آکادمیا کافه
Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+--- موضوع: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا (/Thread-Babak-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - amirhossein.gh - 03-01-2012

سلام بابک جان
ممکنه سوالم کمی ابتدایی به نظر برسه ولی خوب واقعا برای من سواله
راستش من که تازه میخام برای ارشد اقدام کنم خیلی برام جای سواله که کلا دکترا چه فرقی با ارشد داره و توش چه کارا انجام میشه و دقیق تر، دکترای آمریکا چه فرقی با جاهای دیگه داره؟
واقعا ممنون میشم راهنمایی کنی
Smile

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 03-01-2012

تفاوت مهم دکترا با ارشد در پروژه تحقیقاتی این دو هست. هدف دوره دکترا اینه که از شما یک محقق بسازه و روش تحقیق کردن و به روز نگه داشتن اطلاعات خودتون رو به شما یاد می‌ده. در برخی از کشورها فوق اصلا پروژه تحقیقاتی نداره یا اگر داشته باشه دفاع نداره، ولی پروژه دکترا باید یک کار کاملا جدید باشه و شما در پایان دوره از کارتون باید دفاع کنید و نشون بدید که این پروژه در حدی بوده که شما رو لایق دریافت درجه دکترا بکنه.

دکترای امریکا تفاوت اساسی با دکترا در کشورهای دیگه نداره. البته قوانین و جزئیات نحوه دریافت دکترا در کشورهای مختلف متفاوته، اما این تفاوت‌ها بنیادی نیست.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - amirhossein.gh - 03-01-2012

بابک جان حالا تا هستی یه سوال دیگه هم ازت بپرستم Smile :
مثلا شما فرض کن استاد دانشگاهی: حالا میخای دانشجو بگیری . دانشجوی فوق میگیری یا دکترا؟ سوالم به خدا جدیه و برام مسالیه!!
ممنون

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 03-01-2012

استادهای دانشگاه اغلب ترجیح می‌دن که دانشجوی دکترا بگیرند، چون دانشجویان فوق اکثر مدتی که در دانشگاه هستند رو صرف گذروندن درس‌ها می‌کنند و وقت زیادی برای کارهای تحقیقاتی ندارند. استادها به دنبال گرفتن فاند و چاپ کردن مقاله هستند و از این جهت دانشجویان دکترا در اغلب مواقع بهتر از دانشجویان فوق عمل می‌کنند و فرصت انجام پروژه‌های بزرگ و نوشتن مقاله‌های خوب رو دارند.

بابک جان من از یکی از دوستام شنیدم میگفت شما اگه تو دانشگاه رو به پایین آمریکا فوق بگیری بسیار ارجحیت داره نسبت به اینکه مثلا فوقت رو از یه دانشگاه
معتبر اروپا گرفته باشی. در ضمن خیلی از دوستانی که برای ارشد رفتن اروپا و الان برای دکترا دارن میرن آمریکا به شدت پیشنهاد میکنن که فوق هم تا حد امکان در آمریکا
باشع حتی در دانشگاه پایین
به نظرت حرف درسته و اگه شما حق انتخاب داشتی کدوم رو بر میداشتی؟؟
:]

من شخصا هیچ وقت در اروپا زندگی نکردم و در دانشگاه‌های اروپا نبودم، اما سخته که قبول کنم یک دانشگاه پایین امریکایی بهتر از یک دانشگاه خوب اروپایی باشه. آیا شما می‌دونید که این دوستان شما از چه جهت می‌گفتند که دانشگاه امریکایی ارجحیت داره؟ آیا از نظر شرایط علمی می‌گفتند یا از نظر شرایط اجتماعی و زندگی؟

از هر دو جهت :
میگفتن تو آمریکا دانشگاهت هر چقدر هم پایین باشه نسبت به خارج امریکا ارجحیت داره چون اونا سیستم خودشون رو ترجیح میدن و راحتتر میپذیرن و در نتیجه پذیرش راحتتر میشه
از نظر فرهنگی هم میگن که فرهنگ ما ایرانی ها با آمریکایی ها بیشتر مچه و چون زبانشون هم تا حدی بلدیم پس بهتره برامون
حالا نظرت به خصوص راجع یه اولی چیه؟

تا اونجا که من می‌دونم این مساله درست نیست و دانشگاه‌های تاپ اروپایی کاملا به دانشگاه‌های پایین امریکایی ارجحیت دارند و در امریکا کاملا شناخته شده هستند. گرفتن مدرک فوق از یکی از این دانشگاه‌های اروپایی کار گرفتن پذیرش دکترا از امریکا رو برای شما خیلی راحت خواهد کرد.

از نظر فرهنگ و زبان و غیره قبول دارم که زندگی در امریکا راحت‌تره.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - ali_-_m - 03-01-2012

سلام به بابک عزیز

می خواستم نظرتون رو در مورد شانس پذیرشم بدونم. این که برای حدود چه رنکی شانس Full Fund دارم.

لیسانس مهندسی برق خواجه نصیر - فارغ التحصیل - معدل 17.9
toefl = 109

gre : vrebal = 700
quant =800
a.w = 5
البته اینها تبدیل از مقیاس جدید به قدیم است.

1 مقاله ISI
از نظر recom هم مشکلی ندارم.

سلام علی جان
شرایط شما خیلی خوبه. شما شانس خوبی برای گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های ۱ تا ۳۰ امریکا رو دارید.