آکادمیا کافه
Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+--- موضوع: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا (/Thread-Babak-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 30-01-2013

(28-01-2013, 05:27 PM)javadn نوشته: با سلام ،
شرایط من به صورت زیر است:
لیسانس: مهندسی کامپیوتر معدل:13/13 دانشگاه صنعتی امیرکبیر
ارشد: مهندسی IT(شبکه)، معدل 17.75 دانشگاه صنعتی امیرکبیر
مقاله:صفر
تافل: 98
GRE: Verbal:152, Q:163, AW:3.0

دانشگاه هایی مانند South Carolina, UTAH, Syracuse, FIT, Stony Brook, North Eastern, UCI اپلای کرده ام.
ممنون می شون اگر نظرتون را درمورد شرایط من بفرمایید.
در ضمن اینکه می فرمایید رنک 150 تا 200 منظور رنک جهانی (مثلا QS) است یا رنک رشته در دانشگاه در آمریکا (مانند آنچه که در USNEWS آمده،البته من بیشتراز 130 در آن ندیده ام).
برای جاهای دیگر و یا سال آینده هم اگر راهنمایی بفرمایید ممنون می شوم.

با تشکـر
شرایط شما در کل بد نیست. نقطه ضعف شما معدل لیسانسه که متاسفانه تاثیرش هم در گرفتن پذیرش زیاده. راه حلش نمره خوب GRE و داشتن مقاله است. نمره GRE شما نسبتا خوبه ولی AW رو یک کم پایین شدید. اگر AW رو ۴ یا بیشتر شده بودید، از نظر نمره GRE خیال‌تون راحت بود. همچنین اگر بتونید حداقل یک مقاله از کار فوق تون در بیارید می‌تونه تا حدی شرایط رو بهتر کنه، اما باز بین این مقاله و GRE تاثیر GRE خیلی بیشتره.
به هر حال با شرایط حاضر به نظر من برای رنک حدود ۱۰۰ تا ۲۰۰ شانس دارید. منظور من از رنک وقتی در مورد دانشگاه‌های امریکا صحبت می‌کنم رنک USNEWS هست. در رنکینگ USNEWS تا رنک ۱۵۰ هست و تعدادی از بقیه دانشگاه‌ها که رنک‌شون حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ هست هم بدون رنک در لیست آورده می‌شه. برای دانشگاه‌هایی که رنک‌شون بالای ۱۵۰ هست می‌تونید به رنکینگ‌های دیگه هم مراجعه کنید.
ضمنا توجه داشته باشید که رنک‌هایی که من پیشنهاد می‌کنم کاملا حدودی هستند و صرفا بر اساس نظرات و تجربیات شخصی من هست. چه بسا خود شما اقدام کنید و استادی در دانشگاهی با رنک بسیار خوب از کار شما خوشش بیاد و بهتون پذیرش بده. این جور موارد در گرفتن پذیرش زیاد پیش میاد و در گرفتن پذیرش شانس هم بی‌تاثیر نیست.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 30-01-2013

(30-01-2013, 12:34 AM)llvll.asoud نوشته: مرسی بابته راهنماییتون.راستش چون واسه من خیلی مونده تا بخوام اقدام کنم واسه همین اطلاعات و مشخصات خودمو وارد نکردم.دغدغه من روی معدل بود.من تک تک پستهای قبلو خونده بودم و اینکه در همه جای دنیا شرط معدل یکی از موارد کلیدی و مهمه یکم منو با این معدل کم ناامید میکرد واسه همین میخواستم ببینم آیا مثلا اگه یه رشته ای توی کشوری توی بورس باشه یا مثلا خواهانش زیاد باشه میتونه اون اهمیتی که به معدل میدنو کم اثرتر کنه یا نه. من ترم 7 برق مخابرات هستم.کم بودن معدلمم برمیگرده به دانشگا محل تحصیلم که دانشگا ارومیه هستش.خیلی حق خوریا دیدم توی نمرات واسه همین اصلا معدلو بیخیال شدم.پستهای قبلیم که میفرمایید بله یکی دو نفر برق بودن ولی ماشالا همچین معدلای بالا یا دانشگاهای خوبی بودن که اصلا نتونستم خودمو با اونا مقایسه کنم Shy
رشته هم قطعا بی‌تاثیر نیست و برای بعضی از رشته‌ها گرفتن پذیرش و فاند بسیار مشکله. خوشبختانه رشته شما رشته‌ای هست که گرفتن پذیرش و فاند درش مشکل نیست، اما همون طور که احمد گفت، شما برای بهتر کردن شرایط و تا حدود جبران معدل‌تون نیاز دارید که نمره بالایی در GRE بیارید و در ترم‌های باقیمانده معدل‌تون رو تا جایی که می‌تونید بالا ببرید تا شرایط‌تون بهتر بشه. به نظر من اگر نمره خوبی در GRE و TOEFL بیارید برای پذیرش و فاند شانس خواهید داشت. اما در مورد رنک دانشگاه‌ها بدون داشتن این نمرات و با شرایط فعلی شما نمی‌شه اظهارنظر کرد.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - waterfall - 30-01-2013

سلام
من دسامبر برای ده تا دانشگاه در آمریکا و کانادا اقداکم کردم و درحین مرور اپلیکیشن ها توسط اساتید با اون ها ارتباط برقرار کردم. تا الان 4 تا از اونهایی که قبلا باهاشون در ارتباط بودم به من گفتن که اپلیکیشن های قوی تر وجود داشته و متاسفانه نتونستن من رو بگیرن. ولی هنوز هیچ نامه ای از دانشگاه مبنی بر عدم پذیرش برای من نیومده. می خواستم بدونم آیا روال اینه که اگر استاد هدف ریجکت کرد دیگه هیچ امیدی وجود نداره؟ مثلا استاد دیگه ای آدم رو بگیره؟ و آیا تا وصول نامه عدم پذیرش کاری از دست من بر میاد؟

راستی من برای دکترا اپلای کرده بودم.

ممنون از راهنماییتون

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 31-01-2013

وقتی استاد مورد نظر شما به شما می‌گه که نمی‌تونه شما رو بگیره لزوما به این معنی نیست که رد خواهید شد و ممکنه که استاد دیگه‌ای بگیرتتون، اما احتمال رد شدن در این شرایط خیلی بالا می‌ره. در این شرایط بهتره که سعی کنید با استادهای دیگه تماس بگیرید و بهشون بگید که اپلای کردید و ازشون بخواهید که در صورت امکان فایل شما رو در سیستم بررسی کنند. این تقریبا تنها کاریه که از دست شما در این مرحله برمیاد.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - parrrr - 10-02-2013

سلام ،من مدرک کارشناسی ارشد در رشته فیزیک اتمی از دانشگاه آزاد تهران با معدل 15.80 را دارم آیا میتونم برای مقطع دکترا از کشور آمریکا یا آلمان یا سوییس پذیرش با فاند بگیرم ؟آیا شوهر و پسر هشت سالم هم می تونند با من بیان؟ هزینه هامون چقدر می شه؟لطفا راهنماییم کنید
فعلا دارم برای زبان می خونم امیدوارم نمره بالایی بیارم،توی کنفرانس بین المللی هم یه پوستر با استاد راهنمام دادم

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - rarash - 10-02-2013

رشته/مقطع: مهندسی کامپیوتر نرم افزار /دانشجوی کارشناسی ارشد در مرحله دفاع
دانشگاه محل تحصیل لیسانس: پیام نور، معدل: 15.60دانشگاه محل تحصیل ارشد: آزاد تهران
معدل کل: 16.40 البته در تلاشم که نمره پایان نامم خوب شه که معدلم 17 باشه
نمره زبان: آزمون ندادم تا کنون. دارم برای آیلتس می خونم
تعداد مقالات: 1 مقاله داخلی
تعداد توصیه نامه ها: فعلا اقدام نکردم.
خواسته ها: (مقطع پذیرش/نام دانشگاه مورد نظر/فاند): دکتری/ نیاز به مشاوره دارم/ فول فاند

4 سال سابقه اجرایی دارم.( سابقه کاری ) و 1 سال سابقه تدریس در دانشگاه.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 10-02-2013

(10-02-2013, 08:04 PM)parrrr نوشته: سلام ،من مدرک کارشناسی ارشد در رشته فیزیک اتمی از دانشگاه آزاد تهران با معدل 15.80 را دارم آیا میتونم برای مقطع دکترا از کشور آمریکا یا آلمان یا سوییس پذیرش با فاند بگیرم ؟آیا شوهر و پسر هشت سالم هم می تونند با من بیان؟ هزینه هامون چقدر می شه؟لطفا راهنماییم کنید
فعلا دارم برای زبان می خونم امیدوارم نمره بالایی بیارم،توی کنفرانس بین المللی هم یه پوستر با استاد راهنمام دادم
درود بر شما
شما برای پذیرش از امریکا به نمره زبان (IELTS یا TOEFL) و همچنین به نمره GRE نیاز دارید و بدون این نمرات نمی‌شه شانس شما رو تخمین زد، اما اگر فرض کنیم که نمره خوبی در این آزمون‌ها بیارید، به نظر من شانس پذیرش و فاند دارید، اما ممکنه به خاطر رشته‌اتون برای گرفتن ویزا از امریکا دچار مشکل بشید.
در مورد کشورهای اروپایی من اطلاعات زیادی ندارم، اما فکر می‌کنم برای این کشورها هم شانس دارید، ولی بهتره سوال‌تون رو در انجمن‌های مربوط به این کشورها بپرسید تا دوستان باتجربه بهتون جواب بهتری بدند.
در مورد هزینه زندگی در امریکا، نمی‌شه عدد و رقم خاصی داد، چون بسته به میزان فاندی که می‌گیرید و همچنین بسته به شهری که درش زندگی می‌کنید هزینه‌هاتون می‌تونه خیلی متفاوت باشه. اگر به این تاپیک مراجعه کنید، تا حد خوبی می‌تونه عدد و رقم تقریبی در مورد هزینه‌ها بهتون بده.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 10-02-2013

(10-02-2013, 10:22 PM)rarash نوشته: رشته/مقطع: مهندسی کامپیوتر نرم افزار /دانشجوی کارشناسی ارشد در مرحله دفاع
دانشگاه محل تحصیل لیسانس: پیام نور، معدل: 15.60دانشگاه محل تحصیل ارشد: آزاد تهران
معدل کل: 16.40 البته در تلاشم که نمره پایان نامم خوب شه که معدلم 17 باشه
نمره زبان: آزمون ندادم تا کنون. دارم برای آیلتس می خونم
تعداد مقالات: 1 مقاله داخلی
تعداد توصیه نامه ها: فعلا اقدام نکردم.
خواسته ها: (مقطع پذیرش/نام دانشگاه مورد نظر/فاند): دکتری/ نیاز به مشاوره دارم/ فول فاند

4 سال سابقه اجرایی دارم.( سابقه کاری ) و 1 سال سابقه تدریس در دانشگاه.
من در مورد امریکا می‌تونم نظر بدم.
به نظر من شانس شما برای فاند از امریکا زیاد نیست و عمدتا به خاطر دانشگاه محل تحصیل لیسانس و معدل لیسانس هست، اما اگر بتونید نمره خیلی خوبی در GRE بیارید (۳۲۰ و aw هم ۴ به بالا)، می‌تونید شانس‌تون رو افزایش بدید.
حدس می‌زنم که شانس شما برای برخی از کشورهای اروپایی بیشتر باشه.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - mohammadreza88 - 11-02-2013

سلام بابک جان،
یکی از جاهایی که میخوام در آینده برای دکترا اپلای کنم آمریکا ست. اما امسال تحت تاثیر دوستان و آشنایان در لاتاری ثبت نام کردم (بعبارتی جوگیر شدم!) حالا دو تا سوال دارم: اول اینکه با فرض اینکه لاتاری برنده نشم بعداً برای گرفتن ویزای دانشجویی به مشکل نمیخورم؟ (چون همونطور که خودتون بهتر میدونید برای گرفتن ویزای دانشجویی باید ثابت کنید که میخواهید بعد از تحصیل برگردید که این با اون ثبت نام گرین کارت در تناقضه!)
دوم اینکه با فرض برنده شدن در لاتاری فقط باید پروسۀ ارتباط با دانشگاه و اساتید و بعد از اون اپلای برای دانشگاه ها رو طی کنم و بعد از اینکه پذیرش دانشگاه رو گرفتم دیگه نیازی هم به ویزای دانشجویی نیست و با همون گرین کارت وارد آمریکا و مشغول تحصیل میشم؟ درسته؟

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 11-02-2013

محمدرضا جان درود،
همون طور که در انجمن آمریکا هم در مورد شرکت در لاتاری نوشته شده، اقدام برای لاتاری باعث رد شدن تقاضای ویزای دانشجویی نخواهد شد، اما به هر حال بهتره که در سالی که برای ویزای دانشجویی می‌خواهید اقدام کنید در لاتاری شرکت نکنید که اگر احیانا آفیسر ازتون پرسید که آیا شرکت کردید یا خیر، جواب منفی بدید.

اگر لاتاری برنده بشید، مراحل گرفتن پذیرش مثل گذشته باقی می‌مونه، اما همون طور که گفتید دیگه نیازی به گرفتن ویزا ندارید و با همون گرین کارد وارد امریکا خواهید شد.