آکادمیا کافه
Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+--- موضوع: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا (/Thread-Babak-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - Babak - 03-05-2015

(01-05-2015, 03:24 PM)'bahareh_cs' نوشته: با سلام
یه سوال داشتم راجع به ترم بهار. به نظر شما شانس پذیرش و فاند برای ترم بهار کمتر از پاییز هست؟ اگر اینطوره به نظرتون این تفاوت در حدی زیاد هست که یک سال دیگه صبر کنم و برای پاییز سال دیگه اپلای کنم؟ ممنونم.

در خیلی از دانشگاه‌های امریکا تعداد دانشجویانی که در ترم بهار می‌پذیرند و همچنین فاندهای موجود برای ترم بهار کمتره، از طرفی متقاضیان هم کمتر هستند. در نتیجه شاید خیلی راحت نشه گفت که شانس کدوم یک کمتره، اما من گاهی دیده‌ام که بعضی از دانشگاه‌ها فاند رو فقط برای ترم پاییز در نظر می‌گیرند. طبیعتا در این جور موارد، شانسی برای فاند در ترم بهار وجود نداره.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - Babak - 03-05-2015

(02-05-2015, 08:51 PM)'starry_eyed' نوشته: سلام،
امیدوارم حالتون خوب باشه.
ببخشید شما از دانشگاه SUNY-Albany اطلاعی دارید؟ این دانشگاه چون رشته های مهندسی را نداره و فقط علوم کامپیوتر داره بچه های ایرانی کمتر میشناسنش و در موردش اطلاعات نیست.
من یه سری اطلاعات در مورد این دانشگاه و دانشگاه آرلینگتون میدم ممنون میشم بگید به نظرتون کدوم برای ادامه تحصیل در رشته کامپیوتر ساینس بهتره.
آرلینگتون: رنک کلی: تایر2،   رنک کامپیوتر90،  ذسته بندی وزارت علوم: متوسط  
آلبانی:  رنک کلی: 126،    رنک کامپیوتر101،  ذسته بندی وزارت علوم: خوب
در کل هم دانشکده کامپیوتر آلبانی اساتید و زمینه های تحقیقاتی کمتری نسبت به آرلینگتون داره
با تشکر

متاسفانه اطلاعات من در مورد SUNY-Albany خیلی کمه، اما تا حدی با Texas Arlington آشنا هستم. بر اساس اطلاعاتی که شما دادید، به نظر می‌رسه که Arlington دانشگاه بهتری برای رشته کامپیوتر باشه. معمولا دانشگاه‌هایی که فقط یک رشته فنی رو دارند و در بقیه زمینه‌های فنی خیلی شناخته شده نیستند، کمتر پیش میاد که در رشته‌ فنی‌ای که ارائه می‌کنند خیلی برجسته باشند.

(02-05-2015, 09:38 PM)'Dynamic' نوشته: سلام
یه سوال دارم در مورد bank statement و sponser
آیا ممکنه BS به نام پسرعموی من باشه و ایشون فرم اسپانسر بودن رو پر کنه؟
حسابش توی بانک ملیه، بانک ملی مشکلی نداره؟

معمولا مشکلی نیست که صورت‌حساب بانکی به نام اقوام نزدیک باشه، به خصوص این که نام خانوادگی ایشون با شما یکیه. این نامه رو برای ویزا می‌خواهید یا برای صدور I-20؟ در صورتی که برای ویزا و ارائه به سفارت باشه، به نظرم بهتره که نامه به اسم پدر یا مادر باشه.

من در مورد بانک‌های ایران و این که چه بانکی مشکل داره اطلاعات زیادی ندارم، ولی تا اونجا که خاطرم هست تقریبا تمام بانک‌های دولتی ایران شامل تحریم‌ها شده‌اند و ممکنه مشکل‌ساز باشند.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - فلو - 14-05-2015

سلام 
چون واسه ارشد فاند نمی دن میشه مستقیم از لیسانس به دکتری اقدام کرد ولی اون رو به ارشد تغییر داد؟(به نظرم این کار غیر اخلاقیه...)
این مدرکی که به عنوان معادل ارشد میدن برای پذیرش دکترا از دانشگاهی دیگه مشکلی نداره؟
سپاس.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - علیا 123 - 14-05-2015

سلام امکانش هست یه نمونه فرم پر شده (ds-260) برای یه شخص ایرانی رو با ترجمه  سر تیتراش رو سایت بزارین در ضمن تاکی فرصت داریم این فرم رو پر کنیم و آیا خودمون میتونیم پرکنیم یا باید به کسی مراجعه کنیم ممنون از لطفتون

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - Babak - 15-05-2015

(14-05-2015, 11:17 AM)'فلو' نوشته: سلام 
چون واسه ارشد فاند نمی دن میشه مستقیم از لیسانس به دکتری اقدام کرد ولی اون رو به ارشد تغییر داد؟(به نظرم این کار غیر اخلاقیه...)
این مدرکی که به عنوان معادل ارشد میدن برای پذیرش دکترا از دانشگاهی دیگه مشکلی نداره؟
سپاس.

معمولا می‌شه، ولی گاهی دانشگاه‌ها قوانین خاص خودشون رو دارند. در این زمینه باید دو تا مساله رو مدنظر داشت: ۱. دانشگاه امکان پذیرش مستقیم از لیسانس به دکترا رو داره، ۲. شما می‌تونید مدرک ارشد رو در حین تحصیل دکترا دریافت کنید.
مدرکی که به شما داده می‌شه در خیلی از دانشگاه‌ها معادل ارشد نیست، بلکه خود مدرک ارشد هست، اما خیلی وقت‌ها نیاز دارند که شما برای دریافت مدرک ارشد کار خاصی انجام بدید، مثلا ممکنه لازم باشه پروژه ارشد انجام بدید و پایان نامه بنویسید. این مدرک مشکل خاصی برای پذیرش دکترا از دانشگاه دیگه نداره.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - Babak - 15-05-2015

(14-05-2015, 06:49 PM)'علیا 123' نوشته: سلام امکانش هست یه نمونه فرم پر شده (ds-260) برای یه شخص ایرانی رو با ترجمه  سر تیتراش رو سایت بزارین در ضمن تاکی فرصت داریم این فرم رو پر کنیم و آیا خودمون میتونیم پرکنیم یا باید به کسی مراجعه کنیم ممنون از لطفتون

دسترسی به این فرم برای من امکان پذیر نیست و ظاهرا فقط در دسترس برندگان لاتاری هست و با شماره case number و تاریخ تولد اون‌ها قابل دسترسیه. این فرم طوری ایجاد شده که افراد بتونند خودشون پرش کنند، اما پر کردنش نیاز به دونستن زبان انگلیسی داره. اگر زبان انگلیسی شما به اندازه کافی خوب نیست، بهتره که فرم رو با کمک کسی که زبان می‌دونه پر کنید. همچنین من شنیده‌ام که برخی از آژانس‌های مسافرتی هستند که به ازای دریافت هزینه‌ای این فرم رو برای افراد پر می‌کنند.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - saramir - 24-05-2015

سلام به دوستان عزیز
من دانشجوی ترم آخر تربیت بدنی و علوم ورزشی هستم (رو پایان نامه کار می کنم) یه سوال داستم که چطوری می تونم برای مقطع دکترا تو یکی از دانشگاه های آمریکا پذیرش بگیرم؟[عکس: confused.gif][عکس: confused.gif][عکس: undecided.gif][عکس: undecided.gif]
یعنی از کجا باید شروع کنم؟
مرسی از راهنماییتون

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - Babak - 24-05-2015

درود،
برای این که اطلاعات اولیه در مورد گرفتن پذیرش بدست بیارید، می‌تونید به جزوه (ویکی) سایت و به طور خاص به صفحه
برنامه ریزی برای گرفتن پذیرش مراجعه کنید. همچنین در انجمن راهنمای گرفتن پذیرش موضوع‌های 
 و 
به شما کمک خواهند کرد که اطلاعات اولیه رو بدست بیارید.
(24-05-2015, 05:40 PM)'saramir' نوشته: سلام به دوستان عزیز
من دانشجوی ترم آخر تربیت بدنی و علوم ورزشی هستم (رو پایان نامه کار می کنم) یه سوال داستم که چطوری می تونم برای مقطع دکترا تو یکی از دانشگاه های آمریکا پذیرش بگیرم؟[عکس: confused.gif][عکس: confused.gif][عکس: undecided.gif][عکس: undecided.gif]
یعنی از کجا باید شروع کنم؟
مرسی از راهنماییتون

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - sajjad_asgharya - 28-05-2015

با سلام
ممنون از اینکه وقت با ارزشتونو گذاشتین و سوال منو جواب دادین
من به همراه خانمم میخایم ادامه تحصیل بدیم ایشون لیسانس صنایع دارن ایشونم میخان دکترا پذیرش بگیرن
البته درسته لیسانس ریاضی دارم اما از سال 91 دارم لیسانس عمران میخونم
هزینه درسخوندن و اقامت در آمریکا حدودا برای 2 نفر چقدر است ؟
ممنون میشم اگه راهنمایی کنین
نمره تافلم 100 است اماgre امتحان ندادم هنوز