آکادمیا کافه
Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+--- موضوع: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا (/Thread-Babak-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - milad2012 - 06-05-2012

(06-05-2012, 12:52 AM)Babak نوشته: من نمی‌دونم که شما به چه صورت می‌تونی از ایران پول خارج کنی، ولی در امریکا شما می‌تونی با خودت مبلغ زیادی پول همراه بیاری، فقط باید در فرم‌های گمرک که در هواپیما به شما داده می‌شه حتما قید کنی که دقیقا چقدر پول همراهت هست. البته اصطلاحا declare کردن پول فقط در صورتی که مبلغ بیشتر از ده هزار دلار باشه لازمه. برای مبالغ کمتر نیازی نیست. به پولی که شما با خودت میاری مالیات هم تعلق نمی‌گیره ولی ممکنه ازتون سوال کنند که این پول رو از کجا آوردید و چرا این قدر پول همراه‌تون هست. معمولا سخت‌گیری خاصی هم نیست، فقط در حد سوال عادی هست.

مرسی از جوابتون. حالا 40.0000 تا هم نه! من چون فاند ندارم، اگر وقت ورود 20.000 تا با خودم بیارم مشکلی پیش نمی آد؟ منظورم اینه که یک موقع تو فرودگاه یا جایی دیگه بهم پیله کنند و نگذارند که پول رو با خودم وارد کنم، نمی تونم هم بفرستم ایران، خلاصه برام دردسر بشه.... پس به نظر شما میشه که 20.000 تا بگذارم تو کیف دستی ام و با خودم بیاورم و فقط داخل فرم در هواپیما ذکر کنم که اینقدر با خودم دارم؟؟؟
متشکرم

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - baheri - 07-05-2012

من دوتا سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید:

1-نحوه بردن داروهایی که توسط پزشک در ایران تجویز شده اند به امریکا چگونه است؟

2-نحوه فرستادن برخی از داروها از امریکا به ایران (به علت گرانی در ایران) مثلا در حد محدود و جهت مصرف بستگان چگونه است؟

ایا در هر مورد بالا اجازه خاصی نیازه؟

با تشکر.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 07-05-2012

(06-05-2012, 11:58 AM)milad2012 نوشته: مرسی از جوابتون. حالا 40.0000 تا هم نه! من چون فاند ندارم، اگر وقت ورود 20.000 تا با خودم بیارم مشکلی پیش نمی آد؟ منظورم اینه که یک موقع تو فرودگاه یا جایی دیگه بهم پیله کنند و نگذارند که پول رو با خودم وارد کنم، نمی تونم هم بفرستم ایران، خلاصه برام دردسر بشه.... پس به نظر شما میشه که 20.000 تا بگذارم تو کیف دستی ام و با خودم بیاورم و فقط داخل فرم در هواپیما ذکر کنم که اینقدر با خودم دارم؟؟؟
متشکرم
در امریکا مشکلی برای ورود ۲۰ هزار دلار نخواهید داشت، فقط همون طور که گفتم و می‌دونید حتما در فرم‌ها بنویسید و پول رو به صورت قانونی وارد کنید تا مشکلی پیش نیاد. اگر هم پرسیدند که چرا این همه پول میارید، می‌تونید بگید که دانشجو هستید و باید شهریه دانشگاه و مخارج خودتون رو پرداخت کنید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 07-05-2012

(07-05-2012, 08:41 AM)baheri نوشته: من دوتا سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید:

1-نحوه بردن داروهایی که توسط پزشک در ایران تجویز شده اند به امریکا چگونه است؟

2-نحوه فرستادن برخی از داروها از امریکا به ایران (به علت گرانی در ایران) مثلا در حد محدود و جهت مصرف بستگان چگونه است؟

ایا در هر مورد بالا اجازه خاصی نیازه؟

با تشکر.
۱. ورود دارو به امریکا فقط برای مصرف شخصی مجازه. در نتیجه شما نمی‌تونید مقدار زیادی از انواع و اقسام دارو رو با خودتون همراه بیارید.
۲. تا اونجا که من اطلاع دارم مشکلی نداره و من تا به حال چندین بار از طریق دوستان و آشنایان که به ایران می‌رفتند برای اقوام در ایران دارو فرستادم و مشکلی هم نبوده.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - amin_mb - 07-05-2012

با اجازه بابک جان!

در سال های گذشته، به خاطر یک سری بیماری های پدربزرگم و نبود داروهای با کیفیت در ایران، سه ماه یکبار از آمریکا با پست این داروها برامون به ایران ارسال میشده که هیچ وقت مشکلی پیش نیامد!

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - bzz - 07-05-2012

سلام
ببخشید 1 سوال دارم در مورد اینکه برای دبیرستان بخوای پذیرش بگیری اید از کجا شروع کنم ؟
اینم بگم که خواهرم الان سوم راهنمایی
و اینکه اقوام درجه 1 زیاد دارم در آمریکا
اونا میتونن کاری انجام بدن برام؟

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - baheri - 07-05-2012

با تشکر از راهنمائیتون

یک سوال دیگه شرمنده

من یه i-20 بدون فاند دارم و یه i-20 فول فاند که هنوز نرسیده.با توجه به ضیق شدید وقت وترافیک بالای سفارت میشه با این i-20 وقت گرفت تا دیگری برسه؟

ممنون

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 08-05-2012

(07-05-2012, 02:34 PM)bzz نوشته: سلام
ببخشید 1 سوال دارم در مورد اینکه برای دبیرستان بخوای پذیرش بگیری اید از کجا شروع کنم ؟
اینم بگم که خواهرم الان سوم راهنمایی
و اینکه اقوام درجه 1 زیاد دارم در آمریکا
اونا میتونن کاری انجام بدن برام؟
تا اونجا که من می‌دونم دبیرستان پذیرشی نیست. شما باید در امریکا زندگی کنید و هر محله‌ای برای خودش دبیرستان یا دبیرستان‌های خاص خودش رو داره و شما فقط در دبیرستان‌های محله خودتون یا دبیرستان‌های خصوصی می‌تونید ثبت‌نام کنید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 08-05-2012

(07-05-2012, 08:49 PM)baheri نوشته: با تشکر از راهنمائیتون

یک سوال دیگه شرمنده

من یه i-20 بدون فاند دارم و یه i-20 فول فاند که هنوز نرسیده.با توجه به ضیق شدید وقت وترافیک بالای سفارت میشه با این i-20 وقت گرفت تا دیگری برسه؟

ممنون
این سوال در فروم مطرح و پاسخ داده شده. تا اونجا که من اطلاع دارم می‌شه. برای توضیحات بیشتر این تاپیک رو ببینید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - mhz_ir - 31-05-2012

نقل قول:قوانین همه دانشگاه‌ها و همه ایالت‌ها یکسان نیست. شما در کالیفورنیا اگر گرین کارد داشته باشید، بعد از یک سال حضور در کالیفورنیا مقیم محسوب می‌شید و در دانشگاه‌های دولتی کالیفورنیا مشمول تخفیف خواهید شد. این لینک دانشگاه برکلی شرایط رو توضیح داده و همون طور که می‌بینید این قانون شامل کسانی که اقامت دائم یا همون گرین کارد دارند هم می‌شه.
ادامه سوالم رو دیدم بهتره اینجا بپرسم Smile اقامت در یک ایالت را ایالت دبگه قبول نداره؟یعنی اگر مثلا 1سال تو ایالت تگزاس باشم
(با گرین کارت) بعد بخوام تو یکی از دانشگاه هایی که گفتید تو کالیفرنیا درس بخونم تا مشمول تخفیف بشم.