آکادمیا کافه
Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+--- موضوع: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا (/Thread-Babak-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - navid_h67 - 10-06-2012

سلام
می خواستنم ببینم با این رزومه شانس پذیرش با فاتذ از کانادا یا امریکا رو دارم یانه
کارشناسی برق-کنترل علوم و تحقیقات معدل 14
ارشد ازاد تهران جنوب - (1 ماه دیگه دفاع دارم)معدل فکر کنم 17 تا 17.5 بشه
مقاله داخلی 2 تا
مقاله بین المللی 1
مقاله ISI در حال اماده کردن(حتما اکسپ خواهند شد چون موضعش خیلی جدیده) 2 تا
زبان در حال اماده شدنم و قوی هستم.می تونم 95-100 تافل رو بگیرم
سابقه تدریس در سازمان فنی حرفه ای
فعال توی لیسانس و فوق
انواع نرم افزار ها(برق و کامپیوتر) رو بلدم.
مدرک های محتلفی هم از فنی و حرفه ای و ... دارم
ایا شانسی برای کانادا و امریکا دارم.؟؟؟ برای فاند چی؟

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 10-06-2012

از نظر مقاله به خصوص در صورتی که مقاله‌های ISI شما چاپ بشه، وضع شما خوب خواهد بود، ولی نقطه ضعف بزرگ رزومه شما معدل لیسانسه که متاسفانه خیلی هم مهمه. داشتن مقاله‌های زیاد و معدل کارشناسی ارشد تا حدودی معدل پایین لیسانس رو جبران می‌کنه ولی باز شانس گرفتن پذیرش و فاند از دانشگاه‌های خوب امریکا (رنک حدود ۵۰ تا ۱۰۰) زیاد نخواهد بود، مگر این که بتونید نمره خیلی خوبی در GRE بیارید (به معیار قدیم ۱۳۰۰ به بالا). یک مساله دیگه اسم دانشگاهیه که ازش مدرک گرفته‌اید. دانشگاه‌هایی که شما درش درس خوندید در امریکا و کانادا خیلی شناخته شده نیست، به همین خاطر اسم دانشگاه احتمالا کمک زیادی به شما نخواهد کرد، اما این رو هم در نظر داشته باشید که امریکا و کانادا دانشگاه‌های خیلی زیادی دارند و بسته به کیفیت دانشگاه و میزان رقابتی بودنش شانس شما کم یا زیاد خواهد شد. من فکر می‌کنم که شما بتونید از دانشگاه‌هایی که رنک معمولی دارند،‌ مثلا رنک ۱۰۰ به بالا پذیرش بگیرید، ولی گرفتن فاند احتمالا چندان ساده نباشه.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - salazar716 - 10-06-2012

درود بر بابک خان.
معدل 16،17 دو سال آخر نمیتونه معدل 13 دو سال اول رو جبران کنه؟ منظورم اینه که دیگه به دو سال اول نگاه نکنن...مثل بعضی از دانشگاه های کانادا که کلا دو سال آخر رو نگاه میکنن...من برای ارشد میخوام اپلای کنم...

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - navid_h67 - 10-06-2012

(10-06-2012, 10:18 AM)Babak نوشته: از نظر مقاله به خصوص در صورتی که مقاله‌های ISI شما چاپ بشه، وضع شما خوب خواهد بود، ولی نقطه ضعف بزرگ رزومه شما معدل لیسانسه که متاسفانه خیلی هم مهمه. داشتن مقاله‌های زیاد و معدل کارشناسی ارشد تا حدودی معدل پایین لیسانس رو جبران می‌کنه ولی باز شانس گرفتن پذیرش و فاند از دانشگاه‌های خوب امریکا (رنک حدود ۵۰ تا ۱۰۰) زیاد نخواهد بود، مگر این که بتونید نمره خیلی خوبی در GRE بیارید (به معیار قدیم ۱۳۰۰ به بالا). یک مساله دیگه اسم دانشگاهیه که ازش مدرک گرفته‌اید. دانشگاه‌هایی که شما درش درس خوندید در امریکا و کانادا خیلی شناخته شده نیست، به همین خاطر اسم دانشگاه احتمالا کمک زیادی به شما نخواهد کرد، اما این رو هم در نظر داشته باشید که امریکا و کانادا دانشگاه‌های خیلی زیادی دارند و بسته به کیفیت دانشگاه و میزان رقابتی بودنش شانس شما کم یا زیاد خواهد شد. من فکر می‌کنم که شما بتونید از دانشگاه‌هایی که رنک معمولی دارند،‌ مثلا رنک ۱۰۰ به بالا پذیرش بگیرید، ولی گرفتن فاند احتمالا چندان ساده نباشه.
بابک عزیز
ممنون از وقتی که برای من (همه)گذاشتی
این روحیه کمکت به بچه های ایرانی رو خیلی دوست دارم.
به نظرت اگر برای اروپا اقدام کنم بهتر نباشه؟
چون این طور که من از سرچم مطلع شدم، اروپا به معدل و دانشگاه زیادحساس نیست و رزومه خوب مهمه براش.
می تونم از اونجا پدبرش بگیرم؟

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 11-06-2012

(10-06-2012, 10:46 AM)salazar716 نوشته: درود بر بابک خان.
معدل 16،17 دو سال آخر نمیتونه معدل 13 دو سال اول رو جبران کنه؟ منظورم اینه که دیگه به دو سال اول نگاه نکنن...مثل بعضی از دانشگاه های کانادا که کلا دو سال آخر رو نگاه میکنن...من برای ارشد میخوام اپلای کنم...
درود
برای دانشگاه‌هایی که از شما فقط معدل دو سال آخر رو می‌خوان، خوب طبیعتا داشتن معدل خوب دو سال آخر بسیار مهمه و معدل پایین دو سال اول چندان اهمیتی نداره، اما برای دانشگاه‌هایی که معدل کل رو می‌خوان، به هر حال معدل پایین دو سال اول معدل کل رو پایین خواهد آورد و گاهی معدل کل پایین ممکن باعث بشه که فایل شما به مراحل بعدی نرسه و در مراحل اولیه رد بشه. اگر به مراحل بعدی برسه، اون وقت ممکنه که داشتن معدل بالای سال آخر تا حدود خوبی کمک کنه و احتمال قبولی رو بالاتر ببره.
از نظر من یکی از مهمترین مسائلی که می‌تونه تا حدودی معدل پایین رو جبران کنه، نمره بالای GRE هست. اگر می‌خواهید شانس قبولی‌تون در دانشگاه‌های امریکا بالا بره، روی نمره GRE زیاد وقت بذارید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 11-06-2012

(10-06-2012, 12:48 PM)navid_h67 نوشته: بابک عزیز
ممنون از وقتی که برای من (همه)گذاشتی
این روحیه کمکت به بچه های ایرانی رو خیلی دوست دارم.
به نظرت اگر برای اروپا اقدام کنم بهتر نباشه؟
چون این طور که من از سرچم مطلع شدم، اروپا به معدل و دانشگاه زیادحساس نیست و رزومه خوب مهمه براش.
می تونم از اونجا پدبرش بگیرم؟
من اطلاعاتم در مورد اروپا در حد شنیده‌ها و تجربیات دوستان هست و خودم تجربه مستقیمی ندارم، اما اون چه که من می‌دونم هم نظرات شما رو تایید می‌کنه. از دانشگاه‌های خیلی مشهور و تراز اول اروپا که بگذریم، خیلی از دانشگاه‌های نسبتا خوب اروپا به اسم دانشگاه و معدل کمتر حساس هستند و احتمال گرفتن پذیرش ازشون بالاتره.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - AVA - 20-06-2012

بابک جان برای رشته هایی به غیر از رشته های فنی و مهندسی بعد از نمره زبان به نظر شما کدوم یک از این موارد نقش تعیین کننده در گرفتن پذیرش دارن؟ SOP یا مقاله ISI

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 20-06-2012

متاسفانه من اطلاعاتم در مورد رشته‌های غیرفنی خیلی کمه و جواب این سوال رو نمی‌دونم. ضمنا به نظرم نمی‌شه همه‌ی رشته‌های غیرفنی رو در یک دسته قرار داد. مثلا پذیرش در رشته‌های علوم انسانی ممکنه خیلی متفاوت از رشته‌های پزشکی باشه، اما در هر صورت متاسفانه من مرجع خوبی برای پاسخگویی به سوال شما نیستم.
فقط یک نقل قول از یکی از دوستانم که دانشجوی دکترای روانشناسی در یکی از دانشگاه‌های معتبر استرالیاست بکنم. ایشون می‌گفت که برای اغلب دانشگاه‌های استرالیا داشتن مقاله مهم نیست و معدل خیلی مهمه. همچنین ایشون می‌گفت که اسم و اعتبار دانشگاهی که ازش فارغ‌التحصیل شدید خیلی مهمه و قسمت پذیرش دانشجوی دانشگاهی که ایشون درش درس می‌خونه اطلاع کاملی از اعتبار تعداد نسبتا زیادی از دانشگاه‌های مطرح ایران داره.

البته دوباره تاکید کنم که این فقط یک نقل قول و نظر ایشونه و ممکنه خیلی دقیق نباشه. خودتون لطفا بیشتر تحقیق کنید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - starry_eyed - 30-06-2012

با سلام
من یه مشکلی دارم که ممنون میشم اگه راهنمایی‌ام کنید. مشکلم اینه که از پایان نامه کارشناسی ارشدم دفاع کردم و چون دانشگاه آزاد درس خوندم 2 نمره از پایان نامه ام مربوط به مقاله است. در حال حاضر من دارم از فرصت 6ماهه ای که دانشگاه برای ارائه مقاله میده استفاده میکنم یعنی هنوز فارغ التحصیل نشدم البته با زحمت زیاد مقاله آماده کردم و برای مجله فرستادم ولی هنوز جواب مجله نیومده و احتمالن تا 3یا4 ماه آینده هم نیاد.
با وضعیتی که الان دارم، دانشجوی درحال تحصیل محسوب نمیشم و دانشگاه بهم ریزنمره رسمی نمیده. اگه بخوام صبر کنم تا مقاله ام اکسپت بشه و2نمره اونو بگیرم و بعد فارغ التحصیل بشم و برم دنبال مدارک به ددلاین های امسال نمیرسم. نمیدونم کار صحیح اینه که از خیر دو نمره بگذرم و فارغ التحصیل بشمو دنبال مدارکم باشم یا اینکه صبر کنم برای سال آینده. تا سال آینده هم فرصت بیشتری برای خوندن امتحانات دارم (برای امتحان زبان و جی آرای من تازه شروع به خوندن کردم درضمن اینکه پایه ی زبانم بد نیست) هم احتمالن مقاله و معدل بالاتری خواهم داشت(با نمره 18 پایان نامه معدلم 17.3ولی اگه مقاله ام قبول بشه با نمره 20 پایان نامه به 17.75 میرسه). ولی نمیدونم ارزششو داره که یکسال کارمو عقب بندازم یا نه.
علاوه بر اون به علت هزینه های اپلای نمیخوام خیلی ریسکی عمل کنم یعنی وقتی شانسم پایینه اقدام کنم. حالا میخواستم اگه ممکنه با توجه به عوامل موثر بر پذیرش و فاند منو راهنمایی کنید که کدوم کار بهتره. در ضمن معدل لیسانسم هم 15.3 هست.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 30-06-2012

برای اپلای کردن لازم نیست که فارغ‌التحصیل شده باشید، بلکه وقتی درس‌تون رو در دانشگاه مقصد شروع می‌کنید باید از مقطع قبلی فارغ‌التحصیل شده باشید. در نتیجه لزومی نداره که یک سال صبر کنید و می‌تونید امسال اپلای کنید و منتظر مقاله هم بشید ببینید نتیجه‌اش چی می‌شه. ریز نمرات رو هم اگر دانشگاه بهتون می‌ده می‌تونید تا همین جای فعلی بفرستید و بعد وقتی فارغ‌التحصیل شدید ریزنمرات نهایی رو به دانشگاه مقصد می‌دید.
به نظر من معدل فوق شما خوبه و دو نمره مقاله شانس شما رو متحول نخواهد کرد و در نتیجه یک سال صبر کردن برای این که معدل بهتری در ریزنمرات داشته باشید ارزشش رو نداره، مگر این که بتونید در این یک ساله نمره خیلی بهتری در GRE بیارید که اون بحث دیگه‌ایه.