آکادمیا کافه
آکادمیاکافه به اپل ملحق می‌شود! - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: نظرها، پیشنهاد‌ها و خبرها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D9%87%D8%A7%D8%8C-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-%D9%88-%D8%AE%D8%A8%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- موضوع: آکادمیاکافه به اپل ملحق می‌شود! (/Thread-%D8%A2%DA%A9%D8%A7%D8%AF%D9%85%DB%8C%D8%A7%DA%A9%D8%A7%D9%81%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D9%BE%D9%84-%D9%85%D9%84%D8%AD%D9%82-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D8%B4%D9%88%D8%AF)

آکادمیاکافه به اپل ملحق می‌شود! - Babak - 01-04-2017

همون طور که خیلی از دوستان در جریان هستند شرکت اپل سرمایه‌گذاری بسیار بزرگی در قسمت آموزش کرده و تاکید زیادی بر ایجاد تحول در این زمینه داره. محصول iTunes U هم یکی از تلاش‌های این شرکت بزرگ برای ورود به بازار آموزش هست. چند ماه پیش یکی از مدیران شرکت اپل از طریق یکی از دوستان من که در اپل کار می‌کنه با من تماس گرفت و مایل بود که در مورد آکادمیاکافه مطالب بیشتری بدونه. این مذاکرات ادامه پیدا کرد و اپل ابراز علاقه زیادی کرد که بتونه از طریق آکادمیاکافه به بازار آموزش در ایران راه پیدا کنه. در نهایت حدود یکی دو ماه پیش به توافق رسیدیم که شرکت اپل وب‌سایت آکادمیاکافه رو به مبلغ ۱۰۰ هزار دلار خریداری کنه. با توجه به این که از ابتدا ما قصدمون این بود که آکادمیاکافه همیشه به صورت غیرانتفاعی باقی بمونه، من ابتدا مخالف بودم، اما با توجه به قول‌هایی که شرکت اپل داده، من به این نتیجه رسیدم که این اتفاق می‌تونه به نفع کاربران باشه و به همین دلیل با فروش سایت موافقت کردم.
شرکت اپل قول داده که سرمایه‌گذاری نسبتا بزرگی در آکادمیاکافه بکنه و اغلب مطالب رو به چهار زبان انگلیسی، چینی، هندی، و اسپانیایی ترجمه کنند و در واقع فروم به مجموعه بسیار بزرگ‌تری تبدیل خواهد شد که بسیاری از کاربران از سراسر دنیا می‌تونند بهش دسترسی داشته باشند. نرم‌افزار فروم با استانداردهای اپل بازنویسی خواهد شد و انتظار می‌ره که رابط کاربری بسیار بهتر و سرعت بیشتری داشته باشه. همچنین نسخه موبایل سایت برای iOS به زودی ارائه خواهد شد.
همچنین شرکت اپل قول داده که تا حدی که سیاست‌های شرکت اجازه می‌ده از اطلاعات کاربران برای مقاصد تبلیغاتی استفاده نکنه.
امیدوارم که این تغییر به نفع همه دوستان باشه و آکادمیاکافه به فضای مفیدتری تبدیل بشه که دسترسی اطلاعات درش بسیار ساده‌تر از گذشته باشه.

RE: آکادمیاکافه به اپل ملحق می‌شود! - Ebish - 01-04-2017

(01-04-2017, 10:25 AM)Babak نوشته: همون طور که خیلی از دوستان در جریان هستند شرکت اپل سرمایه‌گذاری بسیار بزرگی در قسمت آموزش کرده و تاکید زیادی بر ایجاد تحول در این زمینه داره. محصول iTunes U هم یکی از تلاش‌های این شرکت بزرگ برای ورود به بازار آموزش هست. چند ماه پیش یکی از مدیران شرکت اپل از طریق یکی از دوستان من که در اپل کار می‌کنه با من تماس گرفت و مایل بود که در مورد آکادمیاکافه مطالب بیشتری بدونه. این مذاکرات ادامه پیدا کرد و اپل ابراز علاقه زیادی کرد که بتونه از طریق آکادمیاکافه به بازار آموزش در ایران راه پیدا کنه. در نهایت حدود یکی دو ماه پیش به توافق رسیدیم که شرکت اپل وب‌سایت آکادمیاکافه رو به مبلغ ۱۰۰ هزار دلار خریداری کنه. با توجه به این که از ابتدا ما قصدمون این بود که آکادمیاکافه همیشه به صورت غیرانتفاعی باقی بمونه، من ابتدا مخالف بودم، اما با توجه به قول‌هایی که شرکت اپل داده، من به این نتیجه رسیدم که این اتفاق می‌تونه به نفع کاربران باشه و به همین دلیل با فروش سایت موافقت کردم.
شرکت اپل قول داده که سرمایه‌گذاری نسبتا بزرگی در آکادمیاکافه بکنه و اغلب مطالب رو به چهار زبان انگلیسی، چینی، هندی، و اسپانیایی ترجمه کنند و در واقع فروم به مجموعه بسیار بزرگ‌تری تبدیل خواهد شد که بسیاری از کاربران از سراسر دنیا می‌تونند بهش دسترسی داشته باشند. نرم‌افزار فروم با استانداردهای اپل بازنویسی خواهد شد و انتظار می‌ره که رابط کاربری بسیار بهتر و سرعت بیشتری داشته باشه. همچنین نسخه موبایل سایت برای iOS به زودی ارائه خواهد شد.
همچنین شرکت اپل قول داده که تا حدی که سیاست‌های شرکت اجازه می‌ده از اطلاعات کاربران برای مقاصد تبلیغاتی استفاده نکنه.
امیدوارم که این تغییر به نفع همه دوستان باشه و آکادمیاکافه به فضای مفیدتری تبدیل بشه که دسترسی اطلاعات درش بسیار ساده‌تر از گذشته باشه.

سلام

دروغ 13 امسال.
البته امسال یکم زیادی بزرگ بود بابک جان ( FB رو میگفتی منطقی تر به نظر میرسید)

RE: آکادمیاکافه به اپل ملحق می‌شود! - automotive - 01-04-2017

سلام
همانطور که اطلاع دارید شرکت‌هایی همانند Apple، Google و ... در بحث آموزش، سرمایه‌گذاری‌های کلانی انجام می‌دهند.
Here's why the Big Four’s investments in education are great for ed-tech entrepreneurs
ضنما من مطلبی رو اضافه می‌کنم.
به طور کلی وجود یک فروم برای تحصیل در خارج از کشور آن هم به صورت رایگان مرسوم نیست، شما فروم هایی را می‌توانید در اینترنت بیابید که در مورد Speaking یا Writing شما نظر می‌دهند و در ازای آن از شما Subscription Fee دریافت می‌کنند یا شما را مجاب به مشاهده‌ی Ads می‌کنند. (در ارتباط با روند کلی پذیرش من تا به حال فرومی را مشاهده نکرده‌ام)
این فروم همانطور که بابک عزیز فرمودند با شعار For Education Not For Profit راه‌اندازی شده است و با توجه به رنک مناسب و خدمات عالی که به صورت رایگان در اختیار عموم قرار می‌دهد از دیدگاه شرکت‌های بزرگی همانند Apple مورد توجه قرار گرفته است.
امیدوارم اقدام به وجود آمده باعث پیشرفت این فروم بشود.
من آمادگی خودم را برای بخش انگلیسی فروم اعلام می‌کنم، این قسمت، مخصوصا اعلام نظر در ارتباط با Speaking و Writing می‌تواند برای افراد سایر کشور‌ها بسیار ارزشمند باشد.
با احترام

RE: آکادمیاکافه به اپل ملحق می‌شود! - Torkan - 01-04-2017

(01-04-2017, 10:25 AM)Babak نوشته: همون طور که خیلی از دوستان در جریان هستند شرکت اپل سرمایه‌گذاری بسیار بزرگی در قسمت آموزش کرده و تاکید زیادی بر ایجاد تحول در این زمینه داره. محصول iTunes U هم یکی از تلاش‌های این شرکت بزرگ برای ورود به بازار آموزش هست. چند ماه پیش یکی از مدیران شرکت اپل از طریق یکی از دوستان من که در اپل کار می‌کنه با من تماس گرفت و مایل بود که در مورد آکادمیاکافه مطالب بیشتری بدونه. این مذاکرات ادامه پیدا کرد و اپل ابراز علاقه زیادی کرد که بتونه از طریق آکادمیاکافه به بازار آموزش در ایران راه پیدا کنه. در نهایت حدود یکی دو ماه پیش به توافق رسیدیم که شرکت اپل وب‌سایت آکادمیاکافه رو به مبلغ ۱۰۰ هزار دلار خریداری کنه. با توجه به این که از ابتدا ما قصدمون این بود که آکادمیاکافه همیشه به صورت غیرانتفاعی باقی بمونه، من ابتدا مخالف بودم، اما با توجه به قول‌هایی که شرکت اپل داده، من به این نتیجه رسیدم که این اتفاق می‌تونه به نفع کاربران باشه و به همین دلیل با فروش سایت موافقت کردم.

چه کار خداپسندانه ای انجام میدن
بابک جان سهم ما فراموش نشود!

RE: آکادمیاکافه به اپل ملحق می‌شود! - M1KE - 01-04-2017

به نظر من مهم اینه که وبسایت همچنان به مقصود اولیه اش که آگاهی رسانی در امر آموزش بوده میرسه و این اتفاق میمون رو می بایست به فال نیک گرفت. Apple در حال حاضر هم در فروشگاه های زنجیره ای زیادی مثل موارد خوراکی ها و رستوران ها حضور فعالی داره و مشتریان زیادی داره و در امر سلامت بسیار فعال هست. تصاویر و لوگوهای Apple قبلا هم در کتاب ها و محصولات آموزشی در زبان های مختلف وجود داشته و بسیاری از دست اندرکاران آموزش حضور فعال Apple در چنین محصولات آموزشی رو بسیار مفید دونستن. Apple حتی از زمان های بسیار دور روی محصولات فرهنگی مثل همین سفره هفت سین هم فعالیت داشته که نقش موثری در انتقال پیام سلامت و عشق به فرهنگ‌های مختلف رو ایفا کرده. با این توصیفات من در مجموع از حضور و فعالیت Apple در آکادمیا کافه استقبال می کنم و جای هیچ شکی نیست که مفید خواهد بود.

RE: آکادمیاکافه به اپل ملحق می‌شود! - Babak - 03-04-2017

همون طور که خیلی از دوستان حدس زدند، این داستان هم شوخی اول آوریل یا دروغ ۱۳ خودمون بود و اپل قصد خرید سایت رو نداره.
این رسم در چند سال اخیر بوده که همیشه ما برای ۱۳ بدر داستانی رو در مورد سایت درست می‌کنیم که کاملا غیرممکن نیست، ولی کمی عجیب و غیرعادیه. خیلی اوقات، مثل امسال، مدیران دیگه هم همکاری می‌کنند و سعی می‌کنند که خبر رو جدی جلوه بدند.
به هر حال، متاسفانه نرم‌افزار سایت با استانداردهای اپل بازنویسی نخواهد شد، اما امیدوارم که آکادمیاکافه باز هم بتونه مفید باشه و البته باز هم غیرانتفاعی باقی خواهد ماند.

دوباره برای همه دوستان سال بسیار خوبی رو آرزو می‌کنم و امیدوارم که به اهداف خوب تحصیلی و غیرتحصیلی‌ای که دارید دست پیدا کنید.