آکادمیا کافه
Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+--- موضوع: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا (/Thread-Babak-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - a.sh.91 - 20-02-2012

(11-02-2012, 04:36 AM)Babak نوشته: با توجه به این که رشته شما رشته پرطرفداری هست و در دانشگاه شناخته شده‌ای درس می‌خونید و معدل نسبتا خوبی هم دارید، می‌تونید از دانشگاه‌های خیلی خوب کانادا یا امریکا پذیرش بگیرید. به فرض این که شما امتحان iBT بدید من توصیه می‌کنم که سعی کنید نمره‌اتون ۱۰۰ به بالا بشه یا اگر IELTS امتحان می‌دید حتما سعی کنید ۷ یا حتی ۷.۵ به بالا بشه نمره‌اتون. ضمن این که برای اغلب دانشگاه‌های امریکا شما به نمره GRE‌ هم نیاز دارید و باید این امتحان رو هم بگذرونید.

اگه من بتونم زبانم رو با نمرات خوبی بگذرونم که احتمالش بالاست، کدوم رنج از دانشگاه های امریکا رو پیشنهاد میدید؟!که سعی کنم دنبال استاد بگردم!
من الان دانشجوی ترم6 هستم.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 20-02-2012

برای دانشگاه‌های امریکا نمره GRE هم خیلی مهمه و بدون GRE سخت می‌شه نظر داد. با فرض داشتن GRE خوب به نظر من شما شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های ۱ تا ۵۰ رو دارید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - M0TRIX - 20-02-2012

سلام.

اقا بابک در مورد مسکن هم یکم توضیح میدی !

خوابگاه میدن؟خودت باید خونه بگیری ؟ مثل ایران پیش پول میخوان ؟ و تقریبا خونه ماهی چقدره ؟

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 21-02-2012

مسکن و خوابگاه خیلی متفاوته و کاملا به دانشگاه وابسته است و هیچ روال ثابتی وجود نداره. در مورد مسکن و هزینه‌هاش در انجمن کار و زندگی در امریکا توضیحاتی وجود داره. موضوعات مربوط به هزینه‌های زندگی و همچنین سوالات متداول رو نگاهی بیاندازید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - amin_mb - 21-02-2012

سلام بابک خان! خدا قوت!

یکی دو تا سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید!

1) من قصد اپلای برای آمریکا را نداشتم از ویزا می ترسیدم (هم متاهلم، هم رشتم حساسه، هم مشمول)! البته الان پشیمان هستم!
حالا همینطوری داشتم می گشتم، از زمینه تحقیقاتی یک استادی در دانشگاه USC خوشم آمد و یک ایمیل زدم بهش و نظرشو در مورد خودم برای سال دیگه پرسیدم!
من عادت دارم ایمیل به استاد که میزنم همراه ایمیل 3 تا فایل PDF پیوست می کنم! یکیش، Official Transcripts and Certificates، یکیش Supporting Documents و دیگریش Detailed Resume!
ایشون فرداش بهم ایمیل زدند که
" Dear Amin, Our graduate office will evaluate your application. Thanks for your interest.
Best Regards,"
آخه من نه پذیرش رسمی برای دانشگاه درخواست دادم، نه نمره تافل فرستادم، نه GRE دارم!
سوالم از خدمت شما اینه که آیا ایمیل ایشون Template هست یا نه! آیا Graduate Office این دانشگاه همینطوری هم بررسی می کنه؟

2) سوال بعدیم از خدمت شما اینه که عموی بنده استاد دو تا دانشگاه در کالیفرنیا هست! آیا ایشون می تونه با تماس حضوری و ارائه رزومه و مدارک من به اساتید بعضی از دانشگاه های USC، UCSB، UCI، نقش مثبتی در پذیرش بنده ایفا کنه یا خیر؟!
می دونم یکسری از دانشگاه های تاپ، استاد در مرحله اول تاثیری نداره! ولی با این 3 تا دانشگاه آشنایی در این حد نداشتم!

با تشکر از حسن توجه شما!

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - mahyarelc - 21-02-2012

درود بابک جان
یه سوالم از طرف من!:
فرضا ویزای دانشجویی رو به ویزای کار تبدیل کنیم، حالا این ویزا چجوریه از لحاظ ورودی/خروجی؟!
منظورم اینه الان که بعضی دوستان خوش شانس multiple گرفتن؛ بعد ویزای کار بگیرن باز مثلا Multiple ادامه پیدا میکنه یا اصلا سیستم فرق داره؟
یکم کلا گنگه این تعویض ویزا برام
یعنی دارم فکر میکنم یه جورایی که شاید ریسک کنم برم تابستون خارج امریکا دوباره واسه ویزا اقدام کنم (یه کشور یکم درست حسابی!!) شاید multiple مرحمت کنن! بعد اگه یک درصد یه جا مارو واسه کار گرفت، ویزا multiple باشه
اصلا کلا سیستم ویزای کار اینه که مثل دانشجویی single/multiple میدن؟این ویزا تاریخ داره(برای expire شدن)؟...بعد اگه single باشه که از خاک امرییکا بریم بیرون؛ باتوجه به اینکه ویزای کار داریم راه میدن آدمو دوباره؟!!(چون سر ویزا دانشجویی که باید 100 جور مدرک میوردیم که نمیخوایم کار کنیم و بر میگردیم و این جور صحبتا)
اگه صلاح دونستی شاید تو یه تاپیک جدا اگه جواب بدی فکر کنم بد نباشه که تو چشم باشه!
سپاس

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 22-02-2012

(21-02-2012, 11:40 AM)amin_mb نوشته: سلام بابک خان! خدا قوت!

یکی دو تا سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید!

1) من قصد اپلای برای آمریکا را نداشتم از ویزا می ترسیدم (هم متاهلم، هم رشتم حساسه، هم مشمول)! البته الان پشیمان هستم!
حالا همینطوری داشتم می گشتم، از زمینه تحقیقاتی یک استادی در دانشگاه USC خوشم آمد و یک ایمیل زدم بهش و نظرشو در مورد خودم برای سال دیگه پرسیدم!
من عادت دارم ایمیل به استاد که میزنم همراه ایمیل 3 تا فایل PDF پیوست می کنم! یکیش، Official Transcripts and Certificates، یکیش Supporting Documents و دیگریش Detailed Resume!
ایشون فرداش بهم ایمیل زدند که
" Dear Amin, Our graduate office will evaluate your application. Thanks for your interest.
Best Regards,"
آخه من نه پذیرش رسمی برای دانشگاه درخواست دادم، نه نمره تافل فرستادم، نه GRE دارم!
سوالم از خدمت شما اینه که آیا ایمیل ایشون Template هست یا نه! آیا Graduate Office این دانشگاه همینطوری هم بررسی می کنه؟

2) سوال بعدیم از خدمت شما اینه که عموی بنده استاد دو تا دانشگاه در کالیفرنیا هست! آیا ایشون می تونه با تماس حضوری و ارائه رزومه و مدارک من به اساتید بعضی از دانشگاه های USC، UCSB، UCI، نقش مثبتی در پذیرش بنده ایفا کنه یا خیر؟!
می دونم یکسری از دانشگاه های تاپ، استاد در مرحله اول تاثیری نداره! ولی با این 3 تا دانشگاه آشنایی در این حد نداشتم!

با تشکر از حسن توجه شما!
۱. به نظر من که template‌ هست و طرف حتی ایمیل اصلی شما رو هم ظاهرا درست نخونده و همین جوری یک جوابی داده.
۲. اگر خودتون می‌تونستید در دانشگاه حضور پیدا کنید و با استادها صحبت کنید، به نظرم می‌تونستید شانس‌تون رو بالا ببرید، اما مطمئن نیستم حضور شخص ثالثی مثل عموی شما تاثیر خیلی زیادی داشته باشه.
من خودم در UCI درس خوندم و می‌دونم که دانشکده کامپیوتر یک کمیته پذیرش داره، ولی استادها هم بی‌تاثیر نیستند. اگر استادی دانشجویی رو بخواد به کمیته پذیرش معرفی می‌کنه و در این شرایط احتمال این که کمیته پذیرش موافقت کنه خیلی زیاد می‌شه. در نتیجه نمی‌شه گفت که استاد تاثیری نداره. از شرایط دو تا دانشگاه دیگه اطلاع دقیق ندارم، اما می‌دونم که به طور کلی شرایط در بسیاری از دانشگاه‌های امریکا مشابه UCI هست و اگر استاد قبول کنه که دانشجویی رو بگیره و بهش فاند بده، کمیته پذیرش هم تا حد ممکن راه میاد و در بیشتر مواقع فقط در صورتی مخالفت می‌کنه که دانشجو مینیمم شرایط لازم رو نداشته باشه.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 22-02-2012

(21-02-2012, 01:03 PM)mahyarelc نوشته: درود بابک جان
یه سوالم از طرف من!:
فرضا ویزای دانشجویی رو به ویزای کار تبدیل کنیم، حالا این ویزا چجوریه از لحاظ ورودی/خروجی؟!
منظورم اینه الان که بعضی دوستان خوش شانس multiple گرفتن؛ بعد ویزای کار بگیرن باز مثلا Multiple ادامه پیدا میکنه یا اصلا سیستم فرق داره؟
یکم کلا گنگه این تعویض ویزا برام
یعنی دارم فکر میکنم یه جورایی که شاید ریسک کنم برم تابستون خارج امریکا دوباره واسه ویزا اقدام کنم (یه کشور یکم درست حسابی!!) شاید multiple مرحمت کنن! بعد اگه یک درصد یه جا مارو واسه کار گرفت، ویزا multiple باشه
اصلا کلا سیستم ویزای کار اینه که مثل دانشجویی single/multiple میدن؟این ویزا تاریخ داره(برای expire شدن)؟...بعد اگه single باشه که از خاک امرییکا بریم بیرون؛ باتوجه به اینکه ویزای کار داریم راه میدن آدمو دوباره؟!!(چون سر ویزا دانشجویی که باید 100 جور مدرک میوردیم که نمیخوایم کار کنیم و بر میگردیم و این جور صحبتا)
اگه صلاح دونستی شاید تو یه تاپیک جدا اگه جواب بدی فکر کنم بد نباشه که تو چشم باشه!
سپاس
مهیار جان
من این موضوع رو برای ویزای کار ایجاد کردم و سعی کردم سوال‌هات رو همون جا جواب بدم.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Saeid - 23-02-2012

بابک جان تو اپلیکیشن استتوس یه دانشگاه من نوشته ----- "Defer Decision"منظورش چیه؟؟ با تشکر

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - M0TRIX - 24-02-2012

سلام.

یکی از هیات موسسین دانشگاه ما ادم خیلی بزرگیه ! و توی کانادا درس خونده ! همشهری هم هست !

http://en.wikipedia.org/wiki/Yousef_Sobouti

حالا سوال من اینه که میتونه نقطه مثبتی باشه توی پذیرش ؟ توی رزمه بیارم تاثیر داره ؟ از انجایی که ایشون رو در دانشگاه
University of Toronto میشناسن !
البته رشته ایشون فیزیک بوده ها ! من کامپیوتر
مرسی