آکادمیا کافه
Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+--- موضوع: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا (/Thread-Babak-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - negar.d - 13-08-2015

با سلام
من دانشجوی ارشد مکانیک هستم و قصد phd در امریکا را دارم . به دنبال استاد هستم و شرایط دانشگاهها ولی انقدر تعداد زیاده که گیج شدم .
میشه ازتون بخوام لطفا سایتی را معرفی کنید که مربوط به رنکینگ دانشگاههای امریکا باشه و اطلاعات و مینیمم های مربوط به هر دانشگاه رو بده و phd  مکانیک هم داشته باشه ؟
با تشکر

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - Babak - 15-08-2015

@SHJ90

معدل که دیگه گذشته و کار خاصی نمی‌تونید بکنید، ولی خوب خوشبختانه خودتون در جریان بوده‌اید که چطور می‌شه تا حدی اثر معدل رو جبران کرد و مسیر درستی رو در پیش گرفتید. امیدوارم که نمره TOEFL و GRE شما خوب بشه تا در مجموع پرونده قوی‌تری برای پذیرش داشته باشید.
در مورد این که آیا دانشگاه‌ها ممکنه باز هم در مورد معدل کل شما سخت‌گیری بکنند یا خیر باید بگم که بستگی به دانشگاه و استاد و همچنین بستگی به قدرت بقیه متقاضی‌ها داره. بعضی از دانشگاه‌ها ممکنه باز هم سخت‌گیری بکنند و بعضی‌ها ممکنه کمتر اهمیت بدند. به هر حال، با توجه به مجموع شرایط شما و رتبه‌های خوب که در المپیاد و مسابقات ACM آوردید، اگر نمره خوبی در GRE بیارید به نظر من شانس پذیرش و فاند خواهید داشت.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - Babak - 15-08-2015

(13-08-2015, 11:38 PM)negar.d نوشته: با سلام
من دانشجوی ارشد مکانیک هستم و قصد phd در امریکا را دارم . به دنبال استاد هستم و شرایط دانشگاهها ولی انقدر تعداد زیاده که گیج شدم .
میشه ازتون بخوام لطفا سایتی را معرفی کنید که مربوط به رنکینگ دانشگاههای امریکا باشه و اطلاعات و مینیمم های مربوط به هر دانشگاه رو بده و phd  مکانیک هم داشته باشه ؟
با تشکر

همون طور که خودتون هم متوجه شدید تعداد دانشگاه‌های امریکا خیلی زیاده و محدود کردن انتخاب‌ها کار خیلی ساده‌ای نیست و مرحله نسبتا زمان‌بری هست.

در مورد رنکینگ می‌تونید به موضوع رتبه بندی (رنکینگ) دانشگاه های آمریکا به تفکیک رشته مراجعه کنید و رنکینگ مربوط به رشته مکانیک رو ببینید.
در مورد مینیمم‌های دانشگاه‌ها می‌تونید به قسمت ملزومات پذیرش آکادمیا کافه مراجعه کنید و رشته مکانیک رو جستجو کنید. این لیست طبیعتا کامل نیست و شاید تعداد خیلی زیادی دانشگاه رو در اونجا پیدا نکنید، اما من غیر از اینجا وب‌سایت دیگه‌ای رو سراغ ندارم. امیدوارم که با کمک شما کاربران بتونیم این لیست رو کامل‌تر کنیم تا بهتر مورد استفاده دوستان قرار بگیره.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - SHJ90 - 16-08-2015

(15-08-2015, 09:42 AM)Babak نوشته: @SHJ90

معدل که دیگه گذشته و کار خاصی نمی‌تونید بکنید، ولی خوب خوشبختانه خودتون در جریان بوده‌اید که چطور می‌شه تا حدی اثر معدل رو جبران کرد و مسیر درستی رو در پیش گرفتید. امیدوارم که نمره TOEFL و GRE شما خوب بشه تا در مجموع پرونده قوی‌تری برای پذیرش داشته باشید.
در مورد این که آیا دانشگاه‌ها ممکنه باز هم در مورد معدل کل شما سخت‌گیری بکنند یا خیر باید بگم که بستگی به دانشگاه و استاد و همچنین بستگی به قدرت بقیه متقاضی‌ها داره. بعضی از دانشگاه‌ها ممکنه باز هم سخت‌گیری بکنند و بعضی‌ها ممکنه کمتر اهمیت بدند. به هر حال، با توجه به مجموع شرایط شما و رتبه‌های خوب که در المپیاد و مسابقات ACM آوردید، اگر نمره خوبی در GRE بیارید به نظر من شانس پذیرش و فاند خواهید داشت.

@[b]Babak[/b]
دوست عزیز ممنون که برای دوستان و بنده وقت میذارید. 

به فرض نمرات مناسب زبان که فرمودید؛ برای چه رنک هایی شانس دارم. نظرم بنده 30 تا 60 رشته CS است.ایا سبد انتخاب ام منطقی است.

راستی به رزومه ی بنده TA بودن در کارشناسی را هم اضاف کنید. بعضی دوستان تهران وشریف میگند اگر ارشد رو تو این جا ها بخونی شانس فول فاندت و جای مناسب بیشتری داری. نظر شما چیست؟
اما بنده میلی به ادامه تحصیل در داخل ندارم متاسفانه یا خوشبختانه!!!!!!

برای شانس بیشتر پذیرش؛  و همراه با فاند چه راه حلی دارید.؟ بنده نظرم دکترا مستقیم تا شاید فاند شاملم شود؛ است. در این حالت مفید میدانید که بعد پایان تحصیل دکترا مستقیم از دانشگاهایی با توجه به رزومه بنده "" جاب افر"" داشته باشم" تو حوزه های هوش و داده کاوی و شبکه ad hoc ,...اوضاع کار بعد از تحصیل؛ کامپیوتر و حوزه هایی که گفتم چه طور است؟.

سپاس بی حد خدمت شما

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - Babak - 16-08-2015

@SHJ90

به نظرم رنکی که انتخاب کردید بد نیست، ولی من جای شما باشم دو، سه تا دانشگاه رنک ۶۰ تا ۱۰۰ رو هم اضافه می‌کنم.
تهران و شریف درس خوندن و معدل خوب آوردن تو این دانشگاه‌ها به پذیرش شما کمک خواهد کرد، اما خودتون باید تصمیم بگیرید که مایلید این کار رو بکنید یا خیر.

اقدام مستقیم برای دکترا شانس فاند شما رو بالا می‌بره، اما باید مطمئن بشید که شرایط لازم دانشگاه‌ها رو برای پذیرش مستقیم دکترا دارید.
در مورد کار، هوش و داده‌کاوی گرایش‌های بسیار خوبی هستند و احتمالا کاربردشون در آینده بیشتر هم خواهد شد. به همین خاطر فکر نمی‌کنم جای نگرانی از نظر بازار کار وجود داشته باشه. فعلا بهتره که بیشتر تمرکز رو روی گرفتن پذیرش بذارید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - Seagirl - 19-08-2015

دانشگاه هاي need-basedمثل هاروارد كه financial aidدارن.
چجوري از درست و كامل بودن اطلاعات مالي كه براي دانشگاه فرستاده ميشه مطمئن ميشن؟؟
و در هاروارد براي undergraduate چه سطحي براي قبولي لازمه؟؟

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - Babak - 20-08-2015

(19-08-2015, 03:10 AM)Seagirl نوشته: دانشگاه هاي need-basedمثل هاروارد كه financial aidدارن.  
چجوري از درست و كامل بودن اطلاعات مالي كه براي دانشگاه فرستاده ميشه مطمئن ميشن؟؟
و در هاروارد براي undergraduate چه سطحي براي قبولي لازمه؟؟

در امریکا همه افراد باید مدارک مالی و درآمدی‌شون رو به صورت سالیانه برای اداره مالیات ارسال کنند و این مدارک مالیاتی معمولا مدارک رسمی درآمدی حساب می‌شه و احتمالا دانشگاه‌ها هم این مدارک رو مبنا قرار می‌دند. برای دانشجویان خارجی اما نمی‌دونم که چطور تصمیم می‌گیرند و نمی‌دونم که آیا این کمک‌های مالی که مبنی بر نیاز هست شامل دانشجویان خارجی هم می‌شه یا خیر.

در مورد سطح مورد نیاز برای قبولی، در لینک زیر مدارک مورد نیاز برای پذیرش undergrad گفته شده ولی چیزی در مورد حد نصاب معدل و نمره‌های لازم برای امتحان‌های SAT یا ACT نگفته. بعضی اوقات دانشگاه‌های خیلی خوب مثل هاروارد حداقلی رو مشخص نمی‌کنند و دانشجوها رو بر اساس معیارهای خاص خودشون که لزوما خیلی هم مشخص نیست انتخاب می‌کنند.

https://college.harvard.edu/admissions/application-requirements

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - Babak - 20-08-2015

لطفا از این پس، سوال‌هاتون رو در موضوعات مناسب در داخل فروم مطرح کنید و چنانچه مایلید که من به‌شون پاسخ بدم @Babak رو در ابتدا یا انتهای پست‌تون قرار بدید.

لطفا @Babak رو خودتون تایپ کنید و کپی/پیست نکنید. در غیر این صورت کاراکترهای اضافی که قابل دیدن نیستند برای قابل‌بندی متن به نوشته شما اضافه خواهد شد و در نتیجه من آگاه‌سازی‌ای دریافت نخواهم کرد.

به عنوان مثال:

@Babak
با معدل ۱۶ از دانشگاه علم صنعت در رشته برق و ...