آکادمیا کافه
Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+--- موضوع: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا (/Thread-Babak-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Shahrouz - 08-01-2013

بله قطعا همونطور که می تونید از لیسانس برای PhD مستقیم اقدام کنید این رو در اونجا هم می تونید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Karim - 09-01-2013

من اخیرا در چند دانشگاه متوسط دیدیم که گفتند فارغ التحصیل های دکتریشون رفتند به تاپ ها مانند هارواد، برکلی و..

بنظرم رفتن واسه پست داک به تاپ ها اگه دکتری در آمریکا بوده باشید کار سختی نیست برخلاف رفتن واسه دکتری به تاپ ها که خیلیی سخته. نه تنها یک پست داک ده تا پست داک هم می تونید اینجاهها بگیرید!!!! توصیه نا مه و مقالاتی هم که در پست داک خواهید داشت خفن خواهند بود. ارشد مجدد وقت تلف کردنی بیش نیست حتی در آمریکا. ارشدم کسی آمریکا بگیره تا جی آریی و تافل معدل و توصیه نامه عالی نداشته باشه تاپ ها به راحتی بهش پذیرش نمی دهند!

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 09-01-2013

(08-01-2013, 02:25 PM)artemis743 نوشته: من فوق لیسانس از دانشگاه تربیت مدرس دارم و وضعیت معدل های دوره لیسانس و فوقم هم خوبه. راستش هدفم تنها 10 دانشگاه برتر آمریکاست و چون آخرین مقطع تحصیلیمه نمیخوام هر جایی درس بخونم. با توجه به اینکه از ایران وارد این دانشگاه ها شدن سخت و تا حدودی ناممکنه تصمیم گرفتم مجددن فوق لیسانس بخونم. دانشگاه های مدنظرم برای دکتری در کالیفرنیا هستن و به خاطر همین از بین دانشگاه های معمولی این ایالت برای مستر مجدد San Jose State رو انتخاب کردم (فیلد کاری من جدیده و اساتید زیادی در کل آمریکا نمیشه پیدا کرد که در این حیطه کار کنن و باید بین دانشگاه خوب و استاد خوب یکی رو انتخاب کنم) و با استاد مربوطه که صحبت کردم نظرشون مساعد بود و گفتن اکثر دانشجوهای فوق لیسانس در مرکز آموزش زبان دانشگاه مشغول به کار هستند و حقوقشون 800$ در ماهه. این دانشگاه اصلن رنک بالایی نداره و من از مینیمم هاشون خیلی خیلی بالاترم اما به خاطر موقعیت شهر و اینکه امکان گرفتن اینترنشیپ از شرکت های خوب در دوران تابستون وجود داره و اینکه از ترم دوم بورسیه های خوبی به رشته من میده میخوام ریسک کنم و اپلای کنم. علاوه بر این، استادی که می خوام باهاش کار کنم فیلد کاریش کاملن با من یکیه و استاد شناخته شده ای در این فیلده. همچنین یکی از آشنایانم که اسپانسرم هم هست در سان فرانسیسکو زندگی میکنه. در سایت خود دانشگاه هم اینو نوشته: Our MA graduates have entered PhD programs at UC Berkeley, Stanford, UC Santa Barbara,UC San Diego, UC Santa Cruz, the University of Colorado at Boulder, Ohio State University, The University of Washington, and the University of Southern California. بودن در کالیفرنیا خودش یه مزیته و من می تونم با اساتیدی که در این فیلد هستن دیدار کنم و حتی در همایش ها شرکت کنم. می خواستم از دوستان به خصوص آقای بابک که در Silicon Valley هستن مشورت بخوام که به نظرتون این تصمیم درسته یا نه؟ بسیار ممنونم.
همون طور که خودتون هم گفتید، دانشگاه San Jose State اون قدرها دانشگاه رنک بالایی نیست و طبق گفته خودتون شرایط‌تون طوری هست که بتونید از دانشگاه‌های با رنک بهتر پذیرش بگیرید. قطعا گرفتن فوق از یک دانشگاهی که رنک بالاتری داره در امریکا شانس شما رو برای رسیدن به دانشگاه‌های تاپ در دوره دکترا افزایش خواهد داد. به همین خاطر حالا که تصمیم گرفتید دو سال دیگه صرف خوندن مجدد فوق بکنید، من اگر جای شما باشم، سعی می‌کنم تا اونجا که ممکنه دانشگاه بهتری برم.
البته این که استادی که پیدا کردید، استاد شناخته‌شده‌ای هست نکته مثبتیه، اما نقش استاد در دوره فوق بر خلاف دوره دکترا اون قدر پررنگ نیست و به نظر من استاد نمی‌تونه به اندازه یک دانشگاه خوب شانس شما رو برای گرفتن پذیرش بهتر در دوره دکترا بالا ببره.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - sarahgh - 26-01-2013

سلام.وقت بخیر.خیلی ممنون می شم اگه منو راهنمایی کنند
من
کارشناس معماری هستم با معدل 16/4 از دانشگاه آزاد خوراسگان اصفهان.شوهرم
فو ق لیسانس معماری از دانشگاه هنر تبریز داره و لیسانس طراحی صنعتی از
دانشگاه علم و صنعت.رتبه هاش دو رقمی بوده و معدلاش خوب نیست.من سه سال سابقه کار دارم و همسرم دو سال.و متولد 1361 هستیماگه بتونین یه
جورایی راهنماییمون کنین که برای ادامه تحصیل برای کدوم کشور تحت شرایط
فعلی می تونیم اقدام کنیم و از چه طریقی ممنون می شم.واقعا به راهنماییتون
احتیاج داریم.بازم ممنون

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Shahrouz - 26-01-2013

درود

سوالتون مربوط به اینجا نیست. ولی اگر برای آمریکا قصد دارید ادامه تحصیل بدهید باید شرایط شما و همسرتون از نظر معدل و مقالات رو بیشتر بدونیم. اینها مهمتر از رتبه کنکور هست. نکته مهم دیگه امتحانی است به اسم جی ار ای GRE که در بخش زبان این سایت می تونید در مورد اون اطلاعات کسب کنید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 27-01-2013

(26-01-2013, 01:59 PM)sarahgh نوشته: سلام.وقت بخیر.خیلی ممنون می شم اگه منو راهنمایی کنند
من
کارشناس معماری هستم با معدل 16/4 از دانشگاه آزاد خوراسگان اصفهان.شوهرم
فو ق لیسانس معماری از دانشگاه هنر تبریز داره و لیسانس طراحی صنعتی از
دانشگاه علم و صنعت.رتبه هاش دو رقمی بوده و معدلاش خوب نیست.من سه سال سابقه کار دارم و همسرم دو سال.و متولد 1361 هستیماگه بتونین یه
جورایی راهنماییمون کنین که برای ادامه تحصیل برای کدوم کشور تحت شرایط
فعلی می تونیم اقدام کنیم و از چه طریقی ممنون می شم.واقعا به راهنماییتون
احتیاج داریم.بازم ممنون
همون طور که شهروز عزیز گفتند، من در زمینه رشته معماری صاحب‌نظر نیستم و نمی‌تونم در مورد سوال‌تون نظر دقیقی بدم، اما این طور که از دوستان نزدیکم شنیدم، گرفتن پذیرش با فاند از امریکا در رشته معماری ساده نیست. ظاهرا شانس برای پذیرش از کشورهای اروپایی مثل انگلستان بیشتره، اما متاسفانه معمولا گرفتن فاند ساده نیست و شهریه دانشگاه‌ها هم بالاست. البته همه کشورهای اروپایی این طور نیستند و تعدادی از این کشورها دانشگاه‌های بدون شهریه هم دارند ولی راستش نمی‌دونم که در رشته معماری چقدر راحت می‌شه از این قبیل دانشگاه‌ها پذیرش گرفت. شاید اگر سوال‌تون رو در انجمن اروپا بپرسید جواب بهتری بگیرید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - javadn - 28-01-2013

با سلام ،
شرایط من به صورت زیر است:
لیسانس: مهندسی کامپیوتر معدل:13/13 دانشگاه صنعتی امیرکبیر
ارشد: مهندسی IT(شبکه)، معدل 17.75 دانشگاه صنعتی امیرکبیر
مقاله:صفر
تافل: 98
GRE: Verbal:152, Q:163, AW:3.0

دانشگاه هایی مانند South Carolina, UTAH, Syracuse, FIT, Stony Brook, North Eastern, UCI اپلای کرده ام.
ممنون می شون اگر نظرتون را درمورد شرایط من بفرمایید.
در ضمن اینکه می فرمایید رنک 150 تا 200 منظور رنک جهانی (مثلا QS) است یا رنک رشته در دانشگاه در آمریکا (مانند آنچه که در USNEWS آمده،البته من بیشتراز 130 در آن ندیده ام).
برای جاهای دیگر و یا سال آینده هم اگر راهنمایی بفرمایید ممنون می شوم.

با تشکـر

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - llvll.asoud - 29-01-2013

با سلام. میخواستم بدونم آیا رشته ها در پذیرش گرفتن برای دکترا فول فاند تاثیر داره و چقدره؟ منیکه برق مخابرات دارم میخونم و معدل کارشناسیم 14.85 هستش آیا میتونیم امید داشته باشم که بتونم برای رتبه های زیر 100 پذیرش بگیرم؟ منظورم اینه با این معدل پایین اصلا میشه امید داش برای رشته مخابرات؟

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - ahmadpashaei - 29-01-2013

(29-01-2013, 09:18 PM)llvll.asoud نوشته: با سلام. میخواستم بدونم آیا رشته ها در پذیرش گرفتن برای دکترا فول فاند تاثیر داره و چقدره؟ منیکه برق مخابرات دارم میخونم و معدل کارشناسیم 14.85 هستش آیا میتونیم امید داشته باشم که بتونم برای رتبه های زیر 100 پذیرش بگیرم؟ منظورم اینه با این معدل پایین اصلا میشه امید داش برای رشته مخابرات؟
با سلام
هم شما و هم دوست تازه وارد آقا جواد در پست بالایی:
اگر کمی در صفحات قبل جستجو کنید موردهای مشابه شما زیادن و میتونید تجربیات خوبی بدست بیارید. اما در مورد شخص شما باید بگم در پذیرش رنک زیر 100 اونم فول فاند رزومه قوی مورد نیازه و یکی از مهمتریناش همین معدل هست!حالا مال شما نسبتا پایینه ولی میتونید با مقاله و ارتباط خوب با استاد و greخیلی اوضاع رو بهتر کنید.البته نگفتین کدوم دانشگاهید چه مقطعی!!

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - llvll.asoud - 30-01-2013

(29-01-2013, 11:45 PM)ahmadpashaei نوشته: با سلام
هم شما و هم دوست تازه وارد آقا جواد در پست بالایی:
اگر کمی در صفحات قبل جستجو کنید موردهای مشابه شما زیادن و میتونید تجربیات خوبی بدست بیارید. اما در مورد شخص شما باید بگم در پذیرش رنک زیر 100 اونم فول فاند رزومه قوی مورد نیازه و یکی از مهمتریناش همین معدل هست!حالا مال شما نسبتا پایینه ولی میتونید با مقاله و ارتباط خوب با استاد و greخیلی اوضاع رو بهتر کنید.البته نگفتین کدوم دانشگاهید چه مقطعی!!
مرسی بابته راهنماییتون.راستش چون واسه من خیلی مونده تا بخوام اقدام کنم واسه همین اطلاعات و مشخصات خودمو وارد نکردم.دغدغه من روی معدل بود.من تک تک پستهای قبلو خونده بودم و اینکه در همه جای دنیا شرط معدل یکی از موارد کلیدی و مهمه یکم منو با این معدل کم ناامید میکرد واسه همین میخواستم ببینم آیا مثلا اگه یه رشته ای توی کشوری توی بورس باشه یا مثلا خواهانش زیاد باشه میتونه اون اهمیتی که به معدل میدنو کم اثرتر کنه یا نه. من ترم 7 برق مخابرات هستم.کم بودن معدلمم برمیگرده به دانشگا محل تحصیلم که دانشگا ارومیه هستش.خیلی حق خوریا دیدم توی نمرات واسه همین اصلا معدلو بیخیال شدم.پستهای قبلیم که میفرمایید بله یکی دو نفر برق بودن ولی ماشالا همچین معدلای بالا یا دانشگاهای خوبی بودن که اصلا نتونستم خودمو با اونا مقایسه کنم Shy