آکادمیا کافه
Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+--- موضوع: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا (/Thread-Babak-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 31-05-2012

در مورد کالیفورنیا، اقامت در ایالت دیگه اهمیتی نداره. شما حتی اگر شهروند امریکا هم باشید، تا یک سال در کالیفورنیا زندگی نکنید برای دانشگاه‌های دولتی کالیفورنیا مقیم کالیفورنیا محسوب نمی‌شید و مشمول تخفیف نخواهید بود، اما من از قوانین ایالت‌های دیگه خبر ندارم.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - mhz_ir - 31-05-2012

(31-05-2012, 10:30 PM)Babak نوشته: در مورد کالیفورنیا، اقامت در ایالت دیگه اهمیتی نداره. شما حتی اگر شهروند امریکا هم باشید، تا یک سال در کالیفورنیا زندگی نکنید برای دانشگاه‌های دولتی کالیفورنیا مقیم کالیفورنیا محسوب نمی‌شید و مشمول تخفیف نخواهید بود، اما من از قوانین ایالت‌های دیگه خبر ندارم.
ممنون.این قضیه رو که دانشگاههای ایالتها که با حداقل یکسال اقامت در ایالتشون این تخفیف را میدن از کجا میشه فهمید؟

فقط از سایت دانشگاه هاشون؟

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 01-06-2012

بله، تنهای راهی که من بلدم مراجعه به سایت دانشگاه‌ها و جستجو در اون‌هاست و فکر می‌کنم با توجه به قوانینی که دانشگاه‌های مختلف برای خودشون دارند، تنها راه قابل اطمینان همین باشه. به عنوان مثال قانونی که من گفتم، برای خیلی از دانشگاه‌های خصوصی کالیفورنیا (مثل Stanford یا USC) صادق نیست و این دانشگاه‌ها قوانین خاص خودشون رو دارند و این رو فقط با مراجعه به اطلاعات دانشگاه‌های مورد نظرتون می‌تونید بفهمید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Mahmoudb - 01-06-2012

بابک جان من این سوال رو تو یه تاپیک دیگه مطرح کردم اینجا هم قرار میدم برای راهنمایی البته اگه با قوانین سایت مغایرت نداشته باشه:
سلام
به خاطر مصیبتی که سر تافل برام ایجاد شد از دو دانشگاه امریکا که اپلای کردم ریجکت شدم (یکیشون اصلا اپلیکیشنم نرفت دپارتمان). نمره زبانم 530 بود و مینیمم 550. الان دارم برای iBT میخونم احتمالا سپتامبر امتحان بدم. با این اوصاف یه پوزیشن تو اروپا برام تقریبا اوکی شده. یکی هم تو استرالیا احتمالش زیاده. ولی هدف اول و اخر من اومدن به امریکا هست. سه تا کار میتونم بکنم: 1- کلا بیخیال اروپا و استرالیا بشم و بعد تافل مجدد، اسپرینگ یا فال 2013 اپلای کنم امریکا
2- برم اروپا بعد یک یا دو ترم یا ترنسفر کنم یا،از اونجا مجدد اپلای کنم امریکا
3- برم اروپا دکترامو تبدیل کنم به مستر مجدد (اگه بشه!) و با یه مستر دیگه مجدد اپلای کنم امریکا

و اما سوالاتی که برام پیش اومده:
دکترای اروپا رو ول کنم برم سفارت امریکا سر ویزا گیر میدن؟ اگه اره، ایا مشکل حادی هست یا نه درست میشه؟ ایا تو امریکا کیس های ایرانی دیدین که دکترای اروپا یا استرالیا رو نیمه کاره ول کنن بیان امریکا؟ نظر کلی شما چیه؟

ممنون

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 01-06-2012

به طور کلی به نظر من بد نیست که دنبال موقعیت‌های فعلی در اروپا یا استرالیا برید و بعد از اونجا مجدد برای امریکا اقدام کنید. البته طبیعتا مخارج این راه بیشتر از این خواهد بود که بی‌خیال اروپا و استرالیا بشید و مجددا برای امریکا به صورت مستقیم اقدام کنید، ولی در این مورد خودتون باید تصمیم بگیرید.
اگر بتونید در اروپا یا استرالیا یک فوق لیسانس دیگه بگیرید که بهتر هم هست و شانس گرفتن پذیرش‌ از امریکا رو می‌تونه افزایش بده.

در مورد گرفتن ویزا، فکر نمی‌کنم مشکل خاصی پیش بیاد. من خودم دکترا رو کانادا شروع کردم و بعد از یک سال تصمیم گرفتم که به امریکا برم و تونستم از کانادا ویزای امریکا بگیرم. یکی دیگه از دوستان هم در موقعیت کم و بیش مشابهی از استرالیا ویزا گرفته. تجربیات ایشون رو می‌تونید اینجا بخونید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Karim - 02-06-2012

بابک جان
با اجازه شما
فکر نمیکنید اگه دوستمون مجددا در اروپا فوق لیسانس بگیرند خیلی وقتشون تلف میشه! چون دو سه سال بخوان در اروپا ارشد بخونند بعد دوباره باید تافل و احتمالا جی آریی بدهند . دانشگاهای امریکایی هم درسته گاهی فوق لیسانس اروپا رو بیشتر از ایران قبول دارند ولی بهرحال بنظر میرسد نمره تافل و جی آریی مهمتر از دانشگاه ایرانی یا اروپایی بودن باشه. البته تجربه برخی دوستان نشون داده تحصیلکرده اروپایی بشرطی که استاد خیلی خوب داشته باشه که توصیه نامه خیلی خوب بده و معرفی کنه به استاد دیگه در آمریکا شانس پذیرش از یک فوق لیسانس از ایران بیشتر خواهد داشت وگرنه درحالت کلی بنظر می رسد، ملاک های معدل، زبان ، جی آریی ، مقاله مهمتر از ایران یا اروپا فارغ التحصیل شدن باشد. مگر دانشگاه اروپایی خیلی معروف باشه چون اروپا هم دانشگاههای غیر معروف زیاد داره.
ضمن اینکه دوستمون میگن من برم اروپا دکترام رو تبدیل کنم به مستر!! که من بعید می دونم بشه. اولا ممکنه فاند ندهند دوما اگه بخواهند در همان گروه اینکار رو بکنند بعید میدونم گروه چنین اجازه ای رو بده که دانشجوی دکترا بیاد ارشد بخونه! چون ایشون جای یک نفر دیگررو اشغال کرده و بخواد بعد دو ترم بگه من دکترا نمیخام بخونم و چون میخام برم آمریکا میخام ارشد بخونم!

در مورد گزینه شماره 2 که گفتند از اروپا ترانسفر کنند اگه منظورشون اینه که مجدد اپلای کنند بنظرم بعید می دونم استادی یا گروهی در اروپا به دانشجوش وسطه کار اجازه بده بره آمریکا از اول دکترا شروع کنه . مگر استاده یک پروژه مشترک با آمریکا داشته باشه! یا اینکه دانشجو خودش بی خبر اروپا رو رها کنه که این کار هم از نظر اخلاقی درست نیست. جنابه بابک هم که کانادا رو رها کردند رفته اند امریکا تا اونجایی که من اطلاع دارم طبق گفته خودشون درهمین سایت با هماهنگی و موافقت کامل استادشون از کانادا به آمریکا رفته اند. البته چنین استاد با مرامی پیدا کردنش شانسی هست!

در هر صورت بنظر میرسد ، در تیوری منطقی تر این است که با توجه به گزینه های موجود دوستمون وبا توجه به تجربه اپلای آمریکا که دارند 2013 مجددا تلاش کنند و در فرصت باقیمانده زبان ، جی آریی و بقیه آیتم ها روارتقا دهند و یک اپلای هوشمندانه تر انجام دهند.

مرسی

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
++++++++++++++++++

به طور کلی به نظر من بد نیست که دنبال موقعیت‌های فعلی در اروپا یا استرالیا برید و بعد از اونجا مجدد برای امریکا اقدام کنید. البته طبیعتا مخارج این راه بیشتر از این خواهد بود که بی‌خیال اروپا و استرالیا بشید و مجددا برای امریکا به صورت مستقیم اقدام کنید، ولی در این مورد خودتون باید تصمیم بگیرید.
اگر بتونید در اروپا یا استرالیا یک فوق لیسانس دیگه بگیرید که بهتر هم هست و شانس گرفتن پذیرش‌ از امریکا رو می‌تونه افزایش بده.

در مورد گرفتن ویزا، فکر نمی‌کنم مشکل خاصی پیش بیاد. من خودم دکترا رو کانادا شروع کردم و بعد از یک سال تصمیم گرفتم که به امریکا برم و تونستم از کانادا ویزای امریکا بگیرم. یکی دیگه از دوستان هم در موقعیت کم و بیش مشابهی از استرالیا ویزا گرفته. تجربیات ایشون رو می‌تونید اینجا بخونید.
[/quote]

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 02-06-2012

در تعدادی از دانشگاه‌های اروپا می‌شه یک ساله فوق لیسانس گرفت و با فرض این که ایشون یک ساله بتونه فوق بگیره و با توجه به این که اگر از اول برای امریکا هم بخوان اقدام کنند باید یک سال رو باید منتظر بمونند، به نظر گرفتن فوق از اروپا بد فکری نیست و می‌تونه شانس گرفتن پذیرش دکترا در امریکا رو بالا ببره. البته همون طور که در پست قبلی هم گفتم، من از شرایط مالی ایشون خبر ندارم و در این مورد خودشون باید تصمیم بگیرند.

در مورد این که ایشون می‌تونه پذیرش اروپا رو تبدیل به پذیرش فوق بکنه یا می‌تونه با استادهاش در مورد ادامه تحصیل در امریکا باید خودشون بیشتر تحقیق کنند و بر اون اساس تصمیم بگیرند.
ضمن این که به هر حال همیشه این ریسک هست که شاید سال دیگه هم به هر دلیلی نتونند از امریکا پذیرش مناسبی بگیرند و به این ترتیب هم موقعیت‌های فعلی‌ای که برای اروپا یا استرالیا دارند رو از دست خواهند داد و هم زمان رو. از این نظر بد نیست که فعلا از موقعیت‌های فعلی استفاده کنند و سال دیگه برای امریکا مجددا تلاش کنند.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Karim - 02-06-2012

بابک جان ببخشید چون این تاپیک مشاوره شماس و من اظهار نظر میکنم:

با توجه به اینکه ایشون خودشون در پست شون گفتند که هدفه اول و آخرشون آمریکاست بنظر میرسه که رفتن به اروپا و استرالیا یه جور به قول معروف" لقمه دور سر چرخاندن باشه" و با رفتن به استرالیا یا اروپا برای دکترا همه چیزه به اما و اگر وابسته خواهد شد. که آیا از اونجا وسطه دکترا بتونن برن آمریکا یا خیر؟ مگر بقوله بابک خوب تحقیق کنند و یا با استاداش دراروپا صحبت کنه یا اینکه واسه پست دکترا بروند آمریکا.

وگرنه اگر ایشون هدفش گرفتن دکترا در خارج اروپا، استرالیا یا امریکا و...می بود خوب منطقی تر اینه که موقعبت های فعلی اروپا و استرالیا رو از دست ندهند. ولی چون هدف اول و آخرشون امریکاس یکم تصمیم گیری راجع به رفتن به کشوری ثالث دیگر سخت میشه!

فوق لیسانس های های تحقیقاتی یکساله در اروپا اگه بتونند هزینه هاشو تامین کنند و در طول یکسال هم کار تحقیقاتی خوب و توصیه نامه خیلی خوبی بگیرند فکر خوبیه ولی بهر حال شرط نمره زبان خوب و جی آریی همچنان باقی هست و در طول یکسال همزمان باید یک فوق لیسانس فشرده بگیرند و هم نمرات جی آر یی و زبانشون رو قوی کنند. و اینکه فوق لیسانس آموزشی یک ساله اونم همون رشته بنظرم چندان مفبد نیست و تکراره مکررات است و اعصاب خوردیه!

در مورد ریسک اپلای ساله بعد در آمریکا هم خوب چون ایشون هدفه اول و آخرشون امریکاس باید ریسکش هم بپذیرند
البته فعلا چون در سپتامبر تافل دارند بنظرم باید همه فکرشون روی آزمون سپتامبر متمرکز بشه

ممنونم

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - mahyarelc - 07-06-2012

درود بابک جان
با توجه به تجربیاتی که داری اگه بخوای از بین نمره GRE و مقاله یکی رو انتخاب کنی برای گرفتن پذیرش PhD کدوم رو انتخاب میکنی؟

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 08-06-2012

مهیار جان
بستگی داره که بین چه نمره‌های GRE باید انتخاب کنم. اگر بین ۱۱۰۰ و ۱۳۰۰ باشه، حتما GRE رو انتخاب می‌کنم، ولی اگر بحث بین ۱۱۵۰ و ۱۲۰۰ باشه داشتن مقاله خوب موثرتر خواهد بود.