آکادمیا کافه
Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+--- موضوع: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا (/Thread-Babak-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - starry_eyed - 14-04-2015

سلام، امیدوارم حالتون خوب باشه.
من خیلی وقتا دیدم که موقعی که بچه ها در مورد رنک دانشگاه سوال میکنن خیلی ها جواب میدن که در دوره دکترا استاد و زمینه تحقیقاتی که کار میکنید مهمتر از رنک هست. خوب اگر ما بخوایم استاد و زمینه تحقیقاتی را معیار انتخاب دانشگاه قرار بدیم. اولا در مورد استاد چه چیزی مهمه که باید مورد توجه قرار بدیم. مثلا تعداد مقالاتش؟. دوما برای رشته کامپیوتر کار کردن در چه زمینه های تحقیقاتی‌ای میتونه برای آینده مون و پیدا کردن کار مفید باشه؟

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - Babak - 14-04-2015

(14-04-2015, 12:54 AM)'Dynamic' نوشته: سلام بر استاد بابک عزیزدانشگاه california state university توی بخش How do I qualify for gradauate admission یکی از مواردی که نوشته اینه:
با توجه به این خط از ترجمه ریزنمراتم، میشه رو این جمله ای که انشگاه گفته تکیه کرد؟
این یعنی که معدل زیر 14ای که دارم مشکل از من نبوده، دانشگاه مشکل داشته! معدل من از معدل دانشگاه و دانشکده و رشته بالاتره!
برای GPA مورد نیاز اینو نوشته:
advanced degree یعنی چی؟
میشه لطفا سومین مورد رو تضیح بدید؟ یعنی تو 60 واحد آخر تحصیل GPA بالای 2.5 باشه؟ اون 90quarter units یعنی چی؟ اون مواردی که بعد از excluding نوشته چی هستند؟ کی باید این GPA رو حساب کنه؟ تو سایت دانشگاه حرفی از evaluation و WES نزده. درس های عمومی، درس های افتاده، درس هایی که غایب بودم و تو ترجمه نوشته absent، پروژه و کارآموزی چطور تو GPA محسابه میشن؟
چقدر سوال پرسیدم!
ممنون

۱. می‌تونید در فرم‌های پذیرش یا SoP به این موضوع اشاره کنید که معدل شما بالاتر از متوسط کلاس بوده. ضمن این که شما حداقل دانشگاه که GPA 2.5 هست رو دارید.

۲. منظور از Advanced degree مدرک فوق لیسانس یا دکتراست. در این مورد بیشتر همون فوق لیسانس مطرحه.

۳. منظور همون ۶۰ واحد آخر تحصیل شماست. بعضی از دانشگاه‌های امریکا سیستم quarter ای دارند به جای semester ای. در سیستم qaurter ای هر سال سه ترمه، غیر از تابستون. در ایران اما ما سیستم quarter ای نداریم و در نتیجه این موضوع شامل حال شما نمی‌شه.

۴. منظور از اون قسمت excluding اینه که در این ۶۰ واحد آخر تحصیل، درس‌هایی که عقب افتاده بوده رو در بین این ۶۰ واحد قرار ندید.

۵. در مورد محاسبه GPA من اطلاعاتم کافی نیست و واقعیتش رو بخواهید اگر کسی بخواهد خیلی دقیق کار کنه، در واقع سیستم نمره‌ای ما به GPA قابل تبدیل نیست، چون در GPA میانگین کلاس و نمودار کلاس رو در نظر می‌گیرند و نمره‌ها بر اون اساس داده می‌شه. در نتیجه شاید همین معدل زیر ۱۴ شما با توجه به میانگین کلاس شما به راحتی بالای ۳ می‌شد. به همین خاطر گاهی دانشگاه‌ها از دانشجوها می‌خوان که معدل رو تبدیل نکنند و به همون سیستمی که نمره داده شده در فرم‌های پذیرش بنویسند. گاهی هم دانشگاه‌ها GPA رو لازم دارند.
برای محاسبه GPA لطفا به موضوع تبدیل معدل از مقیاس 20 به 4 مراجعه کنید. در اونجا توضیحات لازم داده شده.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - Babak - 14-04-2015

(14-04-2015, 08:52 AM)'starry_eyed' نوشته: سلام، امیدوارم حالتون خوب باشه.
من خیلی وقتا دیدم که موقعی که بچه ها در مورد رنک دانشگاه سوال میکنن خیلی ها جواب میدن که در دوره دکترا استاد و زمینه تحقیقاتی که کار میکنید مهمتر از رنک هست. خوب اگر ما بخوایم استاد و زمینه تحقیقاتی را معیار انتخاب دانشگاه قرار بدیم. اولا در مورد استاد چه چیزی مهمه که باید مورد توجه قرار بدیم. مثلا تعداد مقالاتش؟. دوما برای رشته کامپیوتر کار کردن در چه زمینه های تحقیقاتی‌ای میتونه برای آینده مون و پیدا کردن کار مفید باشه؟

هم رنک دانشگاه و هم استادی که باهاش قراره کار کنید مهم هستند. اگر رنک دو تا دانشگاه نزدیک به هم باشه، احتمالا معقوله که به دانشگاه‌هایی که رنک یک کم پایین‌تر (بدتر) ولی استاد بهتری داره برید، اما اگر اختلاف رنک دو تا دانشگاه زیاد باشه، به نظر من وزن رنک بیشتره و بهتره که دانشگاه با رنک بهتر رو انتخاب کنید.
در مورد استاد و انتخاب استاد، متاسفانه ملاک خیلی خاصی وجود نداره. استادهایی هستند که مقاله خیلی دارند، اما در عوض کار کردن باهاشون خیلی سخته و انتظارشون اینه که دانشجو روزی مثلا ۱۶ ساعت کار کنه. از اون طرف استادهایی هم هستند که شاید تعداد مقالات‌شون خیلی زیاد نباشه، اما کیفیت مقالات‌شون خیلی بالا باشه. به همین خاطر روی این معیارها نمی‌شه خیلی حساب کرد. اگر دوست یا آشنایانی در دانشگاه داشته باشید که از استادها شناخت کافی داشته باشند، می‌تونند به شما کمک کنند.

در زمینه رشته کامپیوتر، در حال حاضر برخی مباحث مثل Big Data، Security، Bioinformatics، Cloud Computing مباحث داغی هستند و کار و فاند براشون زیاده، اما این که تا چند سال آینده باز هم مباحث داغی باشند یا خیر رو نمی‌شه راحت پیش‌بینی کرد.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - Ali.ch.since - 21-04-2015

سلام.خواستم بدونم که دانشگاه های امریکایی تقریبا زمان ددلانی که دارن حوالی چه تاریخی هست؟برای ترم پاییز؟
ممنون

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - Babak - 22-04-2015

(21-04-2015, 01:25 PM)'Ali.ch.since' نوشته: سلام.خواستم بدونم که دانشگاه های امریکایی تقریبا زمان ددلانی که دارن حوالی چه تاریخی هست؟برای ترم پاییز؟
ممنون

ددلاین اغلب دانشگاه‌ها برای ترم پاییز بین ۱۵ دسامبر تا اواخر ژانویه است، اما استثنا هم زیاد وجود داره. به هر حال، اگر دارید برنامه‌ریزی می‌کنید، توصیه می‌کنم که همه کارهاتون رو طوری پیش ببرید که نتایج امتحان‌ها و باقی مدارک برای حدود اول دسامبر آماده بشه که بتونید پست کنید و قبل از ددلاین به دانشگاه برسه.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - Ali.ch.since - 22-04-2015

(22-04-2015, 10:06 AM)Babak نوشته:
ددلاین اغلب دانشگاه‌ها برای ترم پاییز بین ۱۵ دسامبر تا اواخر ژانویه است، اما استثنا هم زیاد وجود داره. به هر حال، اگر دارید برنامه‌ریزی می‌کنید، توصیه می‌کنم که همه کارهاتون رو طوری پیش ببرید که نتایج امتحان‌ها و باقی مدارک برای حدود اول دسامبر آماده بشه که بتونید پست کنید و قبل از ددلاین به دانشگاه برسه.

ممنون بابت جواب.
من برای پاییز میخام اپلای کنم که فول فاند بگیرم.من الان دانشجوی کارشناسی عمران هستم و میخام شروع کنم هرجور شده مقاله isi کار کنم که واسه پذیرش دکترای مستقیم بتونم حتما فول فاند بگیرم همه ی نمره هام هم میخام بالا ببرم .من تا اول دسامبر Greو تافلم و مقالم آمادست .
ولی ریز نمراتم تکمیل نیست چون دسامبر توی امتحانای آخرین ترم تحصیلمم.
آیا با gre و تاعل و مقاله و فرضا از 150 واحد135 تا رو پاس کرده باشم و فقط 15 تا مونده باشه ؛ با اون قبول میکنن؟

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - Babak - 23-04-2015

(22-04-2015, 01:24 PM)'Ali.ch.since' نوشته: ممنون بابت جواب.
من برای پاییز میخام اپلای کنم که فول فاند بگیرم.من الان دانشجوی کارشناسی عمران هستم و میخام شروع کنم هرجور شده مقاله isi کار کنم که واسه پذیرش دکترای مستقیم بتونم حتما فول فاند بگیرم همه ی نمره هام هم میخام بالا ببرم .من تا اول دسامبر Greو تافلم و مقالم آمادست .
ولی ریز نمراتم تکمیل نیست چون دسامبر توی امتحانای آخرین ترم تحصیلمم.
آیا با gre و تاعل و مقاله و فرضا از 150 واحد135 تا رو پاس کرده باشم و فقط 15 تا مونده باشه ؛ با اون قبول میکنن؟

بله، قبول می‌کنند. بسیاری از دانشجویان موقع اپلای کردن شرایط شبیه شما دارند و هنوز فارغ‌التحصیل نشده‌اند. شما با همون کارنامه می‌تونید اقدام کنید، ولی باید تعداد باقیمانده واحدهای شما طوری باشه که نشون بده شما تا قبل از پاییز سال بعد فارغ‌التحصیل می‌شید. ۱۵ واحد مشکلی نداره و نباید مشکلی ایجاد کنه. گاهی پیش میاد که دانشگاه مقصد از شما می‌خواهد که از دانشگاه نامه‌ای بگیرید که در اون نوشته شما می‌تونید تا قبل از پاییز سال بعد فارغ‌التحصیل بشید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - bahareh_cs - 01-05-2015

با سلام
یه سوال داشتم راجع به ترم بهار. به نظر شما شانس پذیرش و فاند برای ترم بهار کمتر از پاییز هست؟ اگر اینطوره به نظرتون این تفاوت در حدی زیاد هست که یک سال دیگه صبر کنم و برای پاییز سال دیگه اپلای کنم؟ ممنونم.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - starry_eyed - 02-05-2015

سلام،
امیدوارم حالتون خوب باشه.
ببخشید شما از دانشگاه SUNY-Albany اطلاعی دارید؟ این دانشگاه چون رشته های مهندسی را نداره و فقط علوم کامپیوتر داره بچه های ایرانی کمتر میشناسنش و در موردش اطلاعات نیست.
من یه سری اطلاعات در مورد این دانشگاه و دانشگاه آرلینگتون میدم ممنون میشم بگید به نظرتون کدوم برای ادامه تحصیل در رشته کامپیوتر ساینس بهتره.
آرلینگتون: رنک کلی: تایر2،   رنک کامپیوتر90،  ذسته بندی وزارت علوم: متوسط  
آلبانی:  رنک کلی: 126،    رنک کامپیوتر101،  ذسته بندی وزارت علوم: خوب
در کل هم دانشکده کامپیوتر آلبانی اساتید و زمینه های تحقیقاتی کمتری نسبت به آرلینگتون داره

با تشکر

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - Dynamic - 02-05-2015

سلام
یه سوال دارم در مورد bank statement و sponser
آیا ممکنه BS به نام پسرعموی من باشه و ایشون فرم اسپانسر بودن رو پر کنه؟
حسابش توی بانک ملیه، بانک ملی مشکلی نداره؟