آکادمیا کافه
Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+--- موضوع: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا (/Thread-Babak-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - AHOURA - 30-01-2012

(30-01-2012, 12:07 AM)Babak نوشته: من می‌شناسم افرادی رو که با شرایط پایین‌تر از شما در رشته میکروبیولوژی پذیرش گرفتند، در نتیجه فکر می‌کنم که شما شانس خوبی برای پذیرش باید داشته باشید، اما متاسفانه من اطلاعاتم در زمینه فاند در رشته شما خوب نیست و نمی‌دونم کدوم دانشگاه‌های کانادا در این زمینه بهتر هستند. اگر سوال‌هاتون رو در یکی از انجمن‌های «علوم پزشکی و زیستی» یا «تحصیل در کانادا» بپرسید جواب‌های بهتری خواهید گرفت.
مرسی از جوابت بابک جان با توجه به شرایط من فک میکنید از کدوم دانشگاه های امریکا میتونم فاند بگیرم؟؟

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 31-01-2012

(30-01-2012, 09:56 PM)M0TRIX نوشته: سلام.

ما اگه بخوایم واسه ارشد بریم امریکا حداقل باید یه سال زدوتر اقدام کنیم دیگه ؟ معدلمون رو چیکار کنیم ؟ یعنی تا قبل از فارغ التحصیلی نمیدونیم چنده ! توی رزمه چی بنویسیم ؟
درسته، شما یک سال زودتر اقدام می‌کنید و معدل‌تون رو تا همون موقعی که اقدام می‌کنید می‌نویسید و لزومی نداره که حتما معدل فارغ‌التحصیلی رو بنویسید. دانشگاه‌ها به این شرایط کاملا آگاه هستند.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 31-01-2012

(30-01-2012, 10:41 PM)AHOURA نوشته: مرسی از جوابت بابک جان با توجه به شرایط من فک میکنید از کدوم دانشگاه های امریکا میتونم فاند بگیرم؟؟
همون طور که در پست قبلی گفتم، متاسفانه من از شرایط فاند در رشته شما اصلا اطلاعی ندارم و نمی‌دونم که احتمالش چقدره و چه دانشگاه‌هایی ممکنه به شما فاند بدن.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - M0TRIX - 03-02-2012

سلام.

واسه درست کردن یه رزومه خوب! چون در مقطع کارشناسی ادم نمیتونه paper بده ! به نظرتون خوبه که به چند تا زبان برنامه نویسی مسلط شد ؟

مثلا اگه توی روزمه 6 تا زبان بنویسیم چشمگیره ؟

ایا توی رزومه مدارک مربوط به لینوکس LPI تاثیری داره ؟
توی رشته ما واسه دادن رزومه خوب چه چیزهایی خوبه ؟

و اینکه انجا استادها از چی بیشتر خوششون میاد ؟

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - milad2012 - 04-02-2012

سلام بابک خان،
من از کاریرهای AA هستم و تو این 2 سالی که تو AA هستم از شما و آوازه تون خیلی خیلی شنیدم! قربان من تو یک موقعیت خیلی سختی قرار گرفتم که می خوام نظر نهایی رو از شما بگیرم. من برای MS in Electrical Eng. از University of Central Florida پذیرش conditional گرفتم برای fall 2012 مشروط به ارائه ی مدرک پایانی لیسانسم تا وسط ترم fall 2012. من این دانشگاه رو فوق العاده دوست دارم، اما خیلــــــــی شنیدم که به پذیرش conditional ویزا نمی دن! به همین دلیل با دانشگاه مکاتبه کردم و بهم گفتند که این conditional بودن رو تو I-20 مطرح نمی کنند اما تو admission letter می نویسند که پذیرشم conditional هست! همچنین آخرین میلی هم که از international office دریافت کردم به قرار زیر هست:
The admission letter is the one sent directly by the College of Graduate Studies by e-mail and it does state the conditional status. Please note that this cannot be changed or removed from the letter, however if you are worried about it, while it should not be a problem as we have many students from Iran, we will be happy to write a support letter for you stating the stipulations of the condition. Again, we would not be able to legally issue an I-20 for you unless you were officially admitted and fulfilled all of the requirements, and visa officers understand this. Please let me know if you have any further questions.
من تو آمریکا 13 تا دانشگاه اپلای کردم که تا حالا علاوه بر این مورد از Oklahoma State University هم پذیرش قطعی گرفتم و جواب بقیه هم نیومده! اما من شدیدا دوست دارم برم این دانشگاه و بهتر از UCF فقط UIC رو اپلای کردم! حالا مشکل من اینه که اگه بخوام همین UCF رو برم چون پذیرشم conditional هست برای ویزا به مشکل می خورم؟ من خودم واقعا گیج شدم و با خودم تصمیم گرفتم هر چی شما بفرمایید رو تو الویت بگذارم! خواهش می کنم راهنمایی بفرمایید بابک خان که چه کار کنم؟ با این دانشگاه اوضاع ویزام به چه صورتی خواهد بود؟
ارادتمند،
میلاد

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 04-02-2012

سلام میلاد جان
شما و دوستان به من خیلی لطف دارید.
در مورد پذیرشی که گرفتید باید بگم که تا اونجا که من اطلاع دارم حرفی که دانشگاه به شما در ایمیل زده درسته و پذیرشی که تنها شرطش ارائه مدرک لیسانس باشه، پذیرش مشروط محسوب نمی‌شه و برای ویزا معمولا مشکلی ایجاد نخواهد کرد. به خصوص اگر بتونید تا زمانی که برای ویزا اقدام می‌کنید مدرکی مثل نامه یا کارنامه دانشگاه رو نشون بدید که بیانگر این باشه که درس شما قطعا تا پاییز ۲۰۱۲ تمام خواهد شد، مشکلی برای ویزا نخواهید داشت.
سوال‌تون رو در انجمن امریکا هم باز مطرح کنید که دوستانی که اخیرا برای ویزا اقدام کردند اگر نظر متفاوتی دارند، نظرشون رو بنویسند.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - M0TRIX - 04-02-2012

(03-02-2012, 11:25 PM)M0TRIX نوشته: سلام.

واسه درست کردن یه رزومه خوب! چون در مقطع کارشناسی ادم نمیتونه paper بده ! به نظرتون خوبه که به چند تا زبان برنامه نویسی مسلط شد ؟

مثلا اگه توی روزمه 6 تا زبان بنویسیم چشمگیره ؟

ایا توی رزومه مدارک مربوط به لینوکس LPI تاثیری داره ؟
توی رشته ما واسه دادن رزومه خوب چه چیزهایی خوبه ؟

و اینکه انجا استادها از چی بیشتر خوششون میاد ؟
یه مطلب دیگه به این اضافه میکنم.

ایا مدارک فنی حرفه ای تاثیر داره ؟ چون من شنیدم مدارک فنی حرفه ای اینترنشناله

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 06-02-2012

دونستن زبان‌های برنامه نویسی و داشتن مدارک لینوکس و غیره می‌تونه مفید باشه، ولی تاثیر هیچ کدوم به اندازه معدل خوب، فارغ‌التحصیل شدن از دانشگاه معروف، داشتن نمره GRE و TOEFL بالا نیست. اگر دانشجوی لیسانس هستید و احتمال این که بتونید مقاله بدید زیاد نیست و می‌خواهید شانس گرفتن پذیرش‌تون رو زیاد کنید، معدل‌تون رو تا اونجا که می‌تونید بالا ببرید و روی TOEFL و GRE خیلی کار کنید.
مدرک فنی‌حرفه‌ای هم بعید می‌دونم که کمک چندانی به شما بکنه.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - M0TRIX - 06-02-2012

سلام.

پروژه هایی که توی RA تعریف میشه به کد نویسی هم احتیاج دارن یا خیر ؟

بیشتر جنبه تئوری داره یا کد نویسی ؟ اگه کد نویسی،با کدوم زبان ؟

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 06-02-2012

هیچ قانونی برای نوع پروژه وجود نداره، ولی بسیاری از پروژه‌های رشته کامپیوتر احتیاج به مقداری کد نویسی دارند، اما مقدارش بسته به پروژه می‌تونه خیلی متفاوت باشه و زبان برنامه‌نویسی هم خیلی بسته به پروژه و ترجیحات دانشجو و استاد داره. استفاده از زبان‌هایی مثل جاوا و سی پلاس پلاس و تا حدودی سی شارپ متداول‌تر از سایر زبان‌های برنامه نویسی هست.