آکادمیا کافه
Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+--- موضوع: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا (/Thread-Babak-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - hossein98 - 24-02-2013

سلام
لطفا اگر امکانش هست راهنماییم کنید. من لیسانس مکانیک دارم (از دانشگاه آزاد) فوق لیسانس هم مدیریت اجرایی(دانشگاه آزاد) دارم می خوانم می خوام حدود یک سال و نیم دیگه برم خارج از کشور دوباره فوق لیسانس بخوانم (مدیریت تکنولوژی)  دو سال سابقه کار دارم .(یک سال برام بیمه رد شده) از تون راهنمایی می خوام که تو این مدت چه کارهایی بکنم؟ دقیقا من مطمئن نیستم چه کشوری برم برای ارشد. معدلم پایین هستش ولی 2 مقاله isi دارم و چندتا کنفرانس داخلی هم مقاله دادم. در این مدت چه کارهایی انجام بدم که شانس داشته باشم فاند بگیرم.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 25-02-2013

درود دوست عزیز

بهتون خوش آمد می‌گم به آکادمیاکافه.
قبل از هر چیز لطفا یک بار دیگه قوانین فروم رو بخونید و از تکرار یک سوال در تاپیک‌های مختلف خودداری کنید.

من در زمینه پذیرش گرفتن از امریکا می‌تونم راهنمایی‌تون کنم، ولی در مورد کشورهای دیگه چندان تجربه‌ای ندارم. برای پذیرش از امریکا معدل و نمره GRE خیلی مهمه. با توجه به این که معدل شما پایینه و از دانشگاه‌های مطرح ایران هم فارغ‌التحصیل نشده‌اید شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های خوب امریکا (رنک زیر ۱۰۰) برای شما پایینه. اگر نمره GRE خوبی بیارید ممکنه بتونید از دانشگاه‌های متوسط پذیرش بگیرید، ولی احتمال گرفتن فاند پایین خواهد بود. در نتیجه اگر امریکا رو مدنظر داشته باشید، مهمترین کاری که باید انجام بدید کار کردن روی GRE و همچنین امتحان زبان (TOEFL یا IELTS) هست و سعی کنید تا اونجا که می‌شه نمره‌هاتون رو بالا ببرید.

در کل من فکر می‌کنم که از اروپا شانس بیشتری برای گرفتن پذیرش داشته باشید. به خصوص اگر بتونید از کشورهایی که دانشگاه‌های بدون شهریه دارند پذیرش بگیرید، بهتر خواهد بود و از نظر مالی شرایط بهتری خواهید داشت. در این مورد اگر در انجمن اروپا سوال کنید، دوستان بهتر راهنمایی خواهند کرد.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - suinitad - 02-03-2013

سلام آقا بابک من ترم آخر ارشد مدیریت اجرایی می خونم.دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات هستم.هنوز دفاع نکردم ولی فکر می کنم می تونم معدل کل 16/5 یا بیشتر رو برای مستر داشته باشم. الان هم دارم کلاسهای آیلتس رو شرکت می کنم .سوال من اینه که وضعیت دکترا توی رشته ی من در آمریکا به چه صورته ؟ و آیا فاند به دانشجو تعلق میگیره برای این رشته ؟ کلا شانسی برای پذیرش دکتری گرفتن برای من در آمریکا هست ؟؟ ممنونم.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 03-03-2013

قبل از هر چیز باید بگم که من در رشته شما صاحب‌نظر نیستم و اطلاعاتم بر اساس شنیده‌هاست. به همین خاطر نظرم رو می‌گم ولی شما باز بیشتر در این مورد تحقیق کنید.
تا اونجا که من می‌دونم برای فوق لیسانس در رشته‌های مدیریت تقریبا به هیچ وجه نمی‌شه فاند گرفت، اما برای دکترا می‌شه و احتمالش وجود داره. شما به غیر از IELTS به امتحان GMAT هم نیاز دارید و اگر معدل لیسانس‌تون نسبتا خوب باشه و نمره‌های خوبی هم در IELTS و GMAT بیارید شانس گرفتن پذیرش و فاند رو دارید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - M0TRIX - 13-03-2013

سلام.

اقا بابک یه توضیحی در مورد رشته بیوانفورماتیک پزشکی میدین ؟ امریکا وضعیت فاندش چطوره ؟ بازار کارش و ....

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 14-03-2013

همون طور که احتمالا می‌دونید بایواینفورماتیک رشته‌ای در مورد کاربرد کامپیوتر و علوم کامپیوتری برای مقاصد پزشکی. در سال‌های اخیر توجه زیادی به این رشته در امریکا شده و سرمایه‌گزاری نسبتا زیادی صورت گرفته. به همین خاطر از نظر فاند تا اونجا که من می‌دونم وضع این رشته خوبه و بازار کارش هم رو به گسترش هست و شرکت‌های تازه تاسیس زیادی در این زمینه در حال شکل‌گیری هستند.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - M0TRIX - 18-03-2013

با سلام.

اقا بابک میدونید این رشته دقیقا چه تخصصی میخواد ؟

منظورم اینه که من 3 نوع دانشجو داریم تو رشته نرم افزار.

1_کسانی که حل الگوریتمشون خوبه یعنی مسله های سخت رو راحت میتونن حل کنن

2_کسانی که الگوریتمهای معمولی رو میتونن حل کنن ولی مثل گروه اول قوی نیستن

3_کسانی که کلا تو حل مسله و الگوریتم ضعیف هستن .کلا تو برنامه نویسی ضعیفن

با این سه گروهی که گفتم کدوم گروه این رشته رو برداره موفق تره ؟ منظورم اینه که این رشته بیشتر حل مسئله هست ؟ یا .... ؟

مرسی

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 18-03-2013

راستش من با جزئیات کار این رشته آشنایی ندارم و با رشته خودم خیلی فاصله داره، به همین دلیل جواب سوال شما رو نمی‌دونم، اما طبیعتا گروه سوم که شما گفتید خیلی در رشته نرم‌افزار موفق نخواهد بود. افرادی هستند که در الگوریتم خیلی خوب نیستند ولی برنامه نویس‌های خوبی هستند. اما این گروهی که شما گفتید در برنامه‌نویسی هم خوب نیست و نمی‌دونم در چه زمینه‌ای ممکنه قوی باشه.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - bargh_kontrol - 30-03-2013

(30-09-2011, 08:59 AM)'Babak' نوشته: وقتی گفته "In general" معنیش اینه که ممکنه فاند پیدا کنید ولی احتمالش خیلی کمه، ولی لزوما به این معنی نیست که شما نمی‌تونید در ثبت‌نام آنلاین درخواست فاند کنید.

سلام اقای مهندس
سال نو مبارک
من از توصیه هاتو متوجه شدم با معدل کم نمی شه پذیرش گرفت حالا برای من چه پیشنهادی دارین ؟معدل دیپلمم 18.30  هست معدل لیسانس برق 13  معدل ارشد 17...از نظر خودم اونقد درسام خوب است که دکتری بخونم اما معدلم یه چیز دیکه می گه..اگه راهنماییم بفر مایید چی کار کنم ممنون می شممممممممم  Sad

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - bargh_kontrol - 31-03-2013

رشته/مقطع: مهندسی برق کنترل /دانشجوی کارشناسی ارشد در مرحله دفاع
دانشگاه محل تحصیل لیسانس: ازادمعدل:13.0دانشگاه محل تحصیل ارشد: آزاد تهران
معدل کل. 17
نمره زبان: آزمون 2 سال پیش 6 شدم. دارم برای آیلتس می خونم
تعداد مقالات: 1 مقاله isi
تعداد توصیه نامه ها: 4 تا
خواسته ها: (مقطع پذیرش/نام دانشگاه مورد نظر/فاند): دکتری/ نیاز به مشاوره دارم/ فول فاند