آکادمیا کافه
Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+--- موضوع: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا (/Thread-Babak-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - maryam4312 - 20-12-2012

درود
دانشگاهی که هم به مستر فاند میده هم دکترا و مینیممهای مسترسش پایینتر از دکترا هست، ایا شانس گرفتن پذیرش مستر ازش راحتتر نیست؟
راجب thesis and non-thesis based degree هم لطفا یه توضیح بدین
سپاس

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - amirhossein.gh - 20-12-2012

(20-12-2012, 12:20 PM)maryam4312 نوشته: درود
دانشگاهی که هم به مستر فاند میده هم دکترا و مینیممهای مسترسش پایینتر از دکترا هست، ایا شانس گرفتن پذیرش مستر ازش راحتتر نیست؟
سپاس
با اجازه بابک عزیز:
چند تا نکته هست : یک اینکه معمولا فاندهای مستر کمتر هست و 100% پوشش نداره(ینی حالتی به غیر از RA)// بله پذیرش راححتر میشه ولی فاند کامل خیر
دوم، اینکه شما وقتی فوق رو گذروندی ، به احتمال زیاد هم دانشگاه و هم افسر ویزا ازتون سوال خواهد کرد و ممکنه به مشکل بخورید

پی

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 21-12-2012

(20-12-2012, 12:20 PM)maryam4312 نوشته: درود
سپاس
همون طور که امیرحسین هم گفته، در خیلی از موارد شانس گرفتن فاند برای دکترا بیشتره. هم استادها بیشتر علاقه‌مند هستند که دانشجوهایی که بهشون فاند کامل می‌دن دانشجوی دکترا باشند تا مدت بیشتری در دانشگاه باشند و بتونند کار تحقیقاتی مهمتری رو به ثمر برسونند و هم این که دانشکده‌ها معمولا اولویت بالاتری برای دادن TA به دانشجویان دکترا دارند. در نتیجه شانس گرفتن فاند برای دانشجویان دکترا معمولا بالاتره.
در مورد خود گرفتن پذیرش هم گاهی، بر خلاف انتظار، ظرفیت پذیرش دانشجویان دکترا بیشتره. در این شرایط اگر شما حداقل‌های لازم برای گرفتن پذیرش دکترا رو داشته باشید، ممکنه شانس‌تون برای گرفتن پذیرش دکترا بیشتر از مستر باشه.

در مورد سوال بعدی‌تون لطفا به این موضوع مراجعه کنید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - 1990 - 26-12-2012

آقا بابک من عمران میخونم. برای مستر. جی ار ای 1133 و رزومم کامله(چند تا مقاله و تشویق و جایزه از دانشگاه و مسابقات و...)
تنها مشکلم نمره 73 تافلمه که دستمو بسته (دارم یک بار دیگه امتحان میدم)ولی با این نمره مینمم اینجاهارو دارم
Cleveland State Universityو north dakota state
به
نظر شما ارزش داره برای این دو دانشگاه اپلای کنم یا بدرد نمی خورند و صبر
کنم نمره تافلم بهتر شه. کلیولند یک خوبی داره که استادش زمینه تحقیقاتیه
مشترک داره ولی تو هیچ رنکی ندیدمش؟(اگر امکانش هست از وضعیت این دو تا یونی صحبت کنید)
یکی به من گفت پلی میلان با اینکه به همه پذیرش میده از این دو تا بهتر

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Shahrouz - 27-12-2012

درود

می شه بفرمایید مقالاتتون چی هستند؟ یعنی isi هستند کنفرانس هستند کنفرانس داخلی هستند. خیلی متفاوته اینها

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - 1990 - 27-12-2012

(27-12-2012, 02:28 AM)Shahrouz نوشته: درود

می شه بفرمایید مقالاتتون چی هستند؟ یعنی isi هستند کنفرانس هستند کنفرانس داخلی هستند. خیلی متفاوته اینها
دوست عزیز یک دونش ای اس ای(از نظر خودم برام بی ارزش هست، چون به گرایشی که میخوام کار کنم ربطی نداره) هست و چند تا ملی و چند تا هم بین المللی. تو زمین کاری خودم خوبه. راستش من الان دنبال راه درست و زمان درست برای ارسال مدارک میگردم.چند تا دانشگاه هدف داشتم که با توجه به زبانم از دستشون دادم(زمینه کاری)و ددلاین. ولی دو تاشون موندنoregon state و Clemson univ دانشگاه ارگان گفته با همین نمره فعلا اپلای کن(نمره جدیدو بعدا بفرست).در ضمن دیدم مینمم دانشگاه داکوتا استیت و کلیولند استیت(رشته مورد علاقم ارایه میشه) را دارم(با خودم گفتم اگر ارزش داشته باشه اینارم اپلای کنم)یکی از دوستان هم پیشنهاد داد همه را پی اچ دی اقدام کن که فاند بیشتر(میترسم شانس پذیرشمو از دست بدم).یک استاد به من گفت ارزش دانشگاه میلان بیشتر از دانشگاه های رنک پایین امریکاست. یک دوست دیگم میگه اگر بیای امریکا ادامه تحصیلت خیلی راحت تر میشه در دانشگاه بهتر و مقطع بالاتر.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 27-12-2012

اول من این رو بگم که داشتن مینیمم نمره لزوما کافی نیست و به هر حال فایل شما با سایر متقاضیان مقایسه خواهد شد و کسانی که وضعیت بهتری دارند پذیرفته خواهند شد. از طرفی، نداشتن مینیمم در اغلب مواقع باعث رد شدن می‌شه. منظورم از این حرف‌ها اینه که اگر چه شما مینیمم‌های این دو دانشگاه رو دارید و شاید فایل شما بلافاصله رد نشه، اما باز احتمال رد شدن به خاطر نمره پایین تافل شما وجود داره. پیشنهاد من اینه که اگر می‌تونید نمره تافل فعلی رو نفرستید و از دانشگاه زمان بخواهید که نمره جدید رو بفرستید. دلیل این که می‌گم نمره فعلی رو نفرستید اینه که در خیلی از مواقع منشی‌ها و مسؤولین پذیرش با هم هماهنگ نیستند و اگر چه ممکنه کسی به شما بگه که نمره فعلی رو بده و بعد نمره جدید رو هم بفرست، ولی یک نفر دیگه وقتی ببینه همه مدارک مورد نیاز برای application دریافت شده، ممکنه application رو برای بررسی به استاد یا کمیته پذیرش ارسال کنه و مشکل‌ساز بشه.

در مورد وضعیت این دو دانشگاه خاص، راستش من خیلی اطلاعاتم زیاد نیست. بهترین راه برای بررسی وضعیت مراجعه به رنکینگ‌های بین‌المللی هست، اما در کل این درسته که اگر امریکا باشید و مثلا در یکی از این دانشگاه‌ها فوق بگیرید، با احتمال بیشتری می‌تونید برای مقطع بعدی به دانشگاه بهتری برید. همچنین این درسته که برای دوره دکترا احتمال گرفتن فاند خیلی بیشتره.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - artemis743 - 08-01-2013

من فوق لیسانس از دانشگاه تربیت مدرس دارم و وضعیت معدل های دوره لیسانس و فوقم هم خوبه. راستش هدفم تنها 10 دانشگاه برتر آمریکاست و چون آخرین مقطع تحصیلیمه نمیخوام هر جایی درس بخونم. با توجه به اینکه از ایران وارد این دانشگاه ها شدن سخت و تا حدودی ناممکنه تصمیم گرفتم مجددن فوق لیسانس بخونم. دانشگاه های مدنظرم برای دکتری در کالیفرنیا هستن و به خاطر همین از بین دانشگاه های معمولی این ایالت برای مستر مجدد San Jose State رو انتخاب کردم (فیلد کاری من جدیده و اساتید زیادی در کل آمریکا نمیشه پیدا کرد که در این حیطه کار کنن و باید بین دانشگاه خوب و استاد خوب یکی رو انتخاب کنم) و با استاد مربوطه که صحبت کردم نظرشون مساعد بود و گفتن اکثر دانشجوهای فوق لیسانس در مرکز آموزش زبان دانشگاه مشغول به کار هستند و حقوقشون 800$ در ماهه. این دانشگاه اصلن رنک بالایی نداره و من از مینیمم هاشون خیلی خیلی بالاترم اما به خاطر موقعیت شهر و اینکه امکان گرفتن اینترنشیپ از شرکت های خوب در دوران تابستون وجود داره و اینکه از ترم دوم بورسیه های خوبی به رشته من میده میخوام ریسک کنم و اپلای کنم. علاوه بر این، استادی که می خوام باهاش کار کنم فیلد کاریش کاملن با من یکیه و استاد شناخته شده ای در این فیلده. همچنین یکی از آشنایانم که اسپانسرم هم هست در سان فرانسیسکو زندگی میکنه. در سایت خود دانشگاه هم اینو نوشته: Our MA graduates have entered PhD programs at UC Berkeley, Stanford, UC Santa Barbara,UC San Diego, UC Santa Cruz, the University of Colorado at Boulder, Ohio State University, The University of Washington, and the University of Southern California. بودن در کالیفرنیا خودش یه مزیته و من می تونم با اساتیدی که در این فیلد هستن دیدار کنم و حتی در همایش ها شرکت کنم. می خواستم از دوستان به خصوص آقای بابک که در Silicon Valley هستن مشورت بخوام که به نظرتون این تصمیم درسته یا نه؟ بسیار ممنونم.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Shahrouz - 08-01-2013

درود

من تا پیش از اومدن بابک که قطعا بیشتر از من در این مورد می دونند یک نمونه رو به صورت تجربه بگم. یکی از دوستان من در دانشگاهی تقریبا در رنک 700 آمریکا البته PhD مهندسی مکانیک پذیرفته شدند ولی حین تحصیل دکتراشون رو به مستر تبدیل کردند و الان دانشگاه ویسکانسین مدیسن درس می خونند. این رو من باب تجربه عرض کردم و به نظر من اگر تنها به دانشگاههای رنک عالی آمریکا فکر می کنید این کار شدنی هست و ضمن اون می تونید جی ار ای تون رو به شکل معناداری تقویت کنید.

پ.ن. کلا به نظر من هم آدم بد نیست یک بار تجربه درس یا ریسرچ رو در دانشگاههای عالی/ ممتاز آمریکا (تاپ 10) داشته باشه. خود من هم دوست دارم یک سال پست داک اونجا باشم. البته دقت داشته باشید در فیلد خودتون تاپ 10 باشند. مثلا در فیلد ما دانشگاه مینه سوتا جز تاپ 10 هست ولی در رنک کلی خیر.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - artemis743 - 08-01-2013

(08-01-2013, 07:56 PM)Shahrouz نوشته: درود

من تا پیش از اومدن بابک که قطعا بیشتر از من در این مورد می دونند یک نمونه رو به صورت تجربه بگم. یکی از دوستان من در دانشگاهی تقریبا در رنک 700 آمریکا البته PhD مهندسی مکانیک پذیرفته شدند ولی حین تحصیل دکتراشون رو به مستر تبدیل کردند و الان دانشگاه ویسکانسین مدیسن درس می خونند. این رو من باب تجربه عرض کردم و به نظر من اگر تنها به دانشگاههای رنک عالی آمریکا فکر می کنید این کار شدنی هست و ضمن اون می تونید جی ار ای تون رو به شکل معناداری تقویت کنید.

پ.ن. کلا به نظر من هم آدم بد نیست یک بار تجربه درس یا ریسرچ رو در دانشگاههای عالی/ ممتاز آمریکا (تاپ 10) داشته باشه. خود من هم دوست دارم یک سال پست داک اونجا باشم. البته دقت داشته باشید در فیلد خودتون تاپ 10 باشند. مثلا در فیلد ما دانشگاه مینه سوتا جز تاپ 10 هست ولی در رنک کلی خیر.
ممنونم از توضیحاتتون. در فیلد کاری من که cognitive science هست دانشگاه Johns Hopkins بالاترین رتبه رو داره و تعداد دانشگاه هایی که دکترا در این رشته دارن خیلی کمه و بقیه Berkeley, Rice, UCSD, UCSB, Brown, هستن که بهترین اساتید در این دانشگاه ها هستن و یه مشکل دیگه جی آر ایه که در رشته من وربال زیر 160 نباید باشه و رایتینگ هم زیر 5 نباید باشه البته این دانشگاه هایی که نام بردم پذیرفته شدگانش بعضا نمره کامل گرفتن در اسکیل قدیم یعنی 800-800. من ترجیح میدم به جای اینکه این وقت رو اینجا در ایران بزارم برم اونور چون شرایط روز به روز داره سخت تر میشه و نمی خوام ریسک کنم و بمونم چون می دونم اگر وقت زیادی بزارم می تونم در همین ایران هم نمره دلخواهمو بگیرم. در مورد ترنسفر ممکنه من بتونم بعد یکسال از فوق لیسانس به دکترا ترنسفر کنم؟