آکادمیا کافه
Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+--- موضوع: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا (/Thread-Babak-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - Babak - 16-06-2015

به نظر من با معدل حدود ۱۵ و نمره GRE حدود ۳۰۰ ممکنه شانس داشته باشید ولی شانس شما برای پذیرش با فاند خیلی بالا نیست و اگر شانسی داشته باشید احتمالا برای دانشگاه‌های بالای رنک ۱۰۰ خواهد بود. به نظر من بهتره که از فرصت باقی مونده برای بالاتر بردن معدل‌تون حداکثر استفاده رو بکنید. همچنین روی GRE وقت بیشتری بگذارید تا بتونید نمره بهتری بگیرید. معدل و GRE مهمترین معیارها برای گرفتن پذیرش از امریکاست.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - محمد-85 - 16-06-2015

سلام
من ارشد سراسری با معدل 17.70 در رشته مکانیک و لیسانس آزاد با معدل 17.10 هستم.
تا به حال دو مقاله  ٱی اس آی با ایمپکت 1 تا 2 داده ام.
مدرک زبانم رو هم به زودی خواهم گرفت.
در حدود 3 سال هم سابقه کار مرتبط همراه با بیمه دارم.
می خواستم شما د راهنمایی کنیم که آیا می توانم از کانادا واسه دکتری بورس بگیریم؟
راستی من می خوام مدرک آیلتس بگیرم. آیا واسه کانادا حتما باید تافل داشته باشی یا آیلتس هم قبوله؟
برام مهمه که فاند بدن.
ممنون

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - Babak - 17-06-2015

(16-06-2015, 08:00 PM)'محمد-85' نوشته: سلام
من ارشد سراسری با معدل 17.70 در رشته مکانیک و لیسانس آزاد با معدل 17.10 هستم.
تا به حال دو مقاله  ٱی اس آی با ایمپکت 1 تا 2 داده ام.
مدرک زبانم رو هم به زودی خواهم گرفت.
در حدود 3 سال هم سابقه کار مرتبط همراه با بیمه دارم.
می خواستم شما د راهنمایی کنیم که آیا می توانم از کانادا واسه دکتری بورس بگیریم؟
راستی من می خوام مدرک آیلتس بگیرم. آیا واسه کانادا حتما باید تافل داشته باشی یا آیلتس هم قبوله؟
برام مهمه که فاند بدن.
ممنون

معدل‌های شما خوبه و این که مقاله دارید هم نکته مثبتی است. به همین خاطر به نظر من اگر نمره خوبی در امتحان زبان بیارید شانس پذیرش و فاند از کانادا رو خواهید داشت. اغلب دانشگاه‌های کانادا آیلتس رو قبول می‌کنند. به هر حال اگر دانشگاه خاصی مدنظر شما هست، بهتره که وب‌سایت دانشگاه رو چک کنید و ببینید که شرایط پذیرشش چیه. یکی از راه‌های نسبتا ساده برای پیدا کردن این شرایط که برای بسیاری از دانشگاه‌ها جواب می‌ده اینه که در گوگل دنبال عبارت «xyz university graduate admission requirement» بگردید و xyz رو با نام دانشگاه مورد نظر جایگزین کنید.
همچنین بعضی از دانشکده‌ها شرایط متفاوت با دانشگاه ممکنه داشته باشند. به همین خاطر شرایط دانشکده مکانیک رو هم چک کنید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - amirhossein.gh - 17-06-2015

سلام بابک جان

یه سوالی داشتم ازت
من برای یه دانشگاه تو میزوری (در دهکده رولا) پذیرش گرفتم و استاد برای سه ترم (پاییز ، بهار و تابستون) به من مبلغ 22003 دلار برای هزینه زندگی و اینا تخصیص داده
میخاستم ببینم به نظرت این مقدار واسه زندگی متاهلی کافیه ؟ (یعنی هزینه بیمه ، خوراک. خونه و ...)

ممنونم از پاسخت پیشاپیش

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - Babak - 18-06-2015

(17-06-2015, 10:58 AM)'amirhossein.gh' نوشته: سلام بابک جان
یه سوالی داشتم ازت
من برای یه دانشگاه تو میزوری (در دهکده رولا) پذیرش گرفتم و استاد برای سه ترم (پاییز ، بهار و تابستون) به من مبلغ 22003 دلار برای هزینه زندگی و اینا تخصیص داده
میخاستم ببینم به نظرت این مقدار واسه زندگی متاهلی کافیه ؟ (یعنی هزینه بیمه ، خوراک. خونه و ...)
ممنونم از پاسخت پیشاپیش

درود امیرحسین جان

در واقع شما حدود ماهیانه ۱۸۰۰ دلار خواهید گرفت که احتمالا بعد از کسر مالیات و غیره، حدود ۱۶۰۰ دلار خواهد بود. من از قیمت‌های رولا خبر ندارم، اما حدس می‌زنم که بتونید یک آپارتمان یک خوابه رو با حدود ۴۰۰ دلار در ماه اجاره کنید. در نتیجه حدود ۱۲۰۰ دلار باقی می‌مونه. به نظرم در رولا با این مبلغ دو نفری می‌تونید زندگی کنید. البته واضحه که زندگی دانشجویی و باید یک مقدار صرفه‌جویی کنید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - فلو - 18-06-2015

سلام و درود ...
در دانشگاههای مطرح computer science دوره دکتری کامپیوتر چند ساله هست؟(آیا بسته به گرایش هم داره یا نه؟)
و میشه کمتر از 5 سال تموم کرد به شرط اینکه ارشد در زمینه مرتبط با دکتری رو داشته باشی؟

سپاس .

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - Babak - 18-06-2015

(18-06-2015, 10:05 AM)'فلو' نوشته: سلام و درود ...
در دانشگاههای مطرح computer science دوره دکتری کامپیوتر چند ساله هست؟(آیا بسته به گرایش هم داره یا نه؟)
و میشه کمتر از 5 سال تموم کرد به شرط اینکه ارشد در زمینه مرتبط با دکتری رو داشته باشی؟
سپاس .

درود
دوره دکترا مثل دوره کارشناسی یا کارشناسی ارشد نیست که زمانش خیلی مشخص باشه و مثل این دوره‌ها نیست که شما بعد از گذروندن تعداد مشخصی واحد فارغ‌التحصیل بشید. طول دوره دکترا به میزان پیشرفت کارهای پژوهشی شما داره و این که چقدر بتونید مقاله بنویسید. همچنین استاد راهنمای شما نقش مهمی در زمان فارغ‌التحصیلی داره و حتی در صورت خوب پیش رفتن کارها اگر استاد راهنما تایید نکنه شما نمی‌تونید فارغ‌التحصیل بشید. به همین خاطر طول دوره متغیره. اغلب افرادی که من دیدم وقتی با مدرک کارشناسی ارشد دوره دکترا رو شروع کرده‌اند بین ۴ تا ۷ سال طول کشیده و بدون مدرک کارشناسی ارشد معمولا حداقل ۵ سال طول می‌کشه.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - IRAN1368DAMQAN - 23-06-2015

با عرض سلام و تشکر از لطف و توجه شما
شما با لیسانس مکانیک از دانشگاه دولتی با معدل بسیار کم 13 و اطاله ی زمان تحصیل و 26 سال سن ، کدام را ه را برای محقق شدن شرایط گرفتن فاند دکترا با رنک بالا در آینده پیشنهاد می فرمایید ؟

1 - گرفتن ارشد مکانیک از دانشگاه های خوب تهران و رزومه ی خوب ( GRE  و ... )

2- قبولی دوباره در لیسانس مکانیک دانشگاه های معمولی یا آزاد ، تطبیق بعضی از واحدها و گرفتن دوباره لیسانس با معدل بالا و در زمان کمتر
   ( انجام چنین کاری برای اخذ پذیرش یک نکته ی منفی و عجیب به حساب نمی آید ؟)

3- شروع به تحصیل در رشته ی دیگری که به آن علاقه دارم ( طراحی صنعتی ) از ابتدا در مقطع لیسانس ؟

خیلی به راهنمایی نیاز دارم
از لطف شما متشکرم

سن در آینده برای دکترا مشکل ساز نیست ؟

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - Babak - 23-06-2015

(23-06-2015, 07:04 PM)IRAN1368DAMQAN نوشته: با عرض سلام و تشکر از لطف و توجه شما
شما با لیسانس مکانیک از دانشگاه دولتی با معدل بسیار کم 13 و اطاله ی زمان تحصیل و 26 سال سن ، کدام را ه را برای محقق شدن شرایط گرفتن فاند دکترا با رنک بالا در آینده پیشنهاد می فرمایید ؟

1 - گرفتن ارشد مکانیک از دانشگاه های خوب تهران و رزومه ی خوب ( GRE  و ... )

2- قبولی دوباره در لیسانس مکانیک دانشگاه های معمولی یا آزاد ، تطبیق بعضی از واحدها و گرفتن دوباره لیسانس با معدل بالا و در زمان کمتر
   ( انجام چنین کاری برای اخذ پذیرش یک نکته ی منفی و عجیب به حساب نمی آید ؟)

3- شروع به تحصیل در رشته ی دیگری که به آن علاقه دارم ( طراحی صنعتی ) از ابتدا در مقطع لیسانس ؟

خیلی به راهنمایی نیاز دارم
از لطف شما متشکرم

سن در آینده برای دکترا مشکل ساز نیست ؟

راه اول: این روش جواب می‌ده و دوستانی هستند که این راه رو امتحان کرده‌اند و موفق هم شده‌اند. از دانشگاه خوبی با معدل بالا فوق رو گرفته‌اند و مقاله خوب داده‌اند و نمره TOELF و GRE بالا آورده‌اند و تونسته‌اند پذیرش بگیرند.

راه دوم رو پیشنهاد نمی‌کنم، به نظر من این راه اتلاف زمان و به قول شما سوال برانگیز خواهد بود.

راه سوم: این راه هم ممکنه. احتمالا شما لازم نیست تمام واحدها رو دوباره پاس کنید و حدس می‌زنم که ظرف یکی دو سال بتونید لیسانس طراحی صنعتی بگیرید. تنها مساله‌ای که هست اینه که فکر می‌کنم شانس گرفتن پذیرش و به خصوص فاند برای رشته مکانیک بیشتر از طراحی صنعتی باشه. این مساله رو مد نظر داشته باشید.

سن برای دکترا در امریکا و کانادا عموما مشکلی ایجاد نمی‌کنه.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - morishadmehr - 29-06-2015

سلام دوستان و وقت به خیر،
من ارشد مکانیک خوندم با معدل 15. در حال حاضر یه مقاله ISI مستخرج از پایان نامه سابمیتی دارم، یه مقاله-کنفرانس داخلی مستخرج از پایان نامه ام چاپ شده دارم و 4 مقاله ISI با ایمپکت های 1 تا 1.2 هم مستخرج از پروژه کسر خدمت سربازی (پس از فارغ التحصیلی) دارم که اکسپت شده اند و البته میشه تا دو سه مقاله دیگه هم از این پروژه سابمیت کنم تو فرصت باقیمونده.
در مقاله های پایان نامه، اسمم اول خورده و در مقاله های پروژه سربازی، تو دو تاش اسمم دوم (بعد از استاد راهنمای پروژه) و دوتای دیگه سوم و چهارم خورده. موضوع پایان نامه و پروژه خدمت تا حدی مشابهت دارند.
در حال حاضر دارم برای تافل میخونم (دو ماه دیگه آزمون دارم) و بعدش هم برای GRE.
سوال اصلی من اینه که در مورد مقاله ها به ترتیب اولویت از بین موارد زیر چه پارامترهایی مهمتره به طوریکه بدون نیاز به نمره بالای GRE و با تافل بین 80 تا 90، بتونم فاند کامل بگیرم از یه دانشگاه متوسط یا خوب یا ممتاز تو آمریکا؟
مقاله حتما مستخرج از پایان نامه باشه؟ ایمپتک ژورنال؟ محل قرارگیری اسم در مقاله؟ تعداد مقالات؟ سطح کیفی مقاله و ژورنال؟ 
خیلی ممنون.