرقانونی بشن.
۲. با مراجعه به سایت دانشگاه‌ها نمی‌تونید متوجه بشید که آیا می‌تونید فاند بگیرید یا خیر. راه اصلی تماس با استادهاست. برای اطلاعات تکمیلی در این زمینه لطفا به این انجمن مراجعه کنید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - roze - 12-04-2013

سلام خسته نباشید .من لیسانس برق الکترونیک هستم وقصد ادامه تحصیل در استرالیا را دارم .اول می خواستم بدانم می توانم در رشته IT ادامه تحصیل بدهم و اینکه به چه دانشگاهی در ملبورن و یا سیدنی جهت این رشته می توانم وارد شوم و حداقل ترین هزینه برای زندگی و تحصیل در این رشته چقدر باید در نظر بگیرم.و حقیقتا می خواهم بدانم اگه هزینه خیلی زیاد باشه برای موسسه طیف اقدام کنم و نظر تان راجع به موسسه طیف از نظر هزینه ها چه می باشد.با تشکر

متاسفانه اطلاعات من در مورد استرالیا زیاد نیست و از هزینه‌های زندگی و تحصیلی در استرالیا اطلاع چندانی ندارم. اگر سوال‌تون رو در انجمن استرالیا بپرسید، دوستان باتجربه جواب‌های بهتری به شما خواهند داد. ضمن این که برای اظهارنظر در مورد شانس پذیرش شما، به غیر از رشته نیاز به اطلاعات دیگه‌ای هست. معدل شما خیلی مهمه، دانشگاهی که ازش در ایران مدرک گرفتید مهمه، آیا امتحان IELTS دادید؟
در مورد موسسات، به طور کلی نظر من اینه که کار چندانی برای شما انجام نخواهند داد و خود شما اگر بخواهید می‌تونید همه کارها رو خودتون بدون نیاز به موسسات انجام بدید.