آکادمیا کافه
Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+--- موضوع: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا (/Thread-Babak-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - miladaragon - 10-08-2012

سلام
سوال من اینه که چقدر احتمالش هست که بشه از دانشگاه های آمریکا هم برای ترم winter\spring هم برای دکترای مستقیم اقدام کرد و full fund گرفت؟
یعنی از ترم winter\spring با fund خوب وارد دانشگاه شد؟
آیا امکانش هست؟

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - RoboComp - 11-08-2012

سلام آقا بابک
من قبلا تو این انجمن خیلی فعال نبودم اما وقتی دیدم کسی لطف کرده و تا این حد عالی سوال بقیه رو جواب می ده خوشحال شدم و تصمیم گرفتم سوال خودم رو مطرح کنم .
من رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه آزاد شیراز هستم و با معدل 16.50 سال 87 از این دانشگاه فارغ التحصیل شدم و بعد از اون در شرکت کامپیوتری در زمینه طراحی صفحات وب در شیراز مشغول به کار شدم (البته بدون بیمه که فکر کنم تاثیری در رزومه نخواهد داشت) ولی از لحاظ درسی هم عقب نبودم و در زمینه هوش مصنوعی که علاقه شخصی من است کار کرده و چند مقاله در زمینه کنترلر های هوشمند برای کنترل ربات صنعتی با تعدادی از دوستان نوشته ایم (تعداد مقالات 4 عدد می باشد که همه آنها ژورنالهای بین المللی هستند ولی هیچکدام ISI نیستند تقریبا در حد Master Journal و یک مقاله دیگر هم چند وقت دیگر چاپ خواهد شد و سعی خواهم کرد یک مقاله ISI نیز به شخصه با IF کمتر از یک بنویسم) علاقه مندی من هم هوش مصنوعی هست و دوست دارم در computer science ادامه تحصیل بدم در ضمن هنوز امتحان زبان هم ندادم و دارم خودم رو آماده میکنم می خواستم نطرتون رو راجع به گرفتن پذیرش با فاند از آمریکا (حتی الامکان پذیرش مستقیم از لیسانس به دکترا)کانادا استرالیا یا هر جای دیگه بدونم و اینکه خواهشا یه توضیحاتی بدین که چطور میشه اقدام کرد . از وقتی که گذاشتید بینهایت سپاسگذار و ممنونم .

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 11-08-2012

(10-08-2012, 02:53 PM)miladaragon نوشته: سلام
سوال من اینه که چقدر احتمالش هست که بشه از دانشگاه های آمریکا هم برای ترم winter\spring هم برای دکترای مستقیم اقدام کرد و full fund گرفت؟
یعنی از ترم winter\spring با fund خوب وارد دانشگاه شد؟
آیا امکانش هست؟
امکانش هست و بعضا پیش میاد، ولی احتمالش به مراتب کمتر از ترم پاییزه. به طور کلی در امریکا وقتی به طور مستقیم برای دکترا اقدام می‌کنید شانس گرفتن فاند بیشتر می‌شه، اما اغلب استادهایی که فاند دارند سعی می‌کنند برای ترم پاییز دانشجویانی که می‌خوان رو بگیرند و به همین خاطر شانس گرفتن فاند برای ترم بهار یا زمستون پایین میاد. ضمنا همه دانشگاه‌ها پذیرش بهار یا زمستون ندارند و به همین خاطر انتخاب‌های شما برای این ترم‌ها محدودتر خواهد بود.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 11-08-2012

(11-08-2012, 02:25 AM)RoboComp نوشته: سلام آقا بابک
من قبلا تو این انجمن خیلی فعال نبودم اما وقتی دیدم کسی لطف کرده و تا این حد عالی سوال بقیه رو جواب می ده خوشحال شدم و تصمیم گرفتم سوال خودم رو مطرح کنم .
من رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه آزاد شیراز هستم و با معدل 16.50 سال 87 از این دانشگاه فارغ التحصیل شدم و بعد از اون در شرکت کامپیوتری در زمینه طراحی صفحات وب در شیراز مشغول به کار شدم (البته بدون بیمه که فکر کنم تاثیری در رزومه نخواهد داشت) ولی از لحاظ درسی هم عقب نبودم و در زمینه هوش مصنوعی که علاقه شخصی من است کار کرده و چند مقاله در زمینه کنترلر های هوشمند برای کنترل ربات صنعتی با تعدادی از دوستان نوشته ایم (تعداد مقالات 4 عدد می باشد که همه آنها ژورنالهای بین المللی هستند ولی هیچکدام ISI نیستند تقریبا در حد Master Journal و یک مقاله دیگر هم چند وقت دیگر چاپ خواهد شد و سعی خواهم کرد یک مقاله ISI نیز به شخصه با IF کمتر از یک بنویسم) علاقه مندی من هم هوش مصنوعی هست و دوست دارم در computer science ادامه تحصیل بدم در ضمن هنوز امتحان زبان هم ندادم و دارم خودم رو آماده میکنم می خواستم نطرتون رو راجع به گرفتن پذیرش با فاند از آمریکا (حتی الامکان پذیرش مستقیم از لیسانس به دکترا)کانادا استرالیا یا هر جای دیگه بدونم و اینکه خواهشا یه توضیحاتی بدین که چطور میشه اقدام کرد . از وقتی که گذاشتید بینهایت سپاسگذار و ممنونم .
سلام
معدل شما خوبه و این که در مقطع لیسانس مقاله چاپ کردید امتیاز مثبته و برای رشته‌اتون هم فاند زیاده، اما پذیرش از امریکا به نمره GRE و TOEFL هم بستگی داره و بدون اون‌ها نمی‌شه به این راحتی اظهارنظر کرد. چون دانشگاه آزاد بودید، باید سعی کنید که نمره GRE خیلی خوبی بیارید تا شانس پذیرش‌تون بیشتر بشه.
اطلاعات من در مورد کانادا و استرالیا زیاد نیست، ولی به طور کلی احتمال گرفتن فاند از این کشورها پایین‌تر از امریکاست.
در مورد نحوه اقدام و آشنایی با مراحلش هم لطفا به این موضوع مراجعه کنید تا اطلاعات اولیه رو کسب کنید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - fztajrishi - 19-08-2012

سلام
به نظرتون من با مدرک دکترای عمران از ایران، برای پست دکترا اقدام کنم بهتره یا برای دکترای مجدد؟ منظورم از بهتر یعنی کدومشون شرایط فاند بهتر و امکان اقامت دائم را فراهم می کنه؟
اصلا ایا با یه مدرک دکترا می شه دوباره دکترا گرفت؟ اگر نه. می تونم نگم که دکترا دارم و با مدرک فوق اقدام کنم؟ البته تمام مقالات من مال دوره دکترا اس.
یه مقدار سردرگم هستم...

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 19-08-2012

شما می‌تونید هر چند بار که می‌خواهید دکترا بگیرید، ولی نه در همون گرایش و معمول این هست که گرایش رو عوض می‌کنند. مثلا ممکنه کسی در گرایش زلزله دکترا بگیره، بعد بخواد مثلا در گرایش سازه‌های فولادی یک دکترای دیگه بگیره.
از نظر شرایط فاند، پست دکترا فاندش قطعی و خیلی بیشتره، چون پست دکترا در امریکا شغله و شما دانشجو نخواهید بود و ویزاتون هم ویزای دانشجویی نخواهد بود. شما به صورت تمام وقت کار خواهید کرد و معمولا حداقل حدود ماهی سه هزار دلار (گاهی حتی تا حدود شش هزار دلار) حقوق خواهید گرفت. در حالی که اگر دانشجو باشید و به فرض این که فاند کامل بگیرید، چیزی در حدود ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار خواهید گرفت.
در مورد شرایط گرفتن اقامت دائم، اگر دانشجو باشید تا زمانی که در دانشگاه هستید نمی‌تونید برای گرفتن گرین کارد اقدام کنید و باید اول درس‌تون رو تموم کنید و بعد از پیدا کردن کار اقدام کنید. البته راه‌هایی هست که اگر وضعیت تحقیقاتی خیلی خیلی خوبی داشته باشید بتونید درخواست گرین کارد کنید، ولی چون این پروسه سخته و احتمال موفقیتش کم هست، اجازه بدید که فرض رو بر همون حالت محتمل که پیدا کردن کار بعد از اتمام تحصیل هست بذاریم.

اگر با پست دکترا به امریکا بیایید، باید حتما با دانشگاه صحبت کنید که براتون ویزای H-1 بگیرند نه J-1. با ویزای J-1 کار بسیار مشکل خواهد بود و بعد از اتمام دوره باید از امریکا خارج بشید. اگر با ویزای H-1 در امریکا باشید، این امکان وجود داره که در حین دوره پست دکترا درخواست گرین کارد کنید. همچنین می‌تونید در حین دوره پست دکترا که معمولا حدود دو تا سه سال هست به دنبال کار بگردید و بعد از استخدام درخواست گرین کارد کنید. در نتیجه به این ترتیب در زمان کوتاه‌تری گرین کارد خواهید گرفت.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - pooryaa - 20-08-2012

بابک عزیز سلام
امیدوارم که بتونی در مورد سوالم راهنماییم کنی .
من تصمیم به گرفتن ویزای تحصیلی رشته اقتصاد در مقطع لیسانس دارم .
صرف نظر از هر موضوع دیگه سوالم اینه که چه چیزهایی لازم دارم ؟ البته به جز کارهایی مثل پر کردن فرم پذیرش و ترجمه مدارک و این قبیل کارها .
چیز هایی مثل رزومه یا معرفی نامه یا مقاله و از این قبیل چیزها که بیشتر برای مقاطع بالاتر لازمه . چیزی توی این مایه ها لازم دارم ؟ و این که آیا برای این رشته امتحان ورودی وجود داره ؟ اگه داره, امتحانش از چه قسمت هایی تشکیل شده ؟ مثلا سوالات ریاضی ؟ یا سوالالتی پیرامون همین رشته ؟
امیدوارم بتونید به سوالم جواب بدید یا در غیر این صورت تاپیکی رو به من معرفی کنید که بتونم جواب سوالم رو اونجا بگیرم .
هر راهنمایی, هر چند کوچک میتونه کمک بزرگی برای من باشه .
پیشاپیش یک دنیا تشکر .

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 20-08-2012

پوریا جان
متاسفانه اطلاعات من در زمینه گرفتن پذیرش کارشناسی خیلی کمه، اما خوشبختانه این موضوع در فروم هست که بچه‌ها در مورد مدارک لازم برای گرفتن پذیرش کارشناسی بحث کرده‌اند و اطلاعاتی رو در فروم قرار داده‌اند. فکر می‌کنم تا حد خوبی جواب سوالاتی که پرسیدی رو در اون تاپیک بگیری و اگر سوال‌های دیگه‌ای در این مورد داشتی می‌تونی همون جا بپرسی.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - M0TRIX - 24-08-2012

سلام.

میخواستم بدونم ایا فاند تو رشته های هوش مصنوعی زیاده یا نرم افزار ؟ یا شاید اصلا فرقی نداره ؟

ایا حقوق کسی که مدرک هوش مصنوعی داره بیشتره یا نرم افزار ؟

با تشکر

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 24-08-2012

منظورتون از نرم‌افزار دقیقا چیه؟ هوش مصنوعی هم می‌تونه زیرمجموعه نرم‌افزار باشه و در سطوح تحصیلات تکمیلی چیزی به عنوان «نرم افزار» به صورت مطلقش معمولا وجود نداره و گرایش‌های نرم‌افزار هست که به عنوان رشته‌های مختلف تدریس می‌شه. در مورد حقوق و فاند هم نمی‌شه گفت کدوم گرایش از همه بهتره، چون بسته به شرایط مختلف و پروژه و موقعیت شغلی این مقادیر تغییر می‌کنه و ثابت نیست.