آکادمیا کافه
Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+--- موضوع: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا (/Thread-Babak-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Karim - 02-11-2012

(02-11-2012, 08:20 PM)Babak نوشته: درود حمید عزیز

۱و ۲. داشتن ریزنمرات و مدرک رسمی موقع اپلای کردن ضروری نیست. اغلب دانشگاه‌های امریکا معمولا حدود یک‌سال یا حداقل یک ترم بعد از شروع تحصیل به دانشجوها فرصت می‌دند تا ریزنمرات و مدرک رسمی قبلی رو به دانشگاه تحویل بدند.

۳. در امریکا شرایط به همین سادگی نیست ولی اگر کار پیدا کنید به احتمال زیاد می‌تونید اقامت هم بگیرید. برای توضیحات بیشتر این موضوع رو ببینید.
درودبابک جان،
درمورد پاسخ اولتون،یعنی با ریز نمرات غیررسمی هم می تونند اپلای کنند؟

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - MaMi - 02-11-2012

(02-11-2012, 09:51 PM)Karim نوشته: درودبابک جان،
کریم جان، بله میتونند، چند نفر از دوستان من با ریزنمرات لاتین غیررسمی اپلای کردند و پس از پذیرش نهایی (در زمان ثبت نام)، ریزنمرات رسمی شون رو به دانشگاه مقصد ارائه دادند (دو نفرشون الان در حال تحصیل در Virginia Tech هستند، یک نفرشون North Carolina SU و یک نفر هم Oregon SU) Smile

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 03-11-2012

(02-11-2012, 09:51 PM)Karim نوشته: درودبابک جان،
همون طور که MaMi گفت، بله می‌شه. من خودم با ریزنمرات غیررسمی انگلیسی اقدام کردم و پذیرش گرفتم. شریف خودش به ما ریزنمرات انگلیسی می‌داد و در پایینشون نوشته بود که این ریزنمرات غیررسمی هستند و فقط برای ارائه به دانشگا‌ه‌ها برای پذیرش (یا یک همچین چیزی) صادر شده‌اند.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - mehdi57008 - 04-11-2012

با سلام من میخوام از رشته علوم شناختی cognitive science برای بورسیه در مقطع ارشد امریکا اقدام کنم ممنون میشم کمکم کنید لیسانس عمران دارم و پروپوزال مرتبط هم زیاددارم
این رشته مرتبط با کامپیوتر و هوش مصنوعی هم هست

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 04-11-2012

اطلاعات من در مورد این رشته کمه. می‌دونم که در سال‌های اخیر این رشته که در تلاقی علوم روانشناسی و کامپیوتر به خصوص هوش مصنوعی هست اهمیت بیشتری پیدا کرده و تحقیقات بیشتری در این زمینه داره انجام می‌شه، اما متاسفانه در مورد وضعیت فاند و غیره در این رشته در امریکا زیاد اطلاعی ندارم، اما حدس می‌زنم که به خاطر این که لیسانس شما چندان مرتبط نیست، گرفتن فاند در مقطع فوق در این رشته برای شما چندان ساده نباشه.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - زری زری - 05-11-2012

لطفا به من در زمینه پذیرش گرفتن تو رشته پزشکی کمک کنید.من دانشجوی سال دو پزشکی سراسری دانشگاه تیپ 1 هستم.میخوام بدونم آیا میتونم برا پزشکی از دانشگاهای خوب امریکا مثل هاروارد پذیرش بگیرم؟یعنی شرایطش چیه؟رزومم باید در چه حد باشه؟معدلمم مهمه؟

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - زری زری - 05-11-2012

و دیگر اینکه آیا من الان درخواست بدم خوبه یا اینکه بذارم بعد امتحان علوم پایه؟

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 05-11-2012

متاسفانه اطلاعات من در مورد رشته پزشکی خیلی کمه و نمی‌دونم شرایط گرفتن پذیرش به چه صورت هست. اگر سوال‌تون رو در انجمن علوم پزشکی بپرسید احتمالا دوستان دیگه بهتر بتونند کمک‌تون کنند.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - amirhossein.gh - 13-11-2012

سلام بابک جان

یه سوال دارم : استادی که برای ترم اول میاد دانشگاه از همون اول بهش RA میدن بده دانشجوش ؟ ینی پروژه داره فاند بده ؟
من دو تا تجربه دارم که اینطور نیست ... یکی بود که تازه استاد شده بود واسه ژانویه 2012، نه fall 2012, spring 2013 و تازه مثل اینکه داره واسه پاییز 2013 پروژه و فاند میگیره (تازه میگه اونم معلوم نیست)
تجربه دیگم مال یه استاد که خودش دانشیار بود که رفته یه دانشگاه دیگه ! اونم میگه واسه پاییز 2012 یا پاییز 2013 به احتمال قوی فاند ندارم. میگه ترم های بعدش میخام پروژه بگیرم و بعدش یه آزمایشگاه راه بندازم

نظرت چیه ؟ ینی میشه گفت ممکنه استاد از همون اول ممکنه فاند داشته باشه ؟

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 13-11-2012

استادهایی که تازه شروع به کار می‌کنند و تقریبا در تمام مواقع assistant professor هستند، معمولا فاند دارند. وقتی استادی جذب هیات علمی دانشگاهی در امریکا می‌شه، از طرف دانشگاه بهش فاندی داده می‌شه که بتونه برای حداقل یکی دو سالی یک یا دو تا دانشجوی دکترا رو ساپورت کنه. به این فاندی که استاد از دانشگاه می‌گیره اصطلاحا startup package می‌گن. اگر چه مقدار و شرایط این startup packageها با هم فرق می‌کنه، ولی در اغلب مواقع استادهای تازه کار چنین بسته‌ای رو می‌گیرند و در نتیجه معمولا فاند دارند.

در مورد استادهایی که قبلا استاد دانشگاه دیگه‌ای بوده‌اند و به دانشگاه دیگه‌ای رفته‌اند، نمی‌دونم که چنین بسته‌ای رو می‌گیرند یا خیر، ولی صرف‌نظر از این موضوع احتمال این که این استادها از قبل پروژه گرفته باشند و فاند داشته باشند وجود داره و اصلا نمی‌شه گفت که هر استادی که به تازگی دانشگاه رو عوض کرده باشه فاند نداره.