آکادمیا کافه
Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+--- موضوع: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا (/Thread-Babak-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - ali-m - 03-01-2012

با عرض عذرخواهی فراوان نسبت به عملی که باعث حذف Account من شد.

بابک جان
بسیار ممنون از شما
شما نظرتون رو در مورد پذیرش فرمودید، به نظرتون برای این رنج شانس Fund دارم؟

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - soilman - 03-01-2012

درود
بابک جان می خواستم در مورد دانشگاه های ایالت مریلند بپرسم...

من الان موندم چه فرقی بین دانشگاه هایUniversity of Maryland خالی و اونی که کالج پارک داره هست...

http://www.umaryland.edu/
http://www.umd.edu/
پائین سایت اولیه نوشته The University of Maryland is the founding campus of the University System of Maryland

تو سایت University system of maryland هم میری همه ی اینها رو نوشته جزو انستیتو هاش هست...خوب اگه یکی اند و در یه سیستم هستند چرا تشکیلات و رنکینگ متفاوت دارن؟!
http://www.usmd.edu/institutions/

مسئله به نظرم از این جهت ارزش پیدا می کنه که سطح هر کدوم از این دانشگاه ها خیلی متفاوت هست و مسلما مریلند-کالج پارک دانشگاهی هست که بسیار معتبره و این خوب در تصمیم گیری برای اپلای و مسائل ثانویه تاثیر گذار خواهد بود...

با سپاس

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - soilman - 03-01-2012

درFAQ دانشگاه USMD(همان سیستم) گفته شده است:
  1. What is the University System of Maryland (USM)? The University System of Maryland (USM) is Maryland's system of public higher education. Its members include all public universities in the State, with the exception of Morgan State University and St. Mary's College. In addition to its 11 universities, the USM also includes one research institution. A complete listing of USM institutions is available on our USM Institutions page. The USM is the twelfth-largest university system in the nation, and our 12 institutions offer over 1,000 academic programs to more than 152,000 students at 200 sites worldwide.

اگه بخایم مقایسه کنیم این میشه چیی شبیه سیستم دانشگاه کالیفرنیا که کمپ هایی چون دیویس،برکلی،سانتا کروز و ... اینها رو داره یا شاید چیزی شبیه گروه G8 استرالیا؟!البته خوب G8 چون در استرالیا هست و سیستم متفاوتی داره شاید نتونه زیاد درست باشه...
    نظر دوستان چیه؟!
    با سپاس
    Blush

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 04-01-2012

(03-01-2012, 02:24 PM)ali-m نوشته: بابک جان
بسیار ممنون از شما
شما نظرتون رو در مورد پذیرش فرمودید، به نظرتون برای این رنج شانس Fund دارم؟
بله منظور من پذیرش با فاند بود. به نظر من شما کاملا شانس گرفتن پذیرش با فاند رو دارید، به خصوص اگر برای دکترا به طور مستقیم اقدام کنید شانس گرفتن فاندتون بالا خواهد رفت.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 04-01-2012

(03-01-2012, 05:13 PM)soilman نوشته: درود
بابک جان می خواستم در مورد دانشگاه های ایالت مریلند بپرسم...

من الان موندم چه فرقی بین دانشگاه هایUniversity of Maryland خالی و اونی که کالج پارک داره هست...

http://www.umaryland.edu/
http://www.umd.edu/
پائین سایت اولیه نوشته The University of Maryland is the founding campus of the University System of Maryland

تو سایت University system of maryland هم میری همه ی اینها رو نوشته جزو انستیتو هاش هست...خوب اگه یکی اند و در یه سیستم هستند چرا تشکیلات و رنکینگ متفاوت دارن؟!
http://www.usmd.edu/institutions/

مسئله به نظرم از این جهت ارزش پیدا می کنه که سطح هر کدوم از این دانشگاه ها خیلی متفاوت هست و مسلما مریلند-کالج پارک دانشگاهی هست که بسیار معتبره و این خوب در تصمیم گیری برای اپلای و مسائل ثانویه تاثیر گذار خواهد بود...

با سپاس
همون طور که خودتون هم گفتید این‌ها مثل campus های مختلف دانشگاه‌های کالیفورنیا هستند. اگر چه همه‌اشون در یک سیستم و تحت یک مدیریت اصلی اداره می‌شن اما دانشگاه‌های مستقلی هستند و شرایط پذیرش و رتبه متفاوتی دارند. دانشگاه مریلند-کالج پارک دانشگاه بسیار معروف و معتبری هست و قطعا می‌تونه گزینه‌ی بسیار خوبی برای ادامه تحصیل باشه.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - soilman - 04-01-2012

خوب بابک جان
پس همانطور که خودشون هم اشاره کردن میشه کورس هایی از دانشگاه های دیگه برداشت و از این جهت به نظرم شانس کسی که در یکی از این دانشگاه ها قبول شده و بخاد به مریلند-کالج پارک بره خیلی میره بالاتر...
از جهتی هم می تونه نکته ی خوبی باشه که همانطور که اشاره کردی در یک سیستم هستند پس میشه حداقل به این امیدوار بود که هر دانشگاهی رو بین خودشون به راحتی قبول نمی کنن...فکر نکنم مریلند-کالج پارک اعتبار خودشو خراب کنه....

با سپاس
(04-01-2012, 03:31 AM)Babak نوشته: همون طور که خودتون هم گفتید این‌ها مثل campus های مختلف دانشگاه‌های کالیفورنیا هستند. اگر چه همه‌اشون در یک سیستم و تحت یک مدیریت اصلی اداره می‌شن اما دانشگاه‌های مستقلی هستند و شرایط پذیرش و رتبه متفاوتی دارند. دانشگاه مریلند-کالج پارک دانشگاه بسیار معروف و معتبری هست و قطعا می‌تونه گزینه‌ی بسیار خوبی برای ادامه تحصیل باشه.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - reihaneh - 04-01-2012

سلام بابك جان
من ليسانس كامپيوتر گرايش نرم افزار از يك دانشگاه غيرانتفاعي دارم و معدلم حدود 16.46 است و نمره درسهاي تخصصي ام روي هم رفته خوبه هنوز تافل ندادم و سطح زبانم متوسطه فعلا
بنظر شما من شانس پذيرش با فاند از يكي از دانشگاه هاي آمريكا رو دارم؟من با فاند بودنش برام مهمه چون نميتونم هزينه اونجارو بدم. ويك سوال ديگه اينكه من خيلي دوست دارم اگر بشه براي فوق ليسانس به جاي اينكه كامپيوتر بخونم بيام و رشته گياهان داروئي يا طب سنتي يا يه چيزي تو اين مايه بخونم و دليل علاقه من اينه كه بنده يه بيماري دارم كه فعلا داروئي نداره و خودم دارم روش تحقيق ميكنم و ميخوام به اين وسيله راهي برام باز بشه كه آكادميك كار كنم
ممنون ميشم كمكم كنيد

(04-01-2012, 04:16 AM)soilman نوشته: خوب بابک جان
پس همانطور که خودشون هم اشاره کردن میشه کورس هایی از دانشگاه های دیگه برداشت و از این جهت به نظرم شانس کسی که در یکی از این دانشگاه ها قبول شده و بخاد به مریلند-کالج پارک بره خیلی میره بالاتر...
از جهتی هم می تونه نکته ی خوبی باشه که همانطور که اشاره کردی در یک سیستم هستند پس میشه حداقل به این امیدوار بود که هر دانشگاهی رو بین خودشون به راحتی قبول نمی کنن...فکر نکنم مریلند-کالج پارک اعتبار خودشو خراب کنه....

با سپاس
نمی‌دونم منظور شما از این که «شانس کسی که در یکی از این دانشگاه ها قبول شده و بخاد به مریلند-کالج پارک بره خیلی میره بالاتر» دقیقا چیه، ولی به طور کلی این موضوع خیلی درست نیست و دانشگاه‌های امریکا به این موضوع خیلی اهمیت نمی‌دن و همون طور که گفتم این campus ها دانشگاه‌های مستقلی هستند و جابجایی بین این campusها لزوما ساده‌تر نیست.

(04-01-2012, 02:31 PM)reihaneh نوشته: سلام بابك جان
من ليسانس كامپيوتر گرايش نرم افزار از يك دانشگاه غيرانتفاعي دارم و معدلم حدود 16.46 است و نمره درسهاي تخصصي ام روي هم رفته خوبه هنوز تافل ندادم و سطح زبانم متوسطه فعلا
بنظر شما من شانس پذيرش با فاند از يكي از دانشگاه هاي آمريكا رو دارم؟من با فاند بودنش برام مهمه چون نميتونم هزينه اونجارو بدم. ويك سوال ديگه اينكه من خيلي دوست دارم اگر بشه براي فوق ليسانس به جاي اينكه كامپيوتر بخونم بيام و رشته گياهان داروئي يا طب سنتي يا يه چيزي تو اين مايه بخونم و دليل علاقه من اينه كه بنده يه بيماري دارم كه فعلا داروئي نداره و خودم دارم روش تحقيق ميكنم و ميخوام به اين وسيله راهي برام باز بشه كه آكادميك كار كنم
ممنون ميشم كمكم كنيد
بدون دونستن نمره زبان و به خصوص نمره GRE نمی‌شه راحت اظهارنظر کرد، ولی با فرض این که شما نمره خیلی خوبی در GRE و زبان بیارید، فکر می‌کنم شانس گرفتن پذیرش و فاند رو داشته باشید ولی رنک دانشگاه و غیره خیلی به نمره این امتحانات و یک مقدار هم شانس ربط پیدا می‌کنه.

در مورد تغییر گرایش و خوندن رشته‌ای کاملا متفاوت مثل گیاهان داروئی، فکر می‌کنم شما ناچار خواهید بود که تقریبا از ابتدا شروع کنید و لیسانس فعلی شما نهایتا ممکنه باعث بشه که تعدادی از درس‌هایی که باید بردارید کم بشه، ولی تا اونجا که می‌دونم شما با لیسانس کامپیوتر نمی‌تونید فوق لیسانس در رشته‌های داروشناسی یا پزشکی بگیرید. البته اطلاعات من در این مورد خیلی دقیق نیست و بهتره که بیشتر تحقیق کنید و تنها به حرف من اتکا نکنید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - smile - 06-01-2012

سلام آقا بابک
اول باید از زحمتهایی که برای بچه ها میکشید تشکر کنم
واقعا این اخلاق شما قابل تقدیره از جریانهای سال پیش فهمیدم که جدا استثنایی هستید

من از یکی از دانشگاهای تهران فوق فیزیک دارم
معدل فوق 16.18
معدل لیسانس 14.46
تافل 620
verbal 340
Q. 800
Aw 4
Subject Physics 790
کنفرانس 8 تا که 2 تاش خارجیه
2 تا مقاله ISI که در ژورنالهای خیلی خوب فیزیک هست با impact factor 3.5 یکی از مقاله ها با اینکه الان 6 ماهه که چاپ شده citation داره یک گروه فیزیک توی ژورنال با IF 4 به مقاله من reference داده

میخواستم بدونم با توجه به معدل پایین من از چه رنک دانشگاهی میتونم پیذرش با فاند داشته باشم

ممنون