آکادمیا کافه
Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+--- موضوع: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا (/Thread-Babak-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - mcqueen - 04-04-2015

سلام دکتر عزیز.
ممنون برای اینکه وقت میزارید.

توضیح مختصر:
رشته: آی تی - شبکه / امنیت
لیسانس: دانشگاه آزاد - معدل 17.3
ارشد: شریف - معدل 18.2 (رتبه تک رقمی کنکور ارشد)
مقاله: دو تا ISI (یکی IEEE Systems Journal و یکی Springer Journal of Grid Computing) (دومی Submit شده)
تافل 99
جی آر ای ندادم هنوز.

- سوالم از شما اینه که با این اوضاع کجا شانس پذیرش دارم؟ (آمریکا)
- فیلد کنونیم Data Center Energy Optimization هست. میخوام برای دکتری روی SDN کار کنم. این ضربه نمیزنه به شانس پذیرشم؟
- در مورد کار هم ممنون میشم توضیح بدید که چی میشه بعد دکتری؟ نمیخوام دست از پا کوتاهتر برگردم ایران.

با احترام.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - Babak - 04-04-2015

(04-04-2015, 01:36 PM)'amir_varasteh' نوشته: سلام دکتر عزیز.
ممنون برای اینکه وقت میزارید.
توضیح مختصر:
رشته: آی تی - شبکه / امنیت
لیسانس: دانشگاه آزاد - معدل 17.3
ارشد: شریف - معدل 18.2 (رتبه تک رقمی کنکور ارشد)
مقاله: دو تا ISI (یکی IEEE Systems Journal و یکی Springer Journal of Grid Computing) (دومی Submit شده)
تافل 99
جی آر ای ندادم هنوز.
- سوالم از شما اینه که با این اوضاع کجا شانس پذیرش دارم؟ (آمریکا)
- فیلد کنونیم Data Center Energy Optimization هست. میخوام برای دکتری روی SDN کار کنم. این ضربه نمیزنه به شانس پذیرشم؟
- در مورد کار هم ممنون میشم توضیح بدید که چی میشه بعد دکتری؟ نمیخوام دست از پا کوتاهتر برگردم ایران.
با احترام.

نمره GRE خیلی مهمه، ولی با فرض این که نمره خوبی در GRE هم بیارید، به نظر من شما شانس خوبی برای پذیرش و فاند از امریکا دارید و احتمالا می‌تونید از دانشگاه‌های خوب (حتی شاید رنک زیر ۵۰) پذیرش بگیرید. تنها چیزی که هست داستان رشته IT در ایرانه. راستش اون موقع که من ایران درس می‌خوندم این رشته نبود و اون اواخر به تدریج در حال پیدایش بود. به همین خاطر من نمی‌دونم که درس‌های این رشته و سیلابس درس‌ها چطوره. اگر به رشته کامپیوتر به اندازه کافی نزدیک باشه خوبه.

در مورد تغییر فیلد، با توجه به این که بهینه‌سازی انرژی با SDN تفاوت زیادی داره ممکنه کار پذیرش رو یک مقدار سخت بکنه برای شما، مگر این که قبلا در این زمینه کار کرده باشید یا احیانا مقاله‌ای داشته باشید.

بعد از دکترا می‌تونید در امریکا کار کنید و با مدرک دکترا در رشته کامپیوتر از دانشگاه خوب امریکا و با فرض این که اوضاع اقتصادی خیلی بد نشه، بیکار نخواهید موند.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - bahareh_cs - 08-04-2015

با سلام
من الان پذیرش گرفتم از یکی از دانشگاههایی که اپلای کردم. ولی همچنان منتظر جواب ۲-۳ جای دیگر هستم. یه سوال داشتم، اگر من bank statement برای این دانشگاه تهیه کنم و بفرستم تا i20 برام زودتر صادر بشه، اگر یک پذیرش با شرایط بهتر داشتم آیا میتونم با وجود ارائهbs و صدور i20 دانشگاه جدید رو اکسپت کنم؟ به صورت کلی آیا صدور i20 قطعا به این معنیه که من پیشنهاد این دانشگاه رو قبول کردم و اگر پیشنهاد دانشگاهی رو قبول کنم دیگه نمیتونم جای دیگری را در نظر داشته باشم؟ خیلی منونم.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - Babak - 09-04-2015

(08-04-2015, 01:20 PM)'bahareh_cs' نوشته: با سلام
من الان پذیرش گرفتم از یکی از دانشگاههایی که اپلای کردم. ولی همچنان منتظر جواب ۲-۳ جای دیگر هستم. یه سوال داشتم، اگر من bank statement برای این دانشگاه تهیه کنم و بفرستم تا i20 برام زودتر صادر بشه، اگر یک پذیرش با شرایط بهتر داشتم آیا میتونم با وجود ارائهbs و صدور i20 دانشگاه جدید رو اکسپت کنم؟ به صورت کلی آیا صدور i20 قطعا به این معنیه که من پیشنهاد این دانشگاه رو قبول کردم و اگر پیشنهاد دانشگاهی رو قبول کنم دیگه نمیتونم جای دیگری را در نظر داشته باشم؟ خیلی منونم.

گرفتن پذیرش رو به شما تبریک می‌گم.
صدور I-20 لزوما به معنی قبول پذیرش نیست. گاهی بعضی از دانشگاه‌ها خودشون قبل از قبول پذیرش ممکنه I-20 رو صادر کنند.
به هر حال از نظر قانونی و اخلاقی شما نباید پذیرش بیش از یک دانشگاه رو قبول کنید. به نظر من تا ۱۵ آوریل صبر کنید و اگر لازمه به دانشگاه‌هایی که اپلای کردید ایمیل بزنید و بپرسید که آیا پذیرش گرفتید یا خیر و بعد یکی رو انتخاب کنید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - aryanebneyamini - 10-04-2015

سلام
من دانشجوی مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی اصفهان هستم با معدل 14.4 و ایلتس 7.
واسه UCF در pre screening شرکت کردن بعد از دو هفته قبولم کردن.
به نظرتون با توجه به معدلم چقدر شانس دارم که پذیرش نهایی بگیرم؟
مرسی

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - Babak - 11-04-2015

(10-04-2015, 11:30 AM)'aryanebneyamini' نوشته: سلام
من دانشجوی مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی اصفهان هستم با معدل 14.4 و ایلتس 7.
واسه UCF در pre screening شرکت کردن بعد از دو هفته قبولم کردن.
به نظرتون با توجه به معدلم چقدر شانس دارم که پذیرش نهایی بگیرم؟
مرسی

با توجه به این که از دانشگاه خوبی فارغ‌التحصیل شده‌اید و این که دانشگاه UCF دانشگاه متوسطی محسوب می‌شه، به نظر من شانس پذیرش دارید، اما فاند شاید شانس‌تون خیلی زیاد نباشه. ضمنا شما به امتحان GRE هم نیاز دارید و نمره این امتحان برای پذیرش در دانشگاه‌های امریکا بسیار مهمه و می‌تونه خیلی چیزها رو عوض کنه.
نمره IELTS شما هم نسبتا خوبه و حداقل مورد نیاز اغلب دانشگاه‌ها رو دارید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - never_give_up - 11-04-2015

سلام آقا بابک
امیدوارم حالتون خوب و ایام به کام باشه. شما گویا در گوگل کار میکنید Smile
به عنوان یک متخصص در آمریکا فک کنم بتونین کمکم کنیدزحمت بکشین یه تک پا تشریف بیارین نظرتونو در مورد این تاپیکم بفرمایید.اپلای برای مهندسی یا تحصیل پزشکی در ایران؟
میخوام تصمیم بگیرم که اپلای کتم یا بمونم ایران و پزشکی بخونم.
ممنون

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - sama_353 - 12-04-2015

با سلام جناب دکتر
من فارغ التحصیل رشته صنایع غذایی در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه تربیت مدرس با معدل 17.8 هستم. مدرک کارشناسی رو از دانشگاه آزاد، واحد علوم و تحقیقات با معدل 16.5 گرفتم. متاسفانه به علت وقفه ای که در کارهام پیش اومد هنوز مقاله ISI ندارم، تافل 105 و gre 305 رو دارم. به دنبال پذیرش همراه با فاند از یکی از دانشگاههای آمریکا هستم، به نظر شما امیدی به موفقیت من وجود داره یا نه؟ اگه نتونم فاند بگیرم بهتره که تمرکزم روی کشور دیگه ای مثل آلمان باشه که شهریه نداره حداقل. ممنون میشم اگه سوالم رو پاسخ بدید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - Babak - 12-04-2015

(12-04-2015, 12:50 AM)'sama_353' نوشته: با سلام جناب دکتر
من فارغ التحصیل رشته صنایع غذایی در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه تربیت مدرس با معدل 17.8 هستم. مدرک کارشناسی رو از دانشگاه آزاد، واحد علوم و تحقیقات با معدل 16.5 گرفتم. متاسفانه به علت وقفه ای که در کارهام پیش اومد هنوز مقاله ISI ندارم، تافل 105 و gre 305 رو دارم. به دنبال پذیرش همراه با فاند از یکی از دانشگاههای آمریکا هستم، به نظر شما امیدی به موفقیت من وجود داره یا نه؟ اگه نتونم فاند بگیرم بهتره که تمرکزم روی کشور دیگه ای مثل آلمان باشه که شهریه نداره حداقل. ممنون میشم اگه سوالم رو پاسخ بدید.

درود،
در کل شرایط شما خوبه، معدل‌های خوبی دارید و نمرات تافل‌تون که عالیه و GRE اتون هم نسبتا خوبه. در نتیجه به نظر من شانس پذیرش دارید، اما متاسفانه نمی‌دونم در زمینه صنایع غذایی چقدر در امریکا فاند پیدا می‌شه، در نتایج پذیرش هم من نتایج چندانی در این رشته نمی‌بینم که بشه بر اساس نتایج قبلی نظر داد. شاید خودتون با پرس و جو در بین همکلاسی‌ها یا هم‌رشته‌ای‌ها بتونید در این زمینه اطلاعات کسب کنید. اگر بشه در این رشته با احتمال نسبتا خوبی فاند گرفت، شانس شما نسبتا خوب خواهد بود.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - Dynamic - 14-04-2015

سلام بر استاد بابک عزیزدانشگاه california state university توی بخش How do I qualify for gradauate admission یکی از مواردی که نوشته اینه:
نقل قول:
  • Be in good standing at the last college or university you attended.
با توجه به این خط از ترجمه ریزنمراتم، میشه رو این جمله ای که انشگاه گفته تکیه کرد؟
نقل قول:Cumulative GPA of:         Student: 13.62        University: 13.11               Faculty: 12.56             Major: 12.61 
این یعنی که معدل زیر 14ای که دارم مشکل از من نبوده، دانشگاه مشکل داشته! معدل من از معدل دانشگاه و دانشکده و رشته بالاتره!
برای GPA مورد نیاز اینو نوشته:
نقل قول:
  • Meet the minimum GPA requirements for admission to the university. This can be met in any of the following ways:
    • Hold an advanced degree
    • Hold a baccalaureate degree with a cumulative GPA of at least 2.5.
    • Hold a baccalaureate degree with a cumulative GPA of at least 2.5 in the last 60 semester or 90 quarter units you attempted, excluding lower-division and/or extension coursework attempted after the baccalaureate degree.
advanced degree یعنی چی؟
میشه لطفا سومین مورد رو تضیح بدید؟ یعنی تو 60 واحد آخر تحصیل GPA بالای 2.5 باشه؟ اون 90quarter units یعنی چی؟ اون مواردی که بعد از excluding نوشته چی هستند؟ کی باید این GPA رو حساب کنه؟ تو سایت دانشگاه حرفی از evaluation و WES نزده. درس های عمومی، درس های افتاده، درس هایی که غایب بودم و تو ترجمه نوشته absent، پروژه و کارآموزی چطور تو GPA محسابه میشن؟
چقدر سوال پرسیدم!
ممنون