آکادمیا کافه
Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+--- موضوع: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا (/Thread-Babak-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - amirhossein.gh - 13-11-2012

بابک جان

به نظرت این استارت آپ پکیج بیشتر توسط خود دانشگاه و به صورت TA تعلق نمیگیره
در هر دوی این تجربه ها، اساتید گفتند که دانشجو دارند ولی اونا رو دانشکده تعیین کرده به عنوان TA من
نظرت چیه؟

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 14-11-2012

startup package ها خیلی قاعده و قانون خاصی ندارند و ممکنه گاهی به صورت TA هم باشند.
من متوجه منظور شما از جمله دوم نشدم. استادها دانشجو دارند و دانشکده اون دانشجوها رو به عنوان TA شما تعیین کرده؟ این موضوع خیلی معمول نیست که دانشکده کسی رو به عنوان TA کس دیگه تعیین کنه. TAها به درس تخصیص داده می‌شن نه به دانشجو.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - amirhossein.gh - 14-11-2012

(14-11-2012, 12:17 AM)Babak نوشته: startup package ها خیلی قاعده و قانون خاصی ندارند و ممکنه گاهی به صورت TA هم باشند.
من متوجه منظور شما از جمله دوم نشدم. استادها دانشجو دارند و دانشکده اون دانشجوها رو به عنوان TA شما تعیین کرده؟ این موضوع خیلی معمول نیست که دانشکده کسی رو به عنوان TA کس دیگه تعیین کنه. TAها به درس تخصیص داده می‌شن نه به دانشجو.
بابک جان

فک کنم خوب توضیح ندادم
این بنده خداهایی که من میشناسم میگن ما فاند داریم واسه ترم اول(همون پکیج) ولی مصرفش رو خود دانشکده تعیین کرده و دانشکده یه سری رو به عنوان TA این اساتید گذاشته
ینی اساتید دخالتی در این عزل و نصب ها ندارند

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - کورش - 15-11-2012

سلام
لیسانس شیمی کاربردی با معدل 16.40 از دانشگاه پیام نور و شاگرد دوم
فوق لیسانس شیمی معدنی با معدل17.38 از دانشگاه رازی کرمانشاه و شاگرد اول
دو مقاله ISI دارم با ایمپکت فاکتور یک
شرکت در دو سمینار داخلی و ارائه جهار پوستر در این سمینارها
سابقه کار یکساله در شرکت نفت(البته بصورت امریه در شرکت نفت بوده ام)
دارم زبان و GRE میخونم با این فرض که ibt نود بشم و GRE هم 160,143,3.5 بشم
به نظر شما شانسی واسه امریکا دارم؟برای حول حوش جه رنکی اپلای کنم؟و فاندی در چه حدود میشه گرفت؟
ازینکه وقت میگذارید واقعا کمال تشکر را دارم

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 15-11-2012

(14-11-2012, 12:25 AM)amirhossein.gh نوشته: بابک جان

فک کنم خوب توضیح ندادم
این بنده خداهایی که من میشناسم میگن ما فاند داریم واسه ترم اول(همون پکیج) ولی مصرفش رو خود دانشکده تعیین کرده و دانشکده یه سری رو به عنوان TA این اساتید گذاشته
ینی اساتید دخالتی در این عزل و نصب ها ندارند
خوب حالا سوالی که مطرح می‌شه اینه که آیا اگر این استاد شما رو به عنوان دانشجو بگیره، آیا شما به صورت تضمینی TA خواهید گرفت یا خیر. مهم نیست که TA چه درسی بشید. معمولا درسی که شما هیچی ازش نمی‌دونید رو به شما نمی‌دهند که TA کنید. شما اگر TA بگیرید فاند خواهید داشت و همین خوبه. به خصوص در شرایط فعلی که گرفتن فاند یک مقدار مشکله، داشتن فاند از هر نوعیش غنیمته.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - کورش - 15-11-2012

سلام
چهار توصیه نامه قوی از اساتید دانشکده دارم
دارم واسه فال 2014 اماده میشم به نظر شما شانسی واسه امریکا و یا کانادا دارم؟برای حول حوش جه رنکی اپلای کنم؟و فاندی در چه حدود میشه گرفت؟

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 15-11-2012

(15-11-2012, 02:09 AM)کورش نوشته: سلام
به نظر شما شانسی واسه امریکا دارم؟برای حول حوش جه رنکی اپلای کنم؟و فاندی در چه حدود میشه گرفت؟
درود
نقطه ضعف بزرگ رزومه شما دانشگاه کارشناسی شماست. سایر شرایط شما خوبه. به نظر من برای جبران این شرایط باید GRE بهتری داشته باشید. من فکر می‌کنم که GRE حدود ۳۲۰ می‌خواهید تا شانس پذیرش با فاندتون رو بالا ببرید. اگر بتونید نمره خوبی در GRE بیارید، احتمال می‌دم که رنک ۱۰۰ تا ۳۰۰ بتونید پذیرش بگیرید و امیدوارم که فاند هم بتونید بگیرید. مشکل گرفتن پذیرش از دانشگاه‌هایی که رنک‌شون خیلی خوب نیست همینه که فاند در این دانشگاه‌ها کمتره و گرفتن فاند مشکل‌تر.

برای رشته شیمی دانشگاه های امریکا ازمون gre subjectچقدر مهمه ؟ و با چه نمره از gre subjectمیتونم این ضعف رو که لیسانسم دانشگاه پیام نور بوده بپوشونم؟اصولا تا چه اندازه در پوشش نقاط ضعف و دریافت فاند بهتر تاثیردارد؟
با توجه به اینکه بیشتر دانشگاههای کانادا gre general و gre subject نمیخوان بهتر نیست واسه انجا اپلای کنم ؟
با شرایط گفته شده چقدر میتونم واسه کانادا امیدوار باشم؟
از اینکه اینجانب رو دوستانه وصادقانه راهنمایی میکنید تشکر میکنم

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 16-11-2012

کورش جان
نمره خوب GRE Subject بدون شک تاثیرگذاره. بخصوص اگر در وب‌سایت دانشگاه‌ها گفته شده که Subject توصیه می‌شه، داشتن Subject خوب می‌تونه تاثیر زیادی بذاره و شانس شما رو خیلی بالاتر ببره.

برای کانادا راستش خیلی مطمئن نیستم که شانس‌تون به چه صورته. اگر سوال‌تون رو در انجمن کانادا بپرسید، دوستان باتجربه‌تر بهتر می‌تونند کمک کنند.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - nani123 - 17-11-2012

سلام وخسته نباشيد.من ليسانس سخت افزار كامپيوتر با معدل 14.70 دانشگاه آزاد رو دارم.دو مدرك CCNA ,PLC هم از دو موسسه آزاد گرفتم..مادر بزرگ و دايي ام هم شهروند امريكا هستن.ميخواستم هزينه تحصيل ارشدم رو خودم بدم كه حدود 20 ميليون دارم...با شرايطي كه دارم وامي يا كمك هزينه اي هست و امكانش هست كه من مستر رو بتونم امريكا بخونم يا بهتر هست كه ارشد رو اروپا بگيرم يا حالت سوم اين كه ارشد ايران رو با معدل بالا و كنفرانس و مقاله قوي بگيرم و بعد برا امريكا اقدام كنم؟
ممنون ميشم راهنماييم كنيد.