آکادمیا کافه
Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+--- موضوع: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا (/Thread-Babak-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - keivanaca - 27-01-2015

سلام
من لیسانس علوم کامپیوتر و مهندسی کامپیوتر رو بطور همزمان در دانشگاه تهران بخاطر دانشجوی ممتاز بودن با معدل 18 علوم کامپیوتر و 17/45 مهندسی کامپیوتر تموم کردم 6 مقاله ISI دارم وعضو تیم اول مسابقات برنامه نویسی ACM ونفر دوم مسابقات هوش مصنوعی امیر کبیر وچند همکاری پژوهشی با اساتید دانشگاه دارم که می تونم ازشون بطور رسمی نامه بگیرم نمره زبانم تافل 110 جی آر ای 330 فقط یه مشکلی دارم اونم سن بالا است چون سنم 42 هست وضمنا تموم این رزومه که گفتم همش تو این 4 سال هست یعنی منظورم مربوط به گذشته نمیشه ضمنا لیسانس مهندسی برق از دانشگاه آزاد در سن 20 سالگی هم دارم و سابقه کار مرتبط هم دارم با این اوصاف شانس پذیرش با فاند مستر تو دانشگاهای آمریکا ویا کانادا دارم؟؟ تاکیدم تو فانده

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - Babak - 28-01-2015

(27-01-2015, 07:54 PM)'keivanaca' نوشته: سلام
من لیسانس علوم کامپیوتر و مهندسی کامپیوتر رو بطور همزمان در دانشگاه تهران بخاطر دانشجوی ممتاز بودن با معدل 18 علوم کامپیوتر و 17/45 مهندسی کامپیوتر تموم کردم 6 مقاله ISI دارم وعضو تیم اول مسابقات برنامه نویسی ACM ونفر دوم مسابقات هوش مصنوعی امیر کبیر وچند همکاری پژوهشی با اساتید دانشگاه دارم که می تونم ازشون بطور رسمی نامه بگیرم نمره زبانم تافل 110 جی آر ای 330 فقط یه مشکلی دارم اونم سن بالا است چون سنم 42 هست وضمنا تموم این رزومه که گفتم همش تو این 4 سال هست یعنی منظورم مربوط به گذشته نمیشه ضمنا لیسانس مهندسی برق از دانشگاه آزاد در سن 20 سالگی هم دارم و سابقه کار مرتبط هم دارم با این اوصاف شانس پذیرش با فاند مستر تو دانشگاهای آمریکا ویا کانادا دارم؟؟ تاکیدم تو فانده

به نظر من شانس شما بسیار بالاست و می‌تونم بگم به احتمال قریب به یقین پذیرش و فاند رو خواهید گرفت و احتمالا بتونید از دانشگاه‌های Top 10 امریکا پذیرش و فاند بگیرید. فقط این رو مدنظر داشته باشید که برای شما SoP خیلی مهمه و حتما در SoP انگیزه‌ای که باعث شده بعد از این همه سال دوباره به دانشگاه برگردید و با این نمرات عالی فارغ‌التحصیل بشید رو ذکر کنید و بگید که چه هدف‌هایی رو از ادامه تحصیل دارید.
آرزوی موفقیت دارم براتون.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - fazelpour - 01-02-2015

سلام آقا بابک
من قبلا از شما سوال های زیادی پرسیدم و همیشه از راهنمایی هاتون خیلی خیلی استفاده کردم
برای sabbatical  پذیرش گرفتم از دانشگاه wayne در شهر Detriot ,
اینطور که دانشگاه min funding خوابگاه بیمه و غذا و متفرقه برام فرستاده هزینه از اونی که من حساب میکردم خیلی بیشتر میشه 
بعضی ها میگن housing  در دانشگاه گرون تره و اگر در شهر خودت جایی رو rent کنی خیلی کمتر میشه
1- میشه لطفا در مورد اینکه چگونه در نزدیک دانشگاه خانه ای اجاره کنم من را راهنمایی کنید؟
2- یا اینکه چگونه میتونم خانه هایی که کسی زندگی میکنند و من میتوانم اتاقی از آنها اجاره کنم را پیدا کنم؟
من با همسرم با هم هستیم
3- آیا شما دانشجوی دکترای ایرانی میشناسید که در دیترویت زندگی کند به من معرفی کنید؟
4- برای گرفتن وقت سفارت با توجه به اینکه دانشگاه و رشته حساس دارم کدام کشور بهتر است؟

سپاس فراوان

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - Babak - 03-02-2015

(01-02-2015, 11:41 PM)'fazelpour' نوشته: سلام آقا بابک
من قبلا از شما سوال های زیادی پرسیدم و همیشه از راهنمایی هاتون خیلی خیلی استفاده کردم
برای sabbatical  پذیرش گرفتم از دانشگاه wayne در شهر Detriot ,
اینطور که دانشگاه min funding خوابگاه بیمه و غذا و متفرقه برام فرستاده هزینه از اونی که من حساب میکردم خیلی بیشتر میشه 
بعضی ها میگن housing  در دانشگاه گرون تره و اگر در شهر خودت جایی رو rent کنی خیلی کمتر میشه
1- میشه لطفا در مورد اینکه چگونه در نزدیک دانشگاه خانه ای اجاره کنم من را راهنمایی کنید؟
2- یا اینکه چگونه میتونم خانه هایی که کسی زندگی میکنند و من میتوانم اتاقی از آنها اجاره کنم را پیدا کنم؟
من با همسرم با هم هستیم
3- آیا شما دانشجوی دکترای ایرانی میشناسید که در دیترویت زندگی کند به من معرفی کنید؟
4- برای گرفتن وقت سفارت با توجه به اینکه دانشگاه و رشته حساس دارم کدام کشور بهتر است؟
سپاس فراوان

درود،

خوشحالم که اطلاعات من مفید واقع شده.
۱ و ۲. در مورد خیلی از دانشگاه‌ها این درسته که هزینه اقامت داخل دانشگاه بیشتر از خارج از دانشگاهه، اما این موضوع همیشه درست نیست، مثلا در دانشگاه UCI که من درس خوندم، خونه‌های دانشگاه ارزون‌تر از خارج از دانشگاه بود. من از دانشگاه Wayne و شرایط شهر Detroit خیلی مطلع نیستم، اما تا اونجا که شنیده‌ام از نظر هزینه اقامت از جمله شهر‌های ارزون قیمت محسوب می‌شه. لطفا موضوع یافتن خانه و هم‌خانه‌ای در امریکا رو ببینید تا اطلاعات در مورد پیدا کردن خونه و وب‌سایت‌هایی که از طریق اون‌ها می‌تونید خونه پیدا کنید رو ببینید. همچنین می‌تونید وب‌سایت craigslist.com رو ببینید. در اونجا افرادی که می‌خوان خونه اجاره بدن آگهی می‌دند و گاهی به این شکل می‌شه خونه‌های ارزون قیمت‌تری پیدا کرد. برای شما که با همسرتون می‌خواهید برید ترجیحا بهتره که بتونید خونه مستقل پیدا کنید، اما اجاره کردن اتاق هم ممکنه.

۳. نه متاسفانه.

۴. اطلاعات من در این مورد خیلی به‌روز نیست و شرایط سفارت‌ها رو خیلی وقته که دنبال نمی‌کنم، اما در کل (نه لزوما برای رشته‌های خاص) ظاهرا آنکارا یکی از سفارت‌های بهتره. برای پیدا کردن اطلاعات بیشتر در این مورد می‌تونید موضوع کدام سفارت برای مصاحبه و دریافت ویزای امریکا مناسب تر است؟ رو ببینید. همچنین می‌تونید به نمودار آمار سفارت‌ها (در منوی بالای صفحه) مراجعه کنید. 

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - brusa1994 - 07-02-2015

سلام بابک عزیز
اول از همه تشکر میکنم از کمک های بی دریغت.
من از پست اول متوجه شدم که شما در حال حاضر در شرکت گوگل کار میکنید،میشه در مورد نحوه استخدام در این شرکت های بزرگ توضیح بدین و اینکه چه بک گراندی مد نظر اوناست؟
اگه هم فضولی نباشه(شایدم باشه) میخواستم بدونم حقوقت بعد از کسر مالیات چقدری هست؟

پ ن : توی اخبار شنیدم که اوباما توی طرح امسال به مجلس نمایندگان گفته که از کسانی که کمتر از 120k حقوق دارند دولت مالیات نگیره.[img]images/smilies/biggrin.gif[/img]

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - eahm - 09-02-2015

سلام اقا بابک
قبل از هر چیز خیلی خیلی از لطفتون بابت راهنمایی هاتون ممنونم
با توجه به شرایط من نظرتون درباره ی FOND  از دانشگاه های امریکا چیه ؟
1- کاردانی از دانشگاه سراسری با معدل 15.50
2- کارشناسی از دانشگاه علمی کاربردی با معدل 18.50
3- ارشد از سراسری (امیر کبیر ) با معدل 18
4- دوتا مقاله   ISI
5- در حال خوندن آیلتس
فقط هدفم فول فانده البته اینم بگم که به فکر GRE  با نمره خوب هم هستم.
لطفا نظرتون رو بفرمایید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - Babak - 09-02-2015

(07-02-2015, 10:30 AM)'brusa1994' نوشته: سلام بابک عزیز
اول از همه تشکر میکنم از کمک های بی دریغت.
من از پست اول متوجه شدم که شما در حال حاضر در شرکت گوگل کار میکنید،میشه در مورد نحوه استخدام در این شرکت های بزرگ توضیح بدین و اینکه چه بک گراندی مد نظر اوناست؟
اگه هم فضولی نباشه(شایدم باشه) میخواستم بدونم حقوقت بعد از کسر مالیات چقدری هست؟
پ ن : توی اخبار شنیدم که اوباما توی طرح امسال به مجلس نمایندگان گفته که از کسانی که کمتر از 120k حقوق دارند دولت مالیات نگیره.[img]images/smilies/biggrin.gif[/img]

سلام،

نحوه استخدام در شرکت‌های بزرگ همیشه یکسان نیست و خیلی از شرکت‌ها روال خاص خودشون رو دارند، اما در اغلب موارد یکی از مهم‌ترین مراحل استخدام مصاحبه کاری حضوری هست. در مورد شرکت گوگل به طور خاص، روال استخدام مهندسین کامپیوتر (نرم‌افزار) معمولا به این صورته که اول یک یا دو مصاحبه تلفنی انجام می‌شه. در طی مصاحبه تلفنی که ۴۵ دقیقه است از شما سوال‌های مرتب به کارهایی که قبلا انجام دادید و در رزومه آوردید می‌شه و بعد معمولا یک سوال برنامه‌نویسی هست که شما به صورت آنلاین برنامه رو می‌نویسید و مصاحبه کننده هم همزمان صفحه شما رو می‌بینه (از طریق Google Docs). اگر از این مرحله عبور کنید، به مرحله مصاحبه حضوری در محل گوگل می‌رسید. در مصاحبه حضوری شما با ۵ الی ۶ نفر مصاحبه می‌کنید. اغلب مصاحبه کننده‌ها روی دروس پایه‌ای رشته کامپیوتر مثل ساختمان داده‌ها، الگوریتم‌ها و برنامه‌نویسی تاکید دارند و از شما سوال‌هایی می‌پرسند که باید ابتدا راه حلش (الگوریتمش) رو پیدا کنید و بعد روی تخته برنامه‌اش رو بنویسید. وب‌سایت careercup.com نمونه‌هایی از این سوالات رو داره که البته همه سوال‌هایی که گفته شده لزوما سوال‌های واقعی نیست و گاهی هم دانشجوها تمرین‌های دانشگاه رو در این وب‌سایت به عنوان سوال مصاحبه می‌نویسند تا بقیه تمرین‌هاشون رو براشون حل کنند! Smile
اگر از مرحله مصاحبه حضوری هم عبور کنید، به مرحله پیدا کردن گروه مناسب با توجه به سابقه می‌رسید. در این مرحله، گروه‌های مختلف در گوگل رزومه شما رو می‌بینند و اگر سابقه شما به کار اون‌ها مرتب باشه با شما تلفنی صحبت می‌کنند و از شما سوال‌هایی در مورد کار خودشون می‌پرسند تا ببینند شما چقدر می‌تونید در اون گروه مفید باشید. اگر که تطبیقی بین دانش شما و کار اون‌ها پیدا بشه و هم شما و هم اون‌ها علاقه‌مند به استخدام شما باشند، شما پیشنهاد کاری دریافت خواهید کرد که در اون حقوق و مزایا و غیره مشخصه و اگر پیشنهاد رو بپذیرید استخدام خواهید شد.

حقوق مهندسین نرم‌افزار بسته به سابقه‌اشون و محل کار متفاوته، اما با دکترای کامپیوتر اگر در Silicon valley استخدام بشید، حقوق شما معمولا بین ۱۰۰ لی ۲۰۰ هزار دلار در سال خواهد بود. وب‌سایت glassdoor.com رو می‌تونید برای پیدا کردن حقوق‌ها در شرکت‌های مختلف ببینید.

این مساله‌ای که شما در اخبار شنیدید به احتمالا بسیار بسیار زیادی درست نیست. ۱۲۰ هزار دلار حقوق بالایی در امریکاست و متوسط درآمد امریکا بسیار پایین‌تر از این حده. در نتیجه اگر چنین قانونی تصویب می‌شد، عملا بیش از ۹۰ درصد مردم در امریکا از مالیات معاف می‌شدند. در کشوری مثل امریکا که تقریبا همه درآمد دولت از مالیات به دست میاد، تصویب چنین قانونی نزدیک به غیرممکنه.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - Babak - 09-02-2015

(09-02-2015, 12:00 AM)'eahm' نوشته: سلام اقا بابک
قبل از هر چیز خیلی خیلی از لطفتون بابت راهنمایی هاتون ممنونم
با توجه به شرایط من نظرتون درباره ی FOND  از دانشگاه های امریکا چیه ؟
1- کاردانی از دانشگاه سراسری با معدل 15.50
2- کارشناسی از دانشگاه علمی کاربردی با معدل 18.50
3- ارشد از سراسری (امیر کبیر ) با معدل 18
4- دوتا مقاله   ISI
5- در حال خوندن آیلتس
فقط هدفم فول فانده البته اینم بگم که به فکر GRE  با نمره خوب هم هستم.
لطفا نظرتون رو بفرمایید.

معدل‌های شما خیلی خوبه و این که مقاله دارید هم نکته مثبتی هست. دانشگاه محل تحصیل کارشناسی شما دانشگاه شناخته شده‌ای نیست، اما به خاطر سایر شرایط خوبی که دارید، اگر نمره‌های خیلی خوبی در IELTS و GRE (به خصوص GRE) بیارید، به نظر من شانس گرفتن پذیرش و فاند رو خواهید داشت.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - eahm - 09-02-2015

با سلام
اقا بابک من بابت شرایطی که داشتم کارشناسی رو از دانشگاه علمی کاربردی گرفتم ایا این موضوع خیلی خیلی رو پروسه اپلای من تاثیر میزاره ؟ این شرایط خیلی داره منو اذیت میکنه .ایا اینکه من کارشناسی رو در این دانشگاه گذروندم میتونه تاثیر بدی روی دادن فاند به من داشته باشه ؟ ایا نمرات و محل تحصیل من در ارشد مهم تر نیست تا کارشناسی؟ ایا شما کسی رو با شرایط من دیدید که تونسته باشه با فاند پذیرش از دانشگاه های us داشته باشه؟ ببخشید که زیادی سوال میپرسما .ولی واسم خیلی مهمه.
ممنون

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - M1KE - 09-02-2015

با اجازه بابک عزیز باید بگم شما با تمام مدارک ایرانی که مورد تایید وزارت علوم ایران باشه و در واقع ترجمه رسمی اش تایید بشه می تونید برای اغلب دانشگاه های دنیا از جمله آمریکا اقدام کنید. شاید موارد معدودی برخی انواع مدرک ها مثل مجازی ها یا از راه دورترها رو قبول نداشته باشند ولی حتی در مورد اونها هم یک رویه عمومی نیست و میشه برای دانشگاه های دیگه اون کشور اقدام کرد. اینکه می بینید دانشجویان غیر سراسری کمتر پذیرش می گیرند اینه که به طور متوسط تلاش علمی کمتری در زمینه دادن مقاله و موارد مشابه دارند وگرنه اگر شما هم معدل و نمره زبان تون حداقل های دانشگاه موردنظر رو برآورده کنه و یکی دو تا مقاله ISI یا کار پژوهشی و حرفه ای مرتبط داشته باشید گرفتن پذیرش دور از انتظار نخواهد بود و اصلا با این چیزها ذهن خودتون رو مشغول نکنید. گذشته از اینها خیلی از دانشگاه معدل و وضعیت تحصیلی دو سال اخیر شما رو ملاک عمل قرار میدن و اگر در ارشد بهتر ظاهر شده باشین برای اونها شانس بیشتری خواهید داشت. بسته به شرایط رتبه دانشگاه ها رو قدری وسیع تر در نظر بگیرید که شانس پذیرش تون بیشتر باشه.  
'eahm dateline='' نوشته: با سلام
اقا بابک من بابت شرایطی که داشتم کارشناسی رو از دانشگاه علمی کاربردی گرفتم ایا این موضوع خیلی خیلی رو پروسه اپلای من تاثیر میزاره ؟ این شرایط خیلی داره منو اذیت میکنه .ایا اینکه من کارشناسی رو در این دانشگاه گذروندم میتونه تاثیر بدی روی دادن فاند به من داشته باشه ؟ ایا نمرات و محل تحصیل من در ارشد مهم تر نیست تا کارشناسی؟ ایا شما کسی رو با شرایط من دیدید که تونسته باشه با فاند پذیرش از دانشگاه های us داشته باشه؟ ببخشید که زیادی سوال میپرسما .ولی واسم خیلی مهمه.
ممنون