آکادمیا کافه
Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+--- موضوع: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا (/Thread-Babak-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 24-02-2012

(23-02-2012, 08:37 PM)Saeid نوشته: بابک جان تو اپلیکیشن استتوس یه دانشگاه من نوشته ----- "Defer Decision"منظورش چیه؟؟ با تشکر
نوشته deferred decision یا defer decision؟ این دو تا معنیش با هم فرق می‌کنه، اولی یعنی که تصمیم‌گیری در مورد اپلیکیشن شما به تعویق افتاده، ولی دومی بیشتر این معنی رو برای من داره که انگار شما تصمیم گرفتید که defer کنید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 24-02-2012

(24-02-2012, 03:09 AM)M0TRIX نوشته: سلام.

یکی از هیات موسسین دانشگاه ما ادم خیلی بزرگیه ! و توی کانادا درس خونده ! همشهری هم هست !

http://en.wikipedia.org/wiki/Yousef_Sobouti

حالا سوال من اینه که میتونه نقطه مثبتی باشه توی پذیرش ؟ توی رزمه بیارم تاثیر داره ؟ از انجایی که ایشون رو در دانشگاه
University of Toronto میشناسن !
البته رشته ایشون فیزیک بوده ها ! من کامپیوتر
مرسی
صرف این که این شخص جزو هیات موسسین دانشگاه شما بوده یا با شما همشهری بوده تاثیری در پذیرش شما نخواهد داشت. اگر می‌تونستید از ایشون recommendation letter بگیرید، تاثیر مثبت داشت، ولی با توجه به این که هم رشته نیستید این مساله هم منتفی هست.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - M0TRIX - 24-02-2012

سلام.

حالا من باید recommendation letter رو از کی بگیرم ؟ توی دانشگاه ما که ادم سرشناس دیگه ای وجود نداره !

لزومی نداره که توصیه‌نامه رو حتما آدم‌های سرشناس بنویسند. من هم که در شریف درس خوندم، هیچ کدوم از استادهام آدم‌های سرشناسی در حد بین‌المللی نبودند. شما از همون استادهایی که باهاشون درس یا پروژه داشتید می‌تونید توصیه‌نامه بگیرید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - akbar_saeedi - 25-02-2012

سلام بابک جان
آقا من چند ماه دیگه انشاالله میرم امریه سربازی...حالا چون وقت کافی دارم میخوام GRE هم بدم،اول هدفم کانادا و اروپا بود اما الان میخوام اولویتمو امریکا قرار بدم،من چند ماه ایلتس (طبق برنامه قبلی) خوندم و ب مسیرش آشنام..حالا ک اولویتم امریکاس خیلی بهتره تافل بدم یا برا دانشگاههای امریکا چون ایلتس رو هم قبول دارن خیلی فرق نداره؟
رشته من صنایع غذاییه...مرتبط با کشاورزی و البته صنعتی، فکر میکنید بازارکارش میخوره در امریکا چجوری باشه؟
سپاس

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 25-02-2012

راستش چیزی که من دیدم که اینه که درسته که دانشگاه‌های امریکا هم به تدریج دارند آیلتس رو می‌پذیرند، اما هنوز تعداد قابل توجهی هم هستند که فقط تافل رو قبول می‌کنند. به همین خاطر اگر هدف امریکاست به نظرم تافل امتحان بدید بهتر باشه.
در مورد رشته صنایع غذایی، متاسفانه من اطلاعاتم زیاد نیست، ولی یکی از بزرگترین صنایع امریکا، صنعت کشاورزی و مواد غذاییه. اولین منبع درآمد ایالت کالیفورنیا کشاورزی هست و این خیلی معنی داره. در ایالتی که شرکت‌های غولی مثل Apple، Google، Intel و غیره درش ساکن هستند و صنعت بسیار پول‌ساز فیلم‌سازی هالیوود وجود داره، اولین منبع درآمد کشاورزیه. در نتیجه حدس من اینه که نباید وضعیت صنایع غذایی بد باشه، ولی باز هم تحقیق کنید، چون گاهی علیرغم چنین مساله‌ای ممکنه اکثر کارهای عمده تحقیقاتی و توسعه در زمینه رشته شما قبلا انجام شده باشه و کار برای متخصصینی که تحصیلات بالایی دارند کم باشه.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - akbar_saeedi - 26-02-2012

سلام بابک جان..
1. هزینه های اضافی انتخاب امریکا بعنوان اولویت نسبت به کشورهای دیگه مث کانادا با توجه به الزام ب دادن GRE ،مسافرت ب کشور دیگه برا ویزا و ...کلا چقدر میتونه در کل فرایند پذیرش باشه؟
2. کلا ب نظر شما با توجه هب مسائل سیاسی موفقیت در گرفتن ویزا برا امریکا رو نسبت ب کانادا،استرالیا،آلمان ،سوئد و دیگر کشورهای اروپایی رو چطور ارزیابی میکنید؟
3. در کل نمیدونم چرا با تجربه اندکم فکر میکنم لهجه تافل برا ما ایرانی ها شیرین تر و ملموس تره نسبت به ایلتس، درین مورد نظری ندارید؟
4 در شبیه سازی نمرات تافل و ایلتس در امریکا و کانادا ظاهرا به ایلتسی ها ظلم میشه، اینو قبول دارید؟
5 اگه آدم وقت داشته باشه و بتونه نمره GRE خوبی بیاره فکر میکنید گرفتن پذیرش با فاند کلا براش راحتتر میتونه باشه نسبت به گرفتن اون مثلا از کانادا بدون GRE ولی با اندکی نمره زبان بالاتر(البته نظر کلی، چون مطمئنا با توجه به رشته ها و رنک دانشگاه ها و .میتونه متفاوت باشه..) ؟؟
6 شما کلا برتری های امریکا رو نسبت ب کانادا و آلمان و استرالیا(بدون در نظر گرفتن رشته و استثنائات) چی میدونید؟
سپاس فراوان

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 27-02-2012

akbar_saeedi عزیز

۱. از زمانی که من برای ویزا اقدام کردم خیلی سال گذشته و اطلاعات من به‌روز نیست، اما با توجه به قیمت فعلی دلار حدس من اینه که هزینه‌های اضافی امریکا چیزی حدود ۲ تا ۳ میلیون تومن باشه.
۲. گرفتن ویزای امریکا معمولا مشکل‌تر از کشورهای اروپاییه و رفت و آمد به امریکا بعد از شروع تحصیل هم بسیار مشکل‌تر و گرون‌تره.
۳. متاسفانه من تجربه‌ی چندانی در مورد آیلتس ندارم و نظری ندارم.
۴. در این مورد هم اطلاعات من کمه و ترجیح می‌دم حدس و گمان خودم رو ملاک قرار ندم.
۵. کلا در امریکا فاند برای رشته‌های مهندسی زیاده و تا اونجا که می‌دونم بیشتر از کشورهای اروپایی و کاناداست. به همین خاطر با شرایط خوب و داشتن نمره GRE بالا احتمال گرفتن فاند از امریکا به نظر من بیشتره.
۶. به نظر من مهمترین برتری‌های امریکا برای افرادی مثل من و شما، اقتصاد بسیار قدرتمند و چند ملیتی بودن امریکاست. اقتصاد بسیار قدرتمند امریکا باعث می‌شه که شرایط فاند در دانشگاه‌ها و شرایط کار بعد از فارغ‌التحصیلی بهتر از بسیاری از کشورها باشه. مساله بعدی هم این که شما در امریکا واقعا به ندرت احساس خارجی بودن پیدا می‌کنید، چون هم تعداد مهاجرین بسیار زیاده و هم فرهنگ این کشور طوری بنیان گذاشته شده که همه خودشون رو مهاجر می‌دونند. من در کانادا زندگی کردم و در حالی که اکثر جمعیت این کشور مثل امریکا مهاجر هستند، چنین فرهنگی به اندازه امریکا رواج نداره. کشورهای اروپایی، به خصوص آلمان، این طور که شنیدم از این نظر خیلی متفاوت هستند ولی من شخصا تجربه زندگی در هیچ کدوم از کشورهای اروپایی یا استرالیا رو ندارم. شاید بهتر باشه در این مورد در انجمن‌های مرتبط نظر بقیه دوستان رو بپرسید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - akbar_saeedi - 27-02-2012

سلام بابک جان
ممنون از جوابتون
خب با توجه به اینکه از هر نظر امریکا اختلاف معنی داری با دیگر کشورها داره، فکر میکنید واقعا اون مورد 2 ک در پست بالا گفتید چقدر میتونه مهم باشه؟
مثلا سالی دوبار مسافرت هزینش حدودا چند میشه با قیمت های الان؟و سختیش غیر چند روز الافی برا مسافرت چی میتونه باشه؟
تغییر ویزا و بعدا احتمالا اقدام برای مقیم شدن و ...در کل نسبت ب اون کشورهایی که تا حدی اطلاع دارید از نظر سختی چجوریه؟
با توجه به مسائل سیاسی که انگار داره وارد فازهای جدید میشه نگاه مردم امریکا به تحصیل کرده های ایران مخصوصا در جوامع اکادمیکش چجوریه؟(تروریستی و ..!!!)
ممنون

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - mechanical-eng - 27-02-2012

سلام بابک عزیز
2تا سوال داشتم:
1.بعضی جاها خوندم که اگه از دانشگاهی فاند داشته باشیم باز هم باید تمکن مالیمونو اثبات کنیم و بعضی جاها میخوندم نیازی بهش نبود! کدومش درسته؟
2.به طور مثال، اگه بخوایم مقایسه کنیم بین یه دانشگاه آمریکایی بارنک 30 ویه دانشگاه اروپایی با رنک 10 کدومش راحتتر پذیرش میدن؟
ممنون